Trójmiasto  RSS
Niebiański fresk zdobi gdański tramwaj


Fragmenty okazałego dzieła "Niebo polskie" jeździ po Gdańsku na jednym z tramwajów. Umieszczono je z okazji rocznicy rekonstrukcji fresku na suficie w budynku dawnego Gimnazjum Polskiego.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Darmowe przejazdy dla kolejnych grup?


Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył w Radzie Miasta Gdańska projekt uchwały, przyznającej osobom represjonowanym i niepełnosprawnym darmowe przejazdy komunikacją miejską. Tych pierwszych jest ok. 200, a tych drugich ok. 25 tys.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Miała 3 promile, jej wnuk bawił się na ulicy

#zrodlo
Dwuletnie dziecko błąkało się bez opieki po ul. Elbląskiej w Gdańsku. Zauważyli je funkcjonariusze administracji skarbowej, którym udało się zatrzymać jadącą w stronę dziecka ciężarówkę. Opiekująca się nim babcia była pijana - miała około trzech promili. Inna matka miała 2 promile, gdy jej dwuletni synek sam spacerował z wózkiem dziecięcym po parku we Wrzeszczu.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Gdynia: nagłe zwężenie na estakadzie


Jeden z najbardziej nierównych odcinków ul. Morskiej zyska nową nawierzchnię. Od piątku kierowców czekają więc utrudnienia na głównej arterii. Do końca tygodnia potrwa również nieplanowane wcześniej zwężenie na Estakadzie Kwiatkowskiego .

Tagi: Gdynia
Źródło: www.trojmiasto.pl

Znów można płacić za Mevo, ale jest limit


26 kwietnia mija miesiąc od uruchomienia systemu roweru metropolitalnego Mevo. Dzień wcześniej skończą się abonamenty tych użytkowników, którzy wykupili je pierwszego dnia na miesiąc. 24 kwietnia operator przywrócił możliwość dokonywania płatności, ale tylko dla pierwszych 20 tys. wpłacających.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Samolot wylądował na molo w Sopocie


O wschodzie słońca, w środowy poranek, na molo w Sopocie wylądował mały samolot. Pilot akrobacyjny Łukasz Czapiela w ten sposób zainaugurował sezon, który dla molo zacznie się 27 kwietnia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Rowerzysta z biletem nie zawsze pojedzie


Zakup i skasowanie biletu nie gwarantuje przejazdu z rowerem w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Przepisy mówią, że rowerzyści mogą być wyproszeni z pojazdów nawet na liniach, na których ułatwia się przewóz rowerów, np. ze względu na zakaz ruchu dla rowerów ulicą.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Rolety i plisy z dostawą do domu


Rolety plisowane, popularnie nazywane plisami, to w ostatnich latach modny i chętnie wybierany sposób przesłaniania okien. Teraz w sklepie Mojaplisa.pl można je wybrać i zamówić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Natomiast osoby, które do końca maja zdecydują się odwiedzić sklep stacjonarny Myrollo w Galerii Wnętrz City Meble mogą liczyć na 20-proc. rabat.

Tagi: NATO, Internet
Źródło: dom.trojmiasto.pl

Co dalej z wieżą na Witominie?


Na Witominie stoi zrujnowana od lat wieża widokowa. - Szkoda, że nie myśli się o wykonaniu podlewki betonowej, która ograniczyłaby korozję i wieża nie może być przez to użytkowana - pisze nasz czytelnik, pan Norbert. Urzędnicy uważają jednak, że takie działanie byłoby niewystarczające, a remont całej wieży pochłonąłby nawet 1 mln zł.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Demptowo: seniorzy przejmą dawny dom dziecka


W miejscu, gdzie przez lata mieścił się dom dziecka, prawdopodobnie powstanie dom spotkań dla starszych mieszkańców dzielnicy.

Tagi: Seniorzy
Źródło: www.trojmiasto.pl

26 kwietnia - sądny dzień dla Mevo

#zrodlo
26 kwietnia mija miesiąc od uruchomienia systemu roweru metropolitalnego Mevo. Dzień wcześniej skończą się abonamenty tych użytkowników, którzy wykupili je pierwszego dnia na miesiąc. Jak na razie, nowych wpłat dokonywać nie można.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Policja szuka podejrzewanych o kradzieże. Rozpoznajesz te twarze?


Policjanci przekazali nam film i zdjęcia, na których widać osoby mogące mieć związek z kilkoma kradzieżami, do których doszło w ostatnim czasie w Gdańsku. Rozpoznajesz osoby widoczne na zapisach z kamer monitoringu? Zadzwoń na policję.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pyły znad Sahary nie są groźne


Pył znad Sahary po raz kolejny dociera z wiatrem do Trójmiasta. Specjaliści uspokajają, że nie jest to groźne zjawisko, ale zwracają uwagę, że różne czujniki pokazują zupełnie odmienne odczyty.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Kierowca: kibicuję nauczycielom, bo kocham puste drogi


- Jako kierowca codziennie jeżdżący po Trójmieście mam nadzieję, że strajk nauczycieli będzie trwał jak najdłużej. Dzięki niemu korki znacząco się zmniejszyły - pisze nasz czytelnik, pan Marcin.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pomysły mieszkańców na zmiany w Gdyni


38 ogólnomiejskich projektów do budżetu obywatelskiego w Gdyni zostało zakwalifikowanych do analizy, która zakończy się wyłonieniem 15, na które będzie można w czerwcu głosować. Wśród nich jest dostosowanie części Estakady Kwiatkowskiego dla rowerzystów, kieszonkowe parki w dzielnicach i zakup ambulansu dla Miejskiej Stacji Pogotowia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Ukradli auto w Gdyni, wpadli w Rawiczu


Przyjechali do Trójmiasta odwiedzić znajomego, po czym jego autem wybrali się wspólnie na przejażdżkę. Na jednej z ulic Dąbrowy wypchnęli go z auta i ruszyli w drogę powrotną do domu - do Wałbrzycha. Dojechali aż do Rawicza w Wielkopolsce, gdzie zostali zatrzymani. Trzech mieszkańców Wałbrzycha odpowie teraz za rozbój. Dwóch z nich było już wielokrotnie karanych, trzeci kilka dni wcześniej uciekł z poprawczaka.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Amber Gold: obrońca chce uniewinnienia


Uniewinnienia domaga się obrońca Marcina P., twórcy Amber Gold. We wtorek przed sądem przedstawił on swoją mowę końcową. Wcześniej - w czwartek - swoją mowę wygłosił prokurator, który domaga się dla Marcina P. i jego żony Katarzyny 25 lat więzienia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Fontanna na skwerze "kobiety pracującej"


Latem tego roku Gdynia może wzbogacić się o nową fontannę. Powstanie ona na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu. Będzie to konstrukcja podobna do tych, które montowane są na gdańskich zbiornikach retencyjnych.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Busem bez kierowcy pojedziemy do zoo


Gdańsk szuka firmy, która pomoże zaprezentować na ulicach miasta pierwszy pojazd autonomiczny. Trasa pokazowa, którą pasażerowie będą mogli przejechać się bez opłat, została wytyczona na ul. Karwieńskiej, między ul. Spacerową a zoo . Testy mają potrwać minimum cztery tygodnie. Pojazdem bez kierowcy będzie można przejechać się w drugiej połowie roku.

Tagi: Gdańsk, Zoo
Źródło: www.trojmiasto.pl

Nowoczesny otwarty rezonans magnetyczny już w Gdańsku


Rezonans magnetyczny to nowoczesne, bezpieczne i skuteczne badanie diagnostyczne. Dotychczas, aby mu się poddać, należało leżeć bez ruchu w urządzeniu przypominającym tunel. Gdańska pracownia Aura Medic, jako jedyna placówka w Trójmieście, dysponuje urządzeniem o otwartej konstrukcji, które zapewnia przeprowadzenie badania w znacznie bardziej komfortowych warunkach, a nawet - jeśli zajdzie taka potrzeba - w towarzystwie bliskiej osoby, a nawet trzymając ją przez cały czas za rękę. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku osób chorych na klaustrofobię i dzieci, bo umożliwia przeprowadzenie badania bez konieczności stosowania narkozy.

Źródło: www.trojmiasto.pl

W kwietniu dyskusja o Polance Redłowskiej


16 stowarzyszeń zebrało ponad 4,4 tys. podpisów, więc urzędnicy nie mieli wyjścia i zgodzili się na rozmowy o dalszej przyszłości Polanki Redłowskiej oraz sanatorium w Orłowie . Każdy będzie mógł podzielić się swoim pomysłem na zagospodarowanie tych terenów.

Tagi: NATO
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kolejny etap przebudowy ul. Jabłoniowej


Mieszkańcy Szadółek muszą przygotować się na kolejne utrudnienia drogowe. W ciągu najbliższych kilku tygodni potrwają roboty budowlane związane z przebudową następnego odcinka ul. Jabłoniowej - między ulicami Przywidzką i Olchową. Od poniedziałku 15 kwietnia przez tydzień wystąpią miejscowe zwężenia ulicy, zaś od poniedziałku 22 kwietnia do niedzieli 26 maja zostanie na niej wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę obwodnicy.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Od wtorku kolejne utrudnienia w centrum Gdańska

#zrodlo
Od wtorku kierowcy korzystający z układu drogowego wokół budowy wiaduktu Biskupia Górka muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. W nocy z 23 na 24 kwietnia zamknięty zostanie odcinek ul. Okopowej na wysokości Urzędów Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Ulica Toruńska zostanie otwarta dla ruchu w obu kierunkach. Także we wtorek rozpoczną się prace na Trakcie Konnym .

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Natura w mieście. Rzeki i potoki Trójmiasta


Prezentujemy pięć rzek i potoków z Trójmiasta, które warto zobaczyć o każdej porze roku i niezależnie od pogody. Nie ruszając się poza miasto, można obcować z naturą w czystej formie. Oto - naszym zdaniem - najbardziej urokliwe z nich.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Samochody w Wolnym Mieście Gdańsku


W latach międzywojennych w Gdańsku pojawiły się po raz pierwszy lub na większą skalę zaistniały zjawiska, które były dowodami na postępujący rozwój techniczny i narodziny nowych idei. Nowoczesność przejawiała się w wielu sferach życia, a jedną z bardziej widocznych był gwałtowny rozwój motoryzacji.

Źródło: historia.trojmiasto.pl

Najstarsze zwierzęta w zoo i akwarium


Krokodyle, słonie i orangutany - pośród tych zwierząt należy szukać najstarszych osobników gdańskiego ogrodu zoologicznego. W wieku około emerytalnym jest kilka mieszkańców, których na co dzień można obejrzeć w oliwskim zoo. W gdyńskim Akwarium najstarsze osobniki mają po dwadzieścia kilka lat.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku


W weekend majowy oficjalnie rozpocznie się sezon gastronomiczny na gdańskich plażach. W Brzeźnie i Jelitkowie od kilku dni trwają prace przy budowie barów, które powstają już według nowych, jednakowych wytycznych Gdańskiego Ośrodka Sportu, który zarządza plażami. Nowe obiekty są do siebie podobne i bardziej estetyczne.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Dzieje schroniska dla dzieci na Oksywiu


Międzywojenne Oksywie było siedzibą Marynarki Wojennej i jej portu, placem budowy nowych domów i gmachów oraz miejscem towarzyszących im ważnych przemian społecznych. Jednym z obiektów istotnych dla dzielnicy było wówczas schronisko św. Józefa przy ul. Dickmana .

Źródło: www.trojmiasto.pl

Wielkanoc w hospicjum też może być radosna


"Zdrowych, radosnych świąt!" - trudno zliczyć, ile razy w okresie przedświątecznym, często bezrefleksyjnie, powtarzamy te słowa. Nie wszyscy spędzają święta w zdrowiu, ale każdemu można dać trochę radości - pisze pani Katarzyna, która ubiegłoroczną Wielkanoc spędziła z podopiecznymi hospicjum. Jak to wspomina?

Źródło: www.trojmiasto.pl

Trzecie piskle w gnieździe sokołów


Pierwsze w tym roku pisklęta wykluły się w gnieździe znajdującym się na kominie elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni . Pierwszy sokół przyszedł na świat w czwartek ok. godz. 11:30, a drugi ok. godz. 15.

Tagi: Energia
Źródło: www.trojmiasto.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami