Gospodarka  RSS
Woś: Nie taki świetny ten hamulec antyzadłużeniowy

Czy niemiecki hamulec antyzadłużeniowy (Schuldenbremse) jest najgorszym narzędziem ekonomicznych naszych czasów? Wielu ekspertów uważa dziś, że tak właśnie jest.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Inwestycje za miliardy

Krzysztof Antczak: Tworzymy konsorcja z bankami, ale też z innymi instytucjami dysponującymi środkami na wspieranie polskich przedsiębiorstw

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zmieniamy się wraz z rynkiem

Anna Bułło: Dzięki rozbudowie zakładów firmy mają szansę na ekspansję zagraniczną

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podlasie ma perspektywy

Izabela Domanowska: Jesteśmy partnerem finansowym aktywnie wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wspieramy ekspansję na cały świat

Henryk Griner: Nie boimy się transakcji na rynkach o podwyższonym ryzyku i skomplikowanych

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bank otwarty na współpracę

#zrodlo
Edyta Płanka: Ostatnie dwa lata to okres intensywnych działań BGK w regionie

Tagi: Banki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Najważniejsza jest infrastruktura

Elżbieta Nader: wspólnie z bankami komercyjnymi i spółdzielczymi tworzymy ekosystem instytucji finansowych wspierających rozwój

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nie ścigamy się z innymi bankami

Piotr Pokropek: Kładziemy nacisk na zmniejszenie dysproporcji rozwoju w województwie

Tagi: Rozwody
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Oferta dla start-upów i wielkich firm

Marcin Wiecki: Otwieramy polskim eksporterom drogę na rynki o podwyższonym ryzyku we współpracy z instytucjami rozwoju z grupy PFR – m.in. z PAIH i KUKE

Tagi: UKE, Eksport
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nie mają pieniędzy na ogrzewanie. Ekspert policzył, ile osób zmarło z powodu ubóstwa energetycznego w Polsce

#zrodlo
W 2017 roku z powodu zimna zmarło w Polsce łącznie 35 046 osób. Najczęściej są to osoby starsze. Jak wynika z szacunków dr. Grzegorza Libora koszt przedwczesnych zgonów spowodowanych zimnem to niemal 54 mld euro, a zatem ponad 213 mld złotych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tworzymy ekosystem wsparcia rozwoju

Ewa Nowak-Iskra: Możemy pochwalić się bardzo dużym udziałem naszego banku w finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Europa porozumiała się w sprawie sygnalistów

12 marca 2019 r. negocjatorzy Parlamentu i Rady UE porozumieli się w sprawie zasad ochrony sygnalistów, w tym sposobów przekazywania informacji na temat naruszeń czy też zabezpieczania zgłaszającego przed odwetem. W podobnym kierunku ostatnio zmierza również polski ustawodawca, nowelizując ustawę o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Czy zintensyfikowane prace legislacyjne w tym zakresie są jednak wystarczającym argumentem dla rodzimych przedsiębiorców za zmianą w podejściu do wewnętrznych informatorów?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. Więc to nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW – choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple’a. - mówi w wywiadzie dla DGP Omar Arnaout szef domu maklerskiego X-Trade Brokers specjalizującego się w rynku walutowym.

Tagi: Apple, Ameryka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Apel Polskiej Rady Biznesu

Do Prof. dr hab. Małgorzaty Gersdorf, Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, Sędziego Stanisława Zabłockiego, Prezesa Sądu Najwyższego kierującego Izbą Karną Dr Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Co się będzie działo z polską walutą, gdy słabnie gospodarka Europy

Początek roku nie przyniósł zmian w kursie złotego wobec dolara. Waluty krajów wschodzących będą się wzmacniać wobec dolara, ale nie powinno to jednak dotyczyć złotego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Stacje paliw beneficjentem zakazu handlu w niedziele. Nowe punkty otwierają koncerny paliwowe i sieci handlowe

Obecnie w Polsce jest 7,6 tys. stacji paliw. Wszystko wskazuje, że będzie ich przybywać. Inwestycjom w rozwój sieci stacji paliw sprzyjają m.in. obostrzenia w zakresie niedzielnych zakupów. Według firmy badawczej Nielsen w ub.r. wartość sprzedaży produktów spożywczych na stacjach benzynowych była o jedną czwartą wyższa niż rok wcześniej. W 2017 r. wzrost zakupów pozapaliwowych na stacjach wyniósł 6 proc.

Sejm: Brak sprzeciwu wobec noweli ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

Żaden klub nie wypowiedział się w środę przeciw nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, która zakłada poszerzenie uprawnień KNF o nadzór nad rynkiem sekurytyzacyjnym.

Tagi: Sejm, KNF
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Kar pomoże uniknąć system compliance

W Sejmie wciąż jeszcze procedowany jest rządowy projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (UOPZ). Jego zapisy są mocno kontrowersyjne i krytykowane - przede wszystkim przez środowiska zrzeszające przedstawicieli biznesu.

Tagi: Sejm
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

E-sprawozdania - ABC nowych zasad przesyłania sprawozdań finansowych

Pomoc resortu finansów w sporządzaniu rocznych sprawozdań w nowej, wymaganej formie otrzymały tylko przedsiębiorstwa osób fizycznych. Firmy wpisane do KRS z elektroniczną wysyłką muszą sobie radzić same.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Woś: Spalimy wam te miliony

Postulat "niech bogacze staną się przeżytkiem" (ang. "make the rich obsolete") coraz śmielej zaczyna pojawiać się w amerykańskiej debacie politycznej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Świat bez papierowej faktury - utopia czy niedaleka przyszłość?

Na przestrzeni ostatnich lat, na świecie coraz wyraźnie zaznacza się tendencja zastępowania tradycyjnych faktur papierowych ich elektronicznymi odpowiednikami. Rządy poszczególnych państw zyskują dzięki temu większą kontrolę nad odprowadzanym podatkiem VAT, przedsiębiorcy natomiast mogą znacznie usprawnić procesy księgowe w swoich firmach.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polska awansuje na arenie międzynarododwej? Emilewicz: Polska ważnym partnerem handlowym Niemiec

Polska liczy, że znajdzie się w pierwszej piątce najważniejszych partnerów handlowych Niemiec w ciągu najbliższych dwóch lat, wynika z wypowiedzi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. Obecnie Polska jest na 6. miejscu - ex aequo z Wielką Brytanią.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

Innowacyjność to słowo, które zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że firmy, które szukają nowych rozwiązań i technologii zyskują na rynku przewagę konkurencyjną. Aby zbudować innowacyjną przewagę potrzeba dwóch rzeczy: dobrego pomysłu i pieniędzy na jego wdrożenie. Polskim przedsiębiorcom nigdy nie brakowało pomysłowości, a dostęp do środków na wykorzystanie tego potencjału umożliwiają Kredyt na innowacje technologiczne dofinansowany premią na spłatę kapitału i Gwarancje Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

- Opublikowane w styczniu cele negocjacyjne USA to zbiór pobożnych życzeń, które administracja Trumpa chciałaby osiągnąć – ocenia dr Paweł Kowalski z Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. - Ze strony USA to próba zachowania niesymetrycznego dostępu do rynku. Także rolnego. Te zapisy sugerują UE, że co do zasady powinna usunąć wszelkie bariery, podczas gdy USA zostawią sobie możliwości wykluczające pewne zapisy, np. dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bezpieczeństwem kraju.

Tagi: Warszawa, TTIP
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jurasz: Miks „Star Wars” i Muzeum Techniki [OPINIA]

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło Plan modernizacji technicznej sił zbrojnych do 2026 r. Nazwa programu skądinąd wprowadza w błąd, gdyż tak naprawdę powinien on nosić nazwę Planu odbudowy minimalnych zdolności obronnych. Na tę chwilę bowiem stan sił zbrojnych naszego kraju jest dramatycznie zły, a w razie wojny Polska byłaby w stanie bronić się nie dłużej niż tydzień.

Tagi: Narodowcy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Gruszka to nie jabłko". Spółka z azjatyckiego Makau "ugryzła" Apple

Amerykańska spółka Apple Inc. należy do podmiotów szczególnie wyczulonych na ochronę swoich renomowanych znaków towarowych. Jednakże na gruncie wyroku Sądu z dnia 31 stycznia 2019 roku w sprawie T-215/17 pokazane zostało, że ochrona znaków towarowych amerykańskiego giganta z branży IT nie jest nieograniczona, wskazując na pewne jej granice.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czy McDonald’s przegra spór o Big Mac’a?

#zrodlo
Przedsiębiorcy budują renomę swojej marki w oparciu o własne produkty, które są oferowane konsumentom i z czasem stają się charakterystyczne oraz utożsamiane z danym przedsiębiorcą. Z pewnością takim produktem oferowanym przez McDonald’s jest kanapka Big Mac, która serwowana jest w restauracjach spod znaku „złotych łuków” od roku 1968.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Były prezes Idea Banku będzie współpracował z prokuraturą w sprawie GetBack

Zatrzymany w sprawie GetBacku, były prezes Idea Banku Jarosław Augustyniak nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia i współpracuje z organami ścigania – ustalił DGP.

Tagi: GUS, Idea Bank
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wilkowicz o pensji Wojciechowskiej: W błędzie są ci, którzy uważają, że to mało ważny departament [OPINIA]

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ustawa nakazująca ujawnienie dyrektorskich zarobków w banku centralnym narobi więcej szkody niż pożytku. Wątpliwe, by nawet poszczególni dyrektorzy mieli dotąd orientację, jak duże są dysproporcje w wynagrodzeniach osób na tym samym poziomie w służbowej hierarchii NBP. Teraz już mają. Czy to służy atmosferze pracy w budynku przy Świętokrzyskiej? Niekoniecznie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Co Polsce po Francji, czyli perspektywy dla polsko-francuskiego partnerstwa

#zrodlo
W tym roku Francusko-Polska Izba Gospodarcza obchodzi 25 lat swojego istnienia. Jak z perspektywy ćwierćwiecza ocenia Pani polsko-francuskie relacje gospodarcze?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2019-03-22 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-03-22
USD 3,7948 +0,98%
EUR 4,2894 +0,06%
CHF 3,8079 +0,61%
GBP 4,9700 +0,40%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Kontakt z nami