Zielona Góra  RSS
Stelmet w kaszubskim kotle bez wpadki


Prawie 9 tysięcy kibiców oglądało w Ergo Arenie zwycięstwo koszykarzy Stelmetu Enei BC z Treflem Sopot. Zielonogórzanie nie bez problemów ograli Trefl Sopot 90:85. Pierwszy minuty to głównie prowadzenie gospodarzy, ale w szóstej goście, za sprawą Markela Starksa wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. W drugiej kwarcie świetnie zagrał Quinton Hosley, który m.in. w … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Bachanaliowe koszulki z misją. Dlaczego w tym roku są takie wyjątkowe?


Jak co roku, ruszyła sprzedaż koszulek bachanaliowych. Mają ciekawe wzory i różne kolory, jednak w tym roku kryje się za nimi także coś dużo ważniejszego. W styczniu tego roku student Uniwersytetu Zielonogórskiego, Nikodem miał poważny wypadek samochodowy. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Zielonej Góry. U poszkodowanego doszło do zmiażdżenia rdzenia kręgowego, czego skutkiem jest paraliż … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ścigali się aż miło!


Pierwszy sparing za żużlowcami Stelmetu Falubazu. Zielonogórzanie mierzyli się w środę na torze aktualnego mistrza kraju, Fogo Unii Leszno. Lepsi gospodarze, którzy wygrali 49:41. Podopieczni Adama Skórnickiego zostawili jednak po sobie dobre wrażenie. To premierowe, kontrolne ściganie z przeciwnikiem i każdy z piątki seniorów Falubazu zasmakował albo drużynowego, albo indywidualnego zwycięstwa. Najwięcej punktów dla zielonogórzan, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Haręźlak murem za nauczycielami


– Dołączyłabym do protestu nauczycieli – przyznaje bez wahania Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. W audycji Prezydent na 96 FM sporo rozmawiano o podwyżkach płac dla nauczycieli. Zdaniem Wiolety Haręźlak, która ma za sobą doświadczenie pedagogiczne i lata pracy jako nauczycielka dziś protestujący doszli do ściany. – Słowa już nie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Szykuje się zmiana marszałka?


Elżbieta Polak od 2010 roku zajmuje stanowisko marszałka województwa lubuskiego. Nie zmieniły tego ostatnie wybory samorządowe, a czy zmienią tegoroczne wybory do europarlamentu? To pytanie zadano w Rozmowie na 96 FM Sławomirowi Kotylakowi. Miejski radny Koalicji Obywatelskiej, a także dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego podkreśla, że miejsca na listach do Parlamentu Europejskiego mają … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Tych oczu nie można zapomnieć… “Szczęśliwy Lazarro” [Audycja Filmopolis]


Profesor Roman Sapeńko z Instytutu Filozofii i profesor Magdalena Steciąg z Instytutu Filologii Polskiej  opowiadają w Radiu Index o filmach z aktualnego repertuaru zielonogórskich kin. W ostatnim odcinku profesorowie komentowali film “Szczęśliwy Lazarro”. – To kino piękne, wyciszające – mówił prof. Sapeńko. – Czasem trzeba sobie przypomnieć, że są takie filmy, takie postaci i tacy … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Szukasz pracy? A może informacji, jak zadbać o BHP? Targi Pracy są dla ciebie!


Niemal 80 wystawców gościło na Targach Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim. W budynku Wydziału Mechanicznego pojawili się przedstawiciele firm, urzędów pracy czy agencji rekrutacyjnych. Nie tylko prezentowali oferty pracy, praktyk czy staży, ale również doradzali, jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Lilia Smoła, kierownik Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, radziła, by dobrze przygotować się do targów, np. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Idziesz na Stelmet? Ale na kosza czy na żużel?!


To już było, ale tamte czasy kibice wspominają znakomicie. Stelmet Falubaz – pod taką nazwą ponownie w rozgrywkach PGE Ekstraligi będą występować zielonogórscy żużlowcy. Firma Stelmet po latach znowu została sponsorem tytularnym zielonogórskiego klubu. W sezonach 2011-2013 Falubaz z tym sponsorem w nazwie świętował dwa mistrzostwa kraju. Oba u siebie. Pierwsze po wygranym finale z … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jak na przykładzie wojny nauczyć się organizacji? Pomoże w tym AEGEE i stowarzyszenie IPMA Polska

#zrodlo

Studenci AEGEE jak zwykle nie zwalniają tempa. Sprzątanie kampusu, współorganizacja Targów Pracy, czy też szkolenia z zarządzania projektami to tylko kilka z propozycji, jakie mają do zaoferowania studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jedną z nich jest IPMA – DAY . To okazja do tego, by na konkretnym przykładzie dowiedzieć się, w jaki sposób efektywnie zorganizować projekt. W … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Mnóstwo ofert pracy, staży, praktyk i… skanowanie stóp. Targi Pracy na UZ już dziś!


Zaczęło się w 2003 roku, od dziesięciu wystawców. Dziś Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim to impreza znacznie bogatsza, bo przyciąga już nawet kilkadziesiąt firm i ekspertów. Wszystko po to, by studenci mogli znaleźć jak najlepszą ofertę pracy albo dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji w przedsiębiorstwach. Na targach możemy spodziewać się firm z branży IT, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

“Ta porażka to skandal. Przepraszamy!”


Walczący o pozostanie w pierwszej lidze szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrali z Politechniką Anilaną Łódź po fatalnej końcówce 30:31. Tym samym akademicy wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Spotkanie z Anilaną rozpoczęło się minimalnie lepiej dla akademików, jednak przy remisie po 3 odskoczyli goście i niemal przez resztę meczu AZS musiał rywali gonić. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zobacz, posłuchaj i posmakuj francuskiej kultury. 22. Dni Frankofonii na UZ

#zrodlo

Dla miłośników języka i kultury krajów francuskojęzycznych to prawdziwe święto. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywają się właśnie pod hasłem „Język, kultura, twórczość”. Z tej okazji dla studentów, uczniów i mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. W organizację tej imprezy włącza się wiele osób – od studentów i wykładowców po partnerów z Belgii i … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Co zmienia na Uniwersytecie Zielonogórskim Ustawa 2.0?

#zrodlo

Nie ilość, a jakość – tak najprościej można podsumować cel zmian w szkolnictwie wyższym, wynikających z tzw. Ustawy 2.0. O zmianach, które czekają Uniwersytet Zielonogórski i które już zostały wdrożone, mówił w Rozmowie na 96 FM prof. Wojciech Strzyżewski. Prorektor ds. studenckich naszej uczelni zaznaczył na wstępie, że zmian nie odczują studenci. Co innego pracownicy. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Posiłki z Gorzowa i Poznania do Watahy


W najbliższy weekend ruszają rozgrywki w Lidze Futbolu Amerykańskiego 1. Wataha Zielona Góra kończy kompletowanie składu przed pierwszym meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej, w której zagra jako beniaminek. Zielonogórzanie pozyskali dziewięciu graczy z Poznania i sześciu z Gorzowa. To zawodnicy odpowiednio drużyn: “Kozłów” i “Grizzlies”. Zaciąg futbolistów przychodzi także z Gorzowa Wielkopolskiego. Współpraca ma przynieść … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jak wieża „przebiła” muzeum na wylot. Wykład o twórczości Kajetana Sosnowskiego [Audycja Ekspozycje]


Do końca marca w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej możemy podziwiać wystawę prac Kajetana Sosnowskiego. W nawiązaniu do tej ekspozycji, muzealnicy przygotowują wykład z cyklu „Studium Wiedzy o Sztuce i Historii”. Kajetan Sosnowski był artystą, który szedł pod prąd. Po wojnie nie tworzył popularnych wówczas dzieł przedstawiających robotników, ale obrazy surrealistyczne. Malarz lubił też eksperymentować ze … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

SA: Kto śpiewa, kto gra, kto jest “turbokozakiem”?


Piłkarze ręczni AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego szykują się do najważniejszych meczów sezonu, które będą na wagę utrzymania w I lidze. Stawka ogromna, nerwy i presja też będą rosły, dlatego… w Szatni Akademików było totalnie odwrotnie! We wtorek akademicy podejmą o 19:00 Politechnikę Anilanę Łódź, która jest w tabeli “oczko” nad nimi. To jeden trzech meczów marca, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Z Babimostu polecimy też do Turcji. A bilety do Warszawy mogą być mniej opodatkowane


Z lotniska w Babimoście dolecimy nie tylko do stolicy, ale i w egzotyczne lokalizacje. Jedno z biur podróży zaczęło proponować loty i pobyty w Turcji. W wyniku porozumienia z urzędem marszałkowskim uruchomi kursy czarterowe do tego kraju. Pasażerowie będą latać na tzw. Riwierę Turecką, czyli region, w którym znajdują się m.in. kurorty Antalya i Alanya. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Nadal będziemy latać do Warszawy i z powrotem. W korzystniejszych godzinach


Dotychczasowe godziny odlotów i przylotów do Warszawy i Babimostu nie były zbyt dogodne. To zmieni się w kwietniu. Z babimojskiego lotniska i portu lotniczego w stolicy będziemy mogli wyruszyć nieco później. O nowym rozkładzie lotów mówił dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego, Sławomir Kotylak. Natomiast w godzinach wieczornych samoloty będą wylatywać z Warszawy do … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Jak ożywić starówkę? Co gnębi restauratorów? Kasza proponuje spotkanie


– Chcę poznać oczekiwania, uwagi, problemy, których być może sam nie zauważyłem – mówi Rafał Kasza, radny Zielonej Razem. W kolejny poniedziałek odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami działającymi w branży gastronomicznej na deptaku. Jego inicjatorem jest nowy radny Rafał Kasza. Na co dzień sam prowadzi na starówce biznes gastronomiczny. Pierwsze reakcje przedsiębiorców, jak mówi radny, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Daria Zawiałow- „Helsinki” [PŁYTA TYGODNIA]


Nowy krążek ukazał się dokładnie dwa lata po premierze debiutanckiego albumu „A Kysz!”. A do tego w Dniu Kobiet! Dlaczego ze wszystkich miast na świecie wybrała stolicę Finlandii? “Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu – kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Poszukiwani wolontariusze na Festiwal Równości


Jak już informowaliśmy, drugi w Zielonej Górze Marsz Równości nie będzie jednodniowym wydarzeniem, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. W dniach 31 maja – 2 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się Festiwal Równości, którego głównym hasłem jest „Stop Nienawiści”. Marsz Równości będzie głównym wydarzeniem festiwalu. Organizatorzy przygotowali jednak wiele innych imprez towarzyszących, takich jak … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zadecydował słaby początek. Intermarche II w fazie play-out


Dziewiętnastkę do licznika porażek dopisują drugoligowi koszykarze Intermarche II Zielona Góra. Podopieczni Artura Cielmy na zakończenie fazy zasadniczej ulegli u siebie RKKS-owi Rawii Rawag Rawicz 69:73. Pierwsza kwarta w wydaniu gospodarzy fatalna. Rywale trafiali seryjnie, a zielonogórzanie wyglądali, jakby na spotkanie nie dojechali. Po dziesięciu minutach przegrywali aż 17:36. Potem było już lepiej, choć dogonić … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ścianka wspinaczkowa świętuje roczek


Powstała rok temu za pieniądze z budżetu obywatelskiego. Ścianka wspinaczkowa w hali MOSiR przy ul. Urszuli od początku służy mieszkańcom Zielonej Góry i nie tylko. 12 miesięcy później po hucznym otwarciu czas na świętowanie roczku! Klub Wysokogórski Zielona Góra od powstania stopniowo i systematycznie zaznacza swoją obecność nie tylko w górach i skałach świata, ale i w … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Nawet nastolatek może dobrze przemawiać! Jak go do tego przygotować? [Polski na tapecie]


W najnowszej audycji powróciliśmy na chwilę do Lubuskiego Forum Nauczycieli Polonistów i tematu jednego z wykładów. Prof. Iwona Pałucka-Czerniak z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego mówiła wówczas o retoryce na co dzień i od święta. Jak się okazuje, młodzież nie musi poznawać tej dziedziny o skutecznej komunikacji dopiero na studiach. Uczniom najlepiej przybliżać retorykę najwcześniej … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

By święta były radosne dla każdego. Ruszają wielkanocne zbiórki darów


Powoli rozpoczynają się przygotowania do Wielkanocy. W tym czasie warto pamiętać o ludziach, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Form pomocy jest wiele – to na przykład wsparcie rzeczowe i finansowe. Pod koniec marca Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przeprowadzi wielkanocną zbiórkę żywności. Włączyło się w nią ponad 1000 wolontariuszy. Będą czekać na darczyńców w ponad 150 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Przez żołądek do serca turystów? Przyjechać tu, by odpocząć i dobrze zjeść


– Zachęcaliśmy, ale ludzie na początku podchodzili do tego z dystansem. Pamiętam, jak na Liście Produktów Tradycyjnych było 5 pozycji z naszego regionu – mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Dziś liczba ta wzrosła do 78. Urząd Marszałkowski wydał publikację „Tradycyjna kuchnia regionu lubuskiego”, w której można znaleźć wszystkie zarejestrowane produkty regionalne, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Ich twórcy … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Podaj łapie pomocną dłoń! Podpowiadamy, jak wesprzeć schronisko!


Zielonogórskie schronisko dla zwierząt czekają duże zmiany. Jak już informowaliśmy, w planach jest m.in. zmiana lokalizacji schroniska. To, co się naturalnie nigdy nie zmienia, to ciągła potrzeba wsparcia. Utrzymanie przytuliska to ogromne koszty i potężne pokłady ciężkiej pracy. Tu pojawia się okazja dla was, by wyciągnąć do schroniska pomocą dłoń. Jak zapewnia Magdalena Zwolska, rzecznik … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Azja
Źródło: www.wzielonej.pl

Bez wiary, bez pomysłu, bez szans


Stelmet Enea BC Zielona Góra po raz drugi w ciągu jednego tygodnia stracił przeszło sto punktów w lidze VTB. Po poniedziałkowej wysokiej porażce z wielkim CSKA Moskwa, zielonogórzanie nie wyglądali wcale lepiej w starciu z Zenitem Sankt Petersburg, przegrywając w sobotni wieczór 78:109. Mianem “rzeźbienia” określił grę zielonogórzan kapitan Łukasz Koszarek. Na gorąco po meczu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Styl nie najlepszy, ale Falubaz wygrywa na inaugurację rudny wiosennej


Piłkarska wiosna rozpoczęta. W meczu 16. kolejki lubuskiej czwartej ligi Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał na własnym boisku Carinę Gubin 2:1. Styl gry zielonogórzan, zwłaszcza w drugiej połowie, pozostawiał jednak wiele do życzenia. Pierwsze 45 minut dla gospodarzy bardzo dobre. Falubaz mógł strzelić przed przerwą nawet trzy bramki, ale bramkarza z Gubina w tym czasie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Piechotą do wiosny! PTTK organizuje kolejną wędrówkę


Zielonogórski oddział PTTK serdecznie zaprasza wszystkich spragnionych spacerów i wiosny na wspólny spacer. 12-kilometrowa trasa przebiegać będzie brzegiem Odry na trasie: Czerwieńsk – Brody – Nietków. Spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 marca. Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godzinie 9:30. Bilet w cenie 4,40 zł do nabycia u kierowcy. Niedzielna wycieczka odbędzie się … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami