Wiadomości z tagiem Wypadki  RSS
Tragiczny wypadek autokaru w Łotwie

27.11.2022 12:58

W sobotę wieczorem na trasie Ryga-Ainażi (Via Baltica) w Łotwie doszło do tragicznego wypadku. Autokar zderzył się z ciężarówką. Zginęła jedna osoba, a 26 jest rannych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Miał leczyć, a zabijał. Pacjenci ginęli przez błąd oprogramowania

27.11.2022 11:28

W latach 80. XX wieku jeden z najstraszliwszych błędów oprogramowania w historii doprowadził do śmierci pięciu osób. Ofiary, pacjenci korzystający z przełomowego urządzenia do radioterapii Therac-25, otrzymywały dużo wyższe dawki promieniowania, niż powinny. Kulisy sprawy pokazują, że przynajmniej części wypadków można było uniknąć.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Tragiczny wypadek w Białym Błocie. Zginęły dwie osoby

27.11.2022 9:50


Dwie osoby zginęły w samochodzie, który w miejscowości Białe Błoto (woj. pomorskie) w sobotę wieczorem... first appeared on .

Źródło: prasowki.org

Ubezpieczyciele wciąż płacą miliony za wypadki sprzed lat. Warto sprawdzić, czy nie należy się nam odszkodowanie za "stare" zdarzenie

27.11.2022 9:48


Dane UFG wskazują, że nadal wiele wypłat z OC dotyczy szkód, które miały miejsce jeszcze przed 2008 r. Wyjaśniamy, dlaczego ubezpieczyciele płacą tak dużo za stare wypadki.

Tagi: Banki, Wypadki
Źródło: www.bankier.pl

Tragedia w Białym Błocie. Śmierć nastolatków

27.11.2022 7:34

W sobotę wieczorem w województwie pomorskim doszło do śmiertelnego wypadku. Auto uderzyło w drzewo. Następnie pojazd spłonął. Zginęły dwie osoby.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Była mistrzynią świata w boksie. Zadebiutowała we freak fightach

26.11.2022 22:13

Ewa Piątkowska dołączyła do grona sportowców, którzy porzucili zawodowstwo na rzecz freak fightów. Ten debiut wypadł doskonale, ponieważ zdominowała w klatce kulturystkę Annę Andrzejewską. Czy to definitywny koniec z boksem?

Tagi: Wypadki, Boks
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koszmarny wypadek. Pasażerka zginęła na miejscu

26.11.2022 19:25

Tragiczny wypadek w Sadłowicach. Czołowo zderzyły się dwa samochody. Zginęła 79-letnia pasażerka jednego z nich. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu i nie miał prawa jazdy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tragiczny wypadek. Do szpitala trafiło osiem osób

26.11.2022 17:49

Tragiczny wypadek w miejscowości Przygórze na Dolnym Śląsku. Samochodem kierował 18-latek, który nie miał prawa jazdy. Stracił panowanie nad samochodem i zatrzymał się na drzewie. Do szpitala trafiło osiem osób.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców

26.11.2022 9:00


Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie główną przyczyną była nadmierna prędkość. Dlatego jest ważne, by ją dostosować do warunków atmosferycznych, być widocznym na drodze, a w samochodach zmienić opony letnie na zimowe.- Od września, kiedy te warunki są trudniejsze, choć rano może być jeszcze ładnie, ale rano, wieczorami, nocą są już oblodzenia czy miejscowe występowanie mgieł, czyli typowo jesienne warunki - mówi podkomisarz Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Eksperci uczulają także kierowców na rodzaj nawierzchni, tzw. czarny lód, który może być zdradliwy. - Pamiętajmy o czasie hamowania i o naszym czasie reakcji, bo każdy z nas inaczej reaguje na zdarzenia na drodze - mówi Dominik Grabowski z Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Przyjmuje się, że sprawny kierujący reaguje w ciągu jednej sekundy. Przy 50 km/h samochód przejeżdża w ciągu sekundy około 14-15 metrów, a my jeszcze nie hamujemy. Jak mówimy o terenie niezabudowanym, drogach ekspresowych czy autostradach, to ta droga jest dużo dłuższa - mówi Grabowski.Bezpieczeństwo na drodze poprawia także zachowanie odpowiedniej...

Źródło: radio.opole.pl

Duże problemy Brazylii. Neymar wypada z gry

25.11.2022 22:15

Czwartkowy mecz Brazylii z Serbią stał pod znakiem pięknej bramki Richarlisona. Jednak drugie najważniejsze wydarzenie tego starcia nie było tak szczęśliwe. Była nim kontuzja Neymara.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami