Wiadomości z Polski  RSS
Prof. Andrzej Zybertowicz w RMF FM: Data wizyty Donalda Trumpa w Polsce nie jest ustalona

#zrodlo

"Data wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce nie jest ustalona" - ujawnił w Porannej rozmowie w RMF FM doradca prezydenta Andrzeja Dudy, profesor Andrzej Zybertowicz. Pytany natomiast, czy prezydent RP spotka się z amerykańskim przywódcą w Nowym Jorku, dokąd wybiera się na 74. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Zybertowicz odparł: "Nie wykluczam. Dla Andrzeja Dudy to jest 'business as usual'. Jest bardzo aktywny na arenie międzynarodowej i przy każdym takim wyjeździe odbywa szereg spotkań bilateralnych z innymi przywódcami".

Źródło: fakty.interia.pl

Jerzy Stuhr i Mariusz Szczygieł skarżą za smog

#zrodlo

Znany aktor Jerzy Stuhr oraz dziennikarz Mariusz Szczygieł sądzą się ze Skarbem Państwa o smog – informuje "Dziennik Polski".

Źródło: fakty.interia.pl

Nowy raport o migrantach z Ukrainy : Chcą więcej zarabiać, więcej pracować, co trzeci chce osiąść w Polsce

W ciągu roku oczekiwania płacowe ukraińskich migrantów zarobkowych mocno wzrosły, co trzeci Ukrainiec chciałby przenieść się do Polski na stałe, a blisko 60 proc. cieszyłoby się ze wzrostu płacy minimalnej – tak wynika z nowego raportu UW i EWL. Jak wynika z raportu Uniwersytetu Warszawskiego i firmy EWL na temat imigrantów z Ukrainy, najczęściej do...

Źródło: wolna-polska.pl

​Jacek Sasin: O swój fotel najbardziej obawia się marszałek Adam Struzik


"Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik (PSL) najbardziej obawia się o swój fotel marszałkowski, dlatego jest przeciwnikiem podziału województwa" - ocenił w czwartek wicepremier Jacek Sasin. "To są pomysły, które powtarzają się co wybory. Są adresowane do ludzi, którzy być może nie rozumieją, że dzisiaj Mazowsze, to jest jeden z najlepiej rozwijających się regionów europejskich. Taki podział oznaczałby cofnięcie się w rozwoju" - powiedział Struzik.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Żołnierz zaatakował siekierą ciężarną żonę


34-letni żołnierz zawodowy zaatakował siekierą swoją ciężarną żonę. Do napaści doszło w Lisowie niedaleko Radomia na Mazowszu. Informację o tej zbrodni dziennikarze RMF FM otrzymali na radiową Gorącą Linię.

Źródło: fakty.interia.pl

"Pakt dla Kobiet". Liderka Lewicy Razem: Mam nadzieję, że Barbara Nowacka przekona koleżanki z KO


"Mam nadzieję, że Barbara Nowacka przekona koleżanki z KO, aby głosowały za 'Paktem dla Kobiet'"- powiedziała liderka Lewicy Razem, Marcelina Zawisza. Dodała, że sama organizowała demonstrację, gdzie przemawiała Nowacka, i nie chce się z nią licytować na aktywności w sprawie kobiet.

Tagi: Dodge, Samara
Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż dla "GW": PiS liderem wyścigu do Sejmu i wyrównana walka o Senat


Do wyborów został niecały miesiąc, tymczasem PiS utrzymuje silną pozycję lidera w wyścigu po miejsca w Sejmie – wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej". W przypadku Senatu zapowiada się niezwykle wyrównana walka.

Źródło: fakty.interia.pl

"Przegląd": Karoshi na poczcie


Zbyt duże rejony listonoszy, za mało ludzi w urzędach, za niskie płace. Oto obraz Poczty Polskiej.

Źródło: fakty.interia.pl

Patryk Jaki: Czegoś tak obrzydliwego dawno nie widziałem


"Czegoś tak obrzydliwego dawno nie widziałem; po prostu wielki skandal" - ocenił Patryk Jaki, komentując wideo aktora Wojciecha Pszoniaka, który w kampanii "Nie świruj, idź na wybory!" parodiuje osobę niepełnosprawną.

Źródło: fakty.interia.pl

​Kasprzak do Ujazdowskiego: Ja pana więcej namawiał nie będę


"Debaty pan odmawia, ja pana więcej namawiał nie będę" - napisał lider Obywateli RP, kandydat na senatora Paweł Kasprzak do swego kontrkandydata z KO Kazimierza Ujazdowskiego. Zaapelował do niego także, aby wycofał się ze startu. "To pan będzie odpowiedzialny za nieunikniony podział głosów" - dodał.

Tagi: NATO, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Przekop Mierzei Wiślanej przyciąga ciekawskich

#zrodlo

Teren na Mierzei Wiślanej, gdzie ma powstać przekop, wzbudza duże zainteresowanie wśród turystów. Za kilka tygodni rozpocznie się pierwszy etap prac. W tej chwili, na zlecenie Urzędu Morskiego, trwa przenoszenie trzcinowisk.

Źródło: fakty.interia.pl

Krynica-Zdrój: Ścieżka w koronie drzew


Turyści odwiedzający Krynicę-Zdrój i okolice mogą skorzystać z nowej atrakcji. Pod koniec sierpnia oddana została do użytku ścieżka w koronach drzew i wieża widokowa. imponująca konstrukcja znajduje się na górnej stacji ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena, na wysokości prawie 900 metrów.

Tagi: Praca
Źródło: fakty.interia.pl

Biała Podlaska: Bakteria w szpitalu. Jedna osoba zmarła


W jednym ze szpitali w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) wykryto ognisko epidemiczne. Obecność bakterii stwierdzono u dwóch osób. Jedna zmarła.

Źródło: fakty.interia.pl

Krzysztof Płomiński w RMF FM: Trzeba się liczyć z konfrontacją zbrojną z Iranem


"Oczekuję, że to się specjalnie na portfelach polskich i światowych nie odbije" – mówi Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Iraku i Arabii Saudyjskiej. "W ostatnim czasie podaż ropy naftowej była większa niż popyt. Wszystkie kraje uprzemysłowione mają rezerwy na 90 dni – Polska również. Saudyjczycy zmagazynowali ogromne ilości zapasów. Podobne zapasy mają najwięksi konsumenci i producenci, czyli Stany Zjednoczone i Chiny" – argumentuje gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM, nawiązując do ataku na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: fakty.interia.pl

Prezes PiS: Miażdżąca większość naszych obietnic została wykonana


- Dobra zmiana trwa już prawie cztery lata, które można podsumować słowem: wiarygodność; miażdżąca większość naszych obietnic została wykonana - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę na konwencji wyborczej partii w Radomiu.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Chomiki blokują budowę drogi S7


​Ekolodzy żądają wstrzymania budowy drogi S7, która do 2023 roku ma połączyć Gdańsk z Warszawą i Krakowem, wszystko za sprawą gniazd chomika europejskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Stabilne notowania prezydenta i premiera. Sondaż Kantar

#zrodlo

48 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, a przeciwnego zdania jest 40 proc. respondentów - wynika z wrześniowego sondażu Kantar. O pracy premiera Mateusza Morawieckiego pozytywnie wypowiada się 45 proc. ankietowanych, a negatywnie - 41 proc.

Źródło: fakty.interia.pl

Hejterskie wpisy po śmierci Pawła Adamowicza. 32-latek i 31-latek skazani


Dwóch mieszkańców Łowicza zostało skazanych za umieszczanie w internecie wpisów pochwalających zabójstwo Pawła Adamowicza.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Napad na kantor na Dworcu Centralnym


Na Dworcu Centralnym w Warszawie doszło do napadu na kantor. Według nieoficjalnych informacji RMF FM skradziono około 350 tysięcy złotych w różnych walutach.

Źródło: fakty.interia.pl

Dlaczego Polak na nowego iPhone musi pracować 3x dłużej od Niemca i dlaczego płaca minimalna nie ma tu znaczenia

#zrodlo
Nowy iPhone ma kosztować 5199 zł. Według wyliczeń serwisu konsumenckiego Picodi – statystyczny Polak musi przepracować prawie 32 dni, aby zarobić na zakup wspomnianego modelu telefonu z jabłkiem w logu. Co istotne – mieszkańcy innych państw nie muszą pracować tak długo, by kupić sobie flagowy model iPhone’a. Statystyczny Hiszpan zarobi na niego po 15,7 dniach...

Źródło: wolna-polska.pl

Emilia Szmydt przeprasza sędziego Żurka. "To się nie powtórzy"


Pełnomocniczka Emilii Szmydt przekazała sędziemu Waldemarowi Żurkowi oświadczenie, w którym hejterka przeprasza i tłumaczy, że jej działania nie miały podstaw i nie odnajdują uzasadnienia.

Tagi: The Sun
Źródło: fakty.interia.pl

Polska Fundacja Narodowa odpowiada na zarzuty: Brutalna operacja


"Polska Fundacja Narodowa (PFN) kategorycznie przeciwstawia się włączeniu działań Fundacji przez portal Onet w kampanię wyborczą" - oświadczył Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej w odpowiedzi na ustalenia portalu.

Źródło: fakty.interia.pl

Tragedia w Sztumie. 33-latek zamordował żonę


Tragedia rodzinna w Sztumie na Pomorzu. Jak informuje dziennikarz RMF FM Kuba Kaługa, młody mężczyzna zamordował swoją żonę. 33-latek sam zgłosił się na policję. Śledczy wyjaśniają okoliczności morderstwa.

Źródło: fakty.interia.pl

Kaczyński i Przyłębska na trybunie honorowej. RMF: To była decyzja kancelarii prezydenta

#zrodlo

To kancelaria Andrzeja Dudy zdecydowała o usadzeniu Jarosława Kaczyńskiego i Julii Przyłębskiej w centrum trybuny honorowe w pobliżu premiera podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski.

Źródło: fakty.interia.pl

Warszawa: Ścieki znów trafiają do Wisły


Ścieki z miejskiego kolektora znów spływają do Wisły - informuje TVN24. Zdaniem Wód Polskich, które odpowiedzialne są za instalację, przyczyniła się do tego deszczowa aura. Sytuacja ma wrócić do normy w ciągu kilku godzin - zapewniają.

Źródło: fakty.interia.pl

PSL, Kukiz'15 i PO-KO jednym głosem: PiS dokonuje zamachu na Ochotnicze Straże Pożarne


Politycy PSL, Kukiz'15 i PO-KO pytają PiS, czy prawdą jest, że powstał zespół pracujący nad nową ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Według nich, partia rządząca dokonuje zamachu na OSP.

Tagi: PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Kraków: Zbigniew Stonoga opuścił areszt


Po wpłaceniu 200 tys. zł poręczenia majątkowego biznesmen Zbigniew Stonoga, kojarzony z tzw. aferą podsłuchową, a odpowiadający przed krakowskim sądem za wyrządzenie szkody znacznej wartości w majątku spółki motoryzacyjnej Viamot, opuścił areszt.

Źródło: fakty.interia.pl

Świętokrzyskie: Areszt dla podejrzanego o pedofilię


Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) mężczyznę, któremu prokurator przedstawił zarzuty przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletnich poniżej 15. roku życia. Według mediów podejrzany jest instruktorem jednej z miejskich instytucji kultury.

Źródło: fakty.interia.pl

Kandydat na senatora Leszek Bubel zatrzymany przez policję


Leszek Bubel, kandydat na senatora w okręgu olsztyńskim, został zatrzymany przez policję. Informację o zatrzymaniu potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Źródło: fakty.interia.pl

Polska Fundacja Narodowa. Grzegorz Schetyna zapowiada zawiadomienie prokuratury


Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę złożenie w prokuraturze zawiadomienia w związku z doniesieniami Onetu nt. wydatkowania pieniędzy przez Polską Fundację Narodową. Opisane działania PFN szef PO nazwał "karygodnymi", "niezgodnymi z prawem i poczuciem elementarnej przyzwoitości".

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami