Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Sprzedawca w dziale ogrodniczym

02.02.2023 14:48

Merkury Market spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Obowiązki: Zatrudniona osoba, będzie odpowiada za obsługę klienta i doradzanie przy wyborze produktów na określonym dziale.   Oferujemy: Stałe
Lokalizacja: podkarpackie, Sanok
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Ile nowych OPP w Polsce? Odcinkowy pomiar prędkości to kosiarz kierowców

02.02.2023 13:18

GITD poinformował o wyborze wykonawcy dla nowych system OPP. To działająca od 1988 roku firma Sprint S.A, która specjalizuje się w integracji systemów teleinformatycznych.

Tagi: Wybory
Źródło: www.scigacz.pl

Polacy o wyborach. Zdumiewający wynik sondażu

02.02.2023 9:00

54 proc. ankietowanych obawia się, że najbliższe wybory parlamentarne mogą zostać sfałszowane - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego na zlecenie "Super Expressu".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tam jeszcze nie grali. FIVB zaskoczyła wyborem gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy

01.02.2023 19:56

Światowa Federacja Siatkówki dokonała wyboru organizatora Klubowych Mistrzostw Świata w 2023 i 2024 roku. Po raz pierwszy w historii rywalizacja z udziałem najlepszych ekip globu zagości... w Indiach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Jacek ​Karnowski ostrzega przed możliwą klęską opozycji

01.02.2023 16:52


"Czasu jest coraz mniej. Bijemy na alarm, żeby przyspieszyć te rozmowy" - mówi w rozmowie z RMF FM Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, a zarazem prezes Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. Samorządowiec ostrzega przed możliwą - jego zdaniem - klęską polskiej opozycji. Jak mówi, maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy opozycja powinna ustalić, w jakim kształcie będzie startować w wyborach. W przeciwnym razie polska opozycja może podzielić los węgierskiej.

Źródło: www.rmf24.pl

Dziambor o prawyborach w Nowej Nadziei: Prawybory "na pełnym Putinie"

01.02.2023 8:02


"To się nazywają prawybory 'na pełnym Putinie'. W Donbasie również odbyło się takie głosowanie, gdzie obywatele Ukrainy mogli wziąć udział i zdecydować, czy oni chcą być Rosją, czy Ukrainą. Byli zachęcani przez uzbrojonych żołnierzy rosyjskich, żeby wzięli udział i nawet byli tacy śmiałkowie, którzy zagłosowali, że jednak Ukraina, a nie Rosja. To było prawdziwe bohaterstwo, ale to była mniejszość” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Konfederacji Artur Dziambor. W ten sposób odniósł się do prawyborów w Nowej Nadziej.

Źródło: www.rmf24.pl

Sondaż dla “Super Expressu”: Zjednoczona opozycja zabiera władzę PiS

01.02.2023 7:43


Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Opozycja (KO, Lewica, PSL i Polska 2050) dostałaby 50,62 proc. głosów, a Zjednoczona Prawica – 35,99 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu”. Sondaż na zlecenie gazety pokazuje dwa warianty wspólnego startu opozycji w wyborach parlamentarnych. W pierwszym wspólnie startują KO, […]

Źródło: wiadomosci.com

Drakońska kara dla szpiegów. PiS ma gotowy projekt

31.01.2023 9:40

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych Jarosław Krajewski potwierdził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu Karnego, który zmieni przepisy dotyczące kar za szpiegostwo. Jak deklarował, maksymalną karą ma być nawet dożywocie. Poseł PiS przyznał jednocześnie, że "oczywistym" jest, że Kreml będzie chciał wykorzystać zbliżające się wybory w Polsce do prób wywierania swojego wpływu. - To jest oczywiste, tylko laik, tylko osoba naiwna mogłaby twierdzić inaczej. Pamiętajmy, że służby rosyjskie od wielu lat starają się ingerować w wybory w USA, w Europie i w Polsce (...). Polska jest dzisiaj kluczowym państwem wschodniej flanki NATO. Wspiera militarnie i humanitarnie Ukrainę. Mamy deklarację prezydenta Bidena, że przyjedzie do Polski. I musimy rozumieć, że Rosjanie zrobią wszystko, żeby doprowadzić do podziałów w Polsce. Szeregiem fake newsów, ale i poszukiwaniem pożytecznych idiotów, którzy będą wpisywali się w retorykę Kremla; Jestem zwolennikiem zaostrzenia prawa karnego i bezwzględnego dożywocia za szpiegostwo. Wiem, że taki projekt jest przygotowany. Uważam, że to propozycja powinna być przegłosowana przez całą opozycję; Trwająca wojna jest też tym odpowiednim momentem, by wysłać bardzo jasny sygnał - powiedział Krajewski.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

SkyShowtime - wiemy, kiedy premiera platformy w Polsce. Oto lista filmów i seriali!

31.01.2023 8:45

Ujawniono oficjalną datę debiutu serwisu streamingowego SkyShowtime w Polsce. Przy okazji zaprezentowano listę filmów i seriali, które subskrybenci otrzymają na start.Nowy europejski serwis streamingowy, SkyShowtime, od 14 lutego będzie dostępny w Polsce, a także Albanii, Czechach, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Wcześniej informowaliśmy nieoficjalnie o tej dacie i teraz została ona potwierdzona w oficjalnym komunikacie.  SkyShowtime zapewni dostęp do szerokiego wyboru najwyższej jakości rozrywki. Na małym ekranie będzie...

Źródło: naekranie.pl

Wrze w sprawie fiaska rozmów. "To jest absurdalne"

30.01.2023 14:11

Opozycja wciąż nie wie, w jakiej konfiguracji zdecyduje się na start w tegorocznych wyborach. Każda ze stron deklaruje inne podejście, ale jej liderzy coraz częściej i odważniej mówią o winie niedoszłych koalicjantów w kontekście fiaska rozmów o wspólnej liście. W programie "Newsroom" Wirtualnej Polski takie podejście skrytykował prof. Antoni Dudek. Podkreślił, że taki stan działa obecnie przede wszystkim na korzyść PiS. - Rozliczanie, jeśli rzeczywiście, to powinno nastąpić, gdy opozycja przegra wybory i okaże się, że PiS zdoła zbudować większość. Wtedy będzie dyskusja o tym, kto się do tego przyczynił i w jakim stopniu, chociaż zgody co do tego także wtedy nie będzie. W tej chwili to jest absurdalne. W tej chwili działanie na rzecz rozliczeń jest na korzyść PiS. Skoro upadła jedna lista, opozycja powinna dążyć do tego, co jest logicznie drugim lub równie dobrym rozwiązaniem, czyli próba zbudowania dwóch list wyborczych. Jest mnóstwo argumentów za jednym i za drugim rozwiązaniem. Na pewno zdecydowanie gorszym jest rozwiązanie z większą liczbą list. To marzenie Kaczyńskiego, żeby opozycja poszła podzielona na cztery podmioty, albo i więcej, i aby najsłabsza nie uzyskała progu. Wtedy PiS otrzyma bonus specjalny, jak w 2015 roku, kiedy aż kilkanaście procent wyborców zostało bez swoich reprezentantów w Sejmie - powiedział prof. Antoni Dudek.

Tagi: Sejm, Wybory
Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami