Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Trzecia Droga. Program wyborczy 2023. Z tymi postulatami walczy o głosy wyborców

02.10.2023 13:11

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Jednym z komitetów, który zawalczy w nich o mandaty poselskie i senatorskie, będzie koalicyjne ugrupowanie Trzecia Droga. Co znalazło się w programie wyborczym PSL-Polska 2050? Wskazano listę 12 gwarancji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Są bardzo młode i brutalne. Gang 13- i 15-latek terroryzuje niemieckie senne miasteczko

02.10.2023 9:46

Są bardzo młode i brutalne. Do niedawna realizowały swoje pragnienia na ulicach — około dziesięciu dziewcząt w wieku od 13 do 15 lat, które zadały mocny cios niemieckiej przytulności swojego miasta, Heilbronn. Jak do tego doszło?

Źródło: podroze.onet.pl

Kaczyński na konwencji PiS: System Tuska nie może wrócić

01.10.2023 21:42


"Sensem tego systemu ("systemu Tuska - przyp. red.) było to, aby ci, którzy po 1989 roku rabowali, mieli prawo do dalszego rabowania" - mówił podczas niedzielnej konwencji PiS w katowickim "Spodku" prezes partii Jarosław Kaczyński. Spotkanie odbywało się pod hasłem "Bezpieczna Polska". Prezes PiS zarzucił swoim przeciwnikom, że "zamierzają zlikwidować demokrację w Polsce".

Źródło: www.rmf24.pl

Jarosław Kaczyński: walczymy o to, by w Polsce nie wrócił system Tuska

01.10.2023 15:22

-Chodzi o to, żeby w Polsce nie wrócił system Tuska-  sensem tego systemu było to, aby ci, którzy po 1989 roku rabowali, mieli prawo do dalszego rabowania - powiedział w niedzielę podczas konwencji PiS w Katowicach wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Źródło: www.wnp.pl

Psi Patrol: Wielki film - recenzja filmu

01.10.2023 11:09

Psi Patrol powraca z kolejną kinową przygodą, która w pewnym sensie była już pokazana w serialu telewizyjnym. Czy twórcom udało się pokazać ją w nowy ciekawy dla młodych widzów sposób? Sprawdzamy.Ponownie wracamy do Miasta Przygód, w którym mieszkańcy przygotowują się do wielkiego wydarzenia, jakim jest obserwowanie deszczu meteorytów. Niestety, w wyniku pewnych niepożądanych działań jedna z kosmicznych skał zmienia trajektorię lotu i ląduje w centrum miasta. Okazuje się, że meteor ma magiczne właściwości, które dają szczeniakom z Psiego Patrolu supermoce....

Źródło: naekranie.pl

Badając sen można przewidzieć przedwczesny poród

30.09.2023 6:03

Brak snu i zmniejszona aktywność fizyczna w czasie ciąży mają związek z ryzykiem przedwczesnego porodu – informuje pismo „npj Digital Medicine”.

Tagi: Senat
Źródło: www.wnp.pl

Dr Dolittle (1998) / Polsat Film

29.09.2023 22:33

Polsat Film
niedziela, 1 października 2023 12:10
Mały John Dolittle ma niezwykłą umiejętność rozmawiania ze zwierzętami. Jego ojciec, obawiając się, że chłopiec opętany jest przez złe moce, prosi o pomoc egzorcystę. Dorosły John (Eddie Murphy) jest lekarzem, który nie pamięta, że w dzieciństwie potrafił porozumiewać się ze zwierzętami. Kiedy jednak potrąca na drodze psa, uświadamia sobie, że rozumie każde jego słowo. O doktorze Dolittle robi się głośno. Zaczynają odwiedzać go należący do różnych gatunków pacjenci. Brawurowa adaptacja klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga, której akcja zostaje przeniesiona do współczesności. Laureatka dwóch nagród Emmy, reżyserka Betty Thomas (serial Życie jak sen, Ja, szpieg), tworzy idylliczny świat, w którym ludzie i zwierzęta mogą...

Tagi: Senat, Lekarze
Źródło: tvprofil.com

Gdańsk: Uroczyste przekazanie uchwały specjalnej Senatu Lechowi Wałęsie

29.09.2023 19:48

W Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia uchwały specjalnej Senatu RP Lechowi Wałęsie z okazji 80 urodzin i 40 rocznicy Pokojowej Nagrody Nobla. Senat Rzeczypospolitej wyraża wdzięczność i szacunek i pamięta na zawsze o pańskich zasługach – mówił w piątek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Źródło: www.wnp.pl

Najlepsze życzenia na Dzień Chłopaka. Śmieszne, romantyczne, rymowane, krótkie

29.09.2023 16:21


Życzenia na Dzień Chłopaka potrafią spędzić sen z powiek. Jeśli chcesz wysłać kilka ciepłych słów, powinny być dostosowane do charakteru, poczucia humoru i relacji. Mamy ściągę dla wszystkich na 30 września, bo wtedy przypada Dzień Chłopaka. Wybierz życzenia na Dzień Chłopaka: śmieszne i poważne, rymowane i od serca.

Tagi: Senat
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice – recenzja gry planszowej

29.09.2023 15:32

Przenoszenie gier wideo na planszę zawsze jest wyzwaniem. W końcu trzeba pogodzić ze sobą dość sprzeczne interesy. Czy taka marka jak Assassin’s Creed ma sens w wersji bez prądu?Czasem świat wrze na wieść, że jakaś znana marka zostaje zaadaptowana do gry planszowej – niezależnie, czy chodzi o literaturę (Wiedźmin. Stary Świat), czy serial . Zawsze w takiej sytuacji toczą się spory, czy świat znany z innego medium pasuje do kości i kart. Pojawia się pytanie, czy...

Tagi: Senat
Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami