Punkta.pl – porównywarka OC
Wiadomości z tagiem Kia  RSS
Myśleli, że ściągają aplikację podatkową. Stracili oszczędności życia

02.10.2023 9:52

trojan bankowy czyści konta nieświadomych
 
Hakerzy dybią na nasze pieniądze. W tym celu podrobili aplikację rządową.
Szczęsliwie są bardzo małe szanse, że trojan bankowy Zanubis skutecznie zaatakuje Polaków. Aktualnie celem jego twórców są mieszkańcy Ameryki Południowej. Ciekawe jest jednak, że najnowsze przebranie Zanubisa to aplikiacja rządowa, przygotowana dla obywateli Peru. Padło na apkę tamtejszego urzędu ds. podatków i cła.

Aplikacja rządowa czy oszustwo?


Zanubis dobrze udaje aplikację rządową i w ten sposób przekonuje obywateli, by zainstalowali go na swoich smartfonach. Ponieważ takie aplikacje są raczej godne zaufania, ofiary bez wahania przyznają jej wysokie uprawnienia. Zanubis prosi więc o dostęp do narzędzi ułatwień dostępu i wykorzystuje je, by wyczyścić konto.
Zanubis jest niebezpieczny, bo po uruchomieniu aplikacji bankowej jest w stanie wyświetlić nad nią własny ekran logowania w taki sposób, że użytkownik nie zauważy różnicy. W ten sposób jest w stanie przechwycić dane logowania do bankowości elektronicznej. Potrafi to zrobić także nad innymi aplikacjami – w sumie umie udawać ponad 40 ekranów logowania. Ponadto Zanubis potrafi zebrać kontakty, listę zainstalowanych aplikacji oraz informacje o urządzeniu i wysłać je do przestępców. 
Zanubis jest aktywny od sierpnia 2022 roku. Pod postacią aplikacji podatkowej dla obywateli Peru pierwszy raz wystąpił w kwietniu 2023. By zyskać wiarygodność, Zanubis ładuje prawdziwą stronę urzędu i pozwala załatwić sprawy związane z podatkami. W międzyczasie jednak czeka, aż zostanie uruchomiona jedna z obsługiwanych przez niego aplikacji.
Zanubis ma jeszcze jedną groźną cechę – może udawać aktualizację Androida. Jeśli zostanie uruchomiony w tym trybie, urządzenie robi się bezużyteczne. Nie można go nawet zablokować. 

Źródło: www.telepolis.pl

Lubuskie: Utrudnienie w ruchu w kierunku Olszyny na autostradzie A18

02.10.2023 9:29

Po wypadku z udziałem busa i ciężarówki na wysokości miejscowości Cisowa (Lubuskie) występuje utrudnienie w ruchu w kierunku granicznej Olszyny na autostradzie A18. Odbywa się on jednym pasem – poinformował dyżurny PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

Źródło: www.wnp.pl

Rośnie opóźnienie w budowie S19. Wciąż brakuje ważnej decyzji

02.10.2023 7:31


Gdy napisaliśmy o szczegółach 26 inwestycji, którymi chwali się GDDKiA, czytelnicy zaczęli nas pytać co z inwestycjami, które już dawno powinny zostać ukończone, albo zbliżać się do szczęśliwego zakończenia. Np. o przyszłość trasy S19 między Lublinem a Lubartowem.

Tagi: Lublin, Kia, GDDKiA
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Azerbejdżan ściga ormiańskich przywódców Górskiego Karabachu

01.10.2023 16:52


Prokurator generalny Azerbejdżanu Kiamran Alijew poinformował w niedzielę, że Baku wydało międzynarodowe listy gończe za ponad 300 separatystami ormiańskimi; wśród poszukiwanych są przywódcy separatystycznych władz Górskiego Karabachu - podał portal Haqqin.

Źródło: www.rmf24.pl

Kujawsko-pomorskie: Trzy osoby ranne w wypadku na dk 62 w Pikutkowie - objazd

01.10.2023 14:56

Trzy osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej nr 62 w Pikutkowie (woj. kujawsko-pomorskie). Trasa jest zablokowana, wprowadzono objazd - poinformowała dyżurna oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Arleta Morgut.

Źródło: www.wnp.pl

Jest list gończy za kierowcą BMW, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku na autostradzie A1. Zginęła w nim trzyosobowa rodzina z Myszkowa

30.09.2023 10:31

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wydała list gończy za prawdopodobnym sprawcą wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina z Myszkowa. O tym wypadku od kilkunastu dni dyskutuje cała Polska. Wszystko dlatego, że w dziwny sposób przy wyjaśnianiu jego przebiegu zachowywały się policja i prokuratura. Mimo że internauci (wypadek został nagrany przez kamerę samochodową

Źródło: katowice24.info

Zachodniopomorskie: Przetargi na pierwsze odcinki drogi S10 Szczecin-Piła

28.09.2023 14:46

Rozpoczęły się procedury przetargowe na pierwsze trzy odcinki drogi S10 Szczecin-Piła – poinformowała w czwartek szczecińska GDDKiA. Odcinki o łącznej długości ponad 36 km mają wyprowadzić ruch tranzytowy z obszarów zabudowanych, m.in. ze szczecińskiej Płoni.

Źródło: www.wnp.pl

Od czwartku zmiana organizacji ruchu w Rdzawce

27.09.2023 9:19


W czwartek (28.09) zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 47 w Rdzawce. Ruch pojazdów na odcinku ok. 1 km zostanie skierowany na nową, wschodnią jezdnię budowanej DK47 Rdzawka - Nowy Targ - informuje GDDKiA.

Źródło: www.rmf24.pl

Małopolskie: Od czwartku ruch będzie przekierowany na nowy odcinek Zakopianki w Rdzawce

27.09.2023 9:07

Ruch na drodze krajowej nr 47, czyli popularnej Zakopiance, w Rdzawce w czwartek ok. godz. 11 zostanie skierowany na nowobudowany jednokilometrowy odcinek dwupasmowej drogi. Będzie to pierwszy udostępniony fragment nowej trasy pod Tatry Rdzawka – Nowy Targ – informuje GDDKiA.

Źródło: www.wnp.pl

Utrudnienia na drodze S19 pod Lublinem. Drogowcy zerwali nawierzchnię w dwóch miejscach. Dlaczego?

26.09.2023 13:55


Od kilku dni kierowcy poruszający się odcinkiem drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Kraśnikiem muszą zmagać się z utrudnieniami. Ma to związek z pracami realizowanymi przez drogowców, którzy w dwóch miejscach zerwali nawierzchnię. Utrudnienia na S19 Jak informuje lubelski oddział GDDKiA w trakcie odbiorów prac związanych z budową drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła […]
Przeczytaj na stronie .

Źródło: spottedlublin.pl

reklama
Punkta.pl – porównywarka OC
Kontakt z nami