Kielce  RSS
Matury na pewno się odbędą - uspokaja kurator Kazimierz Mądzik

#zrodlo
Egzaminy maturalne w województwie świętokrzyskim odbędą się w przewidzianym terminie uspokaja świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Koniec sezonu grzewczego w Kielcach


Dziś zgodnie z wnioskami przesłanymi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej część kieleckich spółdzielni mieszkaniowych kończy tzw. sezon grzewczy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Jedna osoba ranna w wypadku na "78". Są utrudnienia


Kierowcy mogą mieć problemy z przejazdem drogą krajową nr 78 Jędrzejów - Szczekociny. W miejscowości Moskorzew doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna.

Źródło: www.radio.kielce.pl

TAK MINĄŁ DZIEŃ – ŚRODA [24 KWIETNIA]


Adam Jarubas nielegalnie pracuje w starachowickim magistracie, w szesnastu z osiemnastu kieleckich szkół średnich udało się przeprowadzić rady klasyfikacyjne. To najważniejsze wydarzenia środy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wielkanocne spotkanie PiS w Parku Etnograficznym w Tokarni


Kilkuset członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w wielkanocnym spotkaniu ugrupowania w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wiec poparcia dla nauczycieli


Ponad 200 osób zebrało się dziś na kieleckim Rynku, żeby zamanifestować poparcie dla strajkujących nauczycieli. Jedna z organizatorek wydarzenia Nina Kubikowska, maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach uważa, że protest nie jest wymierzony w uczniów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Patryk Jaki w Małogoszczu: Unia Europejska potrzebuje zmiany


- Nawet jeden głos może przesądzić o ostatecznym zwycięstwie w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Małogoszcza Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Duże zamieszanie w ratuszu po reorganizacji


- Reorganizacja powinna przebiegać bardzo spokojnie i nie powinna powodować chaosu – mówi Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc o zmianach w ratuszu. Jak informowaliśmy, wczoraj zmienił się schemat organizacyjny kieleckiego magistratu. W zamierzeniu ma to poprawić działanie urzędu.

Tagi: Kielce, Ratusz
Źródło: www.radio.kielce.pl

Co dalej z targowiskiem i szkołą w Kazimierzy?


Dwie kluczowe inwestycje w Kazimierzy Wielkiej, zaplanowane przez gminę w ramach rewitalizacji, nie mogą się rozpocząć. Kolejne przetargi na ich realizację zostały unieważnione.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pokolenie M: ergometr wioślarski

#zrodlo
W połowie kwietnia w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Zawody zdominowali studenci z Politechniki Świętokrzyskiej, którzy przywieźli stamtąd pięć medali, w tym dwa złote. Dzisiaj dowiecie się, jak osiągnęli sukces.

Tagi: Studenci
Źródło: www.radio.kielce.pl

Jak porażkę przekuć w sukces? Niecodzienna lekcja w kieleckiej szkole

#zrodlo
Dlaczego nie należy bać się niepowodzeń, czy jak porażkę przekuć w sukces. Między innymi tego dowiedzieli się uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Społecznych imienia Mikołaja Reja w Kielcach na niecodziennej lekcji.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wiedzę o „Solidarności” mają w małym palcu


15 uczniów świętokrzyskich szkół ponadpodstawowych zostało nagrodzonych w 17. Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o „Solidarności”. Łącznie we wszystkich etapach tegorocznych zmagań wzięło udział prawie 400 uczniów z całego województwa.

Tagi: Wiedeń, Praca
Źródło: www.radio.kielce.pl

Kara zbyt niska? „Człowiek z lasu” znów stanie przed sądem


Sąd Okręgowy w Kielcach ponownie zajmie się sprawą Leszka K., nazywanego „Człowiekiem z lasu”, szefa jednej z największych grup przestępczych w województwie świętokrzyskim. Tak zadecydował Sąd Apelacyjny w Krakowie. W lipcu 2016 roku kielecki sąd skazał go na karę 25 lat pozbawienia wolności. Strony nie zgodziły się z wyrokiem, dlatego sprawa trafiła do sądu II instancji.

Tagi: Kielce, Wyroki
Źródło: www.radio.kielce.pl

„Ponury” wzorem dla policji


Wzorem współczesnych policjantów powinni być funkcjonariusze, którzy stworzyli pierwszą Policję Państwową. Oni wnieśli do tej formacji honor, etos i doświadczenie - stwierdził podinsp. Piotr Zalewski, Komendant Miejski Policji w Kielcach. W stolicy regionu odbywa się dwudniowa konferencja „Europejskie struktury policyjne na przestrzeni 100 lat”. Podczas niej omawiane są tematy związane z historią policji i zmianami, do których doszło w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Tagi: Policja
Źródło: www.radio.kielce.pl

Świadkowie lodu, słońca i morza stanęli przy kieleckiej uczelni


Skały, które dokumentują ostatnie kilkaset milionów lat ziemi kieleckiej stanęły przy Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Otwarte dziś lapidarium ma służyć przede wszystkim studentom, ale może zaciekawić wszystkich zainteresowanych przeszłością naszej planety, a zwłaszcza Kielc i okolic.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Polscy strażacy bohaterami wystawy

#zrodlo
25 tysięcy hektarów spalonych lasów, tysiące ewakuowanych ludzi i ponad stu polskich strażaków przez dwa tygodnie dzielnie walczących z żywiołem. Od dzisiaj w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach można podziwiać wystawę upamiętniającą bohaterką pomoc polskich jednostek Straży Pożarnej w czasie ubiegłorocznej akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Patryk Jaki ponownie wzywa Róże Thun do debaty


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego wezwał eurodeputowaną Platformy Obywatelskiej Różę Thun do debaty w sprawie fundacji „Otwarty Dialog”.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Adam Jarubas nielegalnie pracuje w starachowickim magistracie


Były marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas jest nielegalnie zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Opinię prawną w tej sprawie wydało Biuro Analiz Sejmowych. O przygotowanie analizy wystąpił poseł Krzysztof Lipiec. Jak dziś powiedział, opinia prawników jest jednoznaczna: Adam Jarubas w starachowickim magistracie jest zatrudniony niezgodnie z prawem.

Tagi: Sejm
Źródło: www.radio.kielce.pl

Punkty Widzenia: niepewność pozwoli uczniom dobrze przygotować się do matury?


Czy w szkołach, które nie dają pewności czy maturzyści będą klasyfikowani, młodzi ludzie mogą dobrze przygotować się do najważniejszego egzaminu w życiu? Na ten temat będziemy dyskutowali o godzinie 16.30 w Punktach Widzenia.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Smakowita majówka w Tokarni


Smakowita majówka zapowiada się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, Muzeum Wsi Kieleckiej i redakcja Echa Dnia organizują tam Festiwal Smaków. Gwiazdami organizowanego po raz czwarty wydarzenia będą pierogi.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Dodatkowe miliony złotych od NFZ. Zyskają nie tylko szpitale


Dodatkowe ponad 182 milionów złotych przekazało Ministerstwo Finansów świętokrzyskiej służbie zdrowia. 32 miliony złotych będą przekazane dla szpitali na realizacje kontraktów a reszta na podwyżki płac.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Piotr Duda: okrągły stół ws. oświaty to dobry pomysł


- Oświatowa Solidarność podpisując porozumienie z rządem w sprawie wynagrodzeń dla nauczycieli jest na zupełnie innym poziomie niż Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Trwanie w opozycji przez centrale związkowe i brak uczestnictwa w obradach okrągłego stołu w sprawie oświaty jest ich taktyką i działaniem, którego teraz nie chcę komentować - powiedział Piotr Duda przewodniczący NSZZ Solidarność podczas wizyty w Kielcach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starachowice będą miały obwodnicę


Jest szansa na pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę obwodnicy Starachowic. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w północnej części województwa.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Nowoczesny sprzęt informatyczny w szkole w Górkach Szczukowskich


18 najnowszych komputerów, biurka i urządzenia multimedialne o łącznej wartości 45 tysięcy złotych otrzymali dziś uczniowie szkoły podstawowej w Górkach Szczukowskich. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która pomogła szkole w zdobyciu pieniędzy na zakup sprzętu, zaznacza, że nie byłoby to możliwe bez sprawnej współpracy nauczycieli, dyrekcji i władz gminy Piekoszów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Zmarła ofiara wypadku w miejscowości Moskorzew


Nie żyje 55-letnia kobieta, która ucierpiała w wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Moskorzew w powiecie włoszczowskim. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że do zdarzenia doszło około godziny 13:00 na drodze krajowej nr 78.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Rozmowa Dnia: Patryk Jaki [OGLĄDAJ]


Gościem Rozmowy Dnia był Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Źródło: www.radio.kielce.pl

TAK MINĄŁ DZIEŃ – WTOREK [23 KWIETNIA]


Reorganizacja kieleckiego magistratu, wizyta wiceministra sprawiedliwości w regionie oraz szereg wypadków w Świętokrzyskiem - to najważniejsze wydarzenia wtorku, 23 kwietnia.

Tagi: Wypadki
Źródło: www.radio.kielce.pl

Kłopotliwa reorganizacja w kieleckim magistracie


Reorganizacja w kieleckim urzędzie miasta zamiast poprawić jego pracę na razie wprowadza paraliż? Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce problemem jest między innymi brak nowych pieczęci, które powinny pojawiać się na urzędowych dokumentach. Dla mieszkańców problemem może być natomiast brak nowych oznaczeń wydziałów w budynkach magistratu.

Tagi: NATO, Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

Świętokrzyscy bibliotekarze chcą się szkolić


114 bibliotekarzy z województwa świętokrzyskiego może skorzystać ze szkolenia, które organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. Nabór na zajęcia ogłoszono we wtorek i już po kilku godzinach limit miejsc został wyczerpany.

Tagi: Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

Pokolenie M: co bawi młodych ludzi?


Stand up to dziś niesłychanie popularna wśród młodych ludzi forma rozrywki. Jak się robi stand-up? Co śmieszy publiczność i co robić, gdy nikt się nie śmieje z żartów?

Tagi: Śmieci, Upał
Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami