player+
Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
Płaca minimalna 2024. Rekordowe podwyżki, podwójna waloryzacja

28.05.2023 21:45

W 2024 pracownicy otrzymujący minimalne wynagrodzenie mogą mieć powody do zadowolenia. Inflacja przyspieszyła pokaźny wzrost płacy minimalnej, a jeśli uda się przeforsować organizacjom związkowym swoje propozycje, podwyżka będzie rekordowa.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Najnowszy sondaż to jasny sygnał dla rządu PiS. Polacy zaniepokojeni

28.05.2023 18:39

Rosyjska rakieta spada pod Bydgoszczą, a przez kilka miesięcy nikt jej nawet nie szuka. Do dziś nie udało się zaś znaleźć tajemniczego balonu, który ponad dwa tygodnie temu wleciał do Polski znad Białorusi. Takie incydenty powodują, że większość Polaków źle ocenia bezpieczeństwo naszego kraju - wynika z badania pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ponad połowa osób zgodziłaby się na obniżkę pensji. Jest jeden warunek

28.05.2023 17:21

Ponad połowa osób zgodziłaby się na obniżkę pensji. Jest jeden warunek
Aż 55 proc. pracowników w USA zgodziłoby się na obniżenie wynagrodzenia w zamian za możliwość pracy zdalnej – wynika z badania Ipsos dla „Washington Post”.
Praca zdalna, odkąd została masowo posmakowana w pandemii, dla wielu pracowników operacyjnych stała się jedynym słusznym rozwiązaniem. Wśród kadr zarządzających i menedżerów panuje jednak w tej sprawie zauważalny dwugłos.
Jedni, jak chociażby Elon Musk, kategorycznie nakazują ludziom powrót do biur. Inni, czego doskonałym przykładem jest Michael Dell, pozwalają pracownikom wykonywać obowiązki tam, gdzie jest to dla nich najwygodniejsze.

Praca zdalna jak benefit. W biurze tak, ale jest ale


A jak jest z samymi pracownikami? Ipsos przeprowadził dla „Washington Post” badanie ankietowe na próbie 1148 Amerykanów w wieku produkcyjnym, pytając ich o stosunek do pracy zdalnej w kontekście wynagrodzenia. Wyniki ponownie nie są jednoznaczne, choć dają pewien pogląd na podejście pracowników.
Aż 55 proc respondentów wskazuje, że zgodziłoby się na obniżkę wynagrodzenia, gdyby tylko otrzymali ofertę pracy wykonywanej całkowicie w domu. Równocześnie jednak 8 na 10 ankietowanych, jak twierdzi, nie miałoby problemów z modelem hybrydowym, ale tylko w przypadku uzyskania podwyżki.
Obecnie większość firm technologicznych, nie tylko Tesla, ale też m.in. Apple i Amazon, jest na etapie ściągania ludzi do biur. Ich pracownicy tymczasem walczą o zachowanie prawa do pracy zdalnej, przynajmniej w pewnym zakresie.
Powiedziałbym, że eksperyment się skończył, a technologia nie jest jeszcze wystarczająco dobra, aby ludzie mogli pozostać zdalnie na zawsze, zwłaszcza w przypadku startupów

– skomentował Sam Altman, szef OpenAI, pytany o ocenę home office.
Ciekawostka jest taka, że aktualnie praca zdalna zdaje się rosnąć do rangi benefitu, podczas gdy jeszcze niedawno pojawiały się głosy świadczące o jej obciążeniu dla budżetu domowego (kwestia opłat za energię elektryczną, internet, zużycie sprzętu w domu itd.)
Przypomnijmy, w Polsce praca zdalna została uregulowana wraz z nowelizacją Kodeksu Pracy z dnia 7 kwietnia 2023 roku, a pracownicy otrzymali na tej podstawie m.in. 24 dni zdalnej pracy w roku gwarantowane przez ustawodawcę. Wprowadzono też obowiązkowy dodatek dla pracowników zdalnych.

Pracownik Magazynowy- Magazynier

28.05.2023 11:42

P.W. CENTROSTAL-WROCŁAW S.A.
umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy od poniedziałku do piątku- jedna zmiana, udział w szkoleniach
Lokalizacja: mazowieckie, Płock
Obszar zawodowy: Logistyka / Dystrybucja

Źródło: www.praca.pl

Pracownik serwisu remontowego - monter

28.05.2023 11:05

ECOL Sp. z o.o.
Dołączając do zespołu będziesz odpowiedzialny za: Czyszczenie chemiczne i trawienie zbiorników, cystern, rurociągów, wymienników
Lokalizacja: śląskie, Rybnik
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

Pracownik serwisu smarowniczego – Monter utrzymania ruchu

28.05.2023 9:23

ECOL Sp. z o.o.
Dołączając do zespołu będziesz odpowiedzialny za: wykonywanie przeglądów maszyn i urządzeń, konserwację oraz drobne naprawy urządzeń
Lokalizacja: dolnośląskie, Wrocław
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

Szef MON zachęca cywilnych pracowników wojska, by zostawali żołnierzami

27.05.2023 22:10


Służba na misjach zagranicznych buduje pozycję Polski w świecie – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz... first appeared on .

Źródło: prasowki.org

Mechanik Agregatów Chłodniczych

27.05.2023 15:40

EWT Truck & Trailer
Autoryzowany partner producenta naczep SCHMITZ CARGOBULL AG poszukuje pracowników na stanowisko:     W zamian oferujemy: Pracę w
Lokalizacja: śląskie, Gliwice, Pionierów 8
Obszar zawodowy: Motoryzacja

Źródło: www.praca.pl

"Jedź ŁOŚtrożnie!" - apelują przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego"Jedź ŁOŚtrożnie!" - apelują przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego

27.05.2023 10:44


To ich dom i musimy to uszanować - mówi pracownik Parku, Krzysztof Bach.

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Pracownik Produkcji Wędliniarskiej

27.05.2023 10:36

Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o. Oddział w Bydgoszczy
Oferujemy: pracę w rozwijającej się firmie zatrudnienie na podstawie umowy o pracę pakiet medyczny korzystne ubezpieczenia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz, ul. Przemysłowa 27
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami