Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Terlecki pewien poparcia dla PiS. "Wiosną odżyjemy"

27.11.2022 15:28

Realne poparcie dla PiS to 35–36 proc., i tak będzie do wiosny. Możemy nawet jeszcze trochę spaść, bo styczeń i luty to zawsze najtrudniejsze miesiące, ale zakładam, że wiosną odżyjemy - mówi wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki w wywiadzie dla "Sieci".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Nowy zarząd województwa podzielił między siebie obowiązki. Marszałek wziął najwięcej departamentów

27.11.2022 10:08

Nowy zarząd województwa śląskiego podzielił między siebie obowiązki. Najwięcej wydziałów i jednostek będzie na razie nadzorował marszałek Jakub Chełstowski. Na razie, bo kiedy do zarządu dołączy kolejna osoba, wówczas zakres obowiązków każdej z nich się zmieni. Pierwsze posiedzenie zarządu woj. śląskiego odbyło się w nocy z 21 na 22 listopada. Tuż po zakończeniu sesji sejmiku,

Źródło: katowice24.info

Solidarna Polska chce likwidacji przywilejów MN. Jest projekt ustawy

25.11.2022 15:00


Solidarna Polska złożyła w Sejmie projekt ustawy, który ma zlikwidować przywilej mniejszości niemieckiej w Polsce. Posłowie partii Zbigniewa Ziobry tłumaczą, że przywracają w ten sposób polsko-niemiecką symetrię.Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski podkreśla, że nasi zachodni sąsiedzi nie wypełniają zapisów traktatu o dobrym sąsiedztwie podpisanego 17 czerwca 1991 roku. - Niemcy do dnia dzisiejszego nie respektują art. 20 tego traktatu i nie finansują chociażby nauki języka polskiego ojczystego oraz nie uznają polskiej mniejszości, instytucjonalnie nie znajdziemy ani jednej pozycji w niemieckim budżecie wspierającej polskie organizacje działających na terenie RFN - stwierdził poseł Kowalski. Zdaniem Solidarnej Polski obecny przywilej mniejszości niemieckiej wymaga likwidacji również dlatego, że jest nieuprawniony oraz narusza polską konstytucję. - Polska konstytucja mówi, że nie ma żadnego podziału ze względu na narodowość, jeżeli chodzi o siłę głosu polskiego obywatela. Zresztą standardem UE jest brak takich przywilejów, są tylko 3 państwa, a wynika to ze sporów etnicznych - czyli Chorwacja...

Źródło: radio.opole.pl

Lewica: Trzeba zmienić wreszcie definicję gwałtu

25.11.2022 13:07


Trzeba zmienić wreszcie definicję gwałtu tak, by była to zbrodnia, a nie występek, ustawa w tej sprawie od dwóch lat leży w Sejmie. Nie może być tak, że to ofiara musi udowodnić brak zgody – oświadczyła w piątek posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic. Piątkowa konferencja prasowa posłanki dotyczyła inauguracji dorocznej kampanii społecznej “16 Dni Akcji Przeciwko […]

Tagi: Sejm
Źródło: wiadomosci.com

Działacze Lewicy z Włodzimierzem Czarzastym na czele odwiedzili Zieloną Górę

25.11.2022 10:15


Jesteśmy dla Was – powiedział w czwartek w Zielonej Górze Włodzimierz Czarzasty. Wicemarszałek Sejmu RP gościł w naszym mieście w ramach ogólnopolskiej trasy konsultacji społecznych organizowanych przez Lewicę. Konsultacje obejmują między innymi takie tematy jak wdowia renta oraz wciąż rosnąca inflacja.  Wicemarszałek Czarzasty podkreślał jednak, że na równi z tematyką ważni są dla nich wyborcy … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Podatki 2022. Ulga termomodernizacyjna - co możemy odliczyć

25.11.2022 10:01

Od 1 stycznia 2022 r., w myśl rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 30 listopada 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz.U. poz. 2214), z ulgi termomodernizacyjnej wyeliminowane zostały kotły węglowe. Jednocześnie ulga ta objęła spełniające odpowiednie wymogi kotły do spalania biomasy, pod warunkiem, że eksploatacji takich kotłów nie zakazuje uchwała przyjęta przez sejmik województwa.

Tagi: Sejm, Ulgi, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Szansa dla uczniów i studentów! Można zostać radnymi młodzieżowego sejmiku?

25.11.2022 7:00


Uwaga uczniowie i studenci – macie szansę zostać radnymi młodzieżowego sejmiku województwa lubuskiego. W naborze może wziąć udział każda osoba, która mieszka w naszym regionie oraz uczy się w jednej z lubuskich szkół lub uczelni. Zgłoszenia należy wysyłać pocztą tradycyjną do 7 grudnia. Adres oraz więcej informacji dotyczących naboru znajdziecie na portalu lubuskie pl. ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Prezes PiS o Morawieckim. Dwuznaczne słowa

24.11.2022 17:36

PiS nadal nie może otrząsnąć się po wolcie w Śląskiem i utracie władzy w samorządzie tego województwa. - Był protegowanym premiera - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował przejście na stronę opozycji marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego, na skutek czego partia rządząca straciła większość w Sejmiku.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Fundacja rodzinna a podatki. Jakie zasady szykuje rząd?

24.11.2022 15:31

Sejm zaczyna prace nad rządowym projektem ustawy o fundacji rodzinnej. Nowa formuła ma ułatwiać sukcesję w firmach. Zgodnie z projektowanymi przepisami, założenie fundacji i przekazanie do niej majątku będzie zwolnione z opodatkowania. Jak tłumaczą projektodawcy, formuła fundacji rodzinnej nie będzie jednak korzystać z żadnych nadzwyczajnych preferencji podatkowych, które byłyby niedostępne dla podmiotów znajdujących się w podobnej sytuacji.

Tagi: Sejm, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Zgromadzenie Parlamentarne OBWE w Sejmie

24.11.2022 11:58


W czwartek rano w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE; w jej ramach... first appeared on .

Źródło: prasowki.org

reklama
Kontakt z nami