Punkta.pl – porównywarka OC
Gospodarka  RSS
INT.pl - poczta e-mail bez reklam. Idealne rozwiązanie dla Ciebie

Poczta e-mail stała się integralną częścią naszego życia. Bez względu na to, czy jesteś studentem, przedsiębiorcą czy osobą prywatną, korzystasz z niej prawdopodobnie codziennie. Warto zatem wybrać usługę, która oferuje najwyższą jakość, bezpieczeństwo i wygodę a do tego jest darmowa i całkowicie wolna od reklam.

Źródło: www.polsatnews.pl

Spadają ceny paliw. Analityk rynku: Z ekonomią ma to mniej wspólnego

Na niektórych stacjach benzynowych paliwo kosztuje nieco poniżej 6 zł, chociaż na rynkach światowych ceny wzrastają. Jak oceniała w Polsat News analityczka Urszula Cieślak, kierowcy niekoniecznie mogą odetchnąć z ulgą. - W krótkim czasie ceny nie wzrosną, natomiast później będziemy za paliwo płacić więcej - stwierdziła.

Źródło: www.polsatnews.pl

Turystyka Paliwowa. Czesi przyjeżdżają do Polski, żeby zatankować i zrobić zakupy

Na granicy polski obserwowany jest wzrost turystyki paliwowej. Uprawiają ją m.in. Czesi, którzy przyjeżdżają do Polski, żeby zatankować swoje samochody. Kolejki nie mają końca, a kierowcy z pełnym bakiem często jadą dalej – do polskich sklepów.

Źródło: www.polsatnews.pl

Plebiscyt BrandMe CEO. Jury wyłoniło kilkunastu liderów biznesu

Kilkanaście osób zostało wyróżnionych w szóstej edycji plebiscytu BrandMe CEO. Liderzy biznesu wyłonieni przez jury, zgodnie z werdyktem wyróżnili się odwagą i autentycznością w prowadzeniu biznesu w trudnym dla Polski okresie. Sprawnie wykorzystywali przy tym najnowsze technologie w rozwoju firmy.

Tagi: Rozwody
Źródło: www.polsatnews.pl

Prezes NBP Adam Glapiński: Inflacja w Polsce jest jednocyfrowa

- Mamy dziś radosny dzień. Inflacja w dniu dzisiejszym jest jednocyfrowa. W przyszłych kwartałach będzie maleć - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego podczas konferencji prasowej. Adam Glapiński ocenił, że na obniżce stóp procentowych stracą bogaci ludzie i banki.

Źródło: www.polsatnews.pl

Sprzedała lody i położyła paragon na ladzie. Do akcji wkroczyła skarbówka

Trzema tysiącami złotych mandatu skarbówka ukarała sprzedawczynię lodów za niewydanie paragonu klientowi. Z nagrań monitoringu wynika jednak, że kobieta go wydrukowała i położyła na ladzie. To jednak nie spodobało się kontrolerom. Materiał Interwencji.

Źródło: www.polsatnews.pl

Obniżka stóp procentowych wyższa niż przewidywano. Eksperci: Nikt tego nie przewidział

- To dość duży szok. Wskazuje na to reakcja rynkowa. Złoty dość wyraźnie osłabł - komentował w Polsat News obniżki stóp procentowych Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP. Spadkiem o 75 pkt. bazowych zaskoczona jest też Edyta Wojtyla, prodziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. - Nie było ekonomisty w Polsce, żeby takie obniżki przewidział - stwierdziła.

Źródło: www.polsatnews.pl

Raty kredytów w dół. Spadają stopy procentowe

Wysokość referencyjnej stopy procentowej spadnie z 6,75 do 6 proc. - taką decyzję podjęła Rada Polityki Pieniężnej. To pierwsza zmiana od września 2022 roku, gdy ostatni raz stopy podnoszono. Ruch RPP wpłynie m.in. na wysokość rat kredytów - będą one niższe.

Źródło: www.polsatnews.pl

Inflacja w sierpniu. Dane GUS

Inflacja w sierpniu wyniosła 10,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że względem lipca 2023 r. wskaźnik ten się nie zmienił.

Tagi: GUS, Inflacja
Źródło: www.polsatnews.pl

XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023. Internet Rzeczy - innowacja kształtująca przyszłość biznesu

W miarę jak świat staje się coraz bardziej zglobalizowany i cyfrowy, technologia Internetu Rzeczy (IoT) zdobywa coraz większą popularność jako kluczowy gracz w transformacji technologicznej. IoT pozwala zwiększyć oszczędności, efektywność oraz kompletnie zmienić przyszłość biznesu.

Źródło: www.polsatnews.pl

Firma płaci pracownikom za chodzenie na siłownię. "Po treningu, są punktualni i mniej zestresowani"

Firmy coraz częściej pochylają się nad zdrowiem pracowników, aby nie dotknęło ich wypalenie zawodowe. Jedna z nich, działająca w USA, uznała, że świetnym pomysłem będą dodatki do pensji za poranne ćwiczenia na siłowni. W ten sposób zatrudnieni mogą i poprawić swoją kondycję fizyczną, i psychiczną dzięki wcześniejszemu niż wcześniej podnoszeniu się z łóżka.

Źródło: www.polsatnews.pl

Darmowa poczta email bez reklam w zasięgu Twojej ręki

W dzisiejszym dynamicznym świecie komunikacji, poczta email odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu kontaktu z bliskimi, zarządzaniu biznesem czy przesyłaniu ważnych dokumentów. Dlatego też przedstawiamy Ci INT.pl - pocztę, która istnieje na rynku od wielu lat, zdobywając lojalność i uznanie zadowolonych użytkowników a także oferuje wyjątkowe funkcje bez żadnych kosztów.

Tagi: Intel
Źródło: www.polsatnews.pl

Prof. Grażyna Ancyparowicz: Mamy trzeci miesiąc z rzędu, kiedy nie ma inflacji

- Dzisiaj mamy trzeci miesiąc z rzędu, kiedy nie ma inflacji, bo w maju ceny nam średnio rzecz biorąc nie wzrosły w stosunku do kwietnia, w czerwcu w stosunku do maja, a teraz nawet te ceny się obniżyły - mówiła na antenie Polsat News prof. Grażyna Ancyparowicz, ekonomistka i doradca prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Źródło: www.polsatnews.pl

Wysokość inflacji w lipcu. Pierwsze dane GUS

Inflacja w Polsce spada. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2023 r. wzrosły rdr o 10,8 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadły o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. To odczyt nieco lepszy od prognoz ekonomistów.

Tagi: GUS, Inflacja
Źródło: www.polsatnews.pl

"Obawiający się skutków, mieli rację". Początki programu kredyt 2 procent

Ruszył program rządowy kredyt 2 proc. Od dwóch tygodni banki pękają w szwach, by przyjąć wszystkich chętnych składających wniosek. Jednak problemem stała się możliwość uzyskania zdolności kredytowej i ceny mieszkań, które znacznie wzrosły.

Tagi: Banki
Źródło: www.polsatnews.pl

W czerwcu inflacja bazowa w dół. Nowe dane NBP

Inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła w czerwcu 11,1 proc. rok do roku - poinformował Narodowy Bank Polski. W maju inflacja bazowa wynosiła 11,5 proc.

Źródło: www.polsatnews.pl

Zwiększono limity zużycia prądu z zamrożoną ceną. Sejm zdecydował

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku. Zwiększono limity zużycia prądu z zamrożoną ceną, a także obniżono cenę maksymalną energii m.in. dla samorządów i przedsiębiorców. Nowela wprowadza również składkę solidarnościową od ekstra zysków spółek węglowych za 2022 rok.

Tagi: Sejm
Źródło: www.polsatnews.pl

Podwyżka płacy minimalnej. Jeremi Mordasewicz: Małe firmy będą miały problemy

- Obawiam się, że te małe firmy we wschodniej Polsce będą miały problemy - stwierdził w Gościu Wydarzeń Jeremi Mordasewicz przedsiębiorca, z Konfederacji Lewiatan i Rady Dialogu Społecznego. Chodzi o decyzję dotyczącą minimalnego wynagrodzenia w 2024 roku i wysokości podwyżek dla sfery budżetowej.

Źródło: www.polsatnews.pl

Limity zużycia prądu. Rząd przyjął nowe ceny energii

- Rząd przyjął projekt podniesienia do trzech tysięcy kWh limitu zużycia energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - przekazała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zmiany mają dotyczyć również stawek dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Tagi: Moskwa
Źródło: www.polsatnews.pl

Wakacje 2023. Bon turystyczny ulży w erze inflacji? A. Gut-Mostowy: Szanse dopiero po wyborach

- Branża turystyczna w czasie sezonu sobie jakoś radzi, jednak poza sezonem mógłby być pewien program pobytów o charakterze polityki społecznej - mówił w Polsat News wiceszef Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, pytany o szanse na powrót bonu turystycznego. Uznał, że jeżeli rząd zdecydowałby się na taki lub podobny program wsparcia, byłoby to po wyborach do Sejmu i Senatu.

Źródło: www.polsatnews.pl

Wakacje 2023. Nowy trend wśród Polaków. Rezygnują z dań w restauracjach

Lato trwa już ponad tydzień, jednak nie tak wyobrażali je sobie przedsiębiorcy. Jak sprawdził Polsat News, inflacja drenuje portfele Polaków odpoczywających nad Bałtykiem, którzy albo samemu przygotowują posiłki, albo odwiedzają restauracje, ale nie jedzą pełnych obiadów. Do Zakopanego - zdaniem właścicieli firm - przybywają natomiast turyści mniej ekonomiczni.

Źródło: www.polsatnews.pl

USA. Ponad 30 lat temu kupił dożywotni bilet na loty. "Najlepsza inwestycja w życiu"

Najlepsza inwestycja w moim życiu - tak Tom Stuker opowiada o zakupie dożywotniego biletu na loty liniami United Airlines. Transakcji dokonał ponad 30 lat temu, a teraz chwali się liczbą pokonanych kilometrów oraz zwiedzonych krajów.

Źródło: www.polsatnews.pl

Wielka Brytania. Media: Zamknięto konta bankowe Nigela Faraga. Powodem kontrowersyjne poglądy

Konta bankowe brytyjskiego polityka, który był twarzą brexitu - Nigela Faraga - zostały zamknięte. Banki miały odmówić mu usługi, bo nie zgadzały się z jego poglądami - przekazały media. Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu są głęboko zaniepokojeni doniesieniami w tej sprawie.

Źródło: www.polsatnews.pl

Wysokość inflacji w czerwcu. Pierwsze dane GUS

Inflacja w czerwcu wyniosła 11,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to spadek o 1,5 pkt proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku, natomiast względem maja 2023 r. wskaźnik ten nie zmienił się. Jeśli chodzi o ceny paliwa, to w porównaniu do maja br. oraz czerwca ub.r. odnotowano spadek.

Źródło: www.polsatnews.pl

Program "Bezpieczny kredyt" coraz bliżej. Ruszy 3 lipca

Jesteśmy gotowi do uruchomienia programu Bezpieczny kredyt - poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Program miałby wystartować 3 lipca. Póki co przystąpiły do niego dwa banki: PKO BP i Pekao SA, a pięć kolejnych finalizuje zawarcie umowy.

Źródło: www.polsatnews.pl

Białoruś: Embargo na produkty z Polski przedłużone. Piwo na dłuższej liście produktów

Białoruś przedłuża zakaz embargo na żywność z państw zachodnich. Takiej decyzji można było się spodziewać, ale w nowym rozporządzeniu po raz pierwszy pojawia się też zakaz importu piwa i napojów niskoalkoholowych z Polski i Litwy.

Źródło: www.polsatnews.pl

Premier: Przedłużamy zerową stawkę podatku VAT na żywność do końca 2023 r.

Świetna wiadomość na początek wakacji! Przedłużamy zerową stawkę podatku VAT na żywność do końca 2023 - poinformował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Stawkę O proc. na produkty spożywcze rząd wprowadził 1 lutego 2022 roku.

Źródło: www.polsatnews.pl

Tańsze paliwo na wakacje. Zapowiedź Daniela Obajtka

- Tak, decyzja jest już podjęta - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek, pytany przez Bogdana Rymanowskiego w Radiu ZET o wakacyjną obniżkę cen paliw na stacjach koncernu. Jak dodał, będzie ona spora. Na konferencji prasowej uściślił, że cena litra paliwa spadnie o 30 groszy. Podał też termin obowiązywania obniżki.

Źródło: www.polsatnews.pl

Wykryto bakterie w hamburgerach z Biedronki. Jest komunikat GIS

Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka. Spożycie produktu może doprowadzić do poważnej choroby zakaźnej.

Źródło: www.polsatnews.pl

"Wielkopolska ma ambicje, żeby w 2040 roku stać się neutralna klimatycznie". Pożegnanie z węglem

Po 52 latach z największej i najstarszej odkrywki znajdującej się na terenie Wielkopolski został wykopany węgiel. W piątek z Jóźwina wyjedzie ostatnia tona. Na antenie Polsat News Piotr Woźny, prezes ZE PAK, mówił, że czas na transformację energetyczną.

Źródło: www.polsatnews.pl

reklama
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2023-10-03 12:08)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami