Internet i Komputery  RSS
Jak zrobić prawo jazdy w UK po polsku?

#zrodlo
Swoboda i niezależność, lepsze perspektywy zawodowe i możliwości podróżowania… to tylko niektóre z wielu zalet posiadania uprawnień do prowadzenia samochodu. Mieszkasz za granicą i zastanawiasz się jak zrobić prawo jazdy w UK po polsku? Jakie wymogi trzeba spełnić, by przystąpić do egzaminu? Jak długo trwa kurs? Czy można ograniczyć koszty uzyskania prawa jazdy w UK? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Źródło: di.com.pl

Czółenka na słupku - na jakie okazje sprawdzą się najlepiej?


Czółenka na słupku to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów obuwia, jakie w szafie posiada każda kobieta. Czym cechują się te buty i jak wybrać odpowiednie dla siebie?

Źródło: di.com.pl

Hurtownia fotowoltaiczna - bogaty asortyment dla instalatorów PV

#zrodlo
Wybór hurtowni fotowoltaicznej jest bardzo wymagającym zadaniem. Warto natomiast pamiętać, że dzięki podjęciu odpowiedniej decyzji nie przepłacimy, ponieważ współpraca ze specjalistami wiąże się z zakupem najwyższej jakości produktów, które wyróżnia przede wszystkim wytrzymałość oraz ponadprzeciętne walory estetyczne. W dzisiejszym artykule omówimy, jaki asortyment powinien posiadać sklep z fotowoltaiką, a dodatkowo przedstawimy koszty wiążące się z inwestycją w rozwiązania PV. Miłej lektury!

Tagi: NATO, Lato, Praca
Źródło: di.com.pl

Jak ChatGPT i sztuczna inteligencja wpłyną na branżę IT

#zrodlo
Wraz z popularyzacją narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, pojawiło się wiele pytań o bezpieczeństwo danych i przyszłość niektórych zawodów. Podnoszone są też kwestie związane z oceną szans i zagrożeń będących skutkiem używania tego typu rozwiązań. AI i ChatGPT mogą wpłynąć na zwiększenie wydajności przedsiębiorstw, a także na optymalizację miejsc pracy w takich branżach, jak finanse, nowe technologie i IT. Na jakie obszary będą mieć wpływ innowacje bazujące na sztucznej inteligencji?

Źródło: di.com.pl

60 proc. pracowników branży IT planuje zmianę pracy, a 87 proc. jest otwarta na zmianę

#zrodlo
Ponad połowa pracowników polskiego segmentu white collar chce zmienić pracę w ciągu najbliższego roku i aktywnie szuka nowego pracodawcy. 9 na 10 wyraża otwartość na zmianę - wynika z badania przeprowadzonego przez Wise Rabbit dla grupy portali pracy Just Join IT i Rocket Jobs.

Źródło: di.com.pl

Ekonomia twórców - ile wart jest jeden z najpopularniejszych zawodów XXI w.?

#zrodlo
Według najnowszych danych sektor ekonomii twórców osiągnie wartość 200 mld dolarów do 2026 roku. Do wysokiego wyniku przyczynia się rosnące zainteresowanie internetową działalnością wśród przedstawicieli Gen-Z. Kim jest „statystyczny” przedstawiciel grupy twórców internetowych? W jakich kanałach tworzy, a na jakich zarabia? Jakie wydarzenie przyczyniło się do dynamicznego rozwoju sektora ekonomii twórców?

Źródło: di.com.pl

E-commerce w branży odzieżowej: jak stworzyć skuteczny biznes sprzedaży koszulek online?

#zrodlo
Internet stał się przestrzenią, w której spędzamy mnóstwo czasu. Nic dziwnego zatem, że branża e-commerce rozrasta się z każdym rokiem. Zakupy online są wygodne, niejednokrotnie tańsze niż tradycyjne i dodatkowo umożliwiają zakup towarów niedostępnych w zwykłych sklepach. Sama branża odzieżowa z roku na rok notuje kilkunastoprocentowy wzrost dochodu z kanałów online. Jak zatem wykorzystać ten trend, sprzedając ubrania w sieci?

Źródło: di.com.pl

Unijny Data Act jest zbyt restrykcyjny i może zaszkodzić rozwojowi nowych technologii - ostrzega branża cyfrowa

#zrodlo
Data Act, czyli akt w sprawie danych, ma na rynku europejskim regulować kwestie związane z dostępem do danych, możliwością ich przekazywania pomiędzy przedsiębiorcami, a także uzyskiwaniem do nich dostępu przez organy administracji publicznej. Projekt zakłada nałożenie na przedsiębiorców nowych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych.

Tagi: Rozwody
Źródło: di.com.pl

Zmiana opon na letnie - dlaczego nie warto przedwcześnie wymieniać opon

#zrodlo
Temperatury rano i wieczorem przekraczające 7 stopni Celsjusza to znak, że nadchodzi czas na zmianę ogumienia sezonowego. Nie warto jeździć latem na zimówkach, ale moment wymiany opon na letnie warto dobrze zaplanować. Tak, by jeździć na dobrych oponach, kiedy wiosenna pogoda się ugruntuje – znikną poranne przymrozki i ryzyko opadów śniegu i śniegu z deszczem. Dlaczego nie warto przedwcześnie wymieniać opon?

Tagi: Opole, Wiosna
Źródło: di.com.pl

Szukasz nieruchomości gruntowych? Wybierz zakup przez biuro nieruchomości!


Na rynku nieruchomości zwykle mamy do czynienia w przypadku sprzedaży domów, mieszkania, lokali, działek. Ogromne zainteresowanie w obrocie nieruchomościami to także wciąż wynajem lokali. Wiele z nas, zwykle przegląda najnowsze oferty sprzedaży nieruchomości poprzez różne strony internetowe. Oczywistym wyborem staje się także agencja nieruchomości i jej profesjonalne podejście, dzięki czemu znajdziemy nieruchomość, która będzie nam odpowiadać. Czy wiesz jednak, że obecnie, bardzo opłacalne jest szukanie tzw. nieruchomości gruntowej? Czy wiesz, że nie musisz się w tej kwestii decydować na klasyczne pośrednictwo? Jakie mamy w Polsce rodzaje nieruchomości? Dlaczego warto szukać pośrednictwa? Co w zakupie nieruchomości gruntowych zaoferuje ci biuro nieruchomości Poznań?

Źródło: di.com.pl

Revolut wprowadza ubezpieczenia samochodowe. Firma będzie wyceniać koszt polisy na podstawie stylu jazdy i zachowań za kierownicą


Revolut przyjmuje zapisy klientów na listę oczekujących na ubezpieczenie samochodu, które już niebawem udostępni na pierwszym europejskim rynku, w Irlandii. Ubezpieczenia komunikacyjne od Revolut mają cechować się dużą elastycznością, atrakcyjną ceną oraz szybką i prostą konfiguracją polisy.

Blisko połowa Polaków popiera pomysł instalowania blokad alkoholowych w autach


Tylko w lutym policja zatrzymała blisko 6 tys. kierujących w stanie nietrzeźwości. 48% Polaków uważa, że skutecznym środkiem prewencyjnym są blokady alkoholowe. W jakich sytuacjach stosuje się to rozwiązanie i na czym ono polega?

Źródło: di.com.pl

Skaner MŚP: Początek 2023 roku z rekordowym wzrostem zatorów płatniczych w firmach

#zrodlo
W pierwszym kwartale 2023 r. znacząco pogłębił się problem zatorów płatniczych. Płatności opóźnione o ponad miesiąc ma już 62 proc. przedsiębiorstw, to o połowę więcej niż w październiku zeszłego roku - wynika z badania Skaner MŚP wykonanego dla prowadzącego rejestr dłużników BIG InfoMonitor. Niemal co druga mikro, mała i średnia firma nie może też doczekać się na pieniądze po upływie dwóch miesięcy.

Źródło: di.com.pl

Papier toaletowy - hurtowe ilości, wysoka jakość, atrakcyjna cena


Papier popularnie zwany toaletowym jest podstawowym wyposażeniem każdej toalety. I w żadnej z nich, niezależnie od tego, gdzie pomieszczenie to się znajduje, nie powinno go nigdy zabraknąć. Warto więc dbać o zaopatrzenie toalet i nabywać papier w większych ilościach.

Tagi: The Sun
Źródło: di.com.pl

Serwis maszyn oraz urządzeń do obróbki metalu - zadanie dla najlepszych!

#zrodlo
Urządzenia, z których korzysta się w przemyśle przy obróbce metalu, to złożone, zaawansowane technologicznie projekty. By mogły działać prawidłowo, konieczny jest ich stały monitoring, serwisowanie i natychmiastowa reakcja w przypadku awarii. Jak powinno się reagować, gdy prasa czy gilotyna odmówią posłuszeństwa? Gdzie szukać sprawdzonych usług serwisowych?

Tagi: Loty
Źródło: di.com.pl

Już 30 marca konferencja Azure Summit 2023 online

#zrodlo
Azure Summit 2023 (online) to III. edycja największej polskiej konferencji poświęconej chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. W tym roku wydarzenie odbywa się w dniu 30.03.2023 r. w formie transmisji online.

Tagi: Microsoft
Źródło: di.com.pl

IMMxDemagog: Setki tysięcy antyukraińskich treści w social mediach


W okresie trzech miesięcy od 1 listopada ub.r. w polskim internecie odnotowano niemal 180 tys. przekazów deprecjonujących Ukrainę i Ukraińców — wynika z badania przeprowadzonego przez analityków Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. Z kolei w ostatniej analizie za styczeń wykazano, że pośród najpopularniejszych kont powielających antyukraińską propagandę na Facebooku i Twitterze znaleźli się m.in. poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz prezeska stowarzyszenia STOP NOP – Justyna Socha.

Jak wykorzystać potencjał agencji PR? Sprawdź kiedy warto nawiązać współpracę!


Dopiero wchodzisz na rynek ze swoją ofertą? Twoja firma jest dobrze znana klientom, ale w najbliższej przyszłości chcesz rozszerzyć asortyment o nowe produkty? Współpraca z agencją PR może przynieść szereg korzyści, bez względu na wielkość firmy czy zasięg jej działania. W czym może pomóc agencja PR i jak ją wybrać?

Tagi: Doping, Praca
Źródło: di.com.pl

5 głównych powodów, dla których korzystamy z social mediów


40 proc. z nas za główny powód korzystania z social mediów podaje możliwość inspirowania się, a 38 proc. „bycie na bieżąco” - wynika z najnowszego badania agencji BrandLift. Potrzeba posiadania najnowszych informacji właśnie ze źródeł, jakimi są social media wzrosła na przestrzeni trzech lat o 4 proc. Czego jeszcze poszukujemy w social mediach?

Źródło: di.com.pl

PUNKT SKUPU ZŁOMU Gliwice - profesjonalna firma oferująca najlepsze ceny za złom stalowy i metale kolorowe


Czy wiesz, że rzeczy, które wydają Ci się bezużyteczne i niepotrzebne, mogą mieć wartość? Surowce wtórne, takie jak złom, czy metale kolorowe (miedź, aluminium, stal nierdzewna, itp.), są coraz bardziej poszukiwane na rynku. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich sprzedaż, a w tym pomaga profesjonalny skup złomu w Gliwicach. Jedną z takich firm jest IKL PUNKT SKUPU ZŁOMU, która oferuje swoje usługi w Gliwicach i okolicach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ofercie tej firmy, dowiemy się, co oferuje i dlaczego warto skorzystać z jej usług.

Tagi: Surowce
Źródło: di.com.pl

Tłumik motocyklowy - regulacje prawne, tuning i serwis. Kompendium wiedzy dla motocyklistów


Imponujące, głośne i nadające charakteru każdej maszynie — takie są wydechy motocyklowe, które działają na wyobraźnie miłośnikom jednośladów. Warto jednak pamiętać, że tłumik motocyklowy to także szereg regulacji prawnych, okresowy serwis i możliwość podniesienia osiągów motocykla, o ile zostanie on dobrany w odpowiedni sposób. W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz solidną dawkę informacji na każdy z tych tematów.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

Uwaga na aplikacje do robienia zrzutów ekranu na Windows


Według , do informacji o podatności „acropalypse”, jaką badacze niedawno wykryli w narzędziach do zrzutów ekranu w telefonach Google Pixel, dołączają kolejne. Jeden z badaczy powiadomił, że narzędzie Snipping Tool od Microsoft dla systemu Windows 11, a także aplikacja Snip & Sketch w systemie Windows 10 mają bardzo podobną lukę. Może to oznaczać, że informacje, o których usunięciu byli przekonani użytkownicy, mogły trafiać do sieci.

Źródło: di.com.pl

50 proc. Polaków uważa, że ubrania są coraz gorszej jakości


Prawie połowa badanych konsumentów skarży się, że ubrania, kupowane w sklepach w ostatnich 6-12 miesiącach, są produkowane z coraz to gorszych materiałów. Częściej narzekają na to kobiety, które – zdaniem ekspertów – zazwyczaj lepiej znają się na tkaninach. Pogorszenie jakości odzieży przeważnie dostrzegają najmłodsi klienci.

Źródło: di.com.pl

Aranżacja łazienki - trendy 2023, które warto wykorzystać


Planujesz remont łazienki? A może kupiłeś mieszkanie i dopiero będziesz urządzać to pomieszczenie? Sprawdź, jakie trendy w aranżacji łazienki będą dominujące w 2023. Z naszego artykułu dowiesz się, jak urządzić łazienkę w sposób funkcjonalny, jednocześnie nie zapominając o jej designerskim wyglądzie.

Źródło: di.com.pl

Uwaga na oszustwa z kodem QR podszywające się pod Pocztę Polską


Coraz popularniejszą metodą wyłudzenia pieniędzy jest rozsyłanie kodów QR, rzekomo wysyłanych przez operatora pocztowego. Kod ma służyć do finalizowania fikcyjnej transakcji. Link z kodu QR prowadzi do fałszywej strony, udającej e-sklep Poczty Polskiej, w którym można kupić kartony, koperty, folie i wypełniacze do przesyłek.

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: di.com.pl

Polacy najbardziej lubią rozmawiać o rywalizacji człowieka ze sztuczną inteligencją


Z tekstów opublikowanych w Internecie w minionym roku wynika, że sztuczna inteligencja radzi sobie lepiej już nie tylko w grze w brydża i malowaniu obrazów, ale też w diagnostyce psychiatrycznej czy w zarządzaniu państwem.

Źródło: di.com.pl

Nowe przepisy dot. pracy zdalnej wchodzą w życie już 7 kwietnia


Już 7 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Pracy, która ureguluje zjawisko pracy zdalnej. Popularyzacja tego modelu gwałtownie wzrosła w okresie pandemii. Nastąpiła więc konieczność określenia na drodze ustawowej praw i obowiązków pracodawców oraz pracowników.

Jak założyć spółkę z o.o.?


Jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. polega w tym przypadku na doradztwie w zakresie wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie rejestracji podmiotu (spółki). Istnieją dwa sposoby założenia spółki z o.o. – sposób tradycyjny i elektroniczny. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czym jest spółka z o.o. oraz w jaki sposób można ją zarejestrować.

Źródło: di.com.pl

Jak wykorzystać ChatGPT do walki z cyberprzestępczością?


Sztuczną inteligencję da się z powodzeniem wykorzystać do namierzania podejrzanej aktywności, filtrowania wiadomości e-mail czy przeciwdziałania cyberatakom z wykorzystaniem komponentów wbudowanych w system Microsoft Windows (LOLBin) - przekonują eksperci z Sophos.

Źródło: di.com.pl

Pacjenci i lekarze na celowniku cyberprzestępców


W Polsce na początku lutego br. dokonano ataku na Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi, co doprowadziło do czasowego wyłączenia systemów informatycznych. Amerykańska firma, dostarczająca pacjentom z wysokim ryzykiem nagłej śmierci sercowej przenośne defibrylatory, przyznała, że została zaatakowana przez cyberprzestępców. W ramach incydentu mogły zostać wykradzione dane nawet miliona jej byłych i obecnych klientów. Ochrona zdrowia jest jednym z najczęściej atakowanych przez cyberprzestępców sektorów.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami