Wiadomości ze świata  RSS
Logistyka eurowyborów. Ma pójść szybko i gładko


Choć PKW przeprowadzi nadchodzące eurowybory z wakatem na stanowisku przewodniczącego, słyszymy zapewnienia, że problemów nie będzie, a oficjalne wyniki poznamy najpóźniej 28 maja.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wybory do PE w Irlandii Północnej: Trzy ugrupowania, jeden mandat


Biznes boi się ceł, zmian w podatkach i odstąpienia od regulacji UE, które ustandaryzowały prowadzenie działalności gospodarczej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Klimat lejtmotywem eurowyborów


Przeznaczenie jednej czwartej europejskich funduszy na ograniczenie emisji CO2 staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jak działa prokremlowska międzynarodówka


Zarzut robienia niejasnych interesów, które często prowadzą w stronę Moskwy, można wysunąć wobec wielu partii eurosceptycznych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Do Irlandii Północnej powraca terror


Brexit, czy to twardy, czy miękki, może położyć kres trwającemu od 20 lat pokojowi na należącej do Wielkiej Brytanii części wyspy.

Tagi: Brexit
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bałkany, czyli mafie zblatowane z państwem


Walka z kryminalizacją regionu jest jednym z głównych haseł ludowej rewolty, która od miesięcy przelewa się przez region.

Tagi: Lato
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Co dalej z Brexitem? May zapowiada kompromisowy projekt ustawy o wyjściu z UE


Brytyjska premier Theresa May przedstawiła we wtorek kompromisową propozycję projektu ustawy o wyjściu z UE, ostrzegając jednocześnie, że posłowie głosujący w przyszłym tygodniu przeciwko tej ustawie opowiedzieliby się za "zatrzymaniem brexitu".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rada Europy wzywa Węgry do przestrzegania praw człowieka


Komisarz Rady Europy ds. praw człowieka Dunja Mijatović oznajmiła we wtorek, że Węgry powinny pilnie zaradzić naruszeniom praw człowieka, takim jak zatrzymywanie osób ubiegających się o azyl czy zastraszanie grup obywatelskich.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nowa Zelandia: Zamachowcowi z Christchurch postawiono zarzut terroryzmu


Zamachowcowi, oskarżonemu o zamordowanie 51 osób i usiłowanie zabójstwa 40 osób 15 marca podczas ataków na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, postawiono dodatkowo zarzut terroryzmu - poinformowała we wtorek policja w tym kraju.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niemcy: Kurz sugeruje, kto może stać za skandalem wideo

#zrodlo
Austriacki kanclerz Sebastian Kurz sugeruje w poniedziałkowym wywiadzie dla dziennika "Bild", kto może stać za skandalem z nagraniami wideo, które doprowadziły do kryzysu rządowego w jego kraju. Jednocześnie raczej wyklucza udział obcych służb specjalnych w aferze.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ukraina: Wołodymyr Zełenski złożył przysięgę prezydencką


Nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył w poniedziałek przysięgę prezydencką, ślubując wierność narodowi ukraińskiemu. Zełenski oświadczył w przemówieniu, że jego zwycięstwo wyborcze jest zwycięstwem wszystkich obywateli.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Chiny grają na czas. Ciąg dalszy sporu o cła zarządzone przez Trumpa

#zrodlo
Państwo Środka w sporze celnym z USA przyjęło postawę „nie drażnić smoka”. Nie znaczy to jednak, że złożyło broń.

Tagi: Ciąża, Chiny
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dzisiaj dzień wielkiej zmiany na Ukrainie. Kto obejmie najważniejsze stanowiska w administracji Zełenskiego?


Gdy Wołodymyr Zełenski czekał na zaprzysiężenie, parlament próbował się ratować przed skróceniem kadencji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Parlament Europejski. Francuz czarnym koniem wyborów


Nasz głos w wyborach do PE przełoży się na to, kto pokieruje najważniejszym urzędem w Europie. Ale zagłosowanie na unijnego faworyta to spora wyborcza ekwilibrystyka.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Egipt: Co najmniej 17 rannych w eksplozji autokaru turystycznego w pobliżu piramid w Gizie

#zrodlo
Co najmniej 17 osób zostało rannych w niedzielę w eksplozji autokaru turystycznego w pobliżu nowego muzeum niedaleko piramid w Gizie w Egipcie - podał Reuters, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa.

Tagi: Egipt
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: Wybory do PE mogą być odrodzeniem klasycznej prawicy


Prawicowa partia Republikanie (LR) prowadzi zdaniem obserwatorów bardzo dobrą kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, co zapowiada odrodzenie się partii po klęsce w ostatnich wyborach prezydenckich we Francji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

We Francji manifestowało 15,5 tys. "żółtych kamizelek"

#zrodlo
W całej Francji w sobotę manifestowało tylko 15,5 tys. "żółtych kamizelek" - poinformowało francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. To najniższa frekwencja podczas sobotnich marszów od początku tego ruchu, którego pierwsza demonstracja odbyła się w listopadzie.

Tagi: Francja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Inauguracja nowego prezydenta Ukrainy. Kto będzię reprezentować Polskę?


Podczas inauguracji nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Polskę będą reprezentować minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska - przekazała PAP rzeczniczka prasowa MSZ Ewa Suwara.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wicekanclerz Austrii podał się do dymisji po publikacji kompromitującego filmu


Wicekanclerz Austrii Hans-Christian Strache oświadczył w sobotę, że podał się do dymisji, a szef rządu Sebastian Kurz ją przyjmie. Ma to związek z nagraniem, w którym Strache oferuje państwowe kontrakty rzekomej inwestorce z Rosji w zamian za pomoc w wyborach.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Darczewska: Jak refren powraca wizja Rosji mocarstwowej, upokarzanej i zdradzonej przez Zachód


- Zgodnie z powszechnym przekonaniem Polacy są odporni na rosyjskie manipulacje i kłamstwa „pisane cyrylicą”. To przekonanie szkodliwe - mówi Jolanta Darczewska, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich ds. bezpieczeństwa Europy Wschodniej

Tagi: Rosja, Europa
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wiceminister ds. brexitu: UE zmierza w zdecydowanie złą stronę


Brytyjski wiceminister ds. brexitu Martin Callanan ocenił w rozmowie z PAP, że Unia Europejska "zmierza w zdecydowanie złą stronę". Ostrzegł, że "szczerze obawiałby się konsekwencji" niezrealizowania przez rząd decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Wspólnoty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sztuka podtrzymania kontaktu. Tak wygląda relacja Rosja - USA


Między Waszyngtonem a Moskwą doszło do ożywienia kontaktów na najwyższym szczeblu. Wczoraj sekretarz stanu Mike Pompeo (na zdjęciu) spotkał się ze swoim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem w Soczi – drugi raz w tym miesiącu. Tym razem towarzyszył im Władimir Putin, który jest po godzinnej rozmowie telefonicznej z Dondalem Trumpem. Możliwe, że liderzy spotkają się w cztery oczy na szczycie G20 w Osace pod koniec czerwca.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Poślij cios i uciekaj. Partyzanci na wodach Zatoki Perskiej


Iran sięgnie po metody wojny asymetrycznej, co wpłynie na ceny paliw.

Tagi: Paliwa, Iran
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rzecznik Episkopatu: trzeba jeszcze raz przeanalizować przypadki pokazane w filmie Sekielskiego


Trzeba jeszcze raz przeanalizować przypadki pokazane w filmie Tomasza Sekielskiego. W przypadku nowych spraw należy rozpocząć procesy tak, aby dobro pokrzywdzonych było chronione - powiedział PAP rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, odnosząc się do filmu "Tylko nie mów nikomu".

Tagi: Filmy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Słowacja: Konferencja europejskich partii eurosceptycznych i nacjonalistycznych


Konferencja partii antyeuropejskich, antyislamskich i nacjonalistycznych ze Słowacji, Czech, Francji, Grecji i Austrii odbyła się w poniedziałek w Bratysławie. Liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego oświadczyła, że "Europa nie pozwala narodom mieć własnego zdania".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Stambuł jest kluczowy. Jeśli przegrasz w tym mieście, może to oznaczać początek twojego końca


AKP przegrała nawet w swoim mateczniku – Stambule. Jednak prezydent nie ma zamiaru się poddawać. Właśnie ogłosił, że metropolia ma głosować jeszcze raz.

Tagi: Stambuł
Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Prezydent Duda: Rozszerzenie UE powinno być dla KE tak ważne jak brexit


Sprawa rozszerzenia UE powinna być na agendzie przyszłej Komisji Europejskiej i innych instytucji unijnych na równi z problemem brexitu; są to problemy tej samej rangi - powiedział w czwartek w Tiranie prezydent Andrzej Duda.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pełzający konstytucyjny kryzys w Ameryce


Zdominowana przez demokratów Izba Reprezentantów prowadzi kampanię przeciw prezydentowi. Ludzie Trumpa nie pozostają w tyle.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Iran powiedział dość i przeszedł do kontrofensywy. Co dalej z porozumieniem nuklearnym?

#zrodlo
Kurcząca się gospodarka, dwucyfrowa inflacja, spadek wydobycia ropy – to efekty nałożonych przez USA sankcji na Teheran.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Polska eurofunduszowym prymusem. Wykorzystaliśmy najwięcej środków spośród państw UE


Wykorzystaliśmy prawie trzy czwarte pieniędzy przyznanych na lata 2014–2020 i rozliczyliśmy najwięcej funduszy spośród wszystkich państw członkowskich. Teraz trwa walka o budżet po 2020 r.

Tagi: Praca
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami