player+
Wiadomości z Polski  RSS
Abp Grzegorz Ryś po Eucharystii na stadionie: Przepraszam


"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni lub choćby zaniepokojeni formą celebracji Eucharystii sprawowanej na stadionie 'Orła' w Łodzi" - napisał w oświadczeniu metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w związku z celebracją liturgii podczas spotkania Arena Młodych "Reset" w Łodzi.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Upamiętniono Kornela Morawieckiego. Mateusz Morawiecki: Mój ojciec miał wielkie marzenia


W niedzielę w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie) odsłonięto tablicę poświęconą zmarłemu w 2019 r. Kornelowi Morawieckiemu. Na uroczystości obecny był jego syn, premier Mateusz Morawiecki. - Gdy wymieniane jest imię mojego ojca, to wspominamy jednocześnie członków i działaczy Solidarności Walczącej - powiedział.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Mateusz Morawiecki mówił o "pierwszoplanowym obowiązku rządu". "Przywracanie normalności i nadziei"


- Naszym pierwszoplanowym obowiązkiem jest odbudowa szans Polaków, przywracanie normalności i nadziei - mówił w niedzielę w Mielcu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił o przywracaniu połączeń kolejowych, a także o "deficytach strukturalnych", które rządzący mieli "odziedziczyć po poprzednikach".

Źródło: wydarzenia.interia.pl

SMS od teściowej. Donald Tusk komentuje


"PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy" - napisał na Twitterze lider PO Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do medialnej dyskusji, jaką wywołała jego wypowiedź o SMS-ie od teściowej. Szefowi Platformy odpowiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel: "teściowa zaraz zarekwiruje telefon i skończy się rumakowanie".

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Urodziny Mazurka. Krzysztof Gawkowski: Na lewicy nikt nikogo nie rozlicza


- Nie było to dobre miejsce i czas, żeby udać się na urodziny. Mieliśmy wtedy posiedzenie Sejmu. Nasz elektorat tego nie akceptuje - tak sprawę obecności posłów PO na urodzinach dziennikarz Roberta Mazurka skomentowała w "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii" posłanka tej partii Marzena Okła-Drewnowicz. Z kolei szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski przyznał, że jego ugrupowanie "nikogo nie rozlicza, z kim chodzi do łóżka, z kim pije wódeczkę i z kim imprezuje". - Ze zdumieniem oglądam festiwal paniki i hipokryzji po stronie...

Źródło: wydarzenia.interia.pl

"Państwo w Państwie": Chcą zburzyć dom na podstawie decyzji z PRL


Urzędnicy chcą zburzyć dom pana Krzysztofa tylko dlatego, że znaleźli w archiwach komunistyczną decyzję o rozbiórce sprzed blisko 60 lat. Więcej w programie "Państwo w Państwie" o 19:30 w telewizji Polsat.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Koronawirus w Polsce. Raport ministerstwa zdrowia z 26 września


Mamy 643 nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby zmarła jedna osoba z COVID-19 - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu informowano o 540 przypadkach COVID-19, zmarła wówczas jedna zakażona osoba.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Beata Maciejewska dostała misia z listem od Kai Godek. Doszło do spięcia


"Nie wierzę, że można wykorzystywać pluszowe zwierzęta do szczucia na ludzi" - tak posłanka Lewicy Beata Maciejewska skomentowała otrzymanie od Kai Godek pluszowego misia i listu wzywającego do poparcia ustawy "Stop LBGT". W odpowiedzi aktywistka przekazała, że polityk "potraktowała apel jako okazję do drwin z ofiar pedofilii" i "szyderstwa".

Tagi: Pedofile, Plus
Źródło: wydarzenia.interia.pl

​"Kolacja Dworczyka" za ponad 4 tys. zł. Politycy PiS tłumaczą


4320 zł - faktura na taką kwotę wystawiona Prawu i Sprawiedliwości przez restaurację w Wałbrzychu obiegła sieć. "Kolacja za cenę 86 kg ośmiorniczek. Czuwaj!" - napisał na Twitterze senator KO Krzysztof Brejza publikując zdjęcie. Na wpisy przedstawicieli opozycji odpowiedział m.in. poseł PiS Marcin Gwóźdź. "Spotkanie - wyborców, aktywistów i działaczy - zaangażowanych ludzi subregionu. Zorganizowane z dobrowolnych, okręgowych składek. Ośmiorniczek nie było" - podkreślił.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Paweł Kukiz może spotkać się z prezydentem Dudą. Wśród tematów m.in. sędziowie pokoju


Poprosiłem o spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, możliwe że dojdzie do niego w przyszłym tygodniu - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że termin spotkania będzie ustalony po powrocie prezydenta z USA. Rozmowa ma dotyczyć sędziów pokoju i obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Prof. Maciej Banach: Ogólnokrajowy lockdown nie ma sensu. Wyjście to restrykcje w niektórych regionach


Nie ma sensu wprowadzanie ogólnokrajowego lockdownu - twierdzi kardiolog, lipidolog, epidemiolog chorób serca i naczyń prof. Maciej Banach z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zdaniem eksperta optymalnym wyjściem byłoby wprowadzanie obostrzeń w regionach o najwyższym wskaźniku zachorowań.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

"Uwolnić Poczobuta". Wizerunek dziennikarza na Pałacu Kultury i Nauki


Pałac Kultury i Nauki w Warszawie rozbłysł niezwykłą iluminacją. To twarz polskiego dziennikarza i aktywisty Andrzeja Poczobuta, więzionego przez białoruskie władze. Organizatorzy akcji wyrażają w ten sposób solidarność z Polakiem. W sobotę minęło pół roku, odkąd przebywa on w areszcie w Żodzinie.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Paweł Soloch: Prezydent zabiegał o amerykańskie inwestycje nie tylko w Polsce


Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch podsumował wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. - Zasady solidarności i prymatu prawa to myśl przewodnia wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy na forum ONZ - stwierdził.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS chce ubezwłasnowolnić parlament


Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził w sobotę, że "stan wyjątkowy powinien być przedłużany na takich samych zasadach, jak był wprowadzany". Odniósł się tymi słowami do projektu posłów PiS, który zakłada, że Sejm będzie głosował wniosek o przedłużeniu stanu nadzwyczajnego zwykłą większością głosów, a w debacie w sprawie wprowadzenia lub przedłużenia stanu nadzwyczajnego nie będzie można składać wniosków o odroczenie czy zamknięcie posiedzenia.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Biskup Edward Janiak nie żyje. Podano datę pogrzebu


Diecezja kaliska poinformowała, że msza św. żałobna w intencji biskupa Edwarda zostanie odprawiona w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu we wtorek 28 września 2021 r. o godz. 16.00. Biskup zmarł w czwartek w wieku 69 lat. Kilka miesięcy temu Stolica Apostolska nałożyła na niego karę za tuszowanie czynów pedofilskich księży w diecezji kaliskiej.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Zmarli mjr Józef Rusak ps. Bylina i płk Henryk Filipski ps. Jeremi


​Zmarł mjr Józef Rusak ps. Bylina, jeden z pierwszych żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady AK. Miał 101 lat. O śmierci poinformowała organizacja Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich. W sobotę rano odszedł także płk Henryk Filipski ps. Jeremi, żołnierz NOW, NSZ i Powstania Warszawskiego. Również miał 101 lat - podał w sobotę Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Ma miejsce "piłowanie katolików"


Abp Marek Jędraszewski odniósł się do słów posła Sławomira Nitrasa. - Ostatnie wydarzenia wskazują, że ma miejsce coś takiego, jak "piłowanie katolików" - powiedział. Metropolita krakowski dodał, że "co prawda, niektórzy próbują się wycofać z tego sformułowania". - Nie ulega wątpliwości, że chcą doprowadzić do takiej sytuacji, którą Jan Paweł II, będąc w 1991 roku w Lubaczowie, określił jako "katolickie getto" - stwierdził.

Tagi: Dodge, Praca
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Padł rządowy serwer. Trwają prace serwisowe


Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński, poinformował, że na rządowym portalu trwają prace serwisowe. Pełna funkcjonalność ma zostać wznowiona za dwie godziny.

Tagi: Serwery, Praca
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Marcin Warchoł: Pijani kierowcy będą tracić swoje auta


Marcin Warchoł, sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka wyraził nadzieję, że jeszcze w październiku Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji przepisów w ustawie Prawo o ruchu drogowym. – Na jego mocy pijani kierowcy będą tracić swoje auta, a do końca roku przegłosuje je Sejm – powiedział.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Sławomir Cenckiewicz wygrał z Lechem Wałęsą. Rozważa odwołanie


Historyk Sławomir Cenckiewicz wyraził w sobotę zadowolenie wyroku sądu w Warszawie, który nakazał byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie przeproszenie go za rozpowszechnianie nieprawdziwych i naruszających jego dobre imię informacji. Z częścią wyroku historyk się jednak nie zgadza i rozważa odwołanie.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Koronawirus w Polsce. Raport ministerstwa zdrowia z 25 września


Mamy 917 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a 20 kolejnych pacjentów z COVID-19 nie żyje - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu informowano o 797 przypadkach COVID-19, zmarło wówczas 14 zakażonych osób. Sobotnie dane to 15 proc. wzrost.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Zbigniew Ziobro o Donaldzie Tusku: Przebiegły lis i gracz

#zrodlo

- To pewna hipokryzja, fałsz Donalda Tuska, bo prawda została pokazana, że ludzie mogą ze sobą rozmawiać, a on nie chce, żeby takie rozmowy miały miejsce. Nawet żeby były zdjęcia, które pokazują, że politycy mogą ze sobą w innej atmosferze niż konfliktu, kłótni, wyzwisk, rozmawiać. Tusk tego nie chce, bo on chce agresji, wojny i na tym chce budować swoją pozycję - mówił w sobotę szef Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany o decyzje Tuska ws. Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

​Granica z Białorusią. Medycy proszą o możliwość wjazdu do strefy objętej stanem wyjątkowym


"Kilka minut temu, za pośrednictwem ePUAP, złożyliśmy w gronie 21 medyków wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o umożliwienie nam wjazdu do strefy stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią" - poinformował w piątek wieczorem Jakub Sieczko, jeden z protestujących medyków. Jak dodał, "chcemy pomagać obecnym tam osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone".

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Spis powszechny. Nocne spisywanie dla zapracowanych w sobotę. To ostatni moment


To ostatnie dni na spisanie się w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. GUS organizuje w sobotę specjalny dzień spisowy - osoby zapracowane mogą spisać się po godzinach pracy urzędu.

Tagi: GUS
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Sondaż. PiS wygrywa z KO. PSL poza Sejmem


Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę PiS wygrałby z KO stosunkiem 35 proc. do 24 proc - wynika z sondażu Ipsos dla "Gazety Wyborczej". Do Sejmu nie weszłoby PSL, które mogłoby liczyć na 4 proc. głosów. Swój udział w wyborach zadeklarowało ponad 65 proc. badanych.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Koronawirus. Na intensywnej terapii dominują młodzi i niezaszczepieni


Na intensywnej terapii dominują obecnie niezaszczepieni, młodzi ludzie - przekazał prof. Mirosław Czuczwar, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie. Średnia wieku pacjentów obniżyła się do 40 lat. Jednym z pacjentów jest m.in. 23-letni mężczyzna bez żadnych chorób towarzyszących.

Tagi: Lublin
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Prezydent Andrzej Duda: Twardo realizujemy polskie interesy. Nie będziemy grzeczni jak pudelek


Prezydent Andrzej Duda powiedział w piątek, że "bardzo mocno postawiliśmy na budowanie pozycji Polski w przestrzeni międzynarodowej". - Nie na zasadzie tego, że będą nas klepali po plecach, nie na zasadzie tego, że będziemy się podlizywali innym krajom i będziemy grzeczni jak pudelek, tylko na zasadzie takiej, że po prostu twardo realizujemy polskie interesy. Nie wszystkim się to podoba - stwierdził.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Maciej Wąsik: Informacje, które przedstawi minister Kamiński wstrząsną opinią publiczną


Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odnosząc się do śmierci trzech migrantów na granicy i do zapowiadanych przez ministra Mariusza Kamińskiego badań toksykologicznych, przekazał, że w przyszłym tygodniu minister przedstawi bardzo ciekawą informację, która - jak zaznaczył - wstrząśnie opinią publiczną. - Myślę, że opinia musi uzyskać wiedzę na temat tych śmierci i doświadczeń litewskich w tej sprawie - dodał w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy. Ile zarabia głowa państwa?


Prezydent Andrzej Duda zarobił w 2020 roku 241 tys. brutto, czyli niecałe 2 tys. zł mniej niż w rok wcześniej - ustalił serwis Wirtualna Polska. Wyraźnie zmalały oszczędności polityka. Głowa państwa posiada niezabudowaną działkę, a wraz z małżonką jest właścicielem dwóch mieszkań.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Ekspert: Koronawirus doprowadzi do nowej "epidemii", która dotknie nerki


Nefrolog prof. Ryszard Gellert ostrzega, że koronawirus doprowadzi do "epidemii" przewlekłej choroby nerek. - Mamy ogromny problem, kiedy w szpitalu pacjent z COVID-19 dostanie ostrego uszkodzenia nerek. Prawdopodobieństwo śmierci z tego powodu wzrasta do 50 proc. Jedna trzecia pacjentów, którzy przeżyją, wyjdzie do domu z uszkodzonymi nerkami - powiedział ekspert.

Tagi: Szpitale
Źródło: wydarzenia.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami