Turystyka  RSS
Selekcja turystów w Barcelonie? Dziennie trzeba będzie wydać 600 euro

Barcelona od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród turystów. Ale nie wszyscy mieszkańcy tego kraju są zadowoleni z ich swobodnego napływu. Świadczy o tym między innymi nowy pomysł władz, które chcą dokonywać selekcji turystów na podstawie kryteriów finansowych.

Źródło: podroze.onet.pl

Większość Holendrów uważa, że obostrzenia związane z COVID-19 są nielogiczne

Aż 70 proc. Holendrów uważa, że restrykcje wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 są nielogiczne - wynika z badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM).

Źródło: podroze.onet.pl

Przykra niespodzianka podczas grzybobrania. "Poczułam bolesne ukłucie" [LIST DO REDAKCJI]

Sezon na grzyby trwa. Polacy chętnie uczęszczają do lasów w poszukiwaniu darów natury. Jednak wybierając się na zbiory, należy pamiętać o ostrożności. W lesie bowiem mogą przytrafić się nam różne niespodzianki – niekoniecznie te przyjemne. Jedną z takich sytuacji opisała w liście do redakcji czytelniczka, która podczas grzybobrania została zaatakowana przez owady.

Źródło: podroze.onet.pl

Cofnęli ją na lotnisku. Okazało się, że ktoś unieważnił jej dowód. "Złapałam się za głowę"

O tym, że jej dowód jest nieważny, dowiedziała się dopiero na lotnisku. Wcześniej z tym samym dokumentem tożsamości wzięła kredyt, założyła działalność gospodarczą, podróżowała. Będzie domagała się rekompensaty, ale na razie nie wie, co dokładnie się stało. A przypadek pani Marty, opisywany przez "Gazetę Wyborczą", może nie być odosobniony.

Źródło: podroze.onet.pl

Kretę nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5

#zrodlo
Na greckiej wyspie Kreta w poniedziałek rano doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5 - poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Epicentrum wstrząsów znajdowało się w głębi lądu, 20 km na południe od Heraklionu.

Tagi: Kreta
Źródło: podroze.onet.pl

Hotele, w których zadbasz o kondycję na jesień

Początek jesieni to idealny czas na kameralny urlop i naładowanie baterii. W tym okresie w szczególności warto przyjrzeć się hotelom, których położenie i oferta sprzyja budowaniu odporności organizmu. Podpowiadamy, gdzie się udać, by zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie na nadchodzącą jesień.

Źródło: podroze.onet.pl

Festiwal Twierdza Legend w Srebrnej Górze 2-3.10.2021

Zabawy, pokazy, poszukiwania - w najbliższy weekend największa górska twierdza w Europie, która wznosi się ponad Srebrną Górą na Dolnym Śląsku zamieni się Twierdzę Legend. To już druga edycja festiwalu przeznaczonego dla miłośników niezwykłych opowieści, legend i baśni Dolnego Śląska. Nikt nie będzie się nudził.

Źródło: podroze.onet.pl

Arkady Radosław Fiedler: przez pandemię podróżowanie znów stało się wyzwaniem

#zrodlo
Pandemia, która ogarnęła świat, spowodowała, że podróżowanie znów stało się wyzwaniem; skończył się czas, gdy dotarcie w najdalsze miejsca świata nie było wielkim problemem – powiedział podróżnik i pisarz Arkady Radosław Fiedler.

Źródło: podroze.onet.pl

Co je jeż i inne ciekawostki o kolczastych ssakach

#zrodlo
Jeże to sympatyczne i nieszkodliwe stworzenia. Początkiem jesieni bardzo intensywnie żerują. Zgromadzone zapasy tłuszczu pozwolą im przetrwać zimę (dorosły "objedzony" osobnik może ważyć prawie 2 kg!). Teraz polskie jeże szukają zimowych kryjówek. Więcej ciekawostek o kolczastych ssakach znajdziesz w naszej infografice.

Tagi: Praca
Źródło: podroze.onet.pl

Górskie szlaki w Polsce idealne na jesień

Jesień to wymarzona pora na górskie wyprawy. Półdniowy spacer, dłuższa eskapada z noclegiem w schronisku, czy w końcu długa wędrówka z namiotem - polskie góry są świetnym terenem do uprawiania wszystkich rodzajów turystyki górskiej. Już teraz zaplanujcie wędrówkę w kolorach jesieni!

Źródło: podroze.onet.pl

Wino, makaron i morze, czyli wspomnienia z włoskiego wesela

Dla ceniących sobie tradycję, brak wódki, rosołu i tańców do białego rana na weselu brzmi, jak przepis na nieudaną zabawę. Na dwóch włoskich weselach, na których miałam okazję się bawić, o takich atrakcjach nie było mowy. Jakie inne doznania zapewnili włoscy gospodarze na cytrynowym wybrzeżu? Oto absolutnie subiektywna relacja z tych imprez.

Źródło: podroze.onet.pl

Czy rozpoznasz państwo albo wyspę po kształcie? Sprawdź swoją wiedzę!

Celem każdego nauczyciela geografii było wbicie do głów swoich uczniów całej mapy świata, o czym przekonał się każdy z nas. W tym quizie możecie sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się, czy jesteście w stanie rozpoznać państwa jedynie po ich kształtach.

Źródło: podroze.onet.pl

"Negacjoniści wulkanu" w Hiszpanii. "To odwrócenie uwagi od szczepionek"

#zrodlo
Najpierw negowali istnienie pandemii koronawirusa, potem sprzeciwiali się szczepieniom, uważając je za niepotrzebne i szkodliwe. Teraz wybuch wulkanu Cumbre Vieja w ubiegłą niedzielę na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ma swoich "negacjonistow" w hiszpańskich sieciach społecznościowych. Twierdzą, że erupcja wulkaniczna nie jest przypadkowa, ale została celowo sprowokowana. "To jest spisek" - uważają. - Chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek”.

Źródło: podroze.onet.pl

Holandia: nowe obostrzenia związane z koronawirusem

#zrodlo
Przed wejściem do restauracji, muzeum czy kina od soboty konieczne jest okazanie przepustki sanitarnej. Tymczasem 41 proc. restauratorów nie zamierza egzekwować nowego obowiązku, za co grozi im grzywna od 2,5 do 10 tys. euro, a nawet zamknięcie lokalu.

Tagi: Kina, Holandia
Źródło: podroze.onet.pl

Popiół wulkaniczny z La Palmy dotarł na sąsiednie wyspy

#zrodlo
Popiół ze znajdującego się na wyspie La Palma wulkanu Cumbre Vieja dotarł na sąsiednie wyspy usytuowane w należącym do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z powodu ryzyka dla podróżowania w tym regionie tymczasowo zamknięto lotniska na wyspach La Gomera i Teneryfa.

Źródło: podroze.onet.pl

W niedzielę LOT uruchamia bezpośrednie rejsy do Dubaju

Od niedzieli PLL LOT uruchomiają bezpośrednie połączenia między Warszawą a Dubajem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Lot do tego największego miasta w ZEA potrwa blisko 6 godzin, a rejsy realizowane będą trzy razy w tygodniu.

Źródło: podroze.onet.pl

Sromotnik smrodliwy i czarcie jajo. Niedoceniany przysmak z polskich lasów

Sromotnik smrodliwy to grzyb, którego lepiej unikać w lesie, gdyż jego zapach zbliżony do padliny z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Owocniki, zanim przyjmą swą właściwą formę, są jednak pozbawione tej właściwości i bardzo smakowite. Co warto wiedzieć o tzw. czarcim jaju?

Źródło: podroze.onet.pl

CPK odpowiada na zarzuty Ryanaira. "Bitcoin? Dziękujemy - nie skorzystamy"

Słowa prezesa Ryanaira o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego wzbudziły kontrowersje. W ostatnim oświadczeniu O'Leary porównał projekt do "zamku na piasku" i "inwestycji w Bitcoina". Spółka CPK zwraca uwagę, by stawianych przez przedstawiciela Ryanaira tez, czasami nie traktować z bezwzględną powagą i wydaje ostatnie stanowisko, które ma zakończyć medialną wymianę zdań.

Źródło: podroze.onet.pl

"Cudowny dom" na Wyspach Kanaryjskich. Do kogo należy?

Wyspy Kanaryjskie, na co dzień turystyczny raj, zmagają się obecnie z niszczącą erupcją wulkanu na jednej z wysp archipelagu – La Palmie. Żywioł pozbawił ludzi dobytku całego życia. Jest jednak dom, który pozostał nadal nietknięty, mimo że wszystko dookoła niego zostało wypalone.

Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykłe znalezisko w sortowni pocztowej. “Rzadki i nietypowy okaz”

Celnicy pracujący w sortowni pocztowej w Pruszczu Gdańskim natrafili na niezwykłe znalezisko. W jednej z przesyłek znaleźli oni jedenaście pociętych kłów morsa arktycznego. Są one warte pięć tysięcy złotych. Adresatowi przesyłki grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: podroze.onet.pl

Śmierć pięciu alpinistów na najwyższym szczycie Kaukazu

Podczas wyprawy na Elbrus (5642 m), grupa 19 alpinistów wezwała ratowników. Po osiągnięciu wysokości 5400 m z powodu ekstremalnie trudnych warunków atmosferycznych. Rosyjskie władze przekazały, że w rezultacie trwającej wiele godzin akcji uratowano 14 wspinaczy, 5 osób zginęło.

Tagi: Kaukaz
Źródło: podroze.onet.pl

Toksyczna chmura zmierza do Europy. Wyznaczono "strefę wykluczenia"

Od kilku dni trwa erupcja wulkanu Cumbre Vieja na należącej do Wysp Kanaryjskich wyspie La Palma. Szkody powoduje nie tylko lawa, która niszczy domy. Wulkan emituje do atmosfery ogromne ilości zanieczyszczeń, które zaczynają przemieszczać się ku Europie. Może to mieć poważne konsekwencje.

Źródło: podroze.onet.pl

Rozpoznasz atrakcje turystyczne Polski? 12/20 pkt to dobry wynik!

Nasz kraj obfituje w wyjątkowe atrakcje turystyczne. Niektóre z nich są ewenementem na skalę Europy i świata! W dzisiejszym quizie sprawdzimy Twoją znajomość z Polskiej geografii turystycznej. Jesteś gotowy? Powodzenia!

Źródło: podroze.onet.pl

Imigranci jako turyści? "Rezerwacja hotelu na miesiąc na Białorusi"

Trasa przez Białoruś do krajów UE jest wykorzystywana przez tysiące migrantów; za przewóz przez Polskę do RFN trzeba zapłacić 1500 dolarów - pisze w piątek niemiecka gazeta "Bild", dodając, że w ostatnich tygodniach rozwinął się biznes przemytniczy. Urzędnik MSW podkreśla: "Państwa UE muszą okazać solidarność z Polską i Litwą".

Tagi: Migranci
Źródło: podroze.onet.pl

Kultowe mrowisko w falowcu

Jedni je kochają, inni - nienawidzą. Gdańskie falowce to jedne z najoryginalniejszych budynków w Polsce i na świecie. Stanowią właściwie osobne miasta w mieście, a życie tych społeczności rządzi się swoimi prawami. Skąd się wzięły i co myślą ich mieszkańcy, zdradza książka "Sekrety Gdańska".

Tagi: Gdańsk
Źródło: podroze.onet.pl

Na placu zabaw w Karolinie Północnej bawiły się... niedźwiedzie [WIDEO]

#zrodlo
Nauczyciele jednej ze szkół podstawowych w Asheville w USA byli zdumieni, kiedy na placu zabaw zamiast dzieci zobaczyli niedźwiedzie. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające tą niecodzienną sytuację.

Źródło: podroze.onet.pl

Rosja: na Kaukazie zginęło pięciu alpinistów

Grupa 19 alpinistów wchodzących na Elbrus (5642 m), najwyższy szczyt Kaukazu wezwała ratowników po osiągnięciu wysokości 5400 m z powodu ekstremalnie trudnych warunków atmosferycznych. W rezultacie trwającej wiele godzin akcji uratowano 14 wspinaczy, 5 osób zginęło - poinformowały w piątek władze.

Tagi: Rosja, Kaukaz
Źródło: podroze.onet.pl

Mariusz Szczygieł zbulwersowany wywieszką w pubie w Bogatyni: "Czechów nie obsługujemy"

"Nawet, jeśli to żart, to tragiczny. Choć jak znam sytuację wokół Turowa, to na 100 proc. prawdziwy prostacki plakat" - oświadczył znany reporter i pisarz. Mieszkańcy wyjaśniają.

Źródło: podroze.onet.pl

"Zdjęcie, które mówi więcej niż tysiąc słów". Wymowny post Martyny Wojciechowskiej

Martyna Wojciechowska opublikowała na swoim Instagramie "zdjęcie, które mówi więcej niż tysiąc słów". Fotografia Anila Prabhakara, przedstawiająca międzygatunkową interakcję, stała się hitem sieci.

Tagi: Instagram
Źródło: podroze.onet.pl

Kiedy zebrać dynię? Wszystko o dyniobraniu, zbieraniu i przechowywaniu dyni

Rozpoczęła się jesień. To pora roku, w której dynia króluje na stołach. Nie może to dziwić, gdyż dynia, poza walorami smakowymi, jest źródłem wielu cennych składników mineralnych. Hodowcy dyni mają jednak czasem problem z prawidłowym określeniem właściwego czasu na ich zbieranie. Na szczęście istnieją znaki, po których możemy wnioskować, że zbliża się dogodny okres na dyniobranie.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Oferty biur podróży
Polecamy
EXPO 2020: Dubaj wzmacnia środki ochronne, aby bezpiecznie przyjąć uczestników


W obliczu wzrostu zainteresowania międzynarodowymi podróżami, organizatorzy Expo 2020 w Dubaju przygotowują się na przyjęcie milionów uczestników z całego świata, tym samym ogłaszając wprowadzenie dodatkowych środków ochronnych na czas trwania wydarzenia. Odwiedzający, osoby powyżej 18 roku życia, będą zobowiązane przedstawić uznawany w Emiracie dowód szczepienia wystawiony przez rząd danego kraju lub negatywny wynik testu PCR…

Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama
Kontakt z nami