Wiadomości z tagiem Loty  RSS
Sposoby na wygodniejsze i tańsze loty. Stewardesa daje kilka rad

26.11.2022 21:45

Stewardesa z Brazylii zdradziła, jak oszczędzić na lotach. Dzięki jej trikowi nie tylko w naszej kieszeni zostanie więcej gotówki, ale także sam pobyt na lotnisku będzie o wiele mniej stresujący. Jej pomysł to także sposób na to, by nigdy nie trafić na opóźniony lot, co mogło niejednokrotnie przydarzyć się nam w przeszłości.

Tagi: Loty, Azyl
Źródło: podroze.onet.pl

Ukraina oskarża znane firmy o pomoc w bombardowaniach. Padły nazwy

25.11.2022 22:30

Ukraina oskarża znane firmy o pomoc w bombardowaniach. Padły nazwy
Zagraniczne firmy pomagają Rosji kierować rakiety przeciwko Ukrainie – raportuje ukraiński wywiad. I bez skrępowania wymienia nazwy wszystkich tych podmiotów.
W celach nawigacyjnych Rosja nie wykorzystuje GPS, lecz własny GLONASS. To alternatywny system satelitarny, który powstał w latach 80. XX wieku, wówczas jeszcze na zlecenie resortu obrony ZSRR.
Rzecz w tym, że, jak twierdzi Główny Zarząd Wywiadu MO Ukrainy (HUR), niezbędne do przetwarzania współrzędnych GLONASS czipy – mimo rosyjskiego rodowodu tej technologii – produkowane są głównie przez firmy zachodnie. Wprawdzie oficjalnie mają trafiać na rynek cywilny, ale zdaniem źródeł wywiadowczych regularnie korzysta z nich wojsko, prowadząc naloty na ukraińską infrastrukturę.
Na liście wymieniono łącznie 13 podmiotów, zajmujących się projektowaniem, produkcją i/lub dystrybucją układów scalonych. Są to przede wszystkim amerykańskie Linx, Qualcomm, Broadcom, Telit, Maxim Integrated, Trimble oraz Cavil Wireless, ale na tym nie koniec.
Idąc dalej, mamy szwajcarskie u-blox AG i STMicroelectronics, a także kanadyjskie Sierrę i Novatel. Spis zamykają belgijskie Septentrio i brytyjska Antenova. Rzecz jasna, do wszystkich wymienionych apeluje się, aby niezwłocznie wstrzymały implementację GLONASS w swych produktach.
Zagraniczne firmy powinny zdać sobie sprawę z bezpośredniego wpływu swych produktów na zdolności bojowe Rosji, zaprzestać produkcji czipów z obsługą GLONASS i usunąć funkcję obsługi tego systemu nawigacji ze wszystkich oferowanych urządzeń

– czytamy w raporcie HUR.
Mimo formalnie obowiązujących sankcji, Federacja Rosyjska skupuje wymagane układy poprzez pośredników; z kierunków takich jak Kazachstan, bądź wprost na rynku konsumenckim. Później sprzęt ten trafia m.in do dronów Orlan-10 i Shahed-136, a także rozmaitych pocisków czy rakiet. Bez tych dostaw Rosjanie musieliby zacząć produkcję czipów na własną rękę.

Źródło: www.telepolis.pl

Lotnisko w Berlinie musiało wstrzymać loty z powodu protestu aktywistów ekologicznych

24.11.2022 18:53


Lotnisko Berlin Brandenburg poinformowało w czwartek, że zamknęło na ok. dwie godziny wszystkie pasy startowe z powodu nieuprawnionego wstępu na nie kilku osób. Grupa ekologiczna "Letzte Generation" (Ostatnia Generacja) potwierdziła, że jej aktywiści przykleili się do asfaltu na terenie portu lotniczego.

Źródło: www.bankier.pl

Fettner poskacze do czterdziestki? "Zostawiam tę kwestię otwartą"

24.11.2022 12:45

Ponad 20 lat w skokach narciarskich na najwyższym poziomie, wzloty, upadki, kryzysy i chwile euforii. 37-letni Manuel Fettner z dużymi nadziejami wchodzi w kolejny sezon. Od jego przebiegu po części uzależnia swoją dalszą przyszłość w tym sporcie.

Tagi: Loty, SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

Autobiografia z psychologią w tle

24.11.2022 11:37


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do lektury książki “Moje wzloty i upadki. Autobiografia z psychologią w tle” Józefa Kozieleckiego.  Ksiązkę recenzowała w Radiu Index Jadwiga Matuszczak z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Posłuchajcie i korzystajcie z bibliotecznych zbiorów! News pedagogiczny. Mówi Jadwiga Matuszczak. Aktualności z Biblioteki sprawdzajcie na stronie https://www.pbw.zgora.pl/pbw/. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Loty, Psy
Źródło: www.wzielonej.pl

ESA wybrała nowych astronautów. Na liście rezerwowej jest Polak, Sławosz Uznański!

23.11.2022 16:18

Europejska Agencja Kosmiczna właśnie przedstawiła nowych astronautów. Na liście rezerwowej znalazł się Sławosz Uznański z Polski.Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przedstawiła swoją nową klasę astronautów, którzy mają szansę na kosmiczne loty w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czy nawet - w ramach współpracy z NASA - na powierzchnię Księżyca w trakcie misji Artemis. Na liście rezerwowej znalazł się Sławosz Uznański, który może zostać kolejnym po Mirosławie Hermaszewskim...

Tagi: Loty
Źródło: naekranie.pl

Czy leci z nami pilot? Linie chcą jednego pilota w kabinie

23.11.2022 15:46

Linie lotnicze w ponad 40 krajach złożyły wnioski do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) o zezwolenie na loty pasażerskie z jednym pilotem w kokpicie zamiast dwóch, co obniży koszty osobowe (fundusz płac dla załóg lotniczych stanowi średnio 13 proc. kosztów linii lotniczych) i rozwiąże problem braku personelu. Według Bloomberga europejskie władze lotnicze (EASA) opracowują już odpowiednie procedury i zasady wspólnie z producentami samolotów i spodziewają się, że będzie to możliwe już w 2027 r.

Źródło: podroze.onet.pl

Miłosz: Patrioty Polsce. Niemiecki test wiarygodności [OPINIA]

23.11.2022 9:44

Możemy w Polsce rozmieścić niemieckie wyrzutnie systemu Patriot – zadeklarowała w poniedziałek niemiecka minister obrony Christine Lambrecht w wywiadach opublikowanych w „Rheinische Post” i „General-Anzeiger”. Na takie dictum zadziwiająco szybko odpowiedział wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak, który propozycję przyjął „z satysfakcją”. Jak wyjaśnia jeden z moich rozmówców, polska strona była o tym komunikacie uprzedzona i to nie jest tak, że resort obrony dowiedział się o tym z mediów. Dlatego już w poniedziałkowe popołudnie ministrowie rozmawiali telefonicznie, po czym Błaszczak zakomunikował, że „do ustalenia pozostaje wersja systemu, jak szybko do nas dotrą i jak długo będą stacjonować. Liczę na szybkie przedstawienie szczegółów przez stronę niemiecką”. W komunikacie zza Odry pojawił się też wątek tego, że Niemcy mogą do Polski przysłać samoloty Eurofighter, które mogą wspomóc obronę polskiego nieba. Jesteśmy więc w sytuacji, gdy po długich miesiącach niemieckiego hamletyzowania i pomagania Ukrainie na pół gwizdka, kilku mniej lub bardziej gorących sporach na linii Warszawa–Berlin, pojawiła się konkretna i, co ważne, sensowna propozycja pomocy wojskowej.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

6,5 mld USD roszczeń za samoloty uziemione w Rosji [Świat]

23.11.2022 7:45

Firmy zajmujące się leasingiem samolotów pozywają swoich ubezpieczycieli na kwotę w sumie ok. 6,5 mld USD w procesach sądowych dotyczących (...)

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Need for Speed: Unbound - zobaczcie próbę prędkości. Nowy gameplay zadebiutował w sieci

22.11.2022 15:38

Premiera Need for Speed: Unbound zbliża się wielkimi krokami, a twórcy i wydawca publikują nowy materiał z rozgrywki.Firmy Electronic Arts i Criterion Games zaprezentowały konkretne spojrzenie na rozgrywkę w , czyli nadchodzącej odsłonie popularnej serii zręcznościowych wyścigów. Trwający około 3 minut materiał przybliża próbę prędkości, a także pokazuje zloty i poboczne zakłady.  W wideo widać również najbardziej charakterystyczny element nowej części, czyli efekty wizualne, które...

Źródło: naekranie.pl

reklama
Kontakt z nami