Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Oto kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu

23.03.2019 2:09

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Europoseł Czesław Hoc. Poseł Michał Jach. Radna sejmiku zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna - Witt. To najbardziej znane......

Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego

22.03.2019 15:25


Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i opolskie.Z pierwszego miejsca wystartuje szefowa MEN Anna Zalewska, drugie miejsce przypadło Beacie Kempie, minister ds pomocy humanitarnej, a trzecie dotychczasowemu europosłowi z Opolszczyzny Sławomirowi Kłosowskiemu. W eurowyborach wystartuje także z miejsca siódmego poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara. Na czwartym miejscu listy znalazł się Andrzej Kisielewicz, na piątym - senator Aleksander Szwed, szóste miejsce otrzymał senator Rafał Ślusarz. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jacek Baczyński, Beata Żołnieruk z Porozumienia oraz posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

Zmiany w Sejmie. Jakubiak i Winnicki dołączają do Liroya

22.03.2019 13:27

W Sejmie jest nowe koło poselskie - Konfederacja. Powstało z połączenia Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy ze Skuteczni Liroya.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Karski, Jurgiel, Arent otwierają listę kandydatów PiS do PE w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim

22.03.2019 12:21


Czwarte miejsce na liście przypadło radnemu sejmiku Grzegorzowi Kierozalskiemu, a piąte Joannie Karpowicz. Kolejne miejsca zajmują radna województwa podlaskiego Justyna Żalek (Porozumienie), a także posłowie Wojciech Kossakowski i Tadeusz Cymański (Solidarna...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Bogusław Dębski i Aleksandra Szczudło mają zasiąść w prezydium sejmiku województwa podlaskiego

22.03.2019 11:56


Oficjalnie nikt z pytanych przez nas osób jeszcze nie mówi o kandydaturach do prezydium sejmiku. Oficjalnie wicemarszałek Marek Olbryś z PiS-u potwierdza jedynie, że kandydaci są ze Zjednoczonej Prawicy.
Podlaski sejmik nie ma przewodniczącego i jednego...

Tagi: GUS, Sejm
Źródło: www.radio.bialystok.pl

USA: 31 marca 2019 protesty Polonii przeciwko prawu 115-171 (Act S.447)

22.03.2019 8:39

Protesty środowisk Polonijnych Przeciwko Prawu 115-171 (Act S.447) Oświadczenie dla Prasy i Mediów W dniu 31 marca 2019 roku w USA odbędą się protesty środowisk polonijnych skierowane przeciwko prawu 115-171 (Act S.447), a także przeciwko kompromitującym zaniechaniom Polskiego Rządu i Sejmu w tym zakresie. Protesty odbędą się pod hasłami: „Repeal Fraudulent Act S.447”, „We Say...

Tagi: Sejm, Protesty
Źródło: wolna-polska.pl

Kieleckie obchody Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

22.03.2019 7:13

Koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach zainauguruje obchody Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 11.30 w sali koncertowej szkoły przy ulicy Wojewódzkiej w Kielcach. Rok 2019 decyzją sejmu jest rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wybitnego pisarza związanego z Kielcami. Dlatego też jego obchody w stolicy Świętokrzyskiego będą miały uroczysty charakter. Rozpocznie je piątkowy koncert.

Tagi: GUS, Sejm, Szkoły
Źródło: www.radio.kielce.pl

W europarlamencie chce walczyć o większe fundusze na cele społeczne

21.03.2019 19:29


Agnieszka Ścigaj z ugrupowania Kukiz'15 spotkała się z mieszkańcami Prudnika. Jej przyjazd miał związek z wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz działalnością poselską. W Sejmie pracuje w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W Prudniku posłanka odwiedziła placówki pomocy społecznej dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.- Tą problematyką chciałabym również zajmować się w Parlamencie Europejskim - mówi Agnieszka Ścigaj. - Jednym z priorytetów jest zadbanie, aby na sprawy społeczne pieniędzy było więcej, a szczególnie na infrastrukturę. Do tej pory organizacje pozarządowe, samorządy miały pieniądze na tzw. miękkie działania w obszarze pomocy społecznej, czy polityki społecznej. Aby móc realizować terapie, wsparcie potrzeba dobrych obiektów, dobrze wyposażonych i o to warto walczyć w Unii Europejskiej - dodaje.Na prudnickie spotkanie z posłanką Kukiz'15 przyszło blisko 30 osób. Z tego ugrupowania do europarlamentu kandydować ma prudnicka radna Katarzyna Licznar.

Źródło: radio.opole.pl

Czy Paweł Graś skłamał przed komisją śledczą? Horała: Sprawdzimy to

21.03.2019 18:01


Posłowie badają, czy były rzecznik rządu Paweł Graś skłamał w czasie dzisiejszego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Chodzi o prawdziwość złożonego przez niego pod przysięgą oświadczenia, że nie zasiadał jako minister we władzach prywatnej spółki.

Źródło: fakty.interia.pl

Paweł Graś skłamał przed komisją śledczą? "Sprawdzimy to"

21.03.2019 17:05


Posłowie badają, czy były rzecznik rządu Paweł Graś skłamał w czasie dzisiejszego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Chodzi o prawdziwość złożonego przez niego pod przysięgą oświadczenia, że nie zasiadał jako minister we władzach prywatnej spółki.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami