Wiadomości z Polski  RSS
Jest porozumienie między resortem sprawiedliwości a pracownikami sądownictwa, choć niepełne


Po kilku miesiącach protestów zawarto porozumienie między pracownikami sądownictwa i prokuratury a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ustalono m.in., że jeszcze w tym roku na nagrody motywacyjne trafią środki w wysokości 6 proc. funduszu wynagrodzeń na 2021 r. Porozumienia nie akceptują związkowcy, którzy w ubiegłym tygodniu zorganizowali "Czerwone miasteczko" namiotowe przed resortem.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Waldemar Kraska o czwartej fali: W ciągu doby przybyło 100 osób w szpitalach


- W ciągu doby przybyło 100 osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Prawie 2 tys. osób jest już hospitalizowanych w polskich szpitalach - powiedział w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Straż Graniczna dostanie luksusowe auto... Sławomira Nowaka


​Straż Graniczna będzie jeździć luksusowym autem, z którego wcześniej korzystał podejrzany o korupcję Sławomir Nowak. Warty około 400 tysięcy złotych Range Rover Velar mógł być - zdaniem śledczych - zakupiony z pieniędzy pochodzących z łapówek. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekaże Straży Granicznej samochód na podstawie tzw. ustawy covidowej.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Warmińsko-mazurskie: Zginął kierowca. Wcześniej prawdopodobniej potrącił śmiertelnie rowerzystę


W miejscowości Silin pod Morągiem w wypadku zginął kierowca, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej potrącił śmiertelnie rowerzystę. Policja wyjaśnia okoliczności i powiązania tych dwóch zdarzeń.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Wielki Marsz dla Zwierząt w Warszawie


W poniedziałek z okazji Światowego Dnia Zwierząt największe organizacje ochrony zwierząt zorganizowały przemarsz z placu Trzech Krzyży przed Sejm o nazwie "Wielki Marsz dla zwierząt". Manifestanci nie chcą m.in. ferm norek, łańcuchów dla zwierząt czy trzymania ich w cyrkach.

Tagi: Sejm
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Oszustwo "na Hołownię". "Wystrzegajcie się ich państwo jak tylko możecie"


​- To jest coś tak obrzydliwego i przerażającego, że nie mieści mi się w głowie, tym bardziej, że to jest oparte na kradzieży mojego wizerunku - mówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia w części programu "Gość Wydarzeń" na portalu Interia.pl, pytany o tzw. oszustwa "na Hołownię".

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Adam Niedzielski: Zamówiliśmy 5 mln szczepionek przeciw grypie


Zamówiliśmy w tym roku blisko 5 mln szczepionek przeciw grypie, prawie 2 mln już dotarły do Polski - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. - W tym roku możemy liczyć na naprawdę duże dostawy, zwiększoną dostępność do szczepień - dodał.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Prezydent Austrii w Auschwitz: Zarówno ofiary, jak i sprawcy byli częścią naszego społeczeństwa


Jest naszym zobowiązaniem zachowanie w pamięci ofiar i przypominanie, że również sprawcy byli częścią naszego społeczeństwa i zostali przez nie ukształtowani - powiedział w Miejscu Pamięci Auschwitz prezydent Austrii Alexander Van der Bellen. - Pamięć o ofiarach jest naszą powinnością i odpowiedzialnością, którą też musimy przekazywać następnym pokoleniom - podkreślił z kolei wicepremier RP i szef resortu kultury prof. Piotr Gliński.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Kryzys na granicy. Zbigniew Rau: Polski wywiad będzie współpracował z tureckim


Minister spraw zagranicznych Turcji zaproponował pomoc w sprawie nielegalnej migracji obywateli państw arabskich z Białorusi; pomoc ta będzie sprowadzać się do współpracy naszych wywiadów, wspólnego rozpoznania zagrożeń i kanałów przerzutów - powiedział na konferencji prasowej szef MSZ Zbigniew Rau. - Jesteśmy gotowi podjąć wspólną prace nad tym problemem, jak również dzielić się doświadczeniami - zarówno z Polską, jak i Litwą - dodał szef MSZ Turcji.

Tagi: Turcja, MSZ
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Spotkanie ministra z rolnikami. Grzegorz Puda: Spokojna dyskusja dużo lepsza niż burdy na ulicach


Spokojna dyskusja jest dużo lepsza niż burdy na ulicach - powiedział szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda po spotkaniu z przedstawicielami związków rolniczych. - Dzisiaj minister pokazał jedno - jest nieprzygotowany - skomentował lider AGROunii Michał Kołodziejczak.

Tagi: Burze
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Żółta i czerwona strefa. Więcej niż trzy powiaty zagrożone


Powiat łęczyński, janowski i lubelski - to regiony, o których mówi się w kontekście wprowadzenia ewentualnych dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jak wynika jednak z obserwacji Piotra Tarnowskiego, niezależnego analityka danych o COVID-19 w Polsce, gdyby podział na strefy został wprowadzony dziś i według założeń Ministerstwa Zdrowia z sierpnia, w żółtej strefie znalazłoby się aż dziewięć powiatów, a jeszcze jeden w czerwonej. - Nadszedł moment, w którym musimy przestać przyglądać się pandemii, a zacząć działać przeciwko...

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Odcinek drogi S7 Widoma-Szczepanowice. Kiedy cała trasa od Krakowa do Warszawy?


Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 został oddany do użytku. Ponad 13 kilometrów od węzła Widoma do węzła Szczepanowice w woj. małopolskim udostępniono dla ruchu samochodowego. Na otwarciu S7 Widoma-Szczepanowice obecny był prezydent Andrzej Duda.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

PSL: Rząd powinien zwrócić się do UE o pomoc w budowie zapory na granicy


Rząd powinien zwrócić się do UE o pomoc w budowie trudnej do sforsowania zapory na polsko-białoruskiej granicy - uważa Władysław Teofil Bartoszewski (PSL). - Rząd powinien zwrócić się - również przez UE - do państw, z których migranci przybywają na Białoruś - stwierdził. - Dyrektor wykonawczy Agencji Frontex Fabrice Leggeri oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki wizytowali w poniedziałek granicę polsko-białoruską - podało MSWiA.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Gowin: ​Najważniejszą konsekwencją Polskiego Ładu będzie galopująca drożyzna


​Najważniejszą konsekwencją Polskiego Ładu będzie galopująca drożyzna. Szczególnie ucierpią małe, rodzinne firmy - podkreślił szef Porozumienia Jarosław Gowin. Zapowiedział, że Porozumienie wraz z partiami opozycyjnymi będzie starało się w Senacie poprawić nowelę wprowadzającą nowe rozwiązania podatkowe. - Ta sterta papierów powinna być wyrzucona do kosza i odrzucona - ocenił.

Tagi: Podatki
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Polsko-białoruska granica. Straż graniczna: Znaleziono atrapę bomby


Na granicy z Białorusią znaleziono atrapę bomby - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Na to, że jest to ładunek wybuchowy wskazywać miały wystające kable i zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym - podkreślono. Do wpisu dołączono zdjęcia przedmiotu.

Tagi: Kabul
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Wyższe kary dla kierowców. Poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz: Państwo staje się coraz okrutniejsze wobec obywateli


"Głosowałem przeciw drastycznemu podwyższeniu mandatów i kar dla kierowców" - napisał na Twitterze poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz, wywołując gorącą dyskusję. Sprawdziliśmy. Sienkiewicz głosował przeciw… odrzuceniu tej propozycji. W rozmowie z Interią przyznał, że się pomylił. - We wpisie, zamiast czasu przyszłego, zastosowałem czas teraźniejszy - stwierdził.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Brakuje karetek. Waldemar Kraska: Dodatkowe pieniądze dotrą do wszystkich stacji pogotowia ratunkowego


- Gwarantujemy, że dodatkowe pieniądze dotrą do wszystkich stacji pogotowia ratunkowego - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Po spotkaniu z pracownikami warszawskiego "Meditransu" stwierdził, że ratownicy chcą pracować, ale brakuje dialogu z dyrekcją stacji.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Plaga oszustw w internecie. Jak dochodzi do włamań na konta? Sprawdź i nie daj się okraść


"Towar został opłacony, musisz potwierdzić przelew. Kliknij w link i wprowadź wszystkie szczegóły, a kurier oddzwoni w ciągu trzech dni" - wiadomości m.in. o takiej treści otrzymują w ostatnich miesiącach użytkownicy najpopularniejszych platform ogłoszeniowych w Polsce. Część z nich nieświadomie otwiera przesłane formularze, po czym traci z konta pieniądze. Przedstawiciele serwisów ogłoszeniowych i policjanci mówią już o pladze internetowych oszustw. Interia pokazuje wiadomości, jakie rozsyłają internetowi złodzieje. Sprawdź, jak działają i...

Źródło: wydarzenia.interia.pl

​Grupa Polsat - Interia wyprzedziła Grupę Wirtualna Polska na platformie mobile


We wrześniu serwisy i aplikacje Grupy Polsat-Interia odwiedziło prawie 18,7 mln użytkowników smartfonów i tabletów (RU), którzy wygenerowali ponad 1,1 mld wyświetleń. Zapewniło jej to awans na drugą pozycję wśród wydawców internetowych w Polsce na platformie mobile.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Warszawa: Śmigłowiec LPR lądował na Placu Bankowym


Warszawa jest jednym z miejsc, gdzie część karetek nie wyjeżdża do pacjentów - przyznał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W poniedziałek w południe w centrum stolicy lądował helikopter, który do szpitala zabrał pacjenta z zasłabnięciem. Śmigłowiec został wezwany, bo dyspozytor nie miał wolnej karetki naziemnej. Chory trafił do szpitala.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Sprawa Rafała Ziemkiewicza. Ambasador Wielkiej Brytanii wezwana do polskiego MSZ


Ciąg dalszy sprawy Rafała Ziemkiewicza. Na zatrzymanie publicysty w Wielkiej Brytanii reaguje MSZ. - Zaproszę w tym tygodniu do MSZ ambasador Wielkiej Brytanii Anna Clunes w związku z postawą brytyjskich służb w sprawie zatrzymania Rafał Ziemkiewicza - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Sobótka: Ratownicy odnaleźli ciała dwóch nurków. Zaginęli w zalanej kopalni


- W zatopionej kopalni Maria Concordia w dolnośląskiej Sobótce znaleziono ciała dwóch osób. Na razie nie jesteśmy w stanie potwierdzić ich personaliów - przekazał w poniedziałek przed godz. 12 st. kpt. Tomasz Szwajnos, oficer prasowy Komendanta Miejskiej PSP we Wrocławiu. W tym miejscu prowadzone były poszukiwania w sumie trzech nurków, którzy nie wypłynęli na powierzchnię w niedzielne przedpołudnie. - Za półtorej godziny planujemy kolejne zejście pod wodę - dodał strażak.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Rafał Ziemkiewicz o kulisach zatrzymania. "Panowie o urodzie kierowców Ubera"


Dziennikarz Rafał Ziemkiewicz opublikował nagranie w serwisie społecznościowym, w którym opisuje, jak wyglądało jego zatrzymanie na lotnisku Heatrow w Londynie. Ziemkiewicz podzielił filmik na dwie części: "fakty" - czyli jak przebiegało zatrzymanie z jego perspektywy oraz "domysły" - w ramach których zastanawia się, dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Pandora Papers. Właściciel InPostu Rafał Brzoska pojawia się w dokumentach. Chodzi o spółki na Cyprze


O transakcjach między różnymi spółkami Rafała Brzoski, szefa InPostu, piszą dziennikarze zajmujący się aferą Pandora Papers. Dotyczy ona m.in. przywódców państw i biznesmenów z różnych państw świata, którzy mieli obchodzić przepisy podatkowe. Polski biznesmen zaprzecza, że jego działania były nieuczciwe. Jak twierdzi, oskarżenia są bezpodstawne i nie wyklucza kroków prawnych.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Mikołaj Pawlak: migranci nie chcieli zostać w Polsce


- Grupa irackich migrantów przebywających tymczasowo na posterunku Straży Granicznej w Michałowie nie chciała pozostać w Polsce i domagała się zawiezienia ich do Niemiec - tak wynika z ustaleń Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak rozmawiał m.in. z funkcjonariuszami podlaskiej straży granicznej.

Tagi: Migranci
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Wojsko ćwiczy na wschodzie. "Podnoszą swoje umiejętności"


Polscy żołnierze także w niedzielę podnoszą swoje umiejętności w miastach na wschodzie Polski - podał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. W sobotę w ćwiczeniach brali udział m.in. spadochroniarze i terytorialsi.

Tagi: Wojsko
Źródło: wydarzenia.interia.pl

Komisja Europejska opóźnia zatwierdzenie KPO. Joachim Brudziński: Działania pozatraktatowe


- To, co robi w tej chwili Komisja Europejska, jest niezgodne z traktatami i z prawem - ocenił w niedzielę europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się do zwłoki KE ws. przyjęcia polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Podkreślał, że choć środki unijne są "bardzo ważne", to Polska nie jest w tej sytuacji w roli petenta. Eurodeputowany odniósł się też do publikacji o zatrudnianiu w spółkach Skarbu Państwa Ludzi powiązanych z PiS.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Olsztynek: Droga krajowa zablokowana po śmiertelnym wypadku


W pobliżu zjazdu do miejscowości Olsztynek doszło do zderzenia golfa i bmw. Kierowca jednego z aut zginął na miejscu. Drugi został przetransportowany do szpitala.​

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Kardynał Kazimierz Nycz o małżeństwie: To związek kobiety i mężczyzny


- Są takie sprawy, gdzie wystarczy sięgnąć do Biblii i odczytać zamiar Pana Boga względem człowieka i względem tego, co człowiekowi powierza w niektórych sprawach. Tak jest w przypadku małżeństwa i rodziny - stwierdził kard. Kazimierz Nycz. Jak oznajmił, małżeństwo to "związek kobiety i mężczyzny" i "nie wolno szukać innej definicji".

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Oświadczenie w sprawie zatrzymania Rafała Ziemkiewicza. "Bezpodstawne i skandaliczne"


Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP) opublikowało oświadczenie w sprawie zatrzymania Rafała Ziemkiewicza na lotnisku Heathrow w Londynie. Zdaniem instytucji "zatrzymanie i niewpuszczenie dziennikarza na teren Wielkiej Brytanii z powodu głoszonych przez niego poglądów jest szczególnie bulwersującym przejawem eliminowania z przestrzeni publicznej dziennikarzy utożsamiających się z konserwatywnymi i prawicowymi poglądami".

Źródło: wydarzenia.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami