Warszawa  RSS
Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna dziś zeznawać ws. dotyczącej reprywatyzacji


O 10.30 była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się w warszawskim Sądzie Okręgowym jako świadek w procesie Jana Śpiewaka. Miejskiego aktywistę pozwał były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Dla Hanny Gronkiewicz-Waltz byłyby to pierwsze zeznania przed sądem w sprawie warszawskiej reprywatyzacji.

Źródło: warszawa.onet.pl

Smogowy dron, wielkie pianino, gra powstańcza. Znamy zwycięzców Zwolnionych z Teorii


Gra planszowa związana z bohaterami Powstania Warszawskiego, cykl szkoleń z języka migowego, dron badający czystość powietrza czy kilkumetrowe pianino dla lokalnej społeczności – to niektóre ze zwycięskich projektów programu Zwolnieni z Teorii. W wielkim finale jej piątej edycji wzięło udział blisko trzy tys. młodych ludzi z całej Polski. Laureaci zostali ogłoszeni wczoraj podczas wielkiej gali w Warszawie.

Źródło: warszawa.onet.pl

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Ponad 4 tys. odbiorców bez prądu


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś dla północno-wschodniej części kraju ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Ze względu na szkody spowodowane m.in. wczorajszym wiatrem, ponad 4 tys. odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: warszawa.onet.pl

Zderzenie autobusu, radiowozu i motoroweru na Puławskiej


Na skrzyżowaniu ulic Goworka i Puławskiej doszło dziś ok 8.30 do zderzenia autobusu, radiowozu i motoroweru. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie skrzyżowania. Na razie nie ma informacji o osobach rannych.

Źródło: warszawa.onet.pl

Niemal 5 tys. interwencji straży pożarnej w kraju


Silny wiatr i pożary w polskich lasach spowodowały, że straż pożarna interweniowała wczoraj niemal 5 tysięcy razy. Tylko wczoraj doszło do 363 pożarów lasów, a 842 razy płonęły trawy i nieużytki.

Źródło: warszawa.onet.pl

Łączenie dwóch odcinków metra. Zamkną stację Dworzec Wileński

#zrodlo
Finisz budowy wschodniego fragmentu II linii metra zbliża się wielkimi krokami. Ostatnia faza testów ruchu pociągów oraz łączenie wszystkich systemów centralnego odcinka z nowo wybudowanym spowoduje spore utrudnienia. Przez tydzień zamknięta będzie stacja Dworzec Wileński. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Tagi: Tesla
Źródło: warszawa.onet.pl

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego: w Pruchniku obudziły się najgorsze demony i instynkty


- To kolejne wydarzenie, po "marszu nacjonalistów" i "urodzinach Hitlera", które pokazuje, że polskie społeczeństwo zaczyna zapominać, czym kończy się nienawiść rasowa i narodowa – podkreśla Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Tak jej zarząd komentuje "sąd nad Judaszem" w Pruchniku. Fundacja wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Źródło: warszawa.onet.pl

Ruch wahadłowy na moście w Nowym Dworze Mazowieckim przełożony


Na środę, 8 maja przełożony został termin wprowadzenia ruchu wahadłowego na moście przez Narew w Nowym Dworze Mazowieckim. Wcześniej zmianę organizacji ruchu w tym miejscu zapowiadano na dzisiaj. Wykonawca jednak do tego czasu nie skompletował potrzebnego oznakowania.

Źródło: warszawa.onet.pl

Spółka Srebrna wygrała sprawę wieżowca z prezydentem Warszawy


Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Warszawy o odmowie budowy wieżowca dla Srebrnej - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawianka znalazła kraba w łazience


Minionej nocy warszawska straż miejska została zaalarmowana przez zdenerwowaną mieszkankę Pragi-Południe. - Kobieta poinformowała, że coś dziwnego biega po jej łazience. Okazało się, że to krab - powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej straży miejskiej.

Źródło: warszawa.onet.pl

Utrudnienia w kursowaniu WKD przez powalone drzewo


Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą się liczyć dzisiaj z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów. Związane są one z silnym wiatrem wiejącym na Mazowszu.

Tagi: Mazowsze
Źródło: warszawa.onet.pl

Ruch wahadłowy na moście w Nowym Dworze Mazowieckim


W związku z remontem mostu przez rzekę Narew w Nowym Dworze Mazowieckim (dk 85) od dzisiaj będzie wprowadzony tam ruch wahadłowy. Kierowcy jadący w stronę Warszawy, Gdańska i Płocka muszą liczyć się z utrudnieniami - powiedziała Małgorzata Tarnowska z mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Źródło: warszawa.onet.pl

Wypadek na DK 10. Utrudnienia w ruchu

#zrodlo
Droga krajowa nr 10 została zablokowana na odcinku Sierpc – Płońsk w miejscowości Drobin (woj. mazowieckie) - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: warszawa.onet.pl

Część trasy S17 Lublin–Warszawa ma być gotowa w wakacje


Niektóre z odcinków powstającej drogi ekspresowej S17 Lublin - Warszawa mają być gotowe w czerwcu, inne do końca roku – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W przygotowaniu jest kolejne 120 km trasy, która będzie prowadzić do granicy z Ukrainą w Hrebennem.

Źródło: warszawa.onet.pl

Trwają badania nad informacjami zakodowanymi w falach radiowych


Naukowcy z europejskiej sieci LOFAR zajmują się wyciąganiem informacji o tym, jak działają pioruny, co dzieje się na Słońcu czy w pulsarach. W badaniach uczestniczą zespoły z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inna grupa badaczy - z UJ i UMK w Toruniu - bierze udział w wielkoskalowych przeglądach nieba na falach metrowych. W Polsce działają trzy stacje LOFAR: pod Olsztynem w Bałdach, w Borówcu pod Poznaniem oraz pod Krakowem w Łazach.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa. Prognoza pogody w dniu 22.04.2019


Warszawa. Jaka będzie pogoda w mieście? Czy w dniu 22.04.2019 przydadzą się nam parasole? Przedstawiamy najnowsze przewidywania meteorologów. Województwo mazowieckie - jaka jest aktualna prognoza pogody?

Źródło: warszawa.onet.pl

Zderzenie dwóch samochodów pod Ostrołęką.


W miejscowości Zabrodzie pod Ostrołęką doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby zostały ranne.

Tagi: Samochody
Źródło: warszawa.onet.pl

Elektryczna hulajnoga jak motorower. Lubelski sąd przed laty orzekał w tej sprawie


Elektryczna hulajnoga może być traktowana jako pieszy albo... motorower. Wszystko zależy od mocy silnika. Z wyroku lubelskiego sądu wynika, że e-hulajnogi o mocy 500 W nie powinny poruszać się po chodniku - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Źródło: warszawa.onet.pl

Wypadek pod Ostrołęką. Droga zablokowana


Przez około 2 godz. zablokowana będzie droga krajowa nr 53. W miejscowości Zabrodzie pod Ostrołęką doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby zostały ranne.

Źródło: warszawa.onet.pl

Seria pożarów w całej Polsce. W lasach najwyższy stopień zagrożenia


W Wielką Sobotę strażacy na terenie kraju wyjeżdżali do 1534 pożarów. Zginęły w nich cztery osoby - poinformował rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Paweł Frątczak.

Źródło: warszawa.onet.pl

Ewa Błaszczyk o zmianach w postrzeganiu śpiączki w Polsce


- Czyjaś obecność. To, że ktoś im mówi, że ich kocha i ich potrzebuje. Trzymanie za rękę, bycie przy nich, mówienie do nich - mówi Ewa Błaszczyk, twórczyni kliniki "Budzik", o warunkach koniecznych do wybudzenia osób w śpiączce. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" zdradza też kolejne plany fundacji "Akogo?"

Źródło: warszawa.onet.pl

W Poniedziałek Wielkanocny będzie można pojechać zabytkowym tramwajem


W Poniedziałek Wielkanocny na stołeczne ulice wyjedzie tramwajowa linia turystyczna W, kursująca w godzinach 12-18. Tramwaje będą jeździły od pl. Narutowicza do przystanku Kawęczyńska-Bazylika - powiedział rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Źródło: warszawa.onet.pl

Aplikacja ułatwi znalezienie miejsca parkingowego w centrum stolicy


ZDM ogłosił dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu e-parkowania. Dzięki aplikacji kierowcy będą mogli szybciej znaleźć wolne miejsce postojowe w centrum Warszawy. Obejmie ona 30 tys. miejsc parkingowych, ma zostać uruchomiona w 2021 r.

Źródło: warszawa.onet.pl

Policyjny pościg w okolicach Pruszkowa. Poszukiwani dwaj mężczyźni

#zrodlo
Kierowca volvo nie zatrzymał się do kontroli, a w czasie ucieczki uszkodził m.in. zaparkowane auto. Do zdarzenia doszło w Malichach - informuje RMF FM.

Źródło: warszawa.onet.pl

Wielka Sobota - święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu [GALERIA]


W Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Tego katolicy przychodzą do kościołów z koszykami wypełnionymi jajkami, chlebem, wędliną. Święconce są też sól, czasem ciasta czy słodycze, bukszpanowe gałązki i bardzo często cukrowy baranek - symbol zmartwychwstałego Jezusa. Mieszkańcy Bytomia święcili dziś pokarmy w strojach rozbarskich.

Źródło: warszawa.onet.pl

Zatrzymano podejrzanych o dwa napady na lombardy na Woli


Policja zatrzymała trzech mężczyzn typowanych jako sprawcy napadów na dwa lombardy na warszawskiej Woli. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionej biżuterii.

Źródło: warszawa.onet.pl

Zderzenie czterech policyjnych motocykli pod Warszawą


W miejscowości Krubin, niedaleko podwarszawskiego Legionowa, zderzyły się cztery policyjne motocykle. Według wstępnych ustaleń policji, jeden z motocyklistów nie zachował odpowiedniej prędkości.

Tagi: Policja
Źródło: warszawa.onet.pl

Radom: wielkanocna kwesta na zabytkowym cmentarzu przy ul. Limanowskiego


Datki na odnowę dwóch dziewiętnastowiecznych kamiennych nagrobków będzie zbierał w Wielką Sobotę Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu. Pilnej konserwacji wymaga ponad 30 cmentarnych pomników.

Źródło: warszawa.onet.pl

Kard. Nycz o pożarze katedry Notre Dame: znak dla Europy, Paryża, Kościoła i Polski

#zrodlo
Zwracamy uwagę przede wszystkim na symbol i znak katedry Notre Dame dla Europy, Paryża, Kościoła i Polski. Kiedy katedra płonęła, tysiące ludzi stanęły do modlitwy - powiedział wczoraj podczas nabożeństwa Centralnej Drogi Krzyżowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Źródło: warszawa.onet.pl

Rodacy ze Wschodu przybyli na Wielkanoc do Polski


39 Polaków, głównie z Rosji i Kazachstanu, przyjechało do Lublina na Święta Wielkanocne. Spędzą je w domach mieszkańców tego miasta i okolic. Podczas pobytu w Polsce goście odwiedzą też Kraków, Częstochowę i Warszawę.

Źródło: warszawa.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami