Wiadomości z tagiem Samochody  RSS
Sznur samochodów i motocykli przejechał przez Pław. Wszyscy trąbili dla niepełnosprawnego Marcina z przystanku autobusowego

03.07.2022 16:22

We wtorek, 15 czerwca w Pławiu (gm. Dąbie) odbyła się akcja "Zatrąb" zorganizowana przez Pawła Kubiaka dla niepełnosprawnego Marcina. Mieszkaniec Pławia ma porażenie mózgowe. Od lat przesiaduje na przystanku autobusowym i obserwuje przejeżdżające pojazdy na trasie Zielona Góra-Krosno Odrzańskie. Kierowcy z Gubina i okolic specjalnie zorganizowali się dla Marcina. Przez Pław przejechał sznur samochodów i motocykli, który trąbił dla niego i nie tylko, aby go uszczęśliwić. Zobaczcie zdjęcia i nagrania z tej akcji!

Źródło: gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl

"Zatrzymał się i cofnął w rowerzystów". Skandaliczne zachowanie kierowcy

02.07.2022 20:05

Niebezpieczny wypadek Alejandro Valverde. Kolarz jechał wraz z przyjaciółmi i został potrącony przez kierowcę samochodu. Celowo.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zalany magazyn. Szczecińska cerkiew wstrzymuje wydawanie darów

02.07.2022 19:04

Piątkowa ulewa i zalane ulice Szczecina dały się we znaki wielu osobom i instytucjom. Podtopione zostały samochody, podziemne garaże, sklepy i parkingi. Poszkodowana jest także szczecińska cerkiew pw. św. Mikołaja, w której podtopieniu uległ magazyn z darami dla uchodźców z Ukrainy. Punkt wydawania pomocy uchodźcom zlokalizowano w częściowo wybudowanym......

Źródło: 24kurier.pl

Samochody benzynowe znikną. Ekspert podaje datę

02.07.2022 14:38

Samochody benzynowe wkrótce znikną. Ekspert mówi wprost
W dającej się przewidzieć przyszłości samochody elektryczne całkowicie wyprą z rynku spalinowe odpowiedniki - twierdzi Darren Woods, dyrektor generalny naftowego konglomeratu ExxonMobil.
Unijny plan, wedle którego już w 2035 roku wszystkie sprzedawane samochody będą zeroemisyjne, zdaniem wielu jest zbyt radykalny. Dość powiedzieć, że nawet zazwyczaj optymistyczna w swych prognozach agencja BloomberNEF daje im maksimum 70 proc., i to nie wcześniej niż w 2040.
Innego zdania jest jednak Daren Woods, szef jednej z największych na świecie spółek paliwowych, ExxonMobil. Jak tłumaczy w wywiadzie dla CNBC, firma spodziewa się, że już w ciągu niespełna dwóch dekad rynek całkowicie zdominują elektryki. W tym samym czasie pojazdy z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym mają zostać zmarginalizowane do roli osobliwości.
Co ciekawe, ExxonMobil jest już ponoć na taką ewentualność przygotowany. Przyszłość wiąże bowiem z produkcją zaawansowanych tworzyw sztucznych, niezbędnych do produkcji aut elektrycznych - a tu ropa naftowa pozostaje surowcem podstawowym.
Inna sprawa to źródło danych. Na razie fakty są takie, że w roku 2021 elektryki stanowiły około 8-9 proc. całkowitej sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych. To wprawdzie oznacza ponad dwukrotny wzrost rok do roku, dokładniej o 109 proc., ale wciąż ciężko mówić choćby o kiełkowaniu konkretnego trendu. Przy czym ten zapewne wymuszą ostatecznie ustawodawcy. 

Źródło: www.telepolis.pl

Na wylocie z Olsztyna w stronę Bartąga zderzyły się dwa samochody

02.07.2022 14:25

Kilka minut przed godziną 13 doszło do kolizji na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ulicą Morenową.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Nowy podziemny parking przy ul. Piastowskiej w Nysie do remontu. Apel do kierowców

02.07.2022 11:45


Parking podziemny znajdujący się przy ulicy Piastowskiej w Nysie będzie w najbliższym czasie zamknięty. O konieczności przeprowadzenia w nim prac gwarancyjnych poinformowało Starostwo Powiatowe w Nysie.- Wykonaliśmy przegląd gwarancyjny i są pewne nieprawidłowości, dlatego na jakiś czas zamkniemy ten parking - mówi Arkadiusz Jagiełło, naczelnik wydziału drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Nysie.- Okazało się, że jest tam kilka elementów, które wykonawca musi w ramach gwarancji poprawić. Niestety, wymaga to tego, żeby parking był zamknięty dla pojazdów i taką operację chcemy w lipcu przeprowadzić. Podziemny parking ma zostać zamknięty na dwa tygodnie od 11 do 25 lipca. Starostwo Powiatowe w Nysie apeluje do właścicieli samochodów pozostawionych na terenie parkingu o ich przeparkowanie do 8 lipca. W przeciwnym razie zostaną one usunięte z parkingu na koszt właścicieli.

Źródło: radio.opole.pl

Zderzenie pięciu samochodów w województwie pomorskim

02.07.2022 11:00


W pomorskiej miejscowości Rychnowy doszło w sobotę do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Nikt nie został ranny.

Tagi: Samochody
Źródło: www.rmf24.pl

Pojechaliśmy pociągiem "Słonecznym" z Warszawy prosto nad Bałtyk [RELACJA]

02.07.2022 9:44

3,5-godzinna podróż z Warszawy do Gdyni w klimatyzowanym, nowoczesnym i piętrowym pociągu za kwotę 60 zł za bilet normalny to marzenie? Nie! To możliwość, jaka po dwóch latach pandemii koronawirusa wróciła do oferty Kolei Mazowieckich. Pojechaliśmy ze stolicy nad Bałtyk pociągiem "Słonecznym" i sprawdziliśmy, czy komfort i towarzystwo "rozrywkowych" Polaków warty jest porzucenia samochodu.

Źródło: podroze.onet.pl

Gratka dla miłośników straży pożarnej. W Główczycach trwa XII Fire Truck Show

02.07.2022 9:00


- Impreza rozpoczęła się wczoraj (01.07), ale przed nami jeszcze sporo atrakcji. Dziś (02.07) tzw. dzień strażacki - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Dagmara Gałecka, jedna z organizatorek XII Fire Truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych w Główczycach - małej wiosce koło Dobrodzienia.- Dziś w jednym miejscu będziemy mogli zobaczyć bardzo wiele pojazdów strażackich - dodaje. - Mamy samochody i nowe, i stare. Niektóre są tak stare, że przyjeżdżają do nas na lawecie. Jednak przede wszystkim to są samochody w użyciu, na pewno byłoby ich dwa razy więcej, gdyby nie to, że każda gmina musi zadbać o to, żeby jeśli ktoś jedzie samochodem pożarniczym bawić się, to za niego musi być zastępstwo, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców.W poprzedniej edycji zlotu wzięło udział 186 pojazdów pożarniczych. - To impreza dla całych rodzin - zaznacza gość Radia Opole. - Dla wszystkich, którzy lubią motoryzację, lubią pożarnictwo, kochają Strażaka Sama czy Złomka, którzy kiedyś chcieli być strażakami, albo jeszcze nie wiedzą o tym, że chcą być. Naprawdę warto ten zlot zobaczyć, bo są atrakcje i dla małych, i dla dużych. Zawsze mówimy, że naszego zlotu nie da się opowiedzieć...

Źródło: radio.opole.pl

Black Bull Supercars Club

02.07.2022 0:00

Marzysz o posiadaniu więcej niż jednego super samochodu?

Tagi: Samochody
Źródło: biznes2biznes.com

reklama
player+
Kontakt z nami