Internet i Komputery  RSS
Depilacja laserowa - od jakiego wieku można zacząć przygodę z laserem?


Depilacja laserowa to innowacyjna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób w różnym wieku. Od kiedy można rozpocząć korzystanie z zabiegu?

Źródło: di.com.pl

Nowe darmowe opowiadania od Zapomnianych Snów

#zrodlo
W ramach projektu Zapomniane Sny ukazał się kolejny ebookowy zbiór opowiadań. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i tym razem mamy do czynienia z krótkimi formami literackimi i dystrybucją na zasadach charityware. Co jednak ciekawe, tym razem oprócz polskich autorów pojawiło się również jedno znane na świecie – Peter Watts.

Źródło: di.com.pl

Podatkowe obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości - analiza inFakt Check

#zrodlo
Program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem “Bezpieczna przyszłość Polaków” obejmuje 14 kluczowych dla partii tematów, ale nie przedstawia znaczących zmian w systemie podatkowym. W ciągu najbliższych lat PiS planuje utrzymanie statusu quo wprowadzonego tzw. Polskim Ładem. Partia chce jednak wprowadzić zmiany na rynku pracy i dbać o dobrobyt polskich firm. Ekspert inFakt analizuje obietnice podatkowe PiS.

Źródło: di.com.pl

Bez programowania i zespołu IT. Z no-code aplikacje powstają prościej i szybciej

#zrodlo
Firmom, które do własnej działalności potrzebują indywidualnie opracowywanych aplikacji, stawienie czoła temu wyzwaniu ułatwia metodologia no-code. Umożliwia ich tworzenie za pomocą wizualnych narzędzi typu „przeciągnij i upuść”, bez konieczności programowania. Dzięki temu o wiele prostsze i szybsze jest stworzenie pierwszej, możliwej do produkcyjnego użycia aplikacji (Minimum Viable Product, MVP), bazując wyłącznie na własnych środkach i zasobach ludzkich, a często wręcz bez konieczności szczególnego angażowania zespołu IT.

Źródło: di.com.pl

Nawet 20 lat więzienia dla pijanych kierowców. Nowe kary już od 1 października


Według dziennych statystyk, prowadzonych przez polską Policję, od początku roku zatrzymano ponad 70 000 pijanych kierowców. Już 1 października dojdzie do kolejnego zaostrzenia przepisów. Czy wyższe kary za jazdę na podwójnym gazie sprawią, że rodzime drogi staną się bezpieczniejsze?

Źródło: di.com.pl

Senior C++ developer: Które kompetencje i zdolności trzeba posiadać na tym stanowisku?

#zrodlo
C++ Jest niezwykle popularnym językiem kodowania i wielu deweloperów operuje w nim dosyć swobodnie. Jednakże, aby przekroczyć poziom juniora i stać się specjalistą, a szczególnie seniorem, potrzebna jest wiedza i umiejętności, które czasami znacznie wykraczają poza stereotypowe pojęcie pracy programisty.

Źródło: di.com.pl

ChatGPT: już niedługo komendy głosowe i wizualne. OpenAI zapowiada też klonowanie głosów podcasterów w Spotify


OpenAI zaprezentowało nową wersję ChatGPT, która oferuje przełomowe funkcje związane z głosem i obrazami. Już wkrótce bot będzie mógł nie tylko prowadzić z Tobą rozmowę tekstową, ale również będzie mówił, słuchał, a nawet... zobaczy, co masz w lodówce.

Tagi: Spotify
Źródło: di.com.pl

Konfederacja i jej obietnice wyborcze dla przedsiębiorców - analiza inFakt Check


Konfederacja w swoim programie wyborczym nazwanym „Konstytucją Wolności” zapowiada likwidację 15 różnych podatków, w tym PCC i wprowadzenie własnych ustaw o VAT i ZUS. Komitet chce również rozszerzyć ulgę dla młodych o osoby prowadzące działalność gospodarczą, a także zwolnić lokaty i obligacje z podatku Belki. Jakie konsekwencje dla przedsiębiorców mogą mieć te zmiany?

Tagi: ZUS, Obligacje
Źródło: di.com.pl

Tajemnice TikToka: czym dzieci naprawdę dzielą się w aplikacji


Dzieci lgną do TikToka niczym pszczoły do miodu. Jednak trzeba mieć na uwadze, iż na tej platformie czyha na najmłodszych wiele pułapek - ostrzegają eksperci od cyberbezpieczeństwa.

Źródło: di.com.pl

Jaką klimatyzację do domu wybrać - przegląd rozwiązań


W dobie rosnących temperatur, klimatyzacja do domu staje się nieodzownym elementem wyposażenia, zapewniającym komfort i ulgę w upalne dni. Rynek oferuje bardzo szeroki wybór produktów, a mnogość różnorodnych rozwiązań może przytłoczyć niezdecydowanego klienta. Nasz poradnik ma na celu ułatwić Ci podjęcie decyzji w kwestii zakupu odpowiedniego urządzenia. Zebraliśmy tu informacje o różnych typach klimatyzacji i ich funkcjach, a także porady, jak wybrać technologię najbardziej dopasowaną do konkretnych potrzeb i możliwości finansowych.

Źródło: di.com.pl

Czy to koniec oszustw telefonicznych? Operatorów obowiązują już nowe przepisy


Cyberprzestępcy codziennie dokonują tysięcy ataków na użytkowników mobilnych, podszywając się pod banki, dostawców energii czy kurierów. Czy nowa ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, która właśnie weszła w życie utrudni oszustom podszywanie się pod numery telefonów i osoby celem wyłudzenia danych lub pieniędzy?

Tagi: Banki, ZUS
Źródło: di.com.pl

Jak przystosować się do życia w Polsce?


Polska to kraj o bogatej historii i kulturze. Jest to również kraj o dynamicznie rozwijającej się gospodarce. W związku z tym, coraz więcej osób z zagranicy decyduje się na przeprowadzkę do Polski. Jeśli planujesz przeprowadzić się do Polski, warto przygotować się do tego procesu. Adaptacja do życia w nowym kraju może być trudna, ale istnieją sposoby, które mogą ułatwić ten proces.

Źródło: di.com.pl

Zalety i wady korzystania z usług giełdy transportowej - kiedy to się opłaca?


Nowoczesne technologie coraz częściej wykorzystywane są w logistyce samochodowej po to, by jak najbardziej ułatwić proces przewożenia pojazdów, uspokoić nerwy przewoźnika i nadawcy, a także zoptymalizować koszty. Nic dziwnego, że rozwiązanie to budzi takie zainteresowanie. Czy jednak ma wyłącznie zalety? Jakie są plusy i minusy usług giełdy transportowej? Oto kwestie, z którymi warto zapoznać się przed skorzystaniem.

Źródło: di.com.pl

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy o odkupie odszkodowań OC?


Odkup odszkodowań OC to usługa, która pozwala osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach komunikacyjnych na szybsze uzyskanie należnych środków finansowych. Zamiast czekać na zakończenie długotrwałego procesu likwidacji szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe, można sprzedać swoje prawo do odszkodowania firmie specjalizującej się w tego rodzaju transakcjach. Oferują one natychmiastową wypłatę, co jest szczególnie korzystne dla osób potrzebujących pilnej rekompensaty. Jest to jednak opcja, która może być mniej korzystna finansowo w dłuższej perspektywie. Zanim zdecydujesz się na taki krok, warto dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw.

Źródło: di.com.pl

Wybór i wykorzystanie podkładek biurowych do organizacji i zwiększenia efektywności pracy


Podkładki biurowe to z pozoru mało istotne elementy wyposażenia biurka, które traktuje się głównie jako element dekoracyjny. Tymczasem inwestycja w dobrą podkładkę biurową to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim sposób na komfortową i wydajną pracę. Dobra podkładka biurowa pełni wiele istotnych funkcji, które mają bezpośredni wpływ na efektywność i wygodę „za biurkiem”. W poniższym tekście omawiamy rolę podkładek w pracy biurowej, wyjaśniamy, w jaki sposób podnoszą one efektywność i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Źródło: di.com.pl

Jak dobrać idealną lampę do kuchni?


Prawidłowo dobrana lampa do kuchni nie tylko ułatwia przygotowywanie potraw, ale nadaje także pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Podkreśla styl, jednocześnie tworząc przytulną atmosferę. Jakie oświetlenie do kuchni wybrać? Czy lepiej skupić się na praktyczności, czy może styl powinien odgrywać główną rolę? Poniżej podpowiadamy, jak znaleźć złoty środek i wybrać lampy do kuchni, które będą łączyły obie te cechy.

Źródło: di.com.pl

Bardziej wydajny niż ChatGPT? Polscy naukowcy opracowali model językowy o nieznanych dotąd możliwościach


Polscy badacze opracowali duży model językowy LongLLaMA, który potencjalnie pozwoli obsługiwać 64 razy więcej tekstu niż ChatGPT. Model badaczy z UW, PAN i IDEAS NCBR został oparty na oprogramowaniu OpenLLaMA, stworzonym przez Meta - właściciela Facebooka. To osiągnięcie zapowiada nowy krok w rozwoju modeli językowych. Opublikowane wyniki odbiły się głośnym echem w środowisku badaczy IT. Publikacja na ten temat została przyjęta na prestiżową konferencję naukową NeurIPS 2023.

Tagi: Facebook
Źródło: di.com.pl

Studencie uważaj! Przestępcy mogą ukrywać się pod atrakcyjnymi ofertami pracy


Better Business Bureau (BBB) w zeszłym tygodniu ostrzegło studentów poszukujących pracy w niepełnym wymiarze godzin lub elastycznych godzin pracy przed oszustwami, które zagrażają ich tożsamości i finansom. Niektórzy z cyberprzestępców podają się za profesorów lub innych pracowników wydziału i wysyłają studentom fałszywe propozycje pracy.

Źródło: di.com.pl

Suche powietrze w domu - jak je nawilżyć?


Zdrowe i czyste powietrze jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Jego jakość bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i długość życia. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o jego odpowiedni poziom nawilżenia oraz jakość.

Tagi: Zdrowie
Źródło: di.com.pl

Co podatkowe obietnice wyborcze oznaczają dla przedsiębiorców? Na tapecie inFakt Check: Polska 2050


“Chcemy Polski bezpiecznej, demokratycznej, zielonej i solidarnej” – partia Szymona Hołowni, Polska 2050, zaprezentowała 10 obietnic wyborczych. Co dokładnie proponuje to ugrupowanie w kwestiach dotyczących przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu? Ekspert inFakt analizuje propozycje partii.

Źródło: di.com.pl

Po czym poznać oryginalne klocki LEGO?


Klocki LEGO są bardzo popularne. Zna je każdy. Swego czasu w Polsce dostęp do klocków LEGO był dość mocno ograniczony. Na kupowanie miała wpływ nie tylko cena, ale i uboga oferta. Z czasem jednak na rodzimym rynku zaczęły się pojawiać wszystkie możliwe zestawy tych klocków. Niestety, pojawiły się też podróbki LEGO. W artykule wyjaśniamy, po czym poznać oryginalne klocki LEGO.

Tagi: Lego
Źródło: di.com.pl

Bambus w łazience - jakich dodatków nie może zabraknąć w tej przestrzeni?


Wykorzystanie bambusa w łazience to nie tylko kwestia stylu, ale także sposobu na stworzenie spokojnego i relaksującego zakątka, który łączy w sobie naturalny urok oraz funkcjonalność. Bambus to materiał doskonale wpasowujący się w różne style wnętrz, a łazienka to miejsce, gdzie jego obecność może naprawdę błyszczeć. Oto kilka kluczowych dodatków z bambusa, których nie może zabraknąć w tej przestrzeni oraz praktyczne wskazówki, jak dbać o bambusowe elementy.

Źródło: di.com.pl

Finansowanie społecznościowe: Polska na tle światowego rynku


Średnia wartość zbiórki online na świecie to ponad 120 tys. zł, a w Polsce 2,2 tys. zł. W tym roku zostanie utworzonych globalnie 12 mln zrzutek, podczas gdy w naszym kraju będzie to kilkadziesiąt tysięcy. Co czwarty dolar zbierany w ramach finansowania społecznościowego jest w USA, a co dziesiąty w UK. Polska jest na piątym miejscu pod względem wielkości rynku w Europie, a wartość rodzimego rynku to 1/67 globalnego. Poznaj inne ciekawostki i nieznane fakty na temat crowdfundingu na świecie i w Polsce.

Źródło: di.com.pl

Sklepy tną koszty na papierowych gazetkach. Wojna na promocje przenosi się do internetu


W pierwszym półroczu br. największe na rynku formaty handlowe rdr. ograniczyły liczbę gazetek – o blisko 7%, ich stron – o ponad 4%, a także powierzchnię – o niecałe 7%. Do tego ubyło przeszło 12% akcji z rabatami. Cięcia są widoczne praktycznie we wszystkich analizowanych formatach, poza małymi wyjątkami. Dyskonty zaliczyły wzrosty pod każdym ww. względem. Natomiast we wszystkich kanałach rdr. ubyło ww. akcji. Eksperci komentujący te wyniki przewidują, że retailerzy coraz mniej będą inwestować w papierowe publikacje. Jednak w branży spożywczej wciąż będą one odgrywały istotną rolę, bo klienci zwyczajnie ich potrzebują. W innych sektorach handlu będą szybciej znikały, a raczej zmieniały formę papierową na elektroniczną.

Źródło: di.com.pl

Inżynieria platformowa: czy szybsze tworzenie aplikacji to zagrożenie dla DevOps i DevSecOps?


Przełom 2007 i 2008 roku to czas, w którym zaczęto wykorzystywać metodę DevOps. Była ona swego rodzaju buntem przeciwko tradycyjnemu modelowi, który zakłada odseparowanie programistów zajmujących się pisaniem kodu od tych, którzy go wdrażają. Jakie były argumenty zwolenników DevOps, które pozwoliły na spopularyzowanie tego podejścia? Czy dziś nadal możemy uznawać je za niezawodne?

Tagi: Modelki
Źródło: di.com.pl

Jak premiera nowego iPhone\'a wpływa na zainteresowanie poprzednią generacją?


Premiera nowej generacji iPhone'a wywołuje wśród użytkowników nie tylko ekscytację związaną z nowym modelem, ale także wzmożone zainteresowanie poprzednią wersją. Zgodnie z oczekiwaniami ceny poprzedniej generacji spadają, jednak warto być cierpliwym, jeśli chcemy jak najwięcej zaoszczędzić. Analiza danych Ceneo dotyczących ostatnich czterech generacji IPhonów pozwala na wyciągnięcie kilku interesujących wniosków.

Tagi: iPhone
Źródło: di.com.pl

Wiele profili na Facebooku - teraz już oficjalnie


Od dzisiaj użytkownicy Facebooka mogą utworzyć wiele profili w tym serwisie - na jednym mogą dzielić się swoimi pasjami, a na drugim i trzecim być na bieżąco z przyjaciółmi i rodziną. Każdy profil będzie miał unikalny kanał z odpowiednimi treściami i będzie można łatwo przełączać się między profilami bez konieczności przelogowania.

Tagi: Facebook
Źródło: di.com.pl

Gracze łakomym kąskiem cyberprzestępców


Gry przestały być domeną młodzieży. Dziś są imperium, które przyćmiewa zarówno świat filmu, jak i muzyki – nawet gdyby połączyć je w jedno, dowodzi raport "Global Games Market Report in 2023". W tym roku 3,4 mld graczy wygeneruje przychody w wysokości 187,7 mld USD, wynika z raportu Newzoo. To kwota przewyższająca dochody z kin i muzyki razem wzięte. W tym rozwijającym się uniwersum gier, gdzie każdy piksel może być równie wartościowy, jak prawdziwy dolar, cyberprzestępcy stają się coraz bardziej aktywni, zauważają eksperci.

Tagi: Filmy, Zoo
Źródło: di.com.pl

Praca przy opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Czego się spodziewać?


Praca w sektorze opieki nad osobami starszymi w Niemczech to wyjątkowe zadanie, które łączy w sobie różne elementy profesjonalizmu, empatii i zaangażowania społecznego. Współczesne społeczeństwo niemieckie, podobnie jak wiele innych krajów europejskich, boryka się z problemem starzenia się populacji. W wyniku wzrostu średniej długości życia oraz spadku wskaźnika urodzeń, coraz większy odsetek mieszkańców Niemiec stanowią osoby starsze. Ta zmiana demograficzna niesie za sobą wiele konsekwencji, zarówno na poziomie społecznym, jak i ekonomicznym.

Tagi: Niemcy, Praca
Źródło: di.com.pl

Czym charakteryzują się podświetlane kasetony reklamowe i dlaczego warto je wykorzystywać?


Podświetlane kasetony reklamowe to rodzaj oznakowania reklamowego, które składa się z metalowej ramy, wewnątrz której znajdują się źródła światła LED lub neonowe, oraz zewnętrznej warstwy z tworzywa sztucznego lub dibondu, na której umieszczony jest napis lub grafika. Kasetony reklamowe mogą być montowane na ścianach budynków, słupach, dachach lub innych konstrukcjach. Kasetony reklamowe są często stosowane przez firmy i instytucje, które chcą zwiększyć swoją widoczność i rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
player+
Kontakt z nami