Wiadomości z tagiem Finanse  RSS
Sony chwali się liczbą sprzedanych konsol, ale czy ma czym?

02.02.2023 8:53

Sony chwali się liczbą sprzedanych konsol, ale czy ma czym?
Sony opublikowało wyniki finansowe za czwarty kwartał 2022 roku. W ten sposób dowiedzieliśmy się, ile konsol PlayStation 5 sprzedali Japończycy.
Z najnowszych wyników finansowych Sony za czwarty kwartał 2022 roku dowiadujemy się, że do sklepów na całym świecie trafiło już 32,1 mln egzemplarzy konsoli PlayStation 5. To ważne, bo Japończycy informują o wysłanych, a nie o sprzedanych urządzeniach. Dla porównania PS4 w analogicznym okresie, czyli nieco ponad 2 lat od premiery, osiągnęło wynik odrobinę lepszy, bo 35,9 mln.

Sony podsumowuje 2022 rok


Co ciekawe, w tym samym czasie trochę gorzej radzi sobie usługa PlayStation Plus. Pod koniec 2022 roku korzystało z niej 46,4 mln użytkowników. To o 1,6 mln mniej niż rok wcześniej. Z drugiej strony wprowadzenie wyższych wersji prawdopodobnie przełożyło się na wyższe zyski z Plusa. Jednocześnie Sony może pochwalić się 112 mln aktywnych użytkowników PlayStation Network, co jest wynikiem o 1 mln lepszym niż pod koniec 2021 roku. Wzrost niewielki, ale zawsze jakiś.
Jeśli chodzi o sprzedaż gier, to też jest gorzej. Produkcje na PlayStation 4 i PlayStation 5 w ostatnim kwartale ubiegłego roku rozeszły się w liczbie 86,5 mln egzemplarzy. W analogicznym okresie rok wcześniej wynik był aż o 6,2 mln wyższy i wynosił 92,7 mln. Z tego aż 62 proc. to produkcje cyfrowe, co tylko pokazuje, że kopie fizyczne powoli odchodzą do lamusa. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Niewypłacalność techniczna USA groźna dla całego świata

02.02.2023 8:43


Niewypłacalność techniczna USA, czyli niezdolność rządu do obsługi jego długu, do której może dojść, jeśli Kongres nie podniesie limitu zadłużenia rządu, byłaby “katastroficzna” i groźna dla całego świata – ostrzegła amerykańska minister finansów Janet Yellen. Eksperci uspokajają, że międzynarodowe konsekwencje byłyby ograniczone. “Tak jak rosyjska inwazja na Ukrainę, pełna techniczna niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje” […]

Źródło: wiadomosci.com

Księgowy / Księgowa

02.02.2023 8:41

Haer
Wykształcenie wyższe ekonomiczne najlepiej o specjalizacji rachunkowość lub pokrewnej, Min. 3 letnie doświadczenie w dziale księgowości
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa, Wawer
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Collections Specialist with Dutch

02.02.2023 8:31

Accenture Sp. z o. o.
What do we expect? Very good English and Dutch (at least C1 level) High accuracy and focus on details.  Ability
Lokalizacja: pomorskie, Gdańsk
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Żeby było sprawiedliwie. W gminie Leśnica funkcjonuje fundusz wsparcia osiedli

02.02.2023 8:00


Ponad 400 tys. zł trafi w tym roku do sołectw i osiedli w gminie Leśnica. Jakiś czas temu samorząd wprowadził fundusz wsparcia dla miasta, dlatego wszyscy mieszkańcy, nie tylko ci na wioskach, mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie.- Minusem funduszu sołeckiego, jak sama nazwa wskazuje, jest to, że nie finansuje miast. Gmina Leśnica jest gminą wiejsko-miejską i Leśnica ma status miasta składającego się z dwóch osiedli - mówi Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy.- Chcąc zaradzić na tę sytuację stworzyliśmy równolegle nasz wewnętrzny gminny fundusz wsparcia osiedli, który ma identyczne zasady jak fundusz sołecki, ale jest w 100% finansowany z budżetu gminy Leśnica - dodaje.Pieniądze przeznaczane są na organizacje spotkań dla mieszkańców, utrzymanie terenów zielonych, czy mniejsze inwestycje.

Źródło: radio.opole.pl

Młodszy Specjalista ds. obsługi ubezpieczeń

02.02.2023 7:54

LUX MED Sp. z o.o.
Nasze oczekiwania: Preferowane wykształcenie wyższe (min. średnie); Preferowana komunikatywna znajomość języka angielskiego; Dobra obsługa
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Ekspert ds. oceny zgodności (kredyty hipoteczne)

02.02.2023 7:13

PKO Bank Polski
W PKO Banku Polskim sami tworzymy, rozwijamy oraz zabezpieczamy nasze systemy i produkty. Z rozmachem
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Statystyk

02.02.2023 0:00

Urząd Statystyczny w Szczecinie
Urząd Statystyczny w SzczecinieDyrektor Urzędu Statystycznego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko: Warunki
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Koszalin
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Kontrowersyjny podatek od zrzutek. Premier interweniował

01.02.2023 18:26


Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie głośnych w ostatnich dniach zmian w podatku od spadków i darowizn. Premier zapewnił, że organizacje pomocowe mogą być spokojne, bo rozwiązania nie wpłyną na ich działalność. "Wydałem już dyspozycję Ministerstwu Finansów, by niezwłocznie uściślić kwestię zbierania środków na cele charytatywne" – przekazał polityk w rozmowie z Interią. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber poinformował również, że jego klub złoży w Senacie poprawkę dotyczącą przepisów.

Źródło: www.rmf24.pl

Podatki 2023: Nowe możliwości dysponowania środkami z rachunków VAT

01.02.2023 15:53

Środki zgromadzone na rachunku VAT będą mogły być przeznaczane także na opłacenie kolejnych rodzajów podatków oraz opłat - wynika z nowego pakietu Slim VAT 3. Ministerstwo Finansów przewiduje, że takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na płynność finansową firm. Ze środków z rachunków VAT można będzie uiszczać m.in. podatek od sprzedaży detalicznej, podatek cukrowy oraz opłatę od małpek.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami