Wiadomości z Polski  RSS
Wyjątkowe zdjęcie. Mieszkanka Warszawy sądziła, że to mały piesek

Kobieta zawiadomiła Ekopatrol, ponieważ na swoim podjeździe przy ulicy Goraszewskiej w Warszawie znalazła malutkiego oseska. Mieszkanka Sadyby sądziła, że jest to bardzo mały piesek.

Źródło: www.polsatnews.pl

Cud narodzin. Mała Emilka przyszła na świat, choć jej mama od miesięcy jest w stanie wegetatywnym

Mała Emilka jest zdrowa, mimo że miała nikłe szanse na przeżycie. Jej mama od 5 miesięcy jest w stanie wegetatywnym po zawale. Przez ten czas zespół 50 lekarzy z Wrocławia utrzymywał ciążę. Tata Emilki dziękuje medykom, ale prosi też o wsparcie - musi zaopiekować się nie tylko nowonarodzoną córeczką, ale i jej starszym rodzeństwem. Materiał Wojciecha Dąbrowskiego z Wydarzeń.

Źródło: www.polsatnews.pl

Wojewoda łódzki: słowa o "wirusie LGBT" nie były powodem odwołania kuratora oświaty

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński pokreślił, że podpisałby się pod wypowiedzią łódzkiego kuratora Grzegorza Wierzchowskiego o LGBT. Dodał jednak, że kurator nie został odwołany za krytykę LGBT.

Tagi: Dodge
Źródło: www.polsatnews.pl

Jest porozumienie między resortem sprawiedliwości a pracownikami sądownictwa, choć niepełne


Po kilku miesiącach protestów zawarto porozumienie między pracownikami sądownictwa i prokuratury a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ustalono m.in., że jeszcze w tym roku na nagrody motywacyjne trafią środki w wysokości 6 proc. funduszu wynagrodzeń na 2021 r. Porozumienia nie akceptują związkowcy, którzy w ubiegłym tygodniu zorganizowali "Czerwone miasteczko" namiotowe przed resortem.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Waldemar Kraska o czwartej fali: W ciągu doby przybyło 100 osób w szpitalach


- W ciągu doby przybyło 100 osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Prawie 2 tys. osób jest już hospitalizowanych w polskich szpitalach - powiedział w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Straż Graniczna dostanie luksusowe auto... Sławomira Nowaka


​Straż Graniczna będzie jeździć luksusowym autem, z którego wcześniej korzystał podejrzany o korupcję Sławomir Nowak. Warty około 400 tysięcy złotych Range Rover Velar mógł być - zdaniem śledczych - zakupiony z pieniędzy pochodzących z łapówek. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekaże Straży Granicznej samochód na podstawie tzw. ustawy covidowej.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Warmińsko-mazurskie: Zginął kierowca. Wcześniej prawdopodobniej potrącił śmiertelnie rowerzystę


W miejscowości Silin pod Morągiem w wypadku zginął kierowca, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej potrącił śmiertelnie rowerzystę. Policja wyjaśnia okoliczności i powiązania tych dwóch zdarzeń.

Tagi: Policja
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Wielki Marsz dla Zwierząt w Warszawie


W poniedziałek z okazji Światowego Dnia Zwierząt największe organizacje ochrony zwierząt zorganizowały przemarsz z placu Trzech Krzyży przed Sejm o nazwie "Wielki Marsz dla zwierząt". Manifestanci nie chcą m.in. ferm norek, łańcuchów dla zwierząt czy trzymania ich w cyrkach.

Tagi: Sejm
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Oszustwo "na Hołownię". "Wystrzegajcie się ich państwo jak tylko możecie"


​- To jest coś tak obrzydliwego i przerażającego, że nie mieści mi się w głowie, tym bardziej, że to jest oparte na kradzieży mojego wizerunku - mówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia w części programu "Gość Wydarzeń" na portalu Interia.pl, pytany o tzw. oszustwa "na Hołownię".

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Adam Niedzielski: Zamówiliśmy 5 mln szczepionek przeciw grypie


Zamówiliśmy w tym roku blisko 5 mln szczepionek przeciw grypie, prawie 2 mln już dotarły do Polski - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. - W tym roku możemy liczyć na naprawdę duże dostawy, zwiększoną dostępność do szczepień - dodał.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Prezydent Austrii w Auschwitz: Zarówno ofiary, jak i sprawcy byli częścią naszego społeczeństwa


Jest naszym zobowiązaniem zachowanie w pamięci ofiar i przypominanie, że również sprawcy byli częścią naszego społeczeństwa i zostali przez nie ukształtowani - powiedział w Miejscu Pamięci Auschwitz prezydent Austrii Alexander Van der Bellen. - Pamięć o ofiarach jest naszą powinnością i odpowiedzialnością, którą też musimy przekazywać następnym pokoleniom - podkreślił z kolei wicepremier RP i szef resortu kultury prof. Piotr Gliński.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Kryzys na granicy. Zbigniew Rau: Polski wywiad będzie współpracował z tureckim


Minister spraw zagranicznych Turcji zaproponował pomoc w sprawie nielegalnej migracji obywateli państw arabskich z Białorusi; pomoc ta będzie sprowadzać się do współpracy naszych wywiadów, wspólnego rozpoznania zagrożeń i kanałów przerzutów - powiedział na konferencji prasowej szef MSZ Zbigniew Rau. - Jesteśmy gotowi podjąć wspólną prace nad tym problemem, jak również dzielić się doświadczeniami - zarówno z Polską, jak i Litwą - dodał szef MSZ Turcji.

Tagi: Turcja, MSZ
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Spotkanie ministra z rolnikami. Grzegorz Puda: Spokojna dyskusja dużo lepsza niż burdy na ulicach


Spokojna dyskusja jest dużo lepsza niż burdy na ulicach - powiedział szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda po spotkaniu z przedstawicielami związków rolniczych. - Dzisiaj minister pokazał jedno - jest nieprzygotowany - skomentował lider AGROunii Michał Kołodziejczak.

Tagi: Burze
Źródło: wydarzenia.interia.pl

12-latka poparzona przez wybuch gazu. "Ma dramatycznie mało skóry"

Na 90 procent oceniono oparzenia powierzchni ciała u 12-letniej Martyny ofiary wybuchu gazu w bloku w Kamiennej Górze. Dziewczynka ma dramatycznie mało skóry – poinformował we wtorek ordynator oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej w ostrowskim szpitalu dr n. med. Witold Miaśkiewicz.

Źródło: www.polsatnews.pl

Awaria w Elektrociepłowni Żerań. Sześć dzielnic Warszawy bez ciepłej wody

O godzinie 15:25 doszło do awarii w Elektrociepłowni Żerań - poinformował burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. W związku z tym wielu mieszkańców stolicy nie ma dostępu do bieżącej ciepłej wody lub jest on utrudniony. Chodzi o Bielany, Pragę-Północ, Pragę-Południe, Białołękę, Targówek i Żoliborz.

Źródło: www.polsatnews.pl

16-latek uratował tonącego kolegę, sam zginął

Utonął 16-latek, który w poniedziałek po południu z grupą znajomych przebywał nad krakowskim zalewem Bagry. Ruszył na pomoc koledze, który miał problem z powrotem do brzegu. Uratował go, ale sam nie wypłynął.

Źródło: www.polsatnews.pl

"Słuchając ich, mam rozdwojenie jaźni". Minister o postulatach Związku Nauczycielstwa Polskiego

- Nie wiem, jaki postulat zgłasza pan Sławomir Broniarz, bo on sobie zaprzecza - mówił we wtorek minister edukacji Dariusz Piontkowski, zapytany o pomysły Związku Nauczycielstwa Polskiego na organizację szkół po 1 września. Według szefa resortu, złym pomysłem jest m.in. masowe badanie nauczycieli pod kątem koronawirusa i pozwolenie dyrektorom szkół, by samodzielnie decydowali o nauczaniu zdalnym.

Źródło: www.polsatnews.pl

Zakaz lotów do kolejnych państw. Będzie później niż planował rząd

Rząd nie zdecyduje się na poszerzenie od środy listy krajów objętych zakazem lotów. Ma to nastąpić 1 września - dowiedział się Polsat News. - Turyści powinni liczyć się z tym, że możliwość powrotu do kraju może być ograniczona, a wyjazd zagraniczny może się skończyć dwutygodniową kwarantanną - mówił we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Źródło: www.polsatnews.pl

Rita Malinkiewicz odzyskała świadomość. Kolarka miała ciężki wypadek

Po 80 dniach wybudziła się Rita Malinkiewicz, polska kolarka, która w czerwcu uległa groźnemu wypadkowi. Podczas treningu w nią i towarzyszącą jej kolarkę uderzył samochód. Kobiety w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

Źródło: www.polsatnews.pl

Morawiecki: Polska krajem bardzo tolerancyjnym

Polska jest krajem wolnym, bardzo demokratycznym i bardzo tolerancyjnym - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. W pełni tolerujemy wolność wyrażania swoich myśli tak długo, jak nie obraża się uczuć innych - dodał.

Źródło: www.polsatnews.pl

Koronawirus w DPS-ach w Małopolsce. Zakażonych 187 podopiecznych

W małopolskich domach opieki społecznej zakażonych koronawirusem jest 187 podopiecznych i 55 pracowników – podało we wtorek PAP biuro prasowe wojewody. Najwięcej zachorowań stwierdzono w DPS-ach w Nowym Sączu i w Grobli.

Źródło: www.polsatnews.pl

Kibic na boisku. Jagiellonia przeprasza Błaszczykowskiego za incydent

W wydanym we wtorek oświadczeniu Jagiellonia Białystok przeprosiła Wisłę Kraków za incydent, wskutek którego Jakub Błaszczykowski musiał po meczu piłkarskiej ekstraklasy zostać odseparowany od drużyny i przejdzie test na obecność koronawirusa.

Źródło: www.polsatnews.pl

Premier na Śląsku. "Przemysłowe serce Polski"

Chcemy, by na Śląsku biło przemysłowe serce Polski - powiedział we wtorek w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem Program dla Śląska w najlepszy możliwy sposób odpowiada na wyzwania trzeciej dekady XXI wieku

Źródło: www.polsatnews.pl

Minister edukacji: w części powiatów rok szkolny może zacząć się później

- Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego - mówił we wtorek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że decyzję o modelu funkcjonowania szkoły w żółtych i czerwonych powiatach będzie podejmował dyrektor placówki, po konsultacji m.in. z sanepidem.

Źródło: www.polsatnews.pl

Kolejne ograniczenia w liczbie gości na weselach? Wiceminister zdrowia odpowiada

- Na razie nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych. Apelujemy jednak o przestrzeganie na nich zasad sanitarnych – poinformował na konferencji prasowej we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Odniósł się planowych zmian listy państw objętych zakazem lotów.

Źródło: www.polsatnews.pl

MSZ odradza podróże do Chorwacji. Powodem duży wzrost zakażeń

Ministerstwo spraw zagranicznych odradza podróże do Chorwacji poza tymi, które nie są konieczne, ze względu na duży odsetek nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 - poinformował resort we wtorek na Twitterze i na portalu Polak za granicą.

Tagi: MSZ
Źródło: www.polsatnews.pl

Wybuch gazu w Kamiennej Górze. Pojawiło się nagranie

Stan 12-latki poparzonej podczas wybuchu gazu w bloku w Kamiennej Górze jest bardzo ciężki. - Dziewczynka doznała oparzenia ekstremalnego, obejmującego 60, a może nawet więcej procent powierzchni ciała – poinformował ordynator oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej w ostrowskim szpitalu dr n. med. Witold Miaśkiewicz. W sieci pojawiło się nagranie z momentu wybuchu.

Źródło: www.polsatnews.pl

Dyrektor szkoły zdecyduje o przesunięciu roku szkolnego? Propozycja ZNP

ZNP chce, aby dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i bez konsultacji z sanepidem decydował o opóźnieniu rozpoczęcia roku szkolnego i ewentualnym przejściu na edukację hybrydową. Domaga się też zwiększenia nakładów na finansowanie szkół. Związek skierował do premiera listę 13 postulatów.

Tagi: Sanepid
Źródło: www.polsatnews.pl

Ostrowiec Świętokrzyski: regał przygniótł pracownicę McDonald's. Prokuratura ujawniła szczegóły

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pracownicy restauracji McDonalds w tym mieście. 31-letnia kobieta zginęła, przygnieciona regałem z produktami.

Źródło: www.polsatnews.pl

Przewodniczący klubu senackiego KO zrezygnował. Wiemy, kiedy wybory następcy

- 12 września ma nastąpić wybór nowego przewodniczącego klubu senackiego Koalicji Obywatelskiej po tym, jak zrezygnował dotychczasowy przewodniczący Leszek Czarnobaj. Poinformował on, że zrezygnował z powodów zdrowotno-rodzinnych.

Źródło: www.polsatnews.pl

reklama
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami