Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Rozpoczyna się Adwent - czas duchowego przygotowania do świąt Bożego NarodzeniaRozpoczyna się Adwent - czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

27.11.2022 6:52


W kościołach pojawiły się wieńce z czterema świecami - zapalanymi po kolei w każdą z czterech niedziel adwentu oraz świece roratnie - symbolizujące Maryję przygotowującą się na przyjście Jezusa. Przez najbliższe tygodnie w kościołach będą odprawiane specjalne msze o świcie...

Tagi: ZUS, MSZ, Adwent
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Oferował budowę drewnianych domów; wyłudził blisko 2,5 mln zł, nie płacił pracownikom i oszukał podwykonawców

26.11.2022 15:49


Policjanci z Olkusza (Małopolskie) zatrzymali oszusta podejrzanego o wyłudzenie blisko 2,5 mln zł od inwestorów z całej Polski, którym oferował budowę drewnianych domów. Jego spółka wykonywała jedynie pierwszy etap prac budowlanych, a potem zaprzestawała działalności.

Tagi: Policja, Banki, ZUS
Źródło: www.bankier.pl

Zatrzymana za kradzież i handel 'złotem głupców'

26.11.2022 11:54


Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem głupców, czyli tombakiem.Informacja o oszustce i kradzieży przez kilka dni powielana była przez internautów na portalu społecznościowym. Policjanci skierowani do sprawy rozpytali pokrzywdzonych, ustalili świadków oraz sprawdzili miejski monitoring.  Dzięki temu w kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali do kontroli w okolicy rynku w Lewinie Brzeskim auto, którym poruszała się podejrzewana. Okazała się nią 40-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. - Znaleziono przy niej wyroby jubilerskie imitujące biżuterię oraz gotówkę - informują policjanci.Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: radio.opole.pl

Polka przez jeden telefon straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

26.11.2022 10:58

Polka przez jeden telefon straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych
Polka odebrała telefon od nieznanego mężczyzny. Skończyło się tym, że straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Do policjantów z powiatu lubińskiego zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Seniorka w wieku 86 lat odebrała telefon od nieznanego mężczyzny. Niestety, uwierzyła w jego historię i straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Polka oszukana metodą na wnuczka


Kobieta w pewnym momencie odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za jej wnuka. Wmówił jej, że jest sprawą wypadku drogowego i aby uniknąć więzienia musi wpłacić kaucję w wysokości 150 tys. zł. Niestety, 86-latka mu uwierzyła. Spakowała wszystkie swoje oszczędności i przekazała je obcemu mężczyźnie. Z jej zeznań wynika, że w momencie przekazania pieniędzy miał on na sobie kominiarkę. 
Seniorka dopiero po przekazaniu pieniędzy zadzwoniła do swojej córki. W ten sposób dowiedziała się, że z jej wnukiem jest wszystko w porządku i padła ofiarą oszustwa. Policja po raz kolejny przestrzega przed tego typu działaniami.
Kolejny raz przypominamy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im żadnych pieniędzy ani nie przychodzą po nie do mieszkań! Oszuści modyfikują metody swojego działania. Dzwoniąc na numer stacjonarny i nawiązując rozmowę ze starszą osobą, podszywają się pod któregoś z członków rodziny. Może być tak, że przestępcy po chwili przerywają połączenie. Bardzo szybko jednak telefon ponownie dzwoni. Tym razem oszust może podać się za policjanta, funkcjonariusza CBŚ, CBA lub prokuratora.

- informuje policja.
Przestępcy próbowali oszukać jeszcze dwie inne osoby, ale te na szczęście zorientowały się w sytuacji i nie przekazały im pieniędzy. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

'Uczciwa Polska' to nowy pomysł PSL. Rusza zbiórka podpisów

26.11.2022 8:13


Praca, która się opłaca, dziedziczenie emerytury oraz program własny kąt - to główne założenia obywatelskiego projektu ustawy PSL. Opolscy działacze ludowców zapowiadają zbiórkę podpisów dla inicjatywy 'Uczciwa Polska'.- Dziedziczenie emerytur ma dziś szczególne znaczenie - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego. - Proponujemy rozwiązanie, w którym, gdyby doszło do śmierci współmałżonka to, żeby ten współmałżonek miał prawo wyboru emerytury i świadczeń ZUS, KRUS, w wysokości 100% własnych + 50% zmarłego współmałżonka lub też odwrotnie.- Proponujemy brak opodatkowania drugiej umowy o pracę, dzieło i zlecenie czy też drugiej działalności gospodarczej - dodaje Kacper Kunstler reprezentujący Forum Młodych Ludowców województwa opolskiego.- Program własny kąt to rozwiązanie, które ma pomóc ludziom chcącym uzyskać szybciej mieszkanie - wyjaśnia Adam Warzecha z zarządu wojewódzkiego PSL w Opolu. - To rozwiązanie w naszym przedstawionym projekcie ustawy będzie polegać na tym, że będzie własny wkład własny w kwocie 100 tysięcy złotych, referencyjny kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości...

Źródło: radio.opole.pl

W sobotę rusza sezon narciarski w Beskidach. Pierwsze szusy na Białym Krzyżu

25.11.2022 15:46

Sezon narciarski w Beskidach rozpocznie się w sobotę. Tradycyjnie, jako pierwszy ruszy ośrodek Biały Krzyż w Szczyrku. Pokrywa śniegu wynosi tam ok. 20 cm – powiedziała w piątek PAP Sandra Kulka ze szczyrkowskiej informacji turystycznej.

Tagi: ZUS
Źródło: podroze.onet.pl

Specjalista / Specjalistka ds. Płac

25.11.2022 15:33

Contract Administration Sp. z o.o.
Zakres obowiązków: Naliczanie wynagrodzeń, świadczeń pracowniczych, składek ZUS, zaliczek na
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Źródło: www.praca.pl

Pułapka kredytowa. Ty szukasz pracy, oni kręcą lody

25.11.2022 14:09

Pułapka kredytowa. Ty szukasz pracy, oni kręcą lody
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości złapali oszustów, którzy kradli Polakom tożsamość.
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, we współpracy z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, zatrzymali złodziejów tożsamości. Ci zawarli co najmniej 120 umów, posługując się fałszywymi danymi.

Złodzieje tożsamości z Polski


Metoda działania oszustów była prosta, ale jednocześnie skuteczna. W mediach społecznościowych zamieszczali oni ogłoszenia o pracę poza granicami Polski. Zainteresowane osoby przekazywały im swoje dane, które następnie były wykorzystywane do tworzenia fałszywych dowodów osobistych.

Złodzieje tożsamości
Dzięki temu oszuści rejestrowali numery telefonów na skradzione dane, a do tego otwierali konta bankowe. W ten sposób mogli też zawierać umowy kredytowe. W sumie zawarli co najmniej 120 umów na łączną kwotę 150 tys. zł. Poza tym próbowali zawrzeć 100 kolejnych na kwotę 350 tys. zł. 
Do czynności funkcjonariuszy doszło 21 listopada 2022 roku. Wtedy też zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat. W trakcie przeszukania miejsc zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, karty SIM, specjalistyczną drukarkę do dowodów osobistych, podrobione dowody oraz metamfetaminę. Wobec jednego z mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Beskidy/ W sobotę rusza sezon narciarski; pierwsze szusy na Białym Krzyżu

25.11.2022 12:59


Sezon narciarski w Beskidach rozpocznie się w sobotę. Tradycyjnie, jako pierwszy ruszy ośrodek Biały Krzyż w Szczyrku. Pokrywa śniegu wynosi tam ok. 20 cm – powiedziała w piątek PAP Sandra Kulka z szczyrkowskiej informacji turystycznej. Pracownicy ośrodka Biały Krzyż poinformowali, że w sobotę uruchomione zostaną dwa wyciągi. “Na stoku leży ok. 20 cm śniegu. Sezon […]

Źródło: wiadomosci.com

"Konto zostało ograniczone". Santander ostrzega przed oszustami

25.11.2022 10:16


Oszuści ponownie podszywają się pod banki. Tym razem straszą klientów ograniczeniem dostępu do konta bankowego – alarmuje Santander Bank Polska. W innym wariancie przestępcy udają Pocztą Polską i kuszą okazyjną odsprzedażą niedoręczonych przesyłek. "Nie prowadzimy takich działań" - podkreśla narodowy operator.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami