Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Wyłudzają pieniądze "na koronawirusa". Szpital ostrzega przed oszustami

17.01.2022 22:25

- Chciałabym ostrzec starsze osoby przed oszustami, którzy wydzwaniają i twierdzą, że syn albo córka jest pod respiratorem w szpitalu na Pomorzanach - zaalarmowała nasza Czytelniczka. - Zaraz potem mówią, że jedynym ratunkiem jest podanie leku za 6 tysięcy złotych i oczywiści chcą, by im przekazać te pieniądze. Wśród moich znajomych było już kilka takich......

Tagi: Szpitale, ZUS
Źródło: 24kurier.pl

Pracownicy ZUS i urzędów skarbowych pomogą zrozumieć zasady Polskiego Ładu. 'Przygotowaliśmy specjalny kalkulato...

17.01.2022 19:15


Pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w rozwianiu wątpliwości związanych ze zmianami w nowym systemie podatkowym i naliczania składki zdrowotnej. O zasadach funkcjonowania programu 'Polski Ład' oraz o pomocy dla księgowych, przedsiębiorców i pracowników informowano podczas konferencji prasowej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.- Program 'Polski Ład' to nie tylko zmiany w kwestiach podatkowych, ale sfera inwestycji finansowanych z Banku Gospodarstwa Krajowego. To również program dotyczący Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski. - Emeryci, którzy do tej pory uzyskiwali dochód, czyli emeryturę w wysokości 2500 złotych brutto, przestaną płacić podatki, więc nie będzie tego obciążenia administracyjnego związanego z PIT-em. Następną wielką korzyścią wynikającą z 'Polskiego Ładu' w ujęciu podatkowym jest przesunięcie progu dochodowego dla klasy średniej z 85 tysięcy do 120 tysięcy brutto. Jak informuje wojewoda w wyniku podwyższenia kwoty wolnej od podatku blisko połowa osób, które odprowadzały do tej pory 32-procentowy podatek, teraz skorzysta z płacenia niższego podatku w wysokości 17 procent. W ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego rodzice drugiego i kolejnego dziecka od 12. do 35 miesiącem życia...

Źródło: radio.opole.pl

Ten telefon nie był z banku. Apel policji w sprawie spoofingu

17.01.2022 13:51

Spoofing telefoniczny to bardzo groźny rodzaj oszustwa. Przestępcy, wykorzystując nowoczesne narzędzia, podszywają się dzięki niemu pod banki, firmy, z którymi współpracujemy lub naszych najbliższych. Policja apeluje o ostrożność.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

31 stycznia mija termin na zgłoszenie do Małego ZUS plus

17.01.2022 10:04

Prowadzisz działalność gospodarczą - możesz opłacać składki na ubezpieczenia społeczne od podstawy wymiaru, której wysokość będzie zależeć od Twoich dochodów z działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym (czyli za 2021 r.). Jeżeli w 2021 r. prowadziłeś działalność gospodarczą i nie korzystałeś z "małego ZUS plus" powinieneś złożyć odpowiednie dokumenty najpóźniej do 31 stycznia 2022 r. Ten sam termin obowiązuje Cię, gdy w styczniu 2022 r. rozpoczniesz lub wznowisz prowadzenie działalności gospodarczej, którą prowadziłeś w 2021 r. (przynajmniej 60 dni) i z tytułu której nie korzystałeś w 2021 r. z "małego ZUS plus".

Źródło: www.podatki.biz

Kolejna tarcza antykryzysowa: Pomoc dla firm już w pełni dostępna

17.01.2022 9:45

Właściciele miejsc, w których można tańczyć, mogą od dziś starać się o zwolnienie ze składek ZUS za grudzień i jednorazowe postojowe. Cały czas przysługuje im też dotacja na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności.

Tagi: ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Andrzej Duda szusuje na nartach. Za nim funkcjonariusz SOP

16.01.2022 17:02

Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zwrot 300 zł za szczepienie? To kolejne oszustwo

16.01.2022 10:41

Oszuści stworzyli fałszywą stronę internetową, która pomaga im wyłudzać wrażliwe dane, w tym login i hasło do bankowości internetowej. Jak donosi CSIRT KNF, za pośrednictwem witryny cyberprzestępcy oferują zwrot 300 złotych za szczepienie na COVID-19.

Tagi: Internet, ZUS, KNF
Źródło: www.dobreprogramy.pl

Po zakażeniu koronawirusem już szusuje na nartach. Prezydent na otwarciu maratonu narciarskiego

16.01.2022 9:14


Będąc na tym sportowym wydarzeniu tworzymy coś dobrego, co ma ogromne znaczenie dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, to integracja przez sport; nasza rzeczywistość staje się lepsza – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda, inaugurując charytatywny maraton narciarski „12H Slalom Maraton” w Zakopanem. Prezydent niemal co roku bierze czynny udział w tym charytatywnym narciarskim maratonie, zjeżdżając slalomem […]

Źródło: wiadomosci.com

Twój telefon mógł wysłać SMS. To może oznaczać tylko jedno

15.01.2022 18:46

Dyrektor Cyberbezpieczeństwa Orange Polska- Przemysła Dęba ostrzega przed FluBotem, który może być wykorzystywany w nowej kampanii oszustw. O zakażeniu telefonu trojanem mają świadczyć nieznane SMSy wysyłane do Turcji lub Hiszpanii.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

​Wyszła z aresztu i rozkręciła nowy, finansowy przekręt. Śledczy nic nie wiedzieli

15.01.2022 15:00


Czy przez błąd prokuratury kobieta stojąca za jednym przekrętem finansowym, mogła zorganizować drugi i kolejny raz wyłudzić miliony złotych? Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi śledztwo dotyczące oszustw na ogromne kwoty. Główna podejrzana rozkręciła proceder po wyjściu z aresztu tymczasowego, do którego trafiła... jako organizatorka podobnego przekrętu. Straty liczone są w milionach złotych. Prokuratura nie widzi problemu.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami