Wiadomości z tagiem Banki  RSS
Kaczyński: Nie możemy mieć lotniska dla Polaków w Berlinie

03.07.2022 15:50


Musimy być państwem pierwszorzędnym i nie możemy mieć lotniska dla Polaków w Berlinie, jak chcą nasi przeciwnicy – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło: www.bankier.pl

Rynek dóbr luksusowych w Polsce wart więcej niż przed pandemią

03.07.2022 15:50


Rynek dóbr luksusowych w Polsce był wart w 2021 r. blisko 30 mld zł, czyli więcej niż przed pandemią - wskazano w raporcie firmy doradczej KPMG. Najwięcej bardzo bogatych Polaków mieszkało na Mazowszu, w Wielkopolsce i Małopolsce - podano.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Dochód, mieszkanie, opieka zdrowotna kluczowe dla życia w miastach

03.07.2022 15:50


Zapewnienie mieszkańcom podstawowego dochodu, godziwych mieszkań oraz usług zdrowotnych to parametry kluczowe dla życia w miastach – wskazuje poświęcony ośrodkom miejskim raport zaprezentowany podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

Źródło: www.bankier.pl

Kosiniak-Kamysz: Banki były zrepolonizowane tylko dla "tłustych kotów"

03.07.2022 15:50


Oczekujemy natychmiastowych działań: utworzenia korytarzy transportowych i wprowadzenie kaucji na przewóz zboża z Ukrainy - mówił w niedzielę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ocenił, że te rozwiązania zapobiegną nierównej konkurencji na polskim rynku.

Źródło: www.bankier.pl

Korea Płn. zarzuca USA próby stworzenia w Azji sojuszu podobnego do NATO

03.07.2022 15:50


Zapowiedź wzmocnienia współpracy wojskowej USA, Japonii i Korei Południowej to krok w stronę budowy w Azji sojuszu podobnego do NATO – oceniło w niedzielę MSZ Korei Północnej, odnosząc się do niedawnego szczytu NATO, na którym po raz pierwszy obecni byli południowokoreańscy i japońscy przywódcy.

Tagi: NATO, Wojsko, Banki, MSZ
Źródło: www.bankier.pl

Sandman - baner reklamowy pokazuje Donnę Preston jako Despair

03.07.2022 11:26

Sandman to nadchodzący serial Netflixa oparty na kultowej serii komiksowej, której współtwórcą jest legendarny Neil Gaiman. Do sieci trafił nowy baner reklamowy.Głównym bohaterem jest Morfeusz, władca Krainy Snów, który zostaje uwięziony na wiele lat. Po swoim uwolnieniu stara się odzyskać artefakty, które zapewniały mu ogromną moc. Jak zapowiedział sam Gaiman w 1. sezonie produkcji zobaczymy przeniesione na ekran takie historie z komiksowej serii jak 24 Hours, w której...

Tagi: Banki, Netflix
Źródło: naekranie.pl

Goldman Sachs szacuje kolejną podwyżkę stóp proc. w Polsce

03.07.2022 10:18


Piątkowy odczyt inflacji poniżej naszych przewidywań na poziomie +16 proc. rdr. Trudno powiedzieć kiedy inflacja osiągnie szczyt i jaki będzie to poziom. Inflacja bazowa może rosnąć do końca roku. Na kolejnym posiedzeniu RPP podniesie stopy o 75 pb - ocenili analitycy Goldman Sachs.

Źródło: www.bankier.pl

Stary dom może okazać się prawną pułapką? Sprawdzamy

03.07.2022 9:48


W obecnych warunkach gospodarczych starsze domy wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Wyjaśniamy, czy ich lokalizacja np. blisko dróg lub innych budynków, a także ewentualny brak pozwoleń może okazać się dużym problemem.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Prezes Comarchu nie gryzie się w język. Janusz Filipiak w głośnym wywiadzie krytykuje zarobki bankierów

03.07.2022 9:48


W ostatnich dniach głośno było o wywiadzie Janusza Filipiaka, w którym potępił nadmierną konsumpcję mięsa. W tej samej rozmowie znany z ciętego języka i charyzmatycznej osobowości milioner w niewybrednych słowach odniósł się do kwestii wynagrodzeń oraz wskazał bankierów jako niewnoszących żadnej wartości materialnej do gospodarki.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Nie tylko Orlen i Lotos. Stacje paliw zachęcają promocjami. Bierzemy je pod lupę

03.07.2022 9:48


Ocierające się o 8 zł/litr ceny paliw spędzają sen z powiek kierowców. Największe sieci stacji paliw kuszą jednak rabatami. Sprawdziliśmy, co trzeba zrobić, by płacić mniej za paliwo i na jakie rabaty można liczyć.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami