Wiadomości z tagiem Sklepy  RSS
Gracze wykupują GeForce RTX 4090. Zaczyna brakować ich w sklepach

02.10.2023 21:18

Gracze wykupują GeForce RTX 4090. Zaczyna brakować ich w sklepach
Wygląda na to, że najnowsze gry komputerowe skłoniły konsumentów do zakupu. Gracze masowo wykupują flagowe układy NVIDIA GeForce RTX 4090.
 Seria kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 dla komputerów stacjonarnych debiutowała na rynku pod koniec ubiegłego roku. Od tamtej pory do sprzedaży trafiło sześć modeli z rożnych segmentów cenowo-wydajnościowych. Tym samym każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie.

AMD nie ma odpowiedzi na kartę NVIDIA GeForce RTX 4090


Pierwszym i najmocniejszym modelem w ofercie Zielonych z rodziny Ada Lovelace jest NVIDIA GeForce RTX 4090. I wygląda na to, że karta ta cieszy się rosnącą popularnością bo zaczyna brakować jej w sklepach.
Japońskie sklepy komputerowe donoszą, że konsumenci niechętnie kupują karty GeForce RTX 4080. Zamiast tego dużo większym powodzeniem cieszy się GeForce RTX 4090. Tańszych modeli zasadniczo nie ma już w sklepach i trwają na nie zapisy. Wśród osób z mniejszym budżetem popularne są układy GeForce RTX 4070 Ti.

Gracze wykupują GeForce RTX 4090. Zaczyna brakować ich w sklepach
Powód? NVIDIA GeForce RTX 4090 to aktualnie najwydajniejsza na rynku karta graficzna, AMD nie ma na nią żadnej odpowiedzi. Zaś GeForce RTX 4070 Ti oferuje dużo lepszy stosunek ceny do wydajności niż GeForce RTX 4080, który dodatkowo ma konkurencję ze strony znacznie tańszego AMD Radeon RX 7900 XTX.

Gracze wykupują GeForce RTX 4090. Zaczyna brakować ich w sklepach
A jak to wygląda w Polsce? U nas tańsze modele RTX 4090 od firm takich jak Palit, PNY czy INNO3D są nadal dostępne, ale w ciągu ostatnich tygodni wyraźnie podrożały. W większości przypadków o 500 złotych, a czasami więcej. Nasz rynek jednak reaguje przeważnie z opóźnieniem, a więc sytuacja może ulec zmianie.

Źródło: www.telepolis.pl

PlayStation Portal sprzedaje się bardzo szybko. Konsoli zabraknie w sklepach?

02.10.2023 15:31


PlayStation Portal to nowa przenośna konsola w asortymencie Sony. W ramach sprzedaży przedpremierowej w Japonii sprzęt został wyprzedany w mgnieniu oka. Projekt, do którego wiele osób podchodziło bardzo ambiwalentnie, odniesie jednak spory sukces komercyjny?

Źródło: gry.interia.pl

Marketing internetowy - możliwości zatrudnienia

02.10.2023 12:25


Masowy dostęp do internetu w ostatnich dziesięcioleciach spowodował rozpowszechnienie działalności e-sklepów i innych biznesów online. Wzrosło zapotrzebowanie na nowe formy reklamy typu BTL, skierowanej do ściśle określonego odbiorcy. Na rynku pracy pojawił się zaś nowy zawód: specjalista ds. marketingu internetowego. W jakich firmach pracują tego typu specjaliści i jakie mają możliwości zatrudnienia? Sprawdźmy!

Czym jest marketing internetowy?


Zacznijmy od podstaw i odpowiedzmy na pytanie: co to jest marketing internetowy? Jak wskazuje nazwa, są to wszelkie działania o charakterze promocyjnym, realizowane online. Mogą to być zarówno kampanie płatne i bezpłatne w mediach społecznościowych, jak i inne działania, na przykład: mailingi, kampanie Google Ads czy rozbudowa contentu na stronach sprzedażowych firm.
Do najważniejszych zadań specjalistów ds. marketingu internetowego należy planowanie, organizowanie i monitorowanie kampanii reklamowych. Działania marketingu online mają szeroki zasięg: obejmują promocję produktów lub usług, rozbudowę świadomości marek i tworzenie strategii, mających na celu zdobycie oraz utrzymanie nowych klientów.
Interesuje Cię praca w IT? Sprawdź oferty pracy z miast , i ! Wejdź na theprotocol.it!

Gdzie pracują specjaliści ds. marketingu internetowego?


Specjaliści ds. marketingu internetowego potrzebni są w wielu branżach. Z ich usług korzystają najczęściej firmy, związane z branżą e-commerce. To m.in.: sklepy i hurtownie internetowe, agencje interaktywne oraz agencje reklamy. Popyt na specjalistów marketingu internetowego zgłaszają przedsiębiorstwa, działające w sektorze: bankowości, turystyki, branży fashion i nieruchomości. Wiele etatów czeka na marketingowców w agencjach rekrutacyjnych i w firmach, świadczących różnego rodzaju usługi outsourcingowe.

Marketing internetowy - możliwości zatrudnienia
Coraz częściej specjaliści do spraw marketingu internetowego znajdują zatrudnienie w strukturach dużych firm budowlanych i u generalnych wykonawców. Ze wsparcia tego typu specjalistów korzystają też podmioty branży instalacyjnej (głównie związanej z odnawialnymi źródłami energii). Marketingowcy, obsługujący projekty online, współpracują też z ogólnopolskimi portalami ogłoszeniowymi, informacyjnymi i aukcyjnymi.

Marketing internetowy w sektorze IT


Każda rozwijająca się firma, która chce być rozpoznawalna i osiągać zyski, musi zainwestować w działania marketingowe. Popyt na specjalistów marketingu online dotyczy również branży IT. Zapotrzebowanie na kadrę marketingową zgłaszają obecnie zarówno start-up`y, jak i duże, globalne korporacje. Są to podmioty, zajmujące się produkcją oprogramowania i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa danych.
Osoby, które świetnie orientują się w tematyce marketingu internetowego, wspierają pracę różnych działów w firmach programistycznych. Mowa m.in. o działach sprzedaży i PR, w których marketingowcy odpowiadają za współtworzenie contentu i strategii promocyjnych. Niektórzy specjaliści marketingu online współpracują też bezpośrednio z działami programistycznymi oraz ze specjalistami UX i SEO.

Podsumowanie


Praca w zawodzie specjalisty ds. marketingu internetowego jest zajęciem bardzo perspektywicznym. Specjaliści tego typu pracują w różnych branżach i wspierają procesy promocji marek, produktów i usług. Etaty i współpraca B2B czeka na nich m.in. w prężnie rozwijających się branżach IT i e-commerce. Zatrudnienie oferują im także inne podmioty z sektora usług, przemysłu i produkcji.

Źródło: www.telepolis.pl

"Bracia". Reakcja polskich klubów ws. profesora Filipiaka chwyta za serce

01.10.2023 17:53

Prof. Janusz Filipiak w sobotę w stanie krytycznym trafił do szpitala. Prezes Cracovii i firmy informatycznej Comarch zasłabł przed sklepem w podkrakowskich Wrząsowicach. Za wsparcie w trudnych chwilach środowisku piłkarskiemu podziękowała Cracovia.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pokemony na obrazach Van Gogha. W muzeum zapanował chaos

30.09.2023 13:50


Pokemony zawładnęły obrazami Van Gogha i zastąpiły dzieła artysty w muzeum w Amsterdamie. Akcja miała zainteresować sztuką młode pokolenie i bez wątpienia okazała się sukcesem, przynajmniej pod względem frekwencji. W piątek doszło do prawdziwego szturmu ma muzealny sklep, w którym można było zdobyć kolekcjonerskie karty Pokemon.

Źródło: www.rmf24.pl

EA Sports FC 24 już w sklepach. A to premierowy zwiastun

30.09.2023 13:36

"Nowa FIFA" zadebiutowała właśnie na największych platformach. EA Sports przypomina graczom o tym fakcie, publikując premierowy zwiastun.

Tagi: Sklepy, FIFA
Źródło: www.benchmark.pl

Zakupy bez wychodzenia z samochodu. To pierwsze takie miejsce w Polsce

29.09.2023 15:50


Jakiś czas temu sieć sklepów Żabka zapowiedziała uruchomienie nowego formatu sklepów, które miałyby uzupełnić dotychczasową ofertę usług. Mowa tu o Żabka Drive – placówkach pozwalających na wykonanie zakupów bez wychodzenia z samochodu. Pierwsze takie miejsce zostanie wkrótce otwarte w Piasecznie koło Warszawy.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Target zamyka sklepy z powodu wzrostu przestępczości detalicznej [Zagrożenia]

29.09.2023 8:41

Amerykańska sieć Target zamknęła 9 sklepów w Stanach Zjednoczonych, tłumacząc tę decyzję rosnącym problemem zorganizowanej przestępczości (...)

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

reklama
Kontakt z nami