player+
Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Oszukał mieszkankę na 15 tys. zł. Na koniec kazał jej zgłosić się na policję, bo właśnie padła ofiarą oszustwa

28.06.2022 15:47


Właśnie została pani oszukana, proszę zgłosić się na komisariat – tymi słowami zakończył rozmowę z 41-letnią kobietą oszust, który wyłudził od niej 15 tysięcy złotych. Okradł kobietę i kazał jej zgłosić się na policję W poniedziałek (27.06) na 4. komisariat w Lublinie zgłosiła się 41-letnia mieszkanka. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa. Z jej relacji […]

Źródło: spottedlublin.pl

Dzwonił z nieznanego numeru. Szybko zapukała policja

28.06.2022 13:28

Dzwonił z nieznanego numeru. Szybko zapukała policja
W dzisiejszych czasach wcale nie tak ciężko o trafienie na oszustwa. Do każdej rozmowy telefonicznej należy podchodzić z ograniczonym zaufaniem, gdyż nigdy nie mamy pewności, czy osoba dzwoniąca z nieznanego numeru nie jest zwykłym oszustem. Policja z Otwocka aresztowała jednego z oszustów. Teraz trwa polowanie na jego wspólników.
Oszuści są coraz bardziej biegli w swoim fachu. Zdają sobie sprawę z tego, że z roku na rok ludzie są coraz bardziej uświadomieni w kwestii dbania o swoje dane i fundusze oraz wykazują większy brak zaufania względem obcych. Metoda na wnuczka może już nie zadziałać, więc oszuści podszywają się teraz pod pracowników banku lub funkcjonariuszy policji.

Podawali się za policjanta i pracownika banku


Do komendy policji w Otwocku trafiło zgłoszenie o oszustwie i kradzieży. Tym razem ofiarą działań złodziei stała się mieszkanka powiatu otwockiego. Kobieta zrelacjonowała, że skontaktował się z nią telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta, który jej wyjaśnił, że poszukiwany przestępca mógł wypłacić z jej konta pieniądze. Poszkodowana sprawdziła stan swojego konta, cały czas będąc na łączu z oszustem i poinformowała go o tym, że nie straciła żadnych pieniędzy.
Oszust przekierował ją na rozmowę z osobą podającą się za przedstawiciela banku, od którego usłyszała, że ktoś zhakował jej dane osobowe chcąc wziąć na nią kredyt. Rzekomy pracownik banku zalecił jej natychmiastowe wypłacenie pieniędzy i wpłacenie ich na bezpieczny rachunek. Kobieta posłuchała oszusta i poszła do bankomatu wypłacić gotówkę, którą później wpłaciła używając wpłatomatu i kodów blik podanych przez osobę podszywającą się pod pracownika banku.

Podejrzany został aresztowany. Trwa polowanie na jego wspólników


Kobieta straciła łącznie 44 tysiące złotych i zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie, które doprowadziło ich do mężczyzny z powiatu żyrardowskiego. 34-latek na wniosek Sądu Rejonowego w Otwocku został zatrzymany w areszcie na okres trzech miesięcy. Na razie trwa dalsze zbieranie dowodów przeciwko mężczyźnie oraz rozpoczęto poszukiwanie jego wspólników. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Rafał Trzaskowski też rozmawiał z fałszywym Kłyczko. Ale to nie był deepfake

28.06.2022 11:35

Wczoraj rano opisaliśmy, jak to ktoś, podszywając się pod mera Kijowa, Witalija Kłyczko, obdzwonił prezydentów zachodnich miast: Berlina, Madrytu, Wiednia. Zastanawialiśmy się, czy oszust próbował... ### Reszta artykułu na https://niebezpiecznik.pl

Źródło: niebezpiecznik.pl

Ubezpieczenie wypadkowe w ZUS-ie — co to jest i czy warto je mieć?

28.06.2022 0:30

ZUS, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych, to instytucja państwowa zajmująca się — jak sama nazwa wskazuje — ubezpieczeniami. Należy do sektora finansowego Rzeczpospolitej Polskiej. Podstawową i szczególnie ważną rolą ZUS-u jest zbieranie składek potrzebnych do uzyskania emerytury. Na jakich warunkach wypłacane są pieniądze z tej instytucji? Czym jest ubezpieczenie wypadkowe oraz komu przysługuje?

Źródło: businessinsider.com.pl

[06.07.2022] Szkolenie on-line: Zmiany w Polskim Ładzie w zakresie podatku PIT od lipca 2022

27.06.2022 22:33

"Polski Ład" wprowadził bardzo dużo zamieszania w zasadach rozliczeń podatku PIT. Ustawodawca starał się na bieżąco minimalizować negatywne tego skutki poprzez m.in. rozporządzenie z 7.01.2022 rok, a potem jego implementację do ustawy. Okazało się jednak, że to jest za mało i potrzebna jest gruntowana zmiana , która wprowadza zupełnie inne zasady rozliczeń pracowników i zleceniobiorców. Chodzi nie tylko o podatek PIT ale również o składki do ZUS. Nowe przepisy w większości zaczną obowiązywać od 1 lipca 2022 roku. Dlatego już teraz należy się do nich przygotować. Proponujemy Państwu szkolenie w którym szczegółowo omówimy nowe regulacje oraz wskażemy jak je połączyć z obecnie obowiązującymi zasadami.

Tagi: ZUS
Źródło: www.podatki.biz

Strajku w ZUS na razie nie będzie. Ale nie jest wykluczony

27.06.2022 9:45

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych postanowił przesunąć strajk na późniejszy termin. Pierwotnie miał się on rozpocząć dziś. Zorganizowania akcji zabronił sąd, a związkowcy chcą, aby była ona legalna.

Tagi: ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Uważaj na cash trapping

27.06.2022 8:44

Cash trapping to metoda oszustów, na którą muszą uważać wszyscy wypłacający pieniądze z bankomatu. Przez niewielką przeróbkę maszyny, oszust może uniemożliwić ofierze odebranie banknotów. W takiej sytuacji należy zadzwonić do banku lub operatora bankomatu.

Tagi: Banki, ZUS
Źródło: www.dobreprogramy.pl

Tylu Ukraińców prowadzi firmę w Polsce [Wykres dnia]

27.06.2022 7:00


W ciągu ostatnich 5 lat ponad dwukrotnie wzrosła liczba obywateli Ukrainy, którzy zarejestrowali działalność gospodarczą w Polsce i płacą składki ZUS – wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Tagi: Ukraina, Banki, ZUS
Źródło: www.bankier.pl

Wraca pomysł, który obniży pensje Polakom. Teraz pojawił się jako kamień milowy w KPO

27.06.2022 6:00

O tym kamieniu milowym wpisanym do KPO mówi się znacznie mniej niż o likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego czy podniesieniu efektywnego wieku emerytalnego. A jego skutki wielu Polaków może odczuć "od ręki" w wysokości swojej wypłaty. Mowa o ozusowaniu umów-zleceń, czyli pomyśle powracającym do dyskusji praktycznie co roku. W dłuższej perspektywie jednak może się to opłacić.

Tagi: ZUS, Pensje
Źródło: businessinsider.com.pl

Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o zasadach urlopu ojcowskiego

26.06.2022 14:00


Ponad 1400 zasiłków macierzyńskich z tytułu urlopu ojcowskiego wypłacił opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od początku roku do końca kwietnia.Coraz więcej ojców korzysta z płatnego okresu wolnego od pracy, aby spędzić do dwóch tygodni z nowo narodzonym dzieckiem. Urlop ojcowski należy wykorzystać, zanim dziecko skończy dwa lata. - W odróżnieniu od urlopu macierzyńskiego (trwa 20 tygodni) i rodzicielskiego (32 tygodnie) z przywileju urlopu ojcowskiego może skorzystać tylko mężczyzna - mówi Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa opolskiego.- W pierwszych dwóch sytuacjach to rodzice ustalają, które z nich sięgnie po wolny czas z dzieckiem, a w rezultacie, które z nich złoży wniosek o wypłatę zasiłku macierzyńskiego w ZUS. Tymi urlopami rodzice mogą się podzielić. W praktyce jednak to w znakomitej większości mamy korzystają z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, zatem to na ich konta ZUS przelewa zasiłki.Urlop ojcowski obowiązuje od początku 2010 roku, a od 2012 roku trwa dwa tygodnie.

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami