Gorzów Wielkopolski  RSS
Kultura za śmieci.


Co zrobić z zalegającym w domu popsutym żelazkiem, telewizorem, albo makulaturą? Można np. wymienić to na bilet do filharmonii. W sobotę odbędzie się znana już gorzowianom akcja „Wymień odpady na kulturalne wypady”.

Tagi: Śmieci
Źródło: tvgorzow.pl

Dodatkowe pół miliona na CEZiB.


570 tys. złotych dołoży marszałek województwa lubuskiego do dofinansowania Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Suma niewielka, biorąc pod uwagę skale przedsięwzięcia, niemniej magistrat docenia gest zarządu województwa.

Tagi: Niemcy
Źródło: tvgorzow.pl

Nauczyciele protestują, kurator apeluje o wystawienie ocen maturzystom.


W poświąteczny wtorek przed Lubuskim Kuratorium Oświaty odbyła się pikieta strajkujących nauczycieli. W ten sposób gorzowscy pedagodzy solidaryzowali się ze swoimi kolegami, którzy protestowali w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Źródło: tvgorzow.pl

Święta oczami Policji.

#zrodlo
Za nami święta Wielkiej Nocy. Przez cały ten okres porządku na lubuskich drogach strzegli policjanci. W porównaniu do roku ubiegłego, w tym, funkcjonariusze mieli więcej pracy.

Tagi: Policja
Źródło: tvgorzow.pl

Busy „Nowej 5” zakończyły misję.


8 marca busy „Nowej 5” wyruszyły w objazd po lubuskich gminach. Jeździli nimi pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i ZUS-u. W ten sposób przybliżano Lubuszanom główne założenia nowych obietnic rządu, które w lutym, na konwencji wyborczej ogłosił Jarosław Kaczyński.

Źródło: tvgorzow.pl

Pomnik Edmunda Migosia stanął na Zawarciu.


27 września 1970 roku na torze w Gorzowie Edmund Migoś zdobył pierwszy w dziejach Stali tytuł indywidualnego mistrza Polski na żużlu. Pomnik odsłonięty w Wielki Piątek nawiązuje do tego wydarzenia.

Źródło: tvgorzow.pl

Kolejne odkrycia na ul. Sikorskiego.


Prace drogowe prowadzone na Sikorskiego kolejny raz dają możliwość spojrzenia na odległą przeszłość miasta. Gorzowscy archeolodzy pracują obecnie na wysokości kościoła mariackiego. Odkryto tam pozostałości po budowlach średniowiecznych, a także pochówki zmarłych.

Źródło: tvgorzow.pl

„Kwadratowe Jaja” na „Kwadracie”.


Stare porzekadło mówi: co się odwlecze, to nie uciecze. Rok temu pogoda storpedowała malowanie gigantycznych pisanek. Teraz aura okazała się łaskawa i na popularnym „Kwadracie” można było zorganizować imprezę dla najmłodszych, choć i starsi mieszkańcy przyłączyli się do zabawy.

Tagi: Zabawki
Źródło: tvgorzow.pl

Radni KO apelują do S. Pieńkowskiego, żeby wycofał się z wypowiedzi o strajkujacych nauczycielach.


Radni Koalicji Obywatelskiej apelują do Sebastiana Pieńkowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, żeby wycofał się ze słów, które wypowiedział w audycji „Polityczne podsumowanie tygodnia”, nadawanej przez Radio Gorzów. Co tak poruszyło radnych Koalicji? Wypowiedź polityka PiS o strajkujących nauczycielach.

Źródło: tvgorzow.pl

Tablice informacyjne pojawią się przy altanach śmietnikowych.


Jak być bardziej ekologicznym? Jak lepiej sortować odpady komunalne? Jak unikać pułapek prawnych w tym temacie i co zrobić z odpadami? Na takie i inne pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji „Marzyciele Recyklingu”. Miejska spółka Inneko, która była organizatorem spotkania chce stawiać na edukację i dialog z mieszkańcami.

Źródło: tvgorzow.pl

Ul. Śląska z 4 mln złotych.


Wojewoda lubuski poinformował w środę, że primer zaakceptował listę inwestycji drogowych, które mają być dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Z przesłanego do Warszawy wykazu wyleciała jedna propozycja.

Źródło: tvgorzow.pl

Lewica Razem powalczy o PE.


Wyższe pensje, niższe czynsze i bezpłatne leki – to główne hasła wyborcze Lewicy Razem, która ubiega się o miejsca w Parlamencie Europejskim.

Źródło: tvgorzow.pl

Pracownicy Inneko ucieszyli dzieci z Pogotowia Opiekuńczego.


Tradycyjny zajączek odwiedził kilka dni wcześniej dzieci z Pogotowia Opiekuńczego przy ul. Spokojnej. Podopieczni otrzymali 3 paczki. Po ich otwarciu okazało się, że znajdował się w nich komputer.

Źródło: tvgorzow.pl

Twist 001 w Gorzowie.


We wtorek nad ranem, do Gorzowa przyjechał pierwszy tramwaj wykonany w bydgoskiej Pesie. Twist o numerze seryjnym 001 tego samego dnia pojawił się na gorzowskich torach. Rozpoczęły się jazdy homologacyjne.

Źródło: tvgorzow.pl

Sportowcy ze stypendiami.


W auli Akademii im. Jakuba z Paradyża zebrali się przedstawiciele gorzowskiego środowiska sportowego. Powodem było wręczenie stypendiów i nagród za wyniki sportowe. Pieniądze trafiły do 213 zawodników.

Źródło: tvgorzow.pl

Od środy inaczej jeździmy w centrum.


Od środy kierowcy muszą zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu na odcinku od ul. Pionierów do ul. Hejmanowskiej.

Źródło: tvgorzow.pl

Zmiana ruchu przy katedrze.


W poniedziałek, we wczesnych godzinach porannych, zmianie uległa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Chrobrego. Na wschodniej części jezdni prowadzone są bowiem prace remontowe.

Tagi: Praca
Źródło: tvgorzow.pl

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym.

#zrodlo
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie w centrum miasta zatrzymali 41-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się od pewnego czasu, ponieważ chciał uniknąć kary blisko 1,5 roku więzienia za kradzieże dokonywane na terenie Polski i Europy.

Źródło: tvgorzow.pl

Wielkanocna wystawa w LUW.


W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zapachniało świętami wielkanocnymi. Odbyła się tam wystawa okolicznościowego rękodzieła. Można było zobaczyć stroiki z kurczakami, zajączkami, czy pisankami. Co ważne, część tych wytworów ludzkich rąk można było kupić, żeby w święta udekorować nimi stół.

Tagi: Wielkanoc
Źródło: tvgorzow.pl

Nad Kłodawką przecinali wstęgę.


Szlak pieszo rowerowy wzdłuż rzeki Kłodawki doczekał się oficjalnego otwarcia. Wstęga przecięta została w czwartek, choć z nowej atrakcji Gorzowa mieszkańcy korzystają już od kilku tygodni.

Tagi: Rowery
Źródło: tvgorzow.pl

„Wiosna” z nauczycielami.


Kandydaci Wiosny do Parlamentu Europejskiego wspierają strajkujących nauczycieli. W piątek zorganizowali pikietę pod Lubuskim Kuratorium Oświaty. Jak mówią sami są rodzicami, ale rozumieją postulaty i determinację nauczycieli.

Źródło: tvgorzow.pl

3 lata z 500 plus.

#zrodlo
Trzy lat minęły od wprowadzenia programu Rodzina 500 plus. Z tej okazji był tort urodzinowy, a w urzędzie wojewódzkim odbyło się spotkanie informujące o tym, jak zmienił się obraz lubuskich rodzin od czasu wypłaty pierwszych świadczeń.

Źródło: tvgorzow.pl

Koalicja Europejska chwali się zebranymi podpisami.


Politycy Koalicji Europejskiej zakończyli zbieranie podpisów pod listami poparcia i wyszło im, że zebrali ponad 47 tys. zweryfikowanych podpisów, które postanowili pokazać przed kamerami. W czwartek na Placu Grunwaldzkim stawili się liderzy listy z kartonami wypełnionymi podpisami.

Źródło: tvgorzow.pl

Miejsca w przedszkolach przydzielone.


Znane są już listy dzieci, które zostały zakwalifikowane do opieki przedszkolnej od nowego roku szkolnego. Przedszkola wywiesiły listy, ale rodzice mogą to sprawdzić również online.

Źródło: tvgorzow.pl

„Koziołki” na początek ligowego ścigania na „Jancarzu”.


Nietypowo, bo w piątek, odbędzie się inauguracja sezonu ligowego na Stadionie im. Edwarda Jancarza. W drugiej kolejce Speedway Ekstraligi gorzowianie podejmują beniaminka rozgrywek, czyli Motor Lublin. Goście mają już na swoim koncie 2 punkty wywalczone w pierwszej kolejce. Stalowcy powalczą o pierwsze zwycięstwo.

Tagi: Lublin
Źródło: tvgorzow.pl

Egzaminy pomimo strajku.


Mimo obaw, udało się doprowadzić do egzaminów gimnazjalistów nie tylko w SP nr 20, ale we wszystkich placówkach w Gorzowie i województwie lubuskim. Uczniowie mogli zatem przystąpić do testów zgodnie z harmonogramem. Strajk nauczycieli spowodował jednak, że organizacyjne przygotowanie szkół do egzaminów było trudniejsze niż zazwyczaj.

Źródło: tvgorzow.pl

Włącz myślenie – piesi są wszędzie!


To nowa akcja lubuskiej policji, która ma przypomnieć kierowcom, że są grupy użytkowników ruchu drogowego, których na drodze nic nie chroni. W konfrontacji z pojazdem mają niewielkie szanse na wyjście z tego bez szwanku. Chodzi o pieszych.

Tagi: Policja
Źródło: tvgorzow.pl

Moto Start po raz 10.

#zrodlo
W najbliższą sobotę wiosnę poczują motocykliści, którzy oficjalnie zainaugurują sezon. To już 10. edycja Moto Startu. Wszystko zacznie się o godz. 11.00. Tym razem jednak na parkingu obok budynku Urzędu miasta przy ul. Myśliborskiej, a nie jak dotychczas, parkingu Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Źródło: tvgorzow.pl

Hospicjum liczy na hojność gorzowian.


11 kwietnia na ulice Gorzowa wyjdą wolontariusze z puszkami i zbierać będą datki na Hospicjum im. św. Kamila. To już 19 edycja akcji. W ubiegłym roku zebrano w ten sposób 100 tys. zł.

Źródło: tvgorzow.pl

Plac zabaw dla każdego.


Kolejna inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego została oddana do użytku. Tym razem to integracyjny plac zabaw, który powstał na tyłach Filharmonii Gorzowskiej. Maluchy już z niego korzystają.

Źródło: tvgorzow.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami