Płock  RSS
Konsekwentnie osuszamy płockie ulice


Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie projektu odwodnienia ul. Spółdzielczej pod wiaduktem drogowym. Jest to pierwszy krok do likwidacji powstającego w tym miejscu po gwałtownych opadach rozlewiska.

Tagi: Płock, Susza
Źródło: www.plock.eu

Dotacje na zabytki i nie tylko


Projekty dwóch uchwał, dotyczących dotacji na budynki w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, znajdą się w programie najbliższej sesji Rady Miasta. Przewidują one przyznanie prywatnym podmiotom łącznie 1,3 mln zł.

Źródło: www.plock.eu

Ograniczenia w parkowaniu na Nowym Rynku


W związku z organizowaną w Teatrze Dramatycznym galą 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku i potrzebą zabezpieczenia dużej liczby miejsc parkingowych, w czwartek 21 marca zostanie częściowo zamknięty parking zlokalizowany na pl. Nowy Rynek.

Źródło: www.plock.eu

Kolejne inwestycje na Radziwiu

#zrodlo
Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Radziwie prezydent Andrzej Nowakowski przypomniał najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane w ubiegłym roku i przedstawił tegoroczne zamierzenia do realizacji na tym osiedlu i w innych częściach miasta.

Źródło: www.plock.eu

Szkolenie z portalu mapowego


Administratorów i zarządców nieruchomości, pracowników spółdzielni mieszkaniowych, deweloperów oraz inne podmioty, wykorzystujące dane dot. nieruchomości, zapraszamy na szkolenie z korzystania z portalu mapowego Urzędu Miasta Płocka.

Źródło: www.plock.eu

Prace przy Kobylińskiego jeszcze potrwają


Zaczęło się frezowanie nawierzchni asfaltowej w Alejach Kobylińskiego. Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, ale wykonawca musi poprawić źle wykonaną nawierzchnię.

Tagi: Praca
Źródło: www.plock.eu

Nabór na wolne miejsca w przedszkolach


Informujemy, że nabór na wolne miejsca w przedszkolach miejskich rozpocznie się w poniedziałek 18 marca 2019 roku. Rodzice, którzy ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy lub zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego NABO.

Źródło: www.plock.eu

Orlen ostrzega: uciążliwości odorowe w Płocku


PKN Orlen poinformował, że w terminie 16 marca – 4 kwietnia mogą wystąpić uciążliwości odorowe związane z planowym wyłączeniem emitora Clausa BEM 151 w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku.

Źródło: www.plock.eu

Czas na Nagrodę Gospodarczą Prezydenta


Jedynie do piątku 15 marca można zgłaszać kandydatów do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Płocka.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Dopłata do wymiany pieców


Mieszkańcy Płocka mogą starać się o dofinansowanie wymiany pieca węglowego na bardziej ekologiczne źródło ciepła. Wnioski będą przyjmowane od 1 do 12 kwietnia br.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Spotkanie z mieszkańcami Radziwia


Prezydent Płocka Andrzejem Nowakowskim zaprasza mieszkańców osiedla Radziwie na spotkanie w najbliższy czwartek.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Opłatomat w urzędzie


Informujemy, że w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka przy al. Piłsudskiego został uruchomiony opłatomat. To samoobsługowe urządzenie, które umożliwia wpłaty urzędowe na rzecz Gminy-Miasto Płock.

Tagi: Płock, Gminy
Źródło: www.plock.eu

Dofinansowanie dla niepełnosprawnych studentów


Rusza kolejna edycja pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2019r. na terenie Płocka.

Źródło: www.plock.eu

Prace interwencyjne dla bezrobotnych po 30 roku życia


Miejski Urząd Pracy w Płocku od 8 marca 2019 r. rozpocznie nabór wniosków o organizowanie prac interwencyjnych w ramach projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Mieście Płocku (III)”. W ramach projektu zaplanowano zorganizować 5 miejsc pracy.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Uruchamiamy sekundniki na Podolszycach


W nocy ze środy 13 lutego na czwartek 14 lutego ponownie zaczną działać sekundniki na rondzie Wojska Polskiego oraz skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i Jana Pawła II.

Źródło: www.plock.eu

Jubileuszowa edycja konkursu Zielona Ławeczka

#zrodlo
Zapraszamy do udziału w V jubileuszowej edycji konkursu grantowego "Zielona Ławeczka". W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Źródło: www.plock.eu

Miejsca postojowe do wynajęcia


Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oferuje do wynajęcia miejsca postojowe na niestrzeżonym parkingu podziemnym w budynku przy ul. Kleeberga 1.

Źródło: www.plock.eu

Zasady udzielania pożyczek Jessica 2 - warsztaty


W marcu odbędą się bezpłatne warsztaty dotyczące zasad udzielania pożyczek Jessica 2 na realizację przedsięwzięć z zakresu rewitalizacji w województwie mazowieckim. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Bank Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: www.plock.eu

Rzecznik konsumentów udzieli porad w galeriach handlowych


Z okazji Światowego Dnia Konsumenta miejski rzecznik konsumentów Izabela Prądzyńska zaprasza do odwiedzenia punktów informacyjno – konsultacyjnych zorganizowanych w galeriach handlowych.

Źródło: www.plock.eu

Ostrzeżenie dotyczące zanieczyszczeń powietrza


W związku z wystąpieniem ryzyka przekroczenia poziomów docelowych i dopuszczalnych dla niektórych zanieczyszczeń powietrza na terenie województwa mazowieckiego Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłosił Poziom III – Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty), także dla Miasta Płocka.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Szkolenie lodowe


Płocki WOPR organizuje w najbliższą sobotę szkolenie z ratownictwa i samoratownictwa lodowego. Uczestnicy najpierw poznają teorię, a nowe umiejętności nabędą podczas zajęć praktycznych na Zalewie Sobótka.

Źródło: www.plock.eu

Wolontariusze zapraszają na zakupy i… pizzę


W najbliższą sobotę Kapitalny Sklep zaprasza na specjalną promocję z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy.

Tagi: Sklepy
Źródło: www.plock.eu

Lutowe rocznice


Zapraszamy do udziału w uroczystościach patriotycznych, upamiętniających ważne wydarzenia historyczne.

Źródło: www.plock.eu

Strażnicy miejscy w autobusach KM


Podczas kontroli biletów strażnicy miejscy będą wspierać kontrolerów zarówno w ciągu dnia, jak i na liniach nocnych. Wspólne działania mają zapobiec ewentualnym atakom na kontrolerów, a jednocześnie obecność funkcjonariuszy w naturalny sposób zwiększy bezpieczeństwo.

Źródło: www.plock.eu

Książnica Płocka zaprasza


Książnica Płocka im. Wł. Broniewskiego zaprasza na spotkanie z Lechem Franczakiem, autorem publikacji pt. "Strefy czystego słowa w poezji".

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Lotnicze atrakcje w Galerii Wisła


Stoisko promujące Piknik Lotniczy, który odbędzie się 15 i 16 czerwca, działa w Galerii Wisła. W sobotnie przedpołudnie 2 lutego odwiedził je prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Tagi: Płock, Wisła
Źródło: www.plock.eu

Komunikat o podatku od środków transportowych


Przypominamy, że 15 lutego upływa termin złożenia deklaracji na podatek od środków transportowych na 2019 rok oraz dokonania wpłaty I raty podatku.

Źródło: www.plock.eu

Pogotowie przeciwpowodziowe w Płocku odwołane


W związku z ustabilizowaniem się sytuacji na Wiśle, prezydent Płocka o godz. 14 odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta Płocka.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Nabór wniosków o organizowanie prac interwencyjnych


Od 1 lutego 2019 r. do wyczerpania limitu miejsc Miejski Urząd Pracy w Płocku rozpocznie nabór wniosków o organizowanie prac interwencyjnych.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Bony na zasiedlenie


Miejski Urząd Pracy w Płocku informuje o możliwości ubiegania się przez osoby bezrobotne do 30 roku życia o bon na zasiedlenie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 (PO WER 2014-2020) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Bon na zasiedlenie ma pokryć część kosztów związanych ze zmianą miejsca zamieszkania.

Źródło: www.plock.eu

reklama
reklama
Kontakt z nami