Wiadomości z tagiem Loty  RSS
Linie lotnicze Lufthansa skarżą się, że muszą wykonywać puste loty

17.01.2022 9:46

Linie lotnicze Lufthansa twierdzą, że Komisja Europejska swoimi regulacjami szkodzi klimatowi. Według niemieckiego przewoźnika, aby zachować prawa do startów i lądowań, musi on wykonać do końca marca nawet 18 tysięcy tzw. widmowych lotów.

Źródło: podroze.onet.pl

Niespodzianka. Rosja rozbija jeden z największych gangów na świecie

16.01.2022 17:28


Niespodzianka. Rosja rozbija jeden z największych gangów na świecie
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdzi, że niniejszym rozbiła grupę REvil, jeden z największych gangów ransomware na świecie. 
Grupa REvil była jedną z najbardziej aktywnych ekip zajmujących się ransomware. W samym tylko 2021 roku przyznała się do kilku głośnych ataków, w tym na firmy JBS i Keseya, gdzie łączna wartość wymuszonych haraczy przekracza 11 mln dol. (ok. 43,6 mln zł). Co jednak najciekawsze, przez długi czas uważano, że organizacja działa z namaszczenia kremlowskich władz – a tu niespodzianka, bo właśnie rosyjska FSB chwali się jej unieszkodliwieniem.
Jak podano w piątek, służby przeprowadziły niespodziewane naloty na 25 adresów w Moskwie, Petersburgu i Lipecku, aresztując przy tym 14 podejrzanych o członkostwo w cyberprzestępczym syndykacie.
W celu realizacji kryminalnego planu osoby te opracowały złośliwe oprogramowanie, organizowały kradzież środków z kont bankowych cudzoziemców i ich spieniężenie, w tym poprzez zakup drogich towarów w Internecie

– tłumaczy FSB w oficjalnym komunikacie prasowym.
Ponadto, agenci skonfiskowali 426 mln rubli (ok. 20,5 mln zł), w tym kryptowaluty wraz ze służącymi do ich przechowywania portfelami cyfrowymi, a także wysokiej klasy sprzęt komputerowy taki jak laptopy i smartfony. Mało tego, w ręce policji wpadło też 20 luksusowych samochodów, które zdaniem śledczych zostały zakupione za środki z wymuszeń. 

Do sześciu lat pozbawienia wolności


Wszyscy zatrzymani zostali oskarżeni o nielegalny obrót środkami płatniczymi, przestępstwo zagrożone w Rosji karą pozbawienia wolności do lat sześciu. Wprawdzie nie podano ich nazwisk, ale Reuters zauważył, że sąd moskiewski zidentyfikował dwóch mężczyzn jako Romana Muromskiego i Andrieja Bessonowa.
To już druga duża akcja przeciwko REvil, choć pierwsza na terenie Rosji. Wcześniej, a konkretniej w październiku 2021 roku, zablokowaniem infrastruktury przestępców chwaliło się FBI. Niedługo potem aresztowano siedmiu obywateli Ukrainy, również oskarżając ich o udział w zorganizowanej grupie cyberprzestępczej. Jeden z nich, 22-letni Yaroslav Vasinskyi, został wskazany nawet jako mózg operacji ataku na Keseyę. Dodajmy, wpadł 8 października na polskiej granicy.

Zmasowany atak na Ukrainę w tle


Kwesta dlaczego Rosja zdecydowała się dołączyć do walki z ransomware pozostaje niejasna. Zwłaszcza, że stało się to w tym samym czasie, w którym ukraiński CERT oskarżył Kreml o serię ataków na infrastrukturę państwową Ukrainy. Przypomnijmy, w piątek ponad 70 stron rządowych zostało wyłączonych na parę godzin po tym, jak nieznani sprawcy uderzyli zmasowanym DDoS-em.
– Chociaż wciąż staramy się zrozumieć prawdziwy wpływ tych aresztowań, pochwalamy rosyjski rząd za działania, które podjął dzisiaj w odniesieniu do przestępczej grupy ransomware REvil – komentuje Matt Olney, dyrektor ds. analizy zagrożeń w Cisco Talos, cytowany przez The Hacker News. Zatem, mimo niejasnych motywów, decyzja o ukróceniu szajki spotyka się z entuzjastycznym odbiorem branży, i trudno się temu dziwić.

Stolica Gruzji – co zobaczyć w Tbilisi? Atrakcje, pogoda, loty

14.01.2022 15:48

Stolica Gruzji, Tbilisi, stanowi unikalną mieszankę historii i nowoczesności – najstarsza dzielnica liczy sobie 1500 lat, ale na turystów czekają też futurystyczne budynki oraz kolejka linowa. Położone w górach miasto zachwyca nie tylko architekturą, ale i zapierającymi dech w piersiach widokami. Kiedy najlepiej się tam wybrać? Co trzeba zobaczyć w Tbilisi?

Tagi: Loty, Tbilisi
Źródło: podroze.onet.pl

Samoloty Ryanair cudem uniknęły zderzenia. Ujawniono szczegóły śledztwa

14.01.2022 15:48

W specjalnym raporcie zostały ujawnione szczegóły śledztwa dotyczącego sytuacji na pasie startowym lotniska w Maladze w Hiszpanii, do której doszło dwa lata temu. Chodzi o zdarzenie, które śledczy nazwali "poważnym incydentem" — dwa samoloty linii Ryanair z łącznie 400 pasażerami cudem uniknęły kolizji.

Źródło: podroze.onet.pl

Ruszyła promocja RENDEZ-VOUS z Air France!

14.01.2022 15:48

Od dziś do 27 stycznia b.r. można kupić bilety w atrakcyjnych cenach na przeloty Air France do wybranych miast na świecie. Promocją są objęte atrakcyjne „słoneczne” kierunki w międzykontynentalnej ofercie Air France – w Azji, Ameryce Południowej, Karaibach czy Oceanie Indyjskim. Można też lecieć bliżej – do Paryża – w cenie od 469 PLN. Promocyjne ceny dotyczą podróży do 30 czerwca 2022 r włącznie.

Tagi: Francja, Loty
Źródło: podroze.onet.pl

Allegro: Łodzianka wyłudziła milion złotych. Grozi jej 8 lat więzienia

14.01.2022 11:32


Allegro Łódź wyłudzenie 48 tys. zł 8 lat więzienia
Dostałeś kopertę wypchaną papierem zamiast zamówionego przedmiotu? To mogła być ona. 30-latka z Łodzi w końcu wpadła – wyłudziła na Allegro i innych portalach aukcyjnych nawet milion złotych.
Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 30-letnią mieszkankę tego miasta, podejrzaną o oszustwa internetowe, dokonywane głównie za pośrednictwem portali aukcyjnych (takich jak Allegro). Kobieta od maja 2020 roku do stycznia 2022 roku dawała tam ogłoszenia o sprzedaży sprzętu elektronicznego, w tym przede wszystkim telefonów komórkowych i konsol do gier. Łodzianka nie miała jednak oferowanych urządzeń i wysyłała kupującym na przykład koperty wypełnione ścinkami papieru.

Pieniądze trafiały na cudze rachunki


Potwierdzenie odbioru przesyłki w systemie portali aukcyjnych powodowało, że wpłacone przez oszukane osoby pieniądze trafiały na rachunek bankowy wskazany przez zatrzymaną. Jak informuje łódzka Policja, rachunki pozyskiwała przez wystawianie ogłoszeń o możliwości udzielenia pożyczek. Zainteresowanym kobieta polecała założenie rachunków bankowych i przesłanie danych niezbędnych do korzystania z nich. W ten sposób uzyskała 100 kont, które następnie wykorzystywała w swojej przestępczej działalności.
Policjanci po zatrzymaniu 30-latki przeszukali jej miejsce pobytu oraz kilka leasingowanych przez nią aut. Efektem tych działań było zabezpieczenie nośników elektronicznych, gotówki oraz zapisków związanych z oszustwami. Śledczy ustalili także kilka wykorzystywanych do procederu kont i wystąpili o blokadę znajdujących się na nich środków na poczet grożącej kobiecie kary. 
Policja Łódź oszustwo zabezpieczone materiały

Tysiące pokrzywdzonych


Ofiarą Łodzianki mogło paść kilka tysięcy osób w całej Polsce, którzy stracili kwotę nawet miliona złotych. Oszustka usłyszała na razie zarzuty dotyczące 20 pokrzywdzonych, od których wyłudziła 48 tys. zł. Policja jest w trakcie ustalania i docierania do wszystkich ofiar, więc sprawa pozostaje rozwojowa. Mieszkance Łodzi grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak nie paść ofiarą oszustwa w Internecie?


Policja ma kilka rad dla tych, którzy nie chcą paść ofiarą oszustów internetowych. Warto zadbać o to, aby:
  • kupować w sieci tylko u sprawdzonych i zweryfikowanych sprzedawców, a płatności dokonywać nie na rachunki przesłane przez sprzedającego, a na przykład poprzez pośrednika płatności wskazanego przez zweryfikowanego sprzedawcę,
  • nie podawać nieznanym osobom swoich pełnych danych osobowych, haseł do kont poczty email, rachunków bankowych czy danych kart płatniczych,
  • nie kupować bezmyślnie towarów po cenie dużo atrakcyjniejszej niż u innych sprzedających.

 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Uchwyty i podkładki

14.01.2022 0:00

Uchwyty i podkładki (zakładane pod belkę) do czyszczenia noża w gilotynie oraz zabezpieczenie ostrzy noża w trójnożu.

Tagi: Loty
Źródło: biznes2biznes.com

Kara dla LOT-u. Zakaz lotów do Chin przez dwa tygodnie

12.01.2022 15:47

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił loty PLL LOT na trasie Warszawa–Tiancin (nr lotu LO93). Powodem jest dodatni wynik testu na obecność koronawirusa u pięciu pasażerów na pokładzie lotu z 30 grudnia 2021 r.

Źródło: podroze.onet.pl

Nocne loty nad Szczecinem w trosce o ciepło

12.01.2022 15:11

Wielogodzinne loty niewielkiego samolotu na niskiej wysokości, który krążył we wtorek nad Szczecinem, zaniepokoiły wielu mieszkańców. W internecie pojawiło się wiele domysłów, spekulacji i teorii spiskowych, włącznie z rozsiewaniem kolejnego wariantu koronawirusa. Tymczasem to kolejne loty badawcze, jakie w naszym mieście w różnych odstępach czasu prowadzone......

Źródło: 24kurier.pl

Młodszy Asystent ds. Kontrolingu

10.01.2022 13:03

"PROBUDOWA" sp. z o.o.
Od kandydatów oczekujemy: wykształcenia technicznego lub ekonomicznego; miłe widziane doświadczenie w zakresie floty i maszyn
Lokalizacja: dolnośląskie, Wrocław
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Źródło: www.praca.pl

reklama
player+
Kontakt z nami