Wiadomości z tagiem Samochody  RSS
Tragiczny wypadek w Białym Błocie. Zginęły dwie osoby

27.11.2022 9:50


Dwie osoby zginęły w samochodzie, który w miejscowości Białe Błoto (woj. pomorskie) w sobotę wieczorem... first appeared on .

Źródło: prasowki.org

Wypadek na moście Uniwersyteckim. Trasa w stronę Wzgórza Wolności zablokowana

26.11.2022 21:05

W sobotę wieczorem doszło do wypadku na moście Uniwersyteckim. Występują poważne utrudnienia w ruchu. Informacje o zdarzeniu pojawiły się przed godz. 21:00. Potwierdza je dyżurny bydgoskich strażaków. Na moście zderzyły się dwa samochody osobowe – jaguar i renault laguna. Na […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Koszmarny wypadek. Pasażerka zginęła na miejscu

26.11.2022 19:25

Tragiczny wypadek w Sadłowicach. Czołowo zderzyły się dwa samochody. Zginęła 79-letnia pasażerka jednego z nich. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu i nie miał prawa jazdy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tragiczny wypadek. Do szpitala trafiło osiem osób

26.11.2022 17:49

Tragiczny wypadek w miejscowości Przygórze na Dolnym Śląsku. Samochodem kierował 18-latek, który nie miał prawa jazdy. Stracił panowanie nad samochodem i zatrzymał się na drzewie. Do szpitala trafiło osiem osób.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Trudne warunki na trasach. Mnożą się zdarzenia drogowe

26.11.2022 15:05


Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach czy kolizjach.3 zastępy straży pożarnej jadą na autostradę A4. Na wysokości miejscowości Olszowa, to 273 km, auto miało wpaść w poślizg i uderzyć w barierki.Zablokowana jest DK nr 45 Opole - Kluczbork, w miejscowości Trzebiszyn. Doszło tam do zderzenia 3 samochodów osobowych. 2 osoby zostały ranne. Policja wprowadziła objazd DW 494 (Bierdzany -Chudoba ) i drogą lokalną przez Lasowice Wielkie - w obu kierunkach. Przewidywany czas trwania utrudnienia to ok. 2 godz. - informuje PID. Z kolei w Otmuchowie na DK 46 zderzyły się 2 samochody osobowe, jedna z podróżujących nimi osób uskarżała się na ból - zadysponowano tam 4 zastępy straży pożarnej. Ruch odbywał się tam wahadłowo. Aktualnie (godz. 15:32) jak informuje PID nie ma już utrudnień na trasie.

Źródło: radio.opole.pl

Polacy chcą podbić Azję. Ambitne plany ekipy spod Warszawy

26.11.2022 12:10

Inter Europol Competition w lutym przyszłego roku wystawi aż cztery samochody w serii wyścigowej Asian Le Mans Series. To największy jak do tej pory program wyścigowy polskiego zespołu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców

26.11.2022 9:00


Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie główną przyczyną była nadmierna prędkość. Dlatego jest ważne, by ją dostosować do warunków atmosferycznych, być widocznym na drodze, a w samochodach zmienić opony letnie na zimowe.- Od września, kiedy te warunki są trudniejsze, choć rano może być jeszcze ładnie, ale rano, wieczorami, nocą są już oblodzenia czy miejscowe występowanie mgieł, czyli typowo jesienne warunki - mówi podkomisarz Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Eksperci uczulają także kierowców na rodzaj nawierzchni, tzw. czarny lód, który może być zdradliwy. - Pamiętajmy o czasie hamowania i o naszym czasie reakcji, bo każdy z nas inaczej reaguje na zdarzenia na drodze - mówi Dominik Grabowski z Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Przyjmuje się, że sprawny kierujący reaguje w ciągu jednej sekundy. Przy 50 km/h samochód przejeżdża w ciągu sekundy około 14-15 metrów, a my jeszcze nie hamujemy. Jak mówimy o terenie niezabudowanym, drogach ekspresowych czy autostradach, to ta droga jest dużo dłuższa - mówi Grabowski.Bezpieczeństwo na drodze poprawia także zachowanie odpowiedniej...

Źródło: radio.opole.pl

Zgłoś dzikie wysypisko odpadów

25.11.2022 20:27

Okolice ogródków działkowych i wiat śmietnikowych to najczęstsze miejsca dla powstawania dzikich wysypisk odpadów. Od stycznia do końca października usunięto ok. 700 takich wysypisk. Porzucane zostają przede wszystkim odpady poremontowe, zużyte opony, części samochodowe oraz odpady wielkogabarytowe, czyli np. meble. Jeśli napotkasz zanieczyszczony teren, zgłoś ten problem krakowskiemu MPO lub straży miejskiej. Za usuwanie dzikich […]

Źródło: www.infokrakow24.pl

Sprzedaż samochodu a nieopłacona rata OC

25.11.2022 10:02

Od dnia przeniesienia prawa własności do dnia powiadomienia przez zbywcę zakładu ubezpieczeń o fakcie przeniesienia prawa własności pojazdu, zbywca pojazdu mechanicznego wraz z nabywcą ponoszą tzw. solidarną odpowiedzialność, która jest uregulowana w Kodeksie cywilnym. W sytuacji, w której nie została opłacona część składki (rata), zakład ubezpieczeń może więc zwrócić się z wezwaniem do zapłaty zarówno do zbywcy, jak i nabywcy pojazdu, przy czym począwszy od dnia zawiadomienia zakładu ubezpieczeń o zbyciu pojazdu za zapłatę należnej składki jest odpowiedzialny już wyłącznie nabywca.

Źródło: www.podatki.biz

Najbardziej awaryjne samochody według raportu TUV 2023

25.11.2022 9:31

Rankingi awaryjności opracowywane przez niemiecki TUV cieszą się dużym zainteresowaniem. W najnowszej edycji wyniki mogą zaskakiwać, bo obok Dacii, Fiata i Renault przewija się też kilka modeli BMW.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

reklama
Kontakt z nami