Wiadomości z tagiem Loty  RSS
Kosmiczni turyści będą szkodzić klimatowi

02.07.2022 21:49


Cząstki sadzy uwalniane przez rakiety zatrzymują ciepło 500 razy silniej niż cząstki pochodzące z innych źródeł, a także uszkadzają warstwę ozonową. Częste loty rakiet wpływają więc na klimat i skład atmosfery, a zagrożenie rośnie z rozwojem kosmicznej turystyki.

Źródło: www.bankier.pl

Proaktywne monitorowanie naczepy za pomocą systemu telematycznego TrailerConnect

02.07.2022 18:59

Identyfikacja problemów i nieprawidłowości w jednostce chłodniczej i szybkie ich rozwiązywanie, zanim wpłyną na codzienne operacje transportowe lub zakłócą łańcuch chłodniczy - to cel proaktywnego monitorowania. Dostępne jest ono dla pojedynczych pojazdów i całej floty

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Dwa kraje coraz bliżej NATO. Jaki potencjał militarny ma Szwecja i Finlandia?

02.07.2022 18:04

Podczas szczytu NATO w Madrycie doszło do porozumienia ws. wniosku akcesyjnego Szwecji i Finlandii. Ministrowie spraw zagranicznych podpisali trójstronne memorandum. Turcja poprze zaproszenie Finlandii i Szwecji do członkostwa w NATO. Jaki wkład militarny wnoszą do Sojuszu te kraje? - Bardzo istotną rzeczą jest położenie tych dwóch krajów. Istotny z punktu widzenia punktu bezpieczeństwa europejskiego. To położenie kluczowe na północno-wschodniej flance - powiedział w programie Newsroom WP gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zdaniem eksperta przed Finlandią i Szwecją "trudna droga" do NATO, bo zgodę na przyjęcie do Sojuszu muszą wydać parlamenty wszystkich krajów. W ocenie generała Finlandia i Szwecja zbudowały na przestrzeni lat potencjał obronny. - To powszechna obrona o tzw. dostatecznej wystarczalności, czyli były przygotowane do odstraszania i przeciwdziałania agresji w oparciu o własny potencjał militarny, dobrze rozwinięty przemysł obronny i siły obu państw są dedykowane do obrony terytorium: jego specyfiki, pokrycia i doświadczeń historycznych - dodaje gen. Komornicki. To znacznie zwiększy bezpieczeństwo krajów bałtyckich, a samo Morze Bałtyckie stanie się "morzem wewnętrznym NATO". Doprowadzi to do "zneutralizowania sił powietrznych i floty na Bałtyku". - Jednocześnie bez przeszkód może otworzyć się przestrzeń komunikacji i zasilania krajów nadbałtyckich poprzez Bałtyk. Tej możliwości teraz nie ma - dodaje generał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Polscy turyści utknęli na włoskich lotniskach. "Ludzie koczowali całą noc"

02.07.2022 15:45

Od kilku dni na włoskich lotniskach koszmar przeżywa wielu pasażerów, również z Polski. Codziennie loty do różnych krajów są opóźnione lub anulowane. Jak relacjonuje jedna z pasażerek, od dwóch dni nie może wrócić do Polski, ponieważ każdy z jej czterech lotów został odwołany.

Tagi: Loty, Lotniska
Źródło: podroze.onet.pl

Chaos w Europie na początku wakacji

02.07.2022 9:19

Odwołane loty i długie kolejki na lotniskach. Nie tego spodziewali się podróżujący samolotami, którzy po pandemicznej przerwie wyruszyli na długo oczekiwane wakacje. W łagodzenie sytuacji zaangażowali się rządzący.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Dni Czarnej Białostockiej - koncerty, turnieje sportowe i konkurs modeli kartonowychDni Czarnej Białostockiej - koncerty, turnieje sportowe i konkurs modeli kartonowych

02.07.2022 7:25


Od 10:00 na hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 będzie można oglądać papierowe czołgi, samoloty, statki i budowle - wszystko w ramach VII Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych. Również od 10:00 na orliku przy ul. Torowej rozpocznie się Turniej Piłki nożnej dla dzieci...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Historia gier F1 od Codemasters – wzloty i upadki królowej motorsportu

01.07.2022 15:51

F1 22 zmierzy się z wyzwaniem. Musi ukazać zmiany w regulacjach technicznych sportu w przystępny i zarazem realistyczny sposób. W przeciwieństwie do innych sportów motorsport zmienia się co roku, przez co jest dużym wyzwaniem dla twórców gier. Jak poradziło sobie studio, które zajmuje się tym od 13 lat?Pierwszym tytułem od Codemasters było F1 2009, które oryginalnie okazało się na PSP i konsoli Wii. Niestety, nie był to dobry start w świecie F1 dla brytyjskiego studia. Sterowanie było nieresponsywne, nieprzyjemne i nierealistyczne. Bolidy ślizgały się po nawierzchni i w żadnym stopniu nie oddawały wrażenia z prowadzenia najszybszych aut...

Tagi: Loty, Historia
Źródło: naekranie.pl

Europol zdaje raport z nalotu na ekipę Bahrain – Victorious

01.07.2022 14:56


Europol potwierdził swoje naloty na ekipę Bahrain – Victorious u progu Tour de France 2022, które miały być skoncentrowane na wykryciu używania zabronionych substancji. Tylko w Słowenii skonfiskowano 479 kapsułek o bliżej nieokreślonej zawartości na ten moment zawartości. Europol potwierdził, że trwające śledztwo w sprawie zespołu Bahrain – Victorious koncentruje się na stosowaniu zabronionych substancji […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

W Grecji 5G służy do wczesnego wykrywania pożarów lasów

01.07.2022 12:00


5G Grecja pożary lasów szybkie wykrywanie
W Grecji ruszył pilotażowy projekt, który wykorzystuje rozwiązania bazujące na technologii 5G do wczesnego wykrywania pożarów lasów. 
Pożary lasów na przestrzeni lat stają się coraz poważniejszym problemem, który dotyka wielu krajów, szczególnie takich jak Grecja. Wspólny projekt firmy Huawei, greckiej spółki telekomunikacyjnej Nova-Wind oraz startupu Probotek, którego pilotaż obejmie las Syngrou, ma ogromne znaczenie dla ochrony greckiej przyrody i dziedzictwa narodowego. Czujniki dymu i ognia, które zostały zainstalowane w strategicznych punktach lasu, zostały połączone z inteligentną platformą zarządzania oraz z dronem. Bezzałogwiec będzie wykonywać rutynowe loty obserwacyjne, jak również loty awaryjne w przypadku wskazań czujników, by potwierdzić odczyty.
Do wykrywania dymu lub ognia wykorzystywane będą również specjalne algorytmy, które analizują obraz i wysyłają dane do centrum kontroli, wskazując potencjalne ogniska pożaru. System ma ułatwiać szybką reakcję odpowiednich służb pożarniczych oraz usprawniać akcje gaśnicze.

Nowoczesne rozwiązania dla ochrony lasów


W inauguracji pilotażu nowego systemu, który wykorzystuje rozwiązania oparte na technologii 5G, algorytmach uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i dronach, udział wzięli przedstawiciele greckich władz. Ze strony twórców rozwiązania obecni byli Radosław Kędzia, wiceprezes Huaweia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich, Nikolaos Lazaris, dyrektor zarządzający Huawei w Grecji, Panagiotis Georgiopoulos, prezes Nova-Wind oraz Georgios Delaportas, prezes firmy Probotek.
Jest to ważny projekt dla naszego kraju, który już na poziomie pilotażowym daje nam innowacyjne możliwości ochrony środowiska, a w szczególności ochrony naszego dziedzictwa narodowego. W tych działaniach znaczącą rolę odgrywają najnowocześniejsze technologie, ponieważ ich wkład, nie tylko w ochronę lasów, ale ogólnie w walkę z kryzysem klimatycznym, może być znaczący. Chciałbym podziękować Huawei i Nova-Wind, ponieważ dzięki tej współpracy przecierają szlaki w zakresie inteligentnych rozwiązań do prewencyjnej detekcji pożarów i ochrony środowiska naturalnego.

– powiedział Georgios Georgantas, minister rozwoju obszarów wiejskich i żywności Grecji
Współpraca biznesowa firm z sektora technologicznego ze startupami jest dobrym przykładem na to, jak możemy efektywnie wykorzystać różne talenty, pomysły i zasoby ludzkie, które posiadamy, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów, takim jak kryzys klimatyczny. Serdecznie gratuluję twórcom i uczestnikom tej inicjatywy, którzy dają nam pewność, że grecki ekosystem innowacji ma teraz potencjał i narzędzia do osiągnięcia wspaniałych wyników.

– dodał Christos Dimas, grecki wiceminister badań i technologii
Poprzez program Elevate Greece, który jest inicjatywą greckiego Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji, mającą na celu identyfikację innowacyjnych startupów i wspieranie ich rozwoju, Huawei połączył siły z firmą Probotek i przejął finansowanie całego projektu pilotażowego. Telekomunikacyjna spółka Nova-Wind jest dostawcą usług komunikacyjnych i oferuje łączność w ramach całego systemu detekcji. Probotek oferuje z kolei inteligentny system wczesnego wykrywania, bazujący na sztucznej inteligencji oraz flocie dronów.
Najnowocześniejsze technologie mogą pomóc lepiej chronić obywateli i środowisko. Ponieważ oficjalne wspieramy inicjatywę Elevate Greece Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji, dumnie wspieramy również PROBOTEK, finansując ten pilotażowy program wykrywania pożarów. Z niecierpliwością czekamy na przyszłe partnerstwo ze startupami w kluczowych sektorach technologicznych dla dobra społeczeństwa i przyrody Grecji.

– powiedział Nikos Lazaris, dyrektor zarządzający, Huawei w Grecji
Zmiany klimatyczne są rzeczywistością i ochrona przed ich skutkami jest kwestią o znaczeniu narodowym. Nova-Wind walnie przyczynia się więc do zwalczania kryzysu klimatycznego dzięki kompleksowym działaniom, których częścią jest system wykrywania pożarów. Inicjatywa, którą uruchomiliśmy w lesie Syngrou, jest dowodem na to, że dzięki sieci 5G i inteligentnym usługom można zapobiegać ekstremalnym wydarzeniom, które mają wpływ na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko. Organizacje publiczne i prywatne połączyły siły w tym projekcie, pokazując, że konieczna jest współpraca w celu ochrony naszego kraju.

– podsumował Panagiotis Georgiopoulos, CEO Nova-Wind
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Kierowca międzynarodowy kat. C+E

01.07.2022 10:51

Transsped Sp. z o.o. Sp. K.
TRANSSPED – Jesteśmy firmą z 30 letnim doświadczeniem, od 1992 roku na rynku.   W związku z rozszerzeniem naszej floty poszukujemy: To oferujemy
Lokalizacja: podkarpackie, Rzeszów
Obszar zawodowy: Motoryzacja

Tagi: Loty
Źródło: www.praca.pl

reklama
player+
Kontakt z nami