Wrocław  RSS
Uwaga! TVN: zagłodzone zwierzęta, rodzinny dramat i urzędnicza niemoc


Padające z głodu zwierzęta, dziewięcioro dzieci, ojciec oprawca i nieporadna życiowo matka to obraz jednego z gospodarstw na Dolnym Śląsku. Mimo że rodziną opiekowały się niemal wszystkie powołane do tego instytucje, żadna nie potrafiła im skutecznie pomóc. Przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt interweniowali w jednym z gospodarstw w Miłoszowie.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolny Śląsk: najniższa emerytura w regionie to 30 groszy


30 groszy miesięcznie dostaje z ZUS mieszkanka Wrocławia, która przepracowała w swoim życiu tylko cztery miesiące. To najniższa wypłacana przez ZUS emerytura w regionie. Największe świadczenie emerytalne – 13 tys. zł – otrzymuje mieszkaniec Wałbrzycha, który przepracował 53 lata.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Zarzuty i areszt dla prezesa Property Lease Fund


Marcin P., prezes Property Lease Fund SA, usłyszał zarzuty doprowadzenia 208 obligatariuszy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 13 mln zł oraz przeznaczania pieniędzy na cele inne niż określone w emisji. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: przekroczył dozwoloną prędkość o 102 kilometry; stracił prawo jazdy


Na trzy miesiące zatrzymano prawo jazdy 20-letniemu kierowcy, który w terenie zabudowanym we Wrocławiu jechał 162 kilometry na godzinę, przekraczając o 102 kilometry dozwoloną prędkość.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: radiowóz potrącił 20-latkę


Wczoraj we Wrocławiu doszło do potrącenia 20-latki na skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Małopanewskiej przez radiowóz - informuje RMF FM.

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

Prezydenci 12 największych miast murem za nauczycielami. "Apelujemy o dialog"


"Domagamy się rozpoczęcia szerokich, wielopłaszczyznowych rozmów o przyszłości oświaty w Polsce, z udziałem samorządów, w tym miast Unii Metropolii Polskich" - postulują prezydenci 12 największych miast, zrzeszonych w tej organizacji. Włodarze podpisali specjalne oświadczenie w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Zaprezentowano je dziś w Warszawie.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Ruch na A4 w kierunku Katowic odbywa się już bez utrudnień

#zrodlo
Po zderzeniu trzech aut osobowych zablokowana była autostrada A4 na węźle Bielany Wrocławskie w kierunku Katowic. Przez kilka godzin na trasie w kierunku Katowic tworzyły się korki. Teraz ruch odbywa się już bez utrudnień.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Na Stadionie Wrocław jednak powstanie przedszkole


Jeszcze w tym roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu ma powstać przedszkole prowadzone przez miasto. Plan zakłada, że placówka pomieści około 200 dzieci. Rekrutacja do nowego ośrodka zostanie przeprowadzona w wakacje. Tymczasem elektroniczny nabór do pozostałych wrocławskich przedszkoli rozpocznie się już jutro.

Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA: opady mżawki lub deszczu prawie w całym kraju


Opady mżawki lub deszczu występują na terenie prawie całego kraju; w woj. podkarpacki występuje mgła - informuje dziś rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Minister Zalewska: wrocławska szkoła dla niepełnosprawnych dzieci zostaje


Minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który mieści się przy ul. Lutra we Wrocławiu, nie zostanie zlikwidowany. Taka deklaracja padła w rozmowie z TVP3 Wrocław. Tymczasem na wniosek radnych PiS zostanie zwołana nadzwyczajna sesja wrocławskiej rady ws. przyszłości szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Do specjalnego posiedzenia rady prawdopodobnie dojdzie w czwartek.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Nowe fakty ws. zabójstwa nauczycielki ze Szczytnej


Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zabójstwa 40-letniej Małgorzaty K., nauczycielki języka angielskiego ze Szczytnej na Dolnym Śląsku. Zdaniem śledczych kobieta zmarła po ciosach zadanych nożem przez jej męża. Mężczyzna z ranami został przewieziony do szpitala. Jego sali pilnują policjanci. Prokurator już zdecydował, że gdy tylko to będzie możliwe, zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Codziennie ratuje zwierzęta i odbiera je z rąk oprawców. Śledczy zarzucają mu kradzież trzech psów


Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze postawiła siedem zarzutów Konradowi Kuźmińskiemu z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Trzy z nich dotyczą kradzieży psów: Marleya, Barona i Hektora. W jednym przypadku miało dojść do kradzieży rozbójniczej. Kuźmiński nie przyznaje się do winy. W rozmowie z Onetem wyznaje, że gdyby nie odebrał psów z rąk właścicieli – wszystkie umarłyby z głodu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Rodzice z Maślic szykują pikietę przed urzędem. Chcą nowego przedszkola na swoim osiedlu


Mieszkańcy Maślic obawiają się, że od września będą musieli posłać swoje pociechy do przedszkola na drugi koniec miasta albo że w ogóle zabraknie dla nich miejsca. Na osiedlu działa tylko jedno przedszkole. Placówka przy stadionie nie wystartowała, a ośrodek kontenerowy będzie działać jedynie do czerwca. Dlatego też na środę rodzice zapowiedzieli protest przed wrocławskim Ratuszem. Organizując pikietę mają nadzieję, że prezydent Wrocławia zwróci uwagę na ich problem.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Karambol na A4. Dwie osoby trafiły do szpitala

#zrodlo
Trzy samochody i ciężarówka zderzyły się dziś na autostradzie A4. Droga pomiędzy węzłami Wrocław Wschód a Bielany Wrocławskie była zablokowana przez trzy godziny. Dwie osoby są ranne, odwieziono je do szpitala.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Tragiczny finał kłótni. Kobieta zaatakowana nożem nie żyje


Ofiara to nauczycielka z gimnazjum w Szczytnej (woj. dolnośląskie). Zmarła ona w wyniku ran ciętych, zadanych ostrym narzędziem przez jej partnera - informuje portal o2.pl.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Brutalna zbrodnia w Lechitowie. Nowe fakty

#zrodlo
22-letnia Agnieszka wyszła po cukier i nie wróciła. 25-letnia Justyna miała uciec do kochanka. Okazało się, że obie zginęły w niewielkiej wsi Lechitów (woj. dolnośląskie). Fakt24 dotarł do szczegółów tej brutalnej sprawy sprzed dziewięciu lat.

Tagi: Śląsk
Źródło: wroclaw.onet.pl

Bogdan Zdrojewski pominięty na listach do PE. "Mam pretensje o pewien brak klasy czy nawet odwagi"


Bogdan Zdrojewski został pominięty przy ustalaniu list Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lider PO Grzegorz Schetyna liczy, że były prezydent Wrocławia i minister kultury stanie na czele wrocławskiej listy w jesiennych wyborach parlamentarnych. Takim rozwiązaniem Zdrojewski nie jest jednak zainteresowany. O swojej dalszej aktywności w polityce Zdrojewski ma zdecydować wkrótce.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wałbrzych: policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który odpowie przed sądem za powiadomienie o planowanym zdetonowaniu bomby w wałbrzyskiej galerii handlowej. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław zaprasza na targi motocyklowe


W sobotę i niedzielę w dawnej zajezdni Dąbie przy ul. Wróblewskiego we Wrocławiu odbędą się IX Targi Motocyklowe. Podczas dwudniowej imprezy zostaną zaprezentowane nowe modele motocykli oraz odzież i akcesoria dla fanów dwóch kółek. W planach są także pokazy jazdy ekstremalnej. Bilety w cenie od 15 do 20 zł.

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

W całym Wrocławiu rozpoczęła się obowiązkowa deratyzacja


Przez najbliższe dwa tygodnie w całym Wrocławiu trwać będzie obowiązkowe wiosenne odszczurzanie. Właściciele posesji, którzy nie przeprowadzą deratyzacji, muszą się liczyć z tym, że zostaną ukarani mandatami do 500 zł. Szacuje się, że w mieście na jednego mieszkańca przypada od trzech do czterech gryzoni.

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

Chciał ukraść bankomat przy użyciu traktora. Areszt dla sprawcy


Grzegorz G. usiłował dokonać kradzieży z włamaniem jednego z bankomatów na terenie Bolesławca (woj. dolnośląskie). Podjechał on do bankomatu ciągnikiem rolniczym i za pomocą pasów holowniczych próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Teraz trafił do aresztu na trzy miesiące.

Źródło: wroclaw.onet.pl

SN: sędzia wrocławskiego sądu apelacyjnego usunięty z zawodu


Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego orzekła o usunięciu z zawodu sędziego wrocławskiego sądu apelacyjnego Roberta W., oskarżonego o kradzież sprzętu elektronicznego. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

Posłowie PiS do Sutryka: czy to początek prywatyzacji szkolnictwa w wydaniu wrocławskim?

#zrodlo
Wrocławscy posłowie PiS Mirosława Stachowiak-Różecka oraz Jacek Świat zwrócili się do prezydenta Wrocławia z listem otwartym ws. planowanej likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Ich zdaniem Jacek Sutryk podjął złą decyzję, dlatego też proszą go, by raz jeszcze przemyślał sprawę i nie dopuścił do zamknięcia szkoły dla niepełnosprawnych dzieci.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Głogów: ktoś przywiązał psa do drzewa i zatłukł go młotkiem


Na obrzeżach Głogowa znaleziono martwego psa, którego ktoś przywiązał do drzewa, założył na głowę reklamówkę, a następnie roztrzaskał mu ją młotkiem. Sprawą zajmuje się policja.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: Akt oskarżenia dla nożownika z warzywniaka. Zadał sprzedawczyni 14 ciosów nożem


Wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu Grzegorzowi P. Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa 59-letniej kobiety sprzedającej warzywa na Ołbinie. P. zadał jej 14 ciosów nożem. Wcześniej żądał wydania pieniędzy. Po ucieczce przez cztery dni ukrywał się przed policją. Grozi mu dożywocie.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wypadek na A4. Dwie osoby nie żyją

#zrodlo
Dwie osoby zginęły w zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym, do którego doszło w czwartek na A4 między węzłami Zgorzelec a Godzieszów. Jezdnia w kierunku Wrocławia jest zablokowana.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dwaj kierowcy pędzili przez centrum Wrocławia ponad 160 km/h


Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców w wieku 20 i 26 lat, którzy centrum Wrocławia pomylili z torem Formuły 1. Na ul. Legnickiej obaj mężczyźni gnali z prędkością ponad 160 km/h. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierowców już spotkała nauczka – stracili prawo jazdy, w dodatku otrzymali grzywny i punkty karne.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Uwaga! TVN: Lekarz odmówił przyjęcia dziecka na oddział. Dwulatek zmarł


Dwuletni Filip mimo wysokiej gorączki, skomplikowanej historii choroby i skierowania do szpitala z rozpoznaniem zapalenia płuc, nie został przyjęty na oddział. Kilka godzin później jego stan był krytyczny. Czy tej tragedii można było uniknąć?

Tagi: TVN
Źródło: wroclaw.onet.pl

Cytat ze Stalina we wrocławskich autobusach. Reakcja MPK


Kilka dni temu na ekranach we wrocławskich autobusach wyświetlał się cytat z Józefa Stalina "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy". Zdaniem przedstawicieli MPK firma, która wynajmuje ekrany w pojazdach – nie skonsultowała ze spółką prezentowanej treści i wyświetliła cytat bez ich akceptacji.

Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA o warunkach na drogach: opady i mgły


Opady śniegu i śniegu z deszczem w woj. zachodniopomorskim i dolnośląskim, mżawka lub deszcz w woj. pomorskim i lubuskim, natomiast mgły utrudnią podróżowanie kierowcom w woj. podkarpackim - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami