Wiadomości z tagiem Samochody  RSS
Zakaz wyjazdu samochodów z rosyjskimi rejestracjami w Bułgarii

03.10.2023 9:47

Od wtorku w Bułgarii wchodzi w życie zakaz wjazdu samochodów z rosyjskimi rejestracjami, poinformowała w poniedziałek rządowa agencja celna. Zakaz dotyczy również tranzytu.

Tagi: Samochody
Źródło: podroze.onet.pl

Tak się walczy z korzystaniem z telefonów. Mandat na 12 tys. zł

03.10.2023 8:05


Choć kary za korzystanie z telefonu w czasie jazdy samochodem były już we Włoszech stosunkowo wysokie, władze postanowiły je podwyższyć. Jeśli prawo wejdzie w życie w obecnym kształcie, w określonych sytuacjach za tego typu wykroczenie kierowcy będą musieli zapłacić nawet 12 tys. złotych.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Zaklinował się tirem pod wiaduktem. Poważnie zniszczył pojazd

02.10.2023 21:43


W poniedziałek około 3 w nocy tir zaklinował się pod wiaduktem na ulicy Granicznej w Katowicach. Pojazd został poważnie uszkodzony - ścięty został dach samochodu oraz naczepy.

Źródło: www.rmf24.pl

Bułgaria: Od wtorku wchodzi w życie zakaz wjazdu samochodów z rosyjskimi rejestracjami

02.10.2023 21:14

Od wtorku w Bułgarii wchodzi w życie zakaz wjazdu samochodów z rosyjskimi rejestracjami, poinformowała w poniedziałek rządowa agencja celna. Zakaz dotyczy również tranzytu.

Tagi: Samochody
Źródło: www.wnp.pl

Podlaskie: Aresztowano kurierów przewożących migrantów przez granicę z Litwą

02.10.2023 19:09


Sąd aresztował dwóch tzw. kurierów nielegalnych migrantów zatrzymanych przez SG i policję na granicy Polski z Litwą, czyli wewnętrznej granicy UE - poinformował w poniedziałek Podlaski Oddział Straży Granicznej. Ukrainiec i Łotysz przewozili w samochodach dziewięć osób.

Źródło: www.rmf24.pl

Polskę zaleje fala aut używanych? Mało kogo będzie stać na elektryka

02.10.2023 18:58


Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych może okazać się dla polskich kierowców sporym problemem. Według prognoz przedstawionych w tegorocznym raporcie „MotoBarometr 2023” – ceny samochodów elektrycznych nigdy nie zrównają się z cenami aut spalinowych. W skrócie oznacza to, że wielu Polaków nie będzie po prostu stać na nowe auto, a rynek zaleją kilkunastoletnie używane modele.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Trzykrotny zoom i 4 Mpix zagwarantuje nowa kamera TP-Link

02.10.2023 17:01


TP-Link rozszerza asortyment urządzeń do monitoringu CCTV o model C540V z serii VIGI, który doskonale sprawdzi się, zarówno w małych domowych instalacjach, jak i w biurach czy średniej wielkości firmach.
Niewiele rzeczy jest równie ważnych w życiu, co bezpieczeństwo. Znajdujemy się na takim etapie rozwoju technologicznego, że możemy o nie zadbać bardziej niż dotychczas. Dobrym działaniem w celu zwiększenia bezpieczeństwa może być zaopatrzenie się w system kamer, szczególnie gdy często pozostawiamy dom bez nadzoru. TP-Link zaprezentował nową, uniwersalną kamerę, która świetnie nada się zarówno do ochrony domu, jak i większych budynków biurowych.

TP-Link oferuje kamerę z cichym, trzykrotnym zoomem


TP-Link już wkrótce wprowadzi do swojej oferty dwu obiektywową, zmiennoogniskową, obrotową kamerę sieciową VIGI C540V do zastosowania zewnętrznego. Urządzenie oferuje kamerę 4 Mpix wraz z ogniskową w zakresie 4-12 mm. Urządzenie może być zasilane poprzez PoE lub klasyczny zasilacz DC 12V.
Kamera VIGI C540V posiada opcję tworzenia tras patrolu, czyli nieustannego poruszania się między wyznaczonymi punktami. Może obracać się i pochylać z domyślną prędkością 44°/s, która pozwala na obserwację większego obszaru przy pomocy jednego urządzenia. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo, kamerę wyposażono w 3-krotny zoom umożliwiający obserwowanie odległych obiektów na rozległych obszarach, mikrofon oraz głośnik, a także alarm dźwiękowy i świetlny do odstraszania intruzów.
Kamera, po ustawieniu obszarów, ma możliwość wykrywania: wtargnięcia na wyznaczony teren, przekroczenia linii, wejścia do strefy oraz jej opuszczenia, pozostawienia przedmiotu lub jego zabrania. Wykrywa również osoby, które w podejrzany sposób krążą po pewnym obszarze przez pewien czas oraz zmianę sceny, kiedy ktoś przykładowo zasłoni kamerę, aby uniemożliwić nagrywanie. Potrafi także rozpoznawać ludzi oraz samochody. Użytkownik otrzyma powiadomienie push, kiedy zostanie wykryte którekolwiek z tych zdarzeń. Nagrania z kamery mogą być rejestrowane na rejestratorze sieciowym NVR, oraz lokalnie na kartach microSD (do 256 GB).
Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w cenie ok. 550 zł. VIGI C540V zostało objęte 3-letnią gwarancją.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Bolidy F1 zmienią się nie do poznania! Wyciekły szczegóły

02.10.2023 16:04

Formuła 1 w roku 2026 przejdzie kolejną rewolucję techniczną. Do mediów wyciekły właśnie założenia projektowe nowych bolidów. Po raz pierwszy od lat F1 uda się zmniejszyć rozmiar samochodów, co jest nie lada sukcesem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ukrainka rodzi w Kanadzie. "Dlaczego płaczesz?"

02.10.2023 15:49

Jedyne, bez czego nie wyjdziesz z oddziału położniczego, to fotelik samochodowy. Bez tego nie zostaniesz wypisany ze szpitala. Nawet jeśli mieszkasz tuż obok.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
player+
Kontakt z nami