Toruń  RSS
Znów będzie protest pod Radiem Maryja. I to z tęczową flagą


Mimo że po ubiegłorocznej manifestacji wciąż trwa śledztwo, feministki i wszystkie wspierające je osoby znów zbiorą się pod siedzibą Radia Maryja w dniu urodzin jego założyciela, ojca Tadeusza Rydzyka. "Chryja 2" będzie nie tylko potępiać dofinansowanie przez rząd PiS przedsięwzięć redemptorysty z publicznych pieniędzy, ale też wspierać osoby ze środowisk LGBTQ.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Donos na Niesiołowskiego za znieważenie Rydzyka


Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą doniósł do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry na posła klubu PSL-UED Stefana Niesiołowskiego. Chodzi o słowa na temat ojca Tadeusza Rydzyka, którego polityk nazwał "parodią księdza".

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Anna Sobecka chce wprowadzania zakazu zgromadzeń pod Radiem Maryja


Toruńska posłanka PiS Anna Sobecka napisała list do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, w którym poprosiła o wydanie zakazu organizowania zgromadzeń pod siedzibą radiostacji założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Parlamentarzystka obawia się zaplanowanej na 3 maja "Chryi pod Radiem Maryja 2".

Tagi: Parlament
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

"Muzeum Rydzyka" ma być gotowe za dwa lata


Muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu powinno zostać udostępnione zwiedzającym najpóźniej w marcu 2021 r. Wybuduje je spółka Rafako z Raciborza.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Cyberprzestępczość i wyłudzenia. Zatrzymano podejrzanych


Lubuscy policjanci i funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłudzenie prawie miliona złotych – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Toruń dołączył do stowarzyszenia lobbującego na rzecz S10


Toruńscy radni zdecydowali, że ich miasto zostanie członkiem stowarzyszenia "Droga ekspresowa S-10". Dzięki temu samorządy będą miały większą siłę nacisku na rząd, by znalazł w końcu pieniądze na ekspresówkę.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Wypadek koło Torunia. Cztery osoby ranne, jedna w stanie krytycznym


Przez około dwie godziny zablokowana była droga krajowa nr 91 we wsi Zęgwirt koło Torunia, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Do szpitala zostały zabrane cztery osoby, w tym jedna jest w stanie krytycznym.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

W lipcu Toruń znów może mieć rower miejski


Po półtora roku starań i nieudanych przetargów Toruń jest blisko przywrócenia roweru miejskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, umowa zostanie podpisana jeszcze w tym miesiącu.

Tagi: Rowery
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Rada Miasta Torunia: rozpadła się jednoosobowa opozycja


Jedyny opozycyjny radny Torunia Józef Wierniewski zmienił przynależność polityczną: z ugrupowania My Toruń przeszedł do Koalicji Obywatelskiej. Za sprawą tego transferu opozycja w radzie miasta oficjalnie przestała istnieć.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Bydgoszcz i Toruń. Strajk nauczycieli: jutro odbędą się wszystkie egzaminy


Z informacji zebranych przez urzędy miast w Bydgoszczy i Toruniu wynika, że jutrzejsze egzaminy gimnazjalne z języka obcego odbędą się zgodnie z planem. Żadna szkoła nie zostanie bez kompletnej kadry egzaminacyjnej.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Kuratorium szuka chętnych nauczycieli, którzy pomogą w egzaminach


"Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się zgłaszać do Kuratoriów Oświaty" - taka informacja - razem z telefonami do wizytatorów i inspektorów - ukazała się na stronie Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Kandydat na prezesa miejskiej spółki: konkurs rozstrzygnięty przed ogłoszeniem


Według kandydata w konkursie na prezesa miejskiej spółki w Toruniu, postępowanie to zostało rozstrzygnięte przed ogłoszeniem. - Nie miało żadnego znaczenia, jakie dokumenty złożyli w tym konkursie kandydaci - powiedział Jerzy Muchewicz. Sprawę badają prokuratura i sąd.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Kolizja karetki pod Toruniem. Zawiniła kierująca BMW


Dziś rano w miejscowości Brzozówka pod Toruniem doszło do kolizji z udziałem karetki wiozącej pacjentkę do szpitala. Według ustaleń mundurowych, gdy inni kierowcy tworzyli "korytarz życia", BMW jak gdyby nigdy nic wjechało nagle na drogę przed ambulans.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Czterech mężczyzn składało propozycje seksualne 11-latce


Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód oskarżyła czterech młodych mężczyzn o zamiar seksualnego wykorzystania 11-letniej dziewczynki. Dwóch z nich przyznało się do zarzucanych mu czynów.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Toruń też ma się znaleźć w stowarzyszeniu lobbującym na rzecz S10


Za tydzień toruńscy radni mają głosować za przystąpieniem do stowarzyszenia "Droga ekspresowa S-10". Jeśli będą na "tak", dołączą m.in. do Piły i Bydgoszczy, które już zapowiedziały swoją aktywność w nowej organizacji.

Tagi: Bydgoszcz
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

"Toruń za pół ceny" już w ten weekend


Rusza "Toruń za pół ceny". W najbliższy weekend w niemal 200 punktach będzie można skorzystać z rabatów. Do tegorocznej akcji przystąpili toruńscy restauratorzy, właściciele kawiarni, sklepów i hoteli, a także instytucje kultury i obiekty rekreacyjno-sportowe.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Toruń: w maju ruszy nabór projektów do budżetu obywatelskiego

#zrodlo
Znany jest już terminarz toruńskiego budżetu obywatelskiego. Projekty na 2020 rok będzie można zgłaszać od 13 maja. Na pomysły torunian magistrat będzie czekał przez miesiąc.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

BMW uderzyło w drzewo pod Toruniem


Dziś niedaleko Torunia doszło do groźnego wypadku samochodowego. Kierowca BMW przeżył, ale wymaga hospitalizacji. Policjanci apelują o ostrożność, ponieważ początek wiosny często bywa niebezpieczny na drogach.

Tagi: Policja, BMW
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Toruń: powstało centrum dla turystów w Ratuszu Staromiejskim

#zrodlo
W toruńskim Ratuszu Staromiejskim rozpocznie działalność Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. To nowoczesny punkt informacyjny dla mieszkańców i gości odwiedzających Toruń, w którym będzie można kupić bilety wstępu do wszystkich oddziałów toruńskiego muzeum, książki oraz pamiątki związane z grodem Kopernika.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Fundacja ojca Rydzyka walczy o dofinansowanie na Park Pamięci


Fundacja Lux Veritatis ubiega się o dofinansowanie dla Parku Pamięci, który w zachodniej części Torunia ma upamiętnić bohaterstwo Polaków ratujących Żydów. Udało się jej już przejść weryfikację formalną.

Tagi: Żydzi
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Już wszystko jasne w sprawie tymczasowego mostu w Toruniu


Gdańsko-szczecińskie konsorcjum firm wykona dokumentację projektową tymczasowego mostu w Toruniu i dróg dojazdowych do niego. Wiadomo już, gdzie znajdzie się przeprawa i kiedy będzie można z niej korzystać.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Petru przyjedzie do Torunia zbierać podpisy ws. niedziel handlowych


Lider partii Teraz! Ryszard Petru ma zjawić się we wtorek 26 marca w Toruniu. Ma zamiar zbierać na starówce podpisy za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

W Toruniu powstaje nowe muzeum


Muzeum Twierdzy Toruń będzie prezentować nie tylko dzieje jednej z najlepiej zachowanych warowni w Europie, ale także rozwój toruńskich fortyfikacji od średniowiecza do połowy XX w. oraz historię garnizonu stacjonującego w mieście w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Obiekt ma być gotowy w czerwcu 2020 r.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Kończy się proces ws. znęcania się nad psem Fijo. Nowe fakty


Ostatni świadkowie zostali przesłuchani ws. skatowania psa Fijo - informuje "Gazeta Wyborcza". Sprawa odbywa się przed Sądem Rejonowym w Toruniu i dotyczy znęcania się nad zwierzęciem przez 31-letniego mieszkańca Chełmży. Zdaniem behawiorystki z Fundacji dla Szczeniąt "Judyta", mowa ciała psa wskazywała, że przeżywał on ogromny stres. Na widok mężczyzny wpadał w katatonię, udawał, że nie żyje.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Podczas balu dobroczynnego marszałka zebrano 270 tys. zł


Znana jest już suma wszystkich wpłat z IX Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w Toruniu, na którym w lutym bawiło się 220 par. Kwota blisko 270 tys. zł zostanie rozdzielona między cztery instytucje.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Toruń: trzech zatrzymanych w związku ze śmiertelnym pobiciem


Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy według jej ustaleń mają związek z weekendową bójką pod kebabem na starówce w Toruniu, w wyniku której zmarł 44-letni torunianin. Wszyscy są mieszkańcami podtoruńskich wsi. Jak dotąd żaden z nich nie usłyszał zarzutów.

Tagi: Policja
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Policja wyjaśnia okoliczności bójki, po której zmarł mężczyzna


Toruńska policja wyjaśnia okoliczności bójki, po której zmarł 44-letni mężczyzna. Doszło do niej na Starówce przed jednym z lokali, w którym sprzedawane są kebaby. W awanturze uczestniczyło pięć osób. Nikt w tej sprawie nie został jeszcze zatrzymany.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Procedury antymobbingowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu?


Opracowanie specjalnej procedury wykorzystywanej w sytuacji podejrzenia o molestowanie seksualne - zapowiadają władze UMK w Toruniu, po ujawnieniu przypadków z Biblioteki Uniwersyteckiej.

Tagi: Mobbing, Seks
Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

W biały dzień kradli potężną bramę w Toruniu


Trzech złodziei jak gdyby nigdy nic na oczach przechodniów i kierowców próbowało siłą zdemontować bramę przy ul. Szosa Bydgoska, która łączy toruńską starówkę z dzielnicą Bydgoskie Przedmieście. Mieli jednak pecha, bo akurat z przejeżdżał tamtędy urzędnik magistratu.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

Będą antypedofilskie protesty w Bydgoszczy i Toruniu


W niedzielę 24 marca o godz. 13 w co najmniej kilkunastu polskich miastach odbędą się protesty przeciwko pedofilii w Kościele. Będą wśród nich obie stolice województwa kujawsko-pomorskiego. To odpowiedź na wczorajszą konferencję Episkopatu, podczas której zabrakło przeprosin pod adresem ofiar.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami