Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Kolejna rezygnacja w wyborach PZPS! Tym razem wycofał się Jacek Kasprzyk

27.09.2021 15:41

Jacek Kasprzyk wycofał się z udziału w wyborach na stanowisko prezesa PZPS! Po rezygnacji Ryszarda Czarneckiego dotychczasowy prezes PZPS był najgroźniejszym rywalem dla faworyta do objęcia tej funkcji, czyli Sebastiana Świderskiego. Kasprzyk zapewnił, że decyzję podjął już kilka tygodni temu.

Tagi: Wybory
Źródło: sport.onet.pl

Ryszard Czarnecki miał wielkie plany. Chciał kierować polską siatkówką, ale się poddał

27.09.2021 15:41

Polityk PiS Ryszard Czarnecki od ćwierć wieku spełnia się w roli działacza sportowego. W latach 90., gdy był prezesem żużlowego klubu Sparta Wrocław, został zaatakowany przez kibiców Unii Leszno. W 2008 i 2012 r. Czarnecki chciał wziąć udział w wyborach na prezesa PZPN. Teraz padło na siatkówkę. Europoseł ubiegał się o stanowisko szefa PZPS, lecz w ostatniej chwili, na kilka godzin przed wyborami, wycofał swoją kandydaturę, czym zszokował opinię publiczną.

Źródło: sport.onet.pl

Kadziewicz: Czarnecki wiedział, że przegra i zrezygnował. Przy okazji nieźle namieszał

27.09.2021 15:41

W poniedziałek przed południem europoseł PiS ogłosił, że wycofuje się z walki o fotel prezesa PZPS. – Tak wytrawny gracz, jak Ryszard Czarnecki, nie idzie na wojnę, widząc, że przegra. Jego decyzja może zmienić układ wyborczy – komentuje Łukasz Kadziewicz.

Źródło: sport.onet.pl

To nie pierwsza rezygnacja Czarneckiego. Wcześniej również wycofywał się przed głosowaniem

27.09.2021 15:41

Ryszard Czarnecki zrezygnował z udziału w wyborach na prezesa PZPS. Polityk nie będzie kandydował, choć długo wydawało się, że to właśnie on będzie głównym rywalem Sebastiana Świderskiego. Jak się okazuje, to nie pierwszy raz, gdy Czarnecki rezygnuje z kandydowania na prezesa sportowego związku.

Źródło: sport.onet.pl

Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA]

27.09.2021 15:25


- Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Partia, która rządziła przez ostatnie 16 lat, przegrała z SPD. Właśnie to ugrupowanie, ze swoim kandydatem na kanclerza Olafem Scholzem, będzie najsilniejsze w Bundestagu.Zdaniem Rafała Bartka CDU może jeszcze zaskoczyć, bo mówi się o połączeniu koalicji z Zielonymi i FDP. - Trudno na ten moment do końca ocenić te wybory, dlatego że wiele jest jeszcze możliwe. Wiemy, że żadnej prostej koalicji stworzyć się nie da, a raczej nikt w Niemczech nie chce kolejnej wielkiej koalicji. Ta, która do tej pory rządziła, nie chce kontynuacji, więc szuka innego rozwiązania. Wskazuje ono na Zielonych i liberałów. Jeśli oni się połączą, to może się okazać, że to nie zwycięscy będą rozdawać karty, a Zieloni i liberałowie. To oni zadecydują, z kim tę kolację będą chcieli zawrzeć. Na zwycięstwo CDU/CSU liczył między innymi poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Jednak, jak dodaje, wybory w Niemczech nie powinny nic zmienić, jeśli chodzi o ich stosunek do nas. - Bardziej zadałabym pytanie, jakie będzie podejście polskiej dyplomacji i rządu do tego, jak widzielibyśmy tę współpracę...

Źródło: radio.opole.pl

Sensacyjna decyzja Ryszarda Czarneckiego. "Czasem trzeba skasować własne ambicje, nawet uzasadnione"

27.09.2021 12:34

- Dla dobra polskiej siatkówki, aby pokazać, że najważniejsza jest jedność w polskiej drużynie siatkarskiej - tak Ryszard Czarnecki uzasadnił swoją decyzję o wycofaniu się z wyborów na prezesa PZPS i przekazaniu poparcia Sebastianowi Świderskiemu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wycofało się dwóch faworytów

27.09.2021 11:07


Ryszard Czarnecki wycofuje się z wyborów na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tę wiadomość przekazał na konferencji prasowej. Z wyborów wycofał się również Jacek Kasprzyk - decyzję ogłosił podczas zjazdu, jeszcze przed tym, jak przystąpiono do wyboru nowego szefa krajowej federacji.

Źródło: www.rmf24.pl

Olaf Scholz. To on ma największe szanse, by zostać kanclerzem Niemiec

27.09.2021 10:28


Socjaldemokraci z SPD zdobyli 25,7 proc. głosów i wygrali wybory do Bundestagu - wynika z oficjalnych wyników podawanych przez komisje w Niemczech. Bardzo prawdopodobne, że utworzą nowy rząd - wówczas kanclerzem mógłby zostać Olaf Scholz.

Źródło: www.rmf24.pl

Wybory na Żelechowie w Szczecinie

27.09.2021 10:13

W tę ostatnią - wrześniową - niedzielę odbędą się wybory do Rady Osiedla Żelechowa.O 15 miejsc powalczy 26 kandydatów. Kto je zajmie, zadecydują mieszkańcy osiedla. Głosowanie odbędzie się w godz. 9-20, w siedzibie Osiedlowej Komisji Wyborczej - Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Hożej 25. (an)...

Źródło: 24kurier.pl

Cofnęli ją na lotnisku. Okazało się, że ktoś unieważnił jej dowód. "Złapałam się za głowę"

27.09.2021 9:45

O tym, że jej dowód jest nieważny, dowiedziała się dopiero na lotnisku. Wcześniej z tym samym dokumentem tożsamości wzięła kredyt, założyła działalność gospodarczą, podróżowała. Będzie domagała się rekompensaty, ale na razie nie wie, co dokładnie się stało. A przypadek pani Marty, opisywany przez "Gazetę Wyborczą", może nie być odosobniony.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami