Wiadomości z tagiem Prokuratura  RSS
Kontrowersje wokół śmierci 33-latki w ciąży. Są zawiadomienia do służb

28.05.2023 18:14

Tragiczna śmierć 33-letniej kobiety w ciąży w szpitalu w Nowym Targu wzbudziła wiele pytań. Przyczyną śmierci było wystąpienie wstrząsu septycznego z niewydolnością wielonarządową w trakcie oczekiwania na poród. Rodzina zmarłej złożyła zawiadomienie do prokuratury, sugerując narażenie na niebezpieczeństwo przez personel szpitala. Reprezentacją rodziny zajmie się mecenas związana ze sprawą Izy z Pszczyny.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tragiczna awantura na Pestalozziego. Są wyniki sekcji zwłok zmarłej kobiety

27.05.2023 11:34

– To na razie wstępne wyniki sekcji zwłok, będziemy teraz oczekiwać na pełny protokół – słyszymy w prokuraturze, która nadzoruje śledztwo w sprawie tragedii na Skrzetusku. Na biurka śledczych z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ wpłynęły wstępne wyniki sekcji zwłok 25-letniej kobiety, […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Sąd zdecydował: 12 dzieci z Łęgowa odseparowanych od opiekunów

26.05.2023 15:04


​12 dzieci z domu w Łęgowie (Wielkopolskie) zostało odseparowanych od opiekunów - zdecydował sąd w Wągrowcu. Sprawa dotyczy możliwości stosowania przemocy fizycznej przez opiekunów, okoliczności wyjaśnia wągrowiecka prokuratura.

Źródło: www.rmf24.pl

Tragiczny wypadek na torowisku w Fordonie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego mężczyzny

26.05.2023 12:39

Nadzorująca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ ma już wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragedii doszło przed dwoma tygodniami w Fordonie. W czwartek (11 maja), około godziny siódmej rano, służby zostały powiadomione […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Śmierć młodego mężczyzny w trakcie interwencji policjiŚmierć młodego mężczyzny w trakcie interwencji policji

26.05.2023 10:10


Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Michał Toruński, śledztwo wszczęto pod kątem niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień, a także nieumyślnego spowodowania śmierci. Na tym etapie nikomu nie...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wypadek rosyjskiego samolotu w Moskwie w 2019 r. Surowa kara dla kapitana

26.05.2023 9:45

5 maja 2019 r. doszło w Moskwie do tragicznego wypadku rosyjskiego samolotu pasażerskiego należącego do Aerofłotu. Zginęło 41 osób znajdujących się na pokładzie, a udostępniony film z lądowania płonącego samolotu i ewakuacji pasażerów przeraża. Teraz rosyjska prokuratura żąda surowej kary dla pilota.

Źródło: podroze.onet.pl

Tragedia w szpitalu w Nowym Targu. Zmarła 33-latka w ciąży

25.05.2023 22:33


Na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Nowym Targu (woj. małopolskie) zmarła 33-letnia pacjentka w ciąży. Sprawą zajmuje się nowotarska prokuratura. Szpital wydał oświadczenie.

Źródło: www.rmf24.pl

Afera w banku. Pracownica przelewała pieniądze na swoje konto

25.05.2023 20:00


Przeklęty bank w Krakowie. Kto wszedł, tracił grube pieniądze
Policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę, która pracując w jednym z banków w Małopolsce oszukała klientów placówki na co najmniej 1,5 mln zł. Grozi jej za to 10 lat więzienia.
34-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego znalazła pracę w jednym z banków w Małopolsce jako doradca klienta. Najpierw pracowała w oddziale banku w Zakopanem, a następnie w Krakowie. Do jej zadań służbowych należała obsługa finansowa petentów, w szczególności zawieranie umów kredytowych, udzielanie pożyczek, przyjmowanie wniosków o wydanie kart kredytowych czy obsługa funduszy inwestycyjnych. Kobieta miłą aparycją, otwartością do ludzi i pewnością siebie wzbudzała zaufanie i zjednywała sobie klientów, co sprzyjało nadużyciom finansowym, których – jak informuje policja – dopuszczała się co najmniej od 2019 roku.
Umiejętne lawirowanie pomiędzy zaciągniętymi zobowiązaniami sympatycznej mazowszanki oraz kreatywność w pomysłach na zacieranie śladów działań wobec klientów sprawiły, że dopiero przypadek klienta zgłaszającego się do innej placówki banku w 2022 roku ujawnił działania kobiety. Pierwsze informacje o nieuczciwych działania 34-latki dotarły do organów ścigania w sierpniu 2022 roku. Wtedy do policjantów zgłosił się jeden z wielu oszukanych przez kobietę. Sprawą zajęli się małopolscy funkcjonariusze, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą, natomiast nadzór nad postępowaniem objęła Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.
Trwające prze kilka miesięcy śledztwo zaowocowało zebraniem obszernego materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie podejrzanej kilkunastu zarzutów. Jak ustalili śledczy, od października 2019 roku do czerwca 2022 roku podejrzana doprowadziła kilkunastu obsługiwanych klientów banku, w którym pracowała, do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w łącznej kwocie co najmniej półtora miliona zł. Jak można się domyślić, kobieta przywłaszczyła sobie te pieniądze.
Pracownica banku zachęcała klientów między innymi do inwestowania w fundusze czy zawierania umów kredytowych, wprowadzając ich w błąd, co do faktycznych zysków. Sama również zawierała na cudze dane umowy oraz podszywała się pod klientów, przeprowadzając na ich rachunkach nieautoryzowane transakcje. W toku śledztwa okazało się, że 34-latka miała na swoim koncie również przedłożenie pracodawcy sfałszowanego zaświadczenia o niekaralności, które uprzednio zakupiła na jednym z portali ogłoszeniowych.
Pod koniec kwietnia 2023 roku kobieta została zatrzymana przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Tam usłyszała 13 zarzutów. Podejrzana odpowie za oszustwa i przywłaszczenie pieniędzy w wysokości co najmniej 1,5 mln zł, a także posługiwanie się sfałszowanym dokumentem.
Jak informuje policja, 34-latka częściowo przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła obszerne wyjaśnienia. Kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Głośne zatrzymanie na Rolandzie Garrosie. Jest decyzja prokuratury ws. Rosjanki

25.05.2023 18:58

Po ponad dwóch latach śledztwa francuska prokuratura zakończyła dochodzenie ws. rzekomego ustawienia wyniku sportowego przez reprezentantkę Rosji Janę Sizikową.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
player+
Kontakt z nami