Wiadomości z tagiem Niemcy  RSS
Diane Lane: Co roku piękniejsza!

03.10.2023 9:34


Diane Lane, gwiazda takich filmów, jak "Niewierna", "Hollywoodland" czy "Cinema Verite", od lat wygląda niemal tak samo, przez co sprawia wrażenie, jakby w ogóle się nie starzała. W czwartek Polsat przypomniał jeden z jej największych hitów - komedię romantyczną "Pod słońcem Toskanii".

Tagi: Niemcy, Filmy
Źródło: film.interia.pl

"Bolą mnie słowa tego człowieka". Posłanka wspomina napaść

03.10.2023 9:15

Posłanka KO Marta Wcisło padła ofiarą ataku podczas kampanii wyborczej. - Odpowiedzialność spoczywa na politykach PiS-u, którzy 24 godziny na dobę kolportują negatywny przekaz, który idzie w eter. Robią to za pomocą mediów, które są w ich rękach. Tym przekazem mówią ich wyborcy. Zostałam napadnięta przez człowieka, z którym nie zamieniłam słowa, który mówił do mnie: "Wcisło, takich jak ty trzeba wybić". Rzucił się na mnie, używając okropnych słów - wspominała posłanka w programie "Tłit" WP. - Prokuratura objęła tego człowieka dozorem policyjnym. Ma się do mnie nie zbliżać na 100 metrów i nie kontaktować się. Został mu postawiony zarzut przed dostarczeniem przeze mnie obdukcji. Mój pełnomocnik przygotowuje pismo do prokuratury. Mam zwichnięty bark i krwiaka. Te dolegliwości przejdą. Mnie boli co innego. Bolą mnie słowa tego człowieka, które odbieram nie tylko pod swoim adresem, ale też pod adresem ludzi, którzy myślą inaczej. Nikt nie ma prawa tak mówić. Kaczyński i jego funkcjonariusze są za to odpowiedzialni. Mówią od świtu do nocy, że nie jesteśmy Polakami i mamy jechać do Niemiec. Tym przekazem posługują się ludzie, którzy im ufają - dodała.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Technologia wspiera dobrą współpracę z brokerami i klientami, cz. 2 [Grupa PZU]

03.10.2023 7:38

PZU dla biznesu korporacyjnego to więcej niż ubezpieczenia. Najlepszym przykładem tego jest Ryzyko PRO - kompleksowy program prewencji szkód majątkowych. Niemal 100 zakładów przemysłowych i blisko 2000 "miejsc krytycznych" na terenie przedsiębiorstw objętych jest monitoringiem Ryzyko PRO. Rozwiązanie PZU poprawia bezpieczeństwo w wielu obszarach, tj. zabezpieczenia przeciwpożarowe, produkcja, logistyka, maszyny i urządzenia.

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Indywidualne doradztwo zawodowe dla uczniów podkarpackich szkół

03.10.2023 7:25


​Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie przeznaczy niemal 36,6 mln zł na poprawę jakości doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych i liceach z Podkarpacia.

Źródło: www.rmf24.pl

W Japonii powstał ponad czterometrowy prawdziwy mecharobot!

02.10.2023 21:55

W kraju, w którym narodziły się wielkie roboty popukultury, fantazja spotkała się z rzeczywistością, a ten mechaniczny cud jest spełnieniem marzeń jego twórców.Mech ARCHAX firmy Tsubame Industries kosztuje niemal 12 milionów złotych. Ma 4,5 metra wysokości, waży 3,5 tony i mieści kokpit dla pilota. Ten jak najbardziej prawdziwy mecharobot ma szkielet ze stopu żelaza i aluminium pokryty tworzywem sztucznym wzmocnionym włóknem szklanym (FRP). Zamówienia realizowane są w terminie od 12 do 18...

Źródło: naekranie.pl

Całe Niemcy już wiedzą. Media za Odrą piszą o Sebastianie Majtczaku

02.10.2023 21:26

Trwają poszukiwania Sebastiana Majtczaka, który miał usłyszeć zarzuty w związku z wypadkiem na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Mężczyzna posiada także niemieckie obywatelstwo i to właśnie za Odrą urywa się za nim ślad. Teraz za sprawą artykułu w niemieckim dzienniku "Bild" sprawa zyskała rozgłos nad Sprewą.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Niemcy szukają partnerów tuż pod nosem Rosji

02.10.2023 20:30

Pierwszy szczyt Niemcy - Azja Centralna pokazuje, że świat przypomniał sobie o tym regionie.

Tagi: Niemcy, Azja
Źródło: www.wnp.pl

Szef MSZ o zarzutach Niemiec ws. imigrantów: chodzi wyłącznie o ingerencję w polskie sprawy wewnętrzne

02.10.2023 20:13

Zarzuty pod adresem Polski ws. nielegalnych imigrantów to świadoma polityka kanclerza Niemiec Olafa Scholza, m.in. w związku z wyborami w Hesji i Bawarii - powiedział w poniedziałek w Polsat News szef MSZ Zbigniew Rau. Jak ocenił, Scholz wspiera Donalda Tuska w kampanii oszczerstw i chodzi mu o ingerencję w polskie sprawy wewnętrzne.

Źródło: www.wnp.pl

Żużel. Przez wiele lat ścigał się w polskiej lidze. Teraz chce wrócić do normalnego życia

02.10.2023 18:45

W ostatnim czasie próżno było spotkać Maxa Dilgera na torze. Reprezentant Niemiec już jakiś czas temu skończył sezon, a spowodowane to było koniecznością kolejnej operacji. Teraz walczy o powrót do zdrowia.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Telekomy i CIT 2022. Play zapłacił najwięcej

02.10.2023 16:45


Telekomy i CIT 2022. Play znowu zapłacił najwięcej
Ministerstwo Finansów opublikowało w swoim Biuletynie Informacji Publicznej zestawienie największych podatników CIT za 2022 rok. Wśród operatorów telekomunikacyjnych najwięcej fiskusowi zapłaciła spółka P4, operator sieci Play.
Podobno na świecie są pewne tylko dwie rzeczy, a jedną z nich są podatki. Różnego rodzaju spółki, w tym operatorzy telekomunikacyjni, płacą CIT (Corporate Income Tax), czyli podatek dochodowy od osób prawnych. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że największy CIT za 2022 rok w kategorii podatników indywidualnych zapłaciła spółka Orlen S.A. – ponad 4,37 miliarda złotych.

Telekomy i CIT 2022


Wróćmy jednak do operatorów telekomunikacyjnych. Sprawdziliśmy, jak wysoki CIT za 2022 roku zapłaciły telekomy z Wielkiej Czwórki. Okazuje się, ze najwięcej wydała na to spółka P4, czyli operator sieci Play. Fioletowi zapłacili tytułem tego podatku niemal 352 mln zł, co dało im 15. miejsce wśród największych indywidualnych podatników CIT za 2022 rok. Warto w tym miejscu dodać, że Play był tu liczony jeszcze bez UPC Polska, które w 2022 roku zapłaciło fiskusowi ponad 60 mln zł.
Jeśli chodzi o pozostałych dużych operatorów oraz zapłacony przez nich CIT za 2022 roku, wygląda to tak:
  • Polkomtel (operator sieci Plus) – 202,9 mln zł,
  • T-Mobile Polska – 147,0 mln zł,
  • Orange Polska – 52,9 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat największych podatników CIT za 2022 rok można znaleźć .
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami