Wiadomości z Polski  RSS
Chełm: Relacja AN z VII Marszu Pamięci o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej

#zrodlo
13 lipca odbył się w Chełmie siódmy już „Marsz Pamięci o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej” organizowany przez Młodych Patriotów Chełm. Tym razem marsz przybrał całkiem inną formę niż w poprzednich latach – zaczął się o zmierzchu i przeszedł w całkowitej ciszy przy blasku pochodni oraz ze specjalnie przygotowanymi „krwawymi” tabliczkami z wymienioną ilością ofiar, wraz z...

Źródło: wolna-polska.pl

Mateusz Morawiecki liderem rankingu zaufania. Sondaż


Politykiem z największym zaufaniem jest premier Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Drugie miejsce przypadło prezydentowi Andrzejowi Dudzie, a trzecie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiego. Na czwartym miejscu uplasował się szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Źródło: fakty.interia.pl

Asfaltowa "plaża" w Warszawie


Na placu Bankowym przed warszawskim ratuszem powstała "strefa relaksu". Inicjatywa wzbudziła ogromne kontrowersje - przede wszystkim ze względu na koszt. Przedsięwzięcie ma funkcjonować tylko przed dwa miesiące, do końca wakacji, a pochłonęło 920 tys. zł z miejskiej kasy.

Źródło: fakty.interia.pl

Sasin: Projekt ws. ujawniania majątków rodzin polityków jeszcze przed wyborami


Projekt ustawy ws. ujawniania majątków członków rodzin polityków jest przygotowywany przez rząd i zostanie złożony jeszcze w tej kadencji Sejmu - zapewniał w rozmowie z dziennikarzami wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Źródło: fakty.interia.pl

Sejm przeciw wotum nieufności dla ministra środowiska


Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Henryka Kowalczyka.

Źródło: fakty.interia.pl

Minister edukacji zapewnia: Uczniowie znajdą miejsce w szkołach średnich


"Tak jak w poprzednich latach, uczniowie znajdą miejsce w szkołach średnich" - zadeklarował w środę minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Dworczyk: Wygląda, jakby stary skład KE rzutem na taśmę chciał uderzyć w rząd polski


"Wygląda to tak, że stary skład Komisji Europejskiej z Fransem Timmermansem chciał jeszcze rzutem na taśmę zrobić coś, co uderzy w rząd Polski" - mówił w środę szef KPRM Michał Dworczyk, komentując decyzję KE ws. postępowania dot. polskiego systemu dyscyplinarnego dla sędziów.

Źródło: fakty.interia.pl

Rzecznik KGP o poszukiwaniach 5-letniego Dawida: Nie składamy broni


"Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego są z punktu widzenia taktycznego i technicznego bardzo trudne, ale nie składamy broni" - podkreślił w środę rzecznik Komendy Głównej Policji, insp. Mariusz Ciarka. "Tutaj w tym zakresie jest jeszcze do zrobienia sporo" - dodał.

Tagi: Policja, Dodge
Źródło: fakty.interia.pl

Nieoficjalnie: Rozmowy PO-SLD utknęły w martwym punkcie


PO wystartuje prawdopodobnie w wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska bez PSL i SLD. Rozmowy z SLD utknęły w martwym punkcie - wynika z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w obu partiach. Negocjacje - jak wskazują źródła PAP - rozbijają się o listy wyborcze i kandydatów SLD.

Tagi: SLD, PSL, Parlament
Źródło: fakty.interia.pl

Szumowski potwierdza: Prezes NFZ złożył rezygnację ze stanowiska


"Dzisiaj prezes NFZ Andrzej Jacyna złożył rezygnację" - poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. "O powody należy zapytać bezpośrednio prezesa" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Podlaskie: Zwłoki dziecka w ogrodzie. Matka usłyszała zarzut zabójstwa


Zarzut zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka usłyszała kobieta z gminy Zbójna (woj. podlaskie) - poinformowała w środę prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Łomży. Czynności procesowe, ze względu na stan zdrowia kobiety, odbyły się w miejscowym szpitalu.

Źródło: fakty.interia.pl

"Inne opcje" Polskiego Stronnictwa Ludowego


Do końca tygodnia powinno się wyjaśnić, z kim Polskie Stronnictwo Ludowe pójdzie do wyborów parlamentarnych w ramach Koalicji Polskiej. Wciąż nie jest wykluczone, że będzie to również Kukiz’15.

Wyjątkowo niski poziom wody w Wiśle


Z powodu suszy w większości rzek w Polsce utrzymuje się bardzo niski poziom wody. Na Wiśle w Warszawie do rekordowo niskiego poziomu brakuje tylko osiemnastu centymetrów - zwracają uwagę hydrolodzy.

Źródło: fakty.interia.pl

Susza w Polsce. Stan rzek najniższy od czterech lat

#zrodlo

Bardzo niski poziom większości polskich rzek. Hydrolodzy podkreślają, że na Wiśle w Warszawie do rekordowo niskiego poziomu brakuje tylko osiemnastu centymetrów - informuje RMF FM.

Źródło: fakty.interia.pl

Wiceszef MSWiA o poszukiwaniach 5-latka: Liczymy, że zostanie odnaleziony zdrowy i cały


"Wierzymy i liczymy na to, że Dawidek zostanie odnaleziony zdrowy i cały, chociaż z biegiem dni ta nadzieja jest coraz mniejsza" - powiedział w środę dziennikarzom wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński. Dodał, że akcja poszukiwawcza chłopca będzie prowadzona do momentu, aż funkcjonariusze go znajdą. Poszukiwania 5-latka trwają już siódmą dobę.

Źródło: fakty.interia.pl

Lublin: Radny miejski PiS winny zniesławienia organizatora Marszu Równości


Sąd Rejonowy Lublin-Zachód uznał w środę, że radny miejski PiS Tomasz Pitucha pomówił organizatora Marszu Równości - Bartosza Staszewskiego. Radny PiS umieścił wpis na Facebooku, w którym napisał, że marsz to promocja pedofilii i homoseksualizmu.

Źródło: fakty.interia.pl

Szef NFZ Andrzej Jacyna podał się do dymisji


Andrzej Jacyna złożył dymisję z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - informuje portal www.politykazdrowotna.com.

Tagi: NFZ, Polityka
Źródło: fakty.interia.pl

Co stało się z 5-letnim Dawidem? Wciąż trwają poszukiwania

#zrodlo

Policjanci nadal szukają 5-letniego Dawida, który 10 lipca został zabrany przez ojca z domu w Grodzisku Mazowieckim. Kilka godzin później mężczyzna popełnił samobójstwo. Po tygodniu poszukiwań, wciąż nie wiadomo, co stało się z chłopcem. Z ustaleń prokuratorów wynika, że ojciec Dawida działał sam i w sposób zaplanowany. Świadczy o tym przede wszystkim jego zachowanie. W poszukiwaniach bierze udział ponad stu policjantów. "Nie ma takiej możliwości, żeby w najbliższym okresie one były w jakikolwiek sposób przerwane" - zapewnia rzecznik KSP...

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Gdzie my żyjemy ?! Czy to jest jeszcze Polska czy banderland ?! Banderowcy w polskiej szkole !!!

Banderowcy w polskiej szkole! – R. Winnicki | Prawy Sejmowy. Media Narodowe Nadawane na żywo 22 godziny temu Jacek

Źródło: wolna-polska.pl

Uszkodzony gazociąg w Świnoujściu. Ewakuowano 150 osób


W Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie) podczas prac budowlanych robotnicy uszkodzili gazociąg. Konieczna była ewakuacja ludzi z pobliskich sklepów.

Źródło: fakty.interia.pl

"500 plus" dla niepełnosprawnych. Pierwsze czytanie projektu w Sejmie


W środę w Sejmie odbyła się debata nad rządowym projektem "500 plus" dla niepełnosprawnych. "Świadczenie ma charakter systemowy. Wsparcie otrzyma 500 tys. osób" - powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Opozycja miała wątpliwości związane z zasadami przyznawania świadczenia.

Tagi: Sejm, Plus
Źródło: fakty.interia.pl

"Fatalna postać dla polskiej policji". PO-KO chce dymisji Zielińskiego


Posłowie PO-KO Bożena Kamińska i Tomasz Siemoniak domagają się dymisji wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Według posłów, minister spraw wewnętrznych Elżbiety Witek powinna zainteresować się sprawie białostockich policjantów, wydalonych ze służby.

Źródło: fakty.interia.pl

Szumowski: Ilość leków jest stabilna


Minister zdrowia zapewnił, że ilość leków w Polsce jest stabilna, a problemy z zaopatrzeniem powoli się kończą. Łukasz Szumowski dodał, że infolinia, pod którą można dowiedzieć się, gdzie kupić lek, została znacznie wzmocniona.

Źródło: fakty.interia.pl

Wiosna w koalicji z PO? Gawkowski: Jest pole do rozmowy


Jeżeli PO powie, że chce iść w wyborach z całą lewicą to jest pole do rozmowy, ale mam wrażenie, że przeciągamy bardziej czas, żeby leczyć snem, niż dopinać koalicję - uważa sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. Jak dodał, Wiosna kończy w tym tygodniu negocjacje z partiami lewicowymi.

Źródło: fakty.interia.pl

​TVN24: Konflikt między rodzicami Dawida


Matka pięcioletniego Dawida Żukowskiego pod koniec czerwca zawiadomiła prokuraturę, że jej mąż, Paweł, znęca się nad nią. Kobieta wyprowadziła się od niego trzy tygodnie przed zaginięciem syna - informuje w środę portal TVN 24.

Tagi: TVN24, TVN, Żuk
Źródło: fakty.interia.pl

Pozew Bartłomieja Misiewicza ws. filmu Vegi. Sprawą zajmie się warszawski sąd


Sąd Okręgowy w Warszawie zajmie się pozwem z powództwa byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza przeciwko twórcom i dystrybutorom filmu "Polityka" Patryka Vegi. SO w Poznaniu zdecydował o przekazaniu sprawy do sądu "właściwego do jej rozpoznania rzeczowo i miejscowo".

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: W przyszpitalnych aptekach brakuje leków


- Część leków, których nie było w ogóle, pojawia się w hurtowniach, ale natychmiast znikają - usłyszał od aptekarzy dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski. Z kolei wczoraj wiceminister zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową Maciej Miłkowski zapewniał w Sejmie, że "tylko medialnie można odnieść wrażenie, że nie ma leków". Okazuje się jednak, że problem nie zniknął. Niektórych leków zaczyna brakować nawet w szpitalach.

Źródło: fakty.interia.pl

Awaryjne lądowanie amerykańskiego F-15 w wielkopolskim Powidzu


Samolot bojowy F-15 Amerykańskich Sił Powietrznych lądował awaryjnie na lotnisku w Powidzu (wielkopolskie) - poinformował rzecznik Dowództwa Generalnego RSZ ppłk Marek Pawlak.

Źródło: fakty.interia.pl

​PiS pyta Kosiniaka-Kamysza o zapowiedzi Schetyny


Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zwrócił się w środę z pytaniami do szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza m.in. o stosunek jego ugrupowania do zapowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny dotyczącej wprowadzenia związków partnerskich.

Tagi: PSL
Źródło: fakty.interia.pl

„Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii” – taki billboard zawiesiliśmy przed IKEĄ

Billboard „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii” zawisł dzisiaj przed IKEĄ w Lublinie. Jest to reakcja na szykanowanie pracownika tej firmy, który cytował słowa Pisma Świętego o homoseksualistach. Czy nadchodzą czasy, gdy za cytowanie Biblii będzie się szło do więzienia? Sprawa pana Tomasza – zwolnionego przez firmę IKEA za poglądy jest jasnym sygnałem, że ideologia LGBT...

Źródło: wolna-polska.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami