Wiadomości z tagiem Banki  RSS
Fundusz Hipoteczny Yanok na liście ostrzeżeń KNF

27.11.2022 16:12


Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisany został Fundusz Hipoteczny Yanok - poinformowała w piątek Komisja Nadzoru Finansowego. Chodzi m.in. o przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.

Źródło: www.bankier.pl

BM PKO BP liderem obrotów na rynku akcji GPW we wrześniu

27.11.2022 16:12


BM PKO BP we wrześniu 2020 roku powrócił na pozycję lidera obrotów na rynku akcji w transakcjach sesyjnych GPW. Na drugim miejscu znalazł się lider sierpniowego zestawienia Merrill Lynch - podała GPW na stronie internetowej.

Źródło: www.bankier.pl

Nie tylko Ikea. Meble dla niemieckiej firmy też są produkowane przez białoruskich więźniów

27.11.2022 15:49


Ikea do marca br. prowadziła produkcję mebli na Białorusi, a niemiecki producent mebli nadal to robi. Z ustaleń dziennika „Spiegel” wynika, że przy produkcji pracują więźniowie, w tym białoruscy więźniowie polityczni. Według centrum praw człowieka Wiasna w całej Białorusi może być ich łącznie nawet ponad 1,3 tys.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Niedzielski: Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie - tempo szybsze niż zakładane

27.11.2022 15:49


Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Tempo w ostatnich dwóch latach było szybsze niż zakładane. Do planów dołożyliśmy dodatkowe ponad 43 mld zł - przypomniał w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: www.bankier.pl

Smog w UE. Prawie 240 tys. przedwczesnych zgonów w pierwszym roku pandemii z powodu zanieczyszczenia powietrza

27.11.2022 15:49


Mimo stopniowej poprawy jakości powietrza zanieczyszczenie drobnymi cząsteczkami, czyli pyłem zawieszonym, spowodowało w 2020 roku w Unii Europejskiej 238 tysięcy przedwczesnych zgonów - wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA).

Źródło: www.bankier.pl

Powiązany z Rosją start-up wygrał milion euro, teraz organizator przeprasza i cofa nagrodę

27.11.2022 15:49


W świetle nowych informacji „o rozmiarze działalności w Rosji” zdecydowaliśmy się unieważnić zwycięstwo londyńskiej firmy Immigram – ogłosił organizator konferencji Slush. Wcześniej media informowały, że zarejestrowana w Wielkiej Brytanii firma, która wygrała konkurs dla start-upów w Helsinkach, ma rosyjskie korzenie i pomaga Rosjanom dostać się na Zachód. Później wyszło też na jaw, że Immigram założyli rosyjscy przedsiębiorcy, a cały personel firmy składa się z Rosjan.

Tagi: Rosja, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Rząd pracuje nad tanimi kredytami mieszkaniowymi. Jednak nie dla wszystkich

27.11.2022 9:48


Resort rozwoju analizuje sytuację na rynku mieszkaniowym; pracuje nad propozycją kredytów mieszkaniowych z niskim oprocentowaniem - powiedział PAP wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. Dodał, że chodzi o rozwiązanie dla osób, które kupują pierwsze mieszkanie.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Ubezpieczyciele wciąż płacą miliony za wypadki sprzed lat. Warto sprawdzić, czy nie należy się nam odszkodowanie za "stare" zdarzenie

27.11.2022 9:48


Dane UFG wskazują, że nadal wiele wypłat z OC dotyczy szkód, które miały miejsce jeszcze przed 2008 r. Wyjaśniamy, dlaczego ubezpieczyciele płacą tak dużo za stare wypadki.

Tagi: Banki, Wypadki
Źródło: www.bankier.pl

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. dodatków węglowych

27.11.2022 9:48


Skierowałem zawiadomienie do prokuratury w sprawie nieprzekazywania przez rząd w terminie dodatków węglowych - poinformował w sobotę wieczorem senator KO Krzysztof Brejza. Jego zdaniem setki osób oczekuje ponad dwa miesiące na wypłatę tych dodatków, nie mając za co kupić opału.

Źródło: www.bankier.pl

CEPAL: Ameryka Łacińska przeżywa największą recesję od 120 lat w następstwie pandemii

27.11.2022 9:48


W następstwie pandemii COVID-19, która wyrządziła w Ameryce Południowej największe spustoszenie, 201 milionów jej mieszkańców, to jest 32,1 procent, żyje w ubóstwie, a 82 miliony - 13,1 proc. - popadło w skrajną nędzę, poinformowała w Chile Komisja Gospodarcza ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CEPAL).

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami