Internet i Komputery  RSS
Na co rodzice przeznaczą 500 plus?


Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że między 1. a 9. lipca br., wniosek o przyznanie dodatku 500 plus na pierwsze dziecko, złożyło aż 1,71 mln Polaków. Na co rodzice chcą przeznaczyć owe środki?

Tagi: Plus
Źródło: di.com.pl

Co Polacy myślą o programowaniu?

#zrodlo
Z czym Ci się kojarzy programowanie? W jakich sferach życia może mieć zastosowanie? To tylko dwa spośród wielu pytania, jakie zadano internautom i tym, którzy z Internetem nie są za pan brat. Sprawdźcie, co odpowiedzieli.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Czerwiec miesiącem wyrównanej rywalizacji dostawców Internetu mobilnego. Kto tym razem spisał się na medal?


Czerwiec, pierwszy letni miesiąc, to początek sezonu urlopowego. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na chwilę oddechu. Operatorzy komórkowi z całą pewnością nie odpoczywają. Ani na chwilę nie zwalnia tempa również zacięta rywalizacja o miano dostawcy najszybszego i najlepszego Internetu mobilnego w Polsce.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

W trakcie beztroskiego urlopu gdzieś zapodział się Twój dowód? Zgłoś to online!

#zrodlo
Od początku wakacji do chwili obecnej ponad 2 tysiące osób zgłosiło utratę dowodu osobistego. Nie musiały one przerywać wypoczynku, bo skorzystały z e-usługi. Na wszelki wypadek dowiedz się, co w sytuacji utraty dokumentu, możesz zrobić i Ty.

Źródło: di.com.pl

Zbliża się kolejny MeetUp®. To wydarzenie skupiające twórców internetowych oraz ich fanów

#zrodlo
Spotkania ze sławnymi influencerami cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwlaszcza wśród młodych ludzi. Ubiegłoroczny MeetUp®, w trakcie którego można było spotkać prawie 200 twórców internetowych, zgromadził łącznie 22 tysiące uczestników. W tym roku może być ich więcej.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Twórcy GrandCraba swoje zarobili, więc przechodzą na emeryturę


Autorzy złośliwego oprogramowania GandCrab zapowiadają koniec działalności. Grupa cyberprzestępców, która stworzyła jeden z najbardziej aktywnych ransomware w ostatnich latach, twierdzi, że osobiście zarobiła na nim około 150 milionów dolarów.

Źródło: di.com.pl

Założenie konta firmowego "na selfie" już możliwe


Pierwszy w Polsce bank wdrożył proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto zdalnie dzięki robieniu „selfie”.

Źródło: di.com.pl

Nowe technologie wpływają na doświadczanie podróży lotniczych


Według danych z portalu Statista liczba lotów w 2019 r. wyniesie 39,8 milionów. Wartość ta jest o ponad milion wyższa niż w ubiegłym roku i stanowi wzrost o ponad 50% w stosunku do poprzedniej dekady. Linie lotnicze nie były przygotowane na taką dynamikę, co w efekcie przełożyło się na problemy z obsługą pasażerów, w tym coraz częstsze przypadki zagubienia bagażu. Z pomocą przychodzą im nowe technologie.

Źródło: di.com.pl

Microsoft Office 365 zakazany w niemieckiej Hesji. Co z usługami Google i Apple?

#zrodlo

Szkoły w jednym z niemieckich krajów związkowych zakazały korzystania z oprogramowania dostarczonego przez Microsoft. Taka decyzja wypłynęła od Komisarz Hesji do spraw ochrony danych osobowych. Komisarz ma również obiekcje dotyczące chmurowych usług Google i Apple.

Źródło: nt.interia.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości wprowadzenia innowacji w edukacji? Przyjdź na IX Kongres E(x)plory

#zrodlo
Co zrobić, aby szkoła podążała za potencjałem młodych ludzi? Jakie innowacje możemy wprowadzić w edukacji? W dniach 23-24 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się IX edycja Kongresu E(x)plory pt. „Edukacja dla Innowacji. Innowacje w edukacji”. Eksperci spróbują odpowiedzieć na te i inne pytania uczestników wydarzenia.

Źródło: di.com.pl

Planowane przepisy mogą zaszkodzić rozwojowi e-commerce

#zrodlo
Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, z korzyścią dla klientów i sprzedawców. Szczególnie sprzyjają jemu jasne i zrozumiałe regulacje. Izba Gospodarki Elektronicznej zauważyła, że w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, druk nr 3622, pojawiło się rozwiązanie, które rodzi duże zaniepokojenie. Chodzi o rozszerzenie niektórych praw przysługujących konsumentom.

Źródło: di.com.pl

E-hulajnoga we włoskim stylu


W Polsce jest już dostępny najwyższy model hulajnogi marki Fiat – F500-F85. Duże pompowane koła i ręczny hamulec to cechy wyróżniające ją na tle innych tego typu urządzeń. Czy sprawdzi się w miejskiej dżungli?

Tagi: Modelki, Fiat
Źródło: di.com.pl

Wdrażanie SI: dobre pomysły, gorzej z realizacją

#zrodlo
Każda organizacja, która nie chce pozostać w tyle, inwestuje dziś w sztuczną inteligencję (SI), jednak mało która robi to w przemyślany sposób. Lipcowe badania przeprowadzone na grupie niemal 2500 organizacji wskazują, że zaledwie 1 na 4 firmy, które już stosują rozwiązania oparte na SI, opracowuje strategie dotyczące tego obszaru.

Źródło: di.com.pl

Dobrze zarobić już na starcie


Młodzi zdolni wchodzący na rynek pracy mogą zarobić znacznie wiecej niż ich poprzednicy z ubiegłej dekady. Jednak wysokie zarobki czekają na nich tylko w wybranych branżach. W czym warto się wyspecjalizować, aby najlepiej zarobić już na starcie?

Tagi: Praca, Znaczki
Źródło: di.com.pl

Piłkarskie drużyny pokładają nadzieję w sztucznej inteligencji

#zrodlo
W FC Liverpool, który triumfował w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, analizą danych dotyczących gry zarówno całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników zajmuje się 15 specjalistów. Mniejsze kluby, takie jak polski Piast Gliwice, nie mogą sobie na to pozwolić. Dobrym rozwiązaniem może okaza się dla nich skorzystanie z usług zewnętrznych firm analitycznych, które w swojej pracy wykorzystują sztuczną inteligencję.

Źródło: di.com.pl

Zbliża sie 50-ta rocznica lądowania Apollo 11 na Księżycu - pierwszego tak wielkiego kroku ludzkości. Dowiedz się o kolejnych


O podboju Księżyca marzono już przed wiekami, ale dopiero wiek XX umożliwił ludzkości dotarcie do najbliżej położonego nam ciała niebieskiego. Podbój naszego naturalnego satelity stał się ambitnym celem rywalizujących ze sobą krajów, a dokładniej USA i ZSRR. Wyścig ten wygrali Amerykanie ze swoim najdroższym w historii programem kosmicznym Apollo, którego całościowy budżet zamknął się w kwocie 25,4 miliarda dolarów!

Źródło: di.com.pl

Lot zamiast przyjemnością stał się koszmarem? Sprawdź, czy możesz liczyć na rekompensatę od linii lotniczych


Lot się opóźnia? Walizka dociera na miejsce uszkodzona? W takich sytuacjach możesz cierpliwie czekać na działania linii lotniczej lub wziąć sprawy w swoje ręce. Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, co robić, gdy linia lotnicza zawodzi.

Tagi: Lotus, Lotto
Źródło: di.com.pl

Windows 10 będzie ostrzegał o końcu wsparcia

#zrodlo

Windows 10 poinformuje użytkownika o końcu wsparcia oprogramowania. To nowa zmiana, która trafi do systemu Microsoftu.

Źródło: nt.interia.pl

Microsoft Office 365 zakazany w niemieckich szkołach

#zrodlo

Szkoły w jednym z niemieckich landów postanowiły zakazać korzystania z oprogramowania dostarczonego przez Microsoft. Powodem ma być szpiegowanie użytkowników przez amerykańską firmę.

Źródło: nt.interia.pl

Efektywnie spędzony czas czy jednak stracone godziny?

#zrodlo
Wyniki jednego z ostatnich badań wskazują, że co trzeciego zarządzającego najbardziej podczas spotkań kłuje w oczy brak zaangażowania uczestników, a co czwartego – korzystanie z telefonu i laptopa, zamiast aktywnego udziału. Zdaniem menedżerów efektywność spotkań mogłoby podnieść pilnowanie, aby kończyły się one decyzjami oraz wcześniejsze określenie celu zebrania.

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja dba o dobrostan pracowników


Owocowe piątki, sportowa karta, wyjścia integracyjne – to jedne z najczęściej wybieranych przez pracodawców rozwiązań PR-u wewnętrznego. Czy jednak rzeczywiście działają motywująco na zespół? W jaki sposób skutecznie zadbać o poziom zadowolenia pracowników i co ma do tego sztuczna inteligencja?

Źródło: di.com.pl

Tylko 1 na 4 firmy ufa swoim rozwiązaniom do walki z cyberatakami. Czyżby systemy do walki z wirusami zawodziły?

#zrodlo
Wiele organizacji nie wierzy w skuteczność rozwiązań stosowanych w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko nieliczni przedsiębiorcy wierzą w to, że ich pracownicy są przygotowani na potencjalne ataki crackerskie. Potwierdzają to ostatnie badania.

Źródło: di.com.pl

Dobry komputer do 1000 złotych - jak go złożyć?Próbujemy złożyć wydajne komputery do gier, pracy i rozrywki za mniej niż 1000 złotych. Czy to możliwe?

Tagi: Komputery
Źródło: nt.interia.pl

Jak nowe pokolenie kupujących wpływa na sektor zakupów przemysłowych?


Coraz więcej kupujących z pokolenia millenialsów decyduje się na zakup bezpośrednio od producentów bądź za pośrednictwem internetowych platform handlowych. Tak przynajmniej wynika z badania dotyczącego dynamiki zakupów w sektorze przemysłowym. Ciekawych wniosków, z niego płynących, jest znacznie więcej.

Źródło: di.com.pl

Wczoraj wakacje z walizką na kluczyk, dziś przed wyjazdem warto zabezpieczyć dane z urządzeń mobilnych


Smartfony, tablety i laptopy towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku, także w podróży. Przed wakacyjnym wyjazdem warto więc zadbać o ich bezpieczeństwo, a szczególnie o bezpieczeństwo danych, które w nich przechowujemy. Oto kilka porad, jak podejść do tego tematu.

Źródło: di.com.pl

Co łączy pracowników fizycznych i programistów? To o nich pracodawcy zabiegają najbardziej


Na rynku pracy na wagę złota są nie tylko programiści, ale także handlowcy i pracownicy fizyczni. Największe trudności ze znalezieniem pracownika mają duże firmy. Prześcigają się w uatrakcyjnieniu ofert pracy.

Źródło: di.com.pl

Pierwszy stacjonarny sklep Microsoftu w Europie

#zrodlo

Amerykański gigant otworzył swój pierwszy w Europie sklep stacjonarny. Produkty Microsoftu będzie można osobiście kupić w Londynie.

Źródło: nt.interia.pl

Konkurs, w którym liczy się wnętrze


Po to, aby wyróżnić się i zyskać w oczach pracowników, firmy stawiają obecnie na atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzeń, która gwarantuje dobre samopoczucie, redukuje stres i zwiększa produktywność. Właśnie takich miejsc poszukują organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019.

Źródło: di.com.pl

Polska ma szansę stać się europejskim liderem cyfryzacji


Szersze zastosowanie rozwiązań Green IT, powołanie Ambasadora ds. Współpracy z Globalnymi Koncernami Informatycznymi oraz budowa suwerenności technologicznej Polski w oparciu o rodzime produkty ICT – to tylko niektóre z zaleceń autorów raportu „Polska (prawdziwie) cyfrowa. 12 rekomendacji na lata 2019-2023”. Podjęcie tych działań pozwoli nam znaleźć się wśród europejskich liderów digitalizacji.

Źródło: di.com.pl

Parkowanie na osiedlu stało się koszmarem? Sąsiad pomoże!


Parkowanie to prawdziwy koszmar mieszkańców wielkomiejskich osiedli. Jak się przed nim uchronić? Podziel się autem z sąsiadem. „Osiedlowy carsharing” może okazać się wybawieniem, a przy okazji pomóc w ochronie środowiska.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami