Olsztyn  RSS
Festiwal disco-polo w Olsztynie. Znamy ceny biletów!Na początku marca pojawiła się informacja, że w tym roku największy festiwal muzyki disco polo odbędzie się w Olsztynie, a nie jak co roku w Ostródzie. Gospodarzem koncertu będzie lotnisko na Dajtkach. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ukradł rower i na własnej skórze przekonał się, co to znaczy zostać okradzionym [WIDEO]

#zrodlo

Pewien mężczyzna zgłosił na olsztyńskim komisariace policji kradzież telefonu. Kilka dni później inna osoba zgłosiła kradzież drogiego roweru. Okazło się, że obie te sprawy się łączą, a poszkodowany jest zarazem sprawcą kradzieży.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kolejny akt wandalizmu. Celem padł znak drogowyZniszczony przystanek autobusowy, śmietnik, ławka w parku, czy znak drogowy - wiele zgłoszeń tej treści wciąż trafia do olsztyńskich służb. Te muszą reagować szybko - zwłaszcza w przypadku zniszczenia znaków drogowych, bo ten z pozoru niegroźny akt wandalizmu - może mieć poważne konsekwencje.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kortowiada 2019: rusza sprzedaż drugiej puli biletów. Ceny idą w górę

#zrodlo

Organizatorzy Kortowiady kilka dni temu ogłosili, że w tym roku koncerty na Górce Kortowskiej będą płatne. Zakończyła się już przedsprzedaż biletów i ruszyła sprzedaż drugiej puli. Zmieniła się też cena karnetów i biletów.

Tagi: Koncerty
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Wiosna na budowie obwodnicy Olsztyna [ZDJĘCIA]Oficjalnie minął już okres zimowej przerwy na budowach dróg. I choć wykonawca obwodnicy Olsztyna również miał prawo do całkowitego wstrzymania prac, to na każdym, niedokończonym jeszcze, fragmencie prace trwały. Co pozostało do wykonania?

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Przejście podziemne łączące Zatorze ze Śródmieściem do remontuPrzejście pod torami łączące ulicę 1 Maja z al. Wojska Polskiego ponownie zostało zamknięte. Tym razem to oznaka czegoś dobrego - tunel przejdzie gruntowny remont.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Pędzili ul. Armii Krajowej. W ciągu pół godziny trzech kierowców straciło prawo jazdyWczoraj, 18 marca, policjanci z olsztyńskiej drogówki patrolowali ul. Armii Krajowej. W przeciągu pół godziny zatrzymano aż trzech kierowców, którzy za nic mieli prawa ruchu drogowego i w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

''Dziki problem'' powracaDziki, spacerujące w okolicy skrzyżowania ulicy Wilczyńskiego z ulicą Sikorskiego, sfotografował w minioną sobotę jeden z naszych czytelników. Takie, dzikie przechadzki to również niemal codzienność w okolicy parku Górka Jasia na osiedlu Podleśna. Co ciekawe, te zwierzęta, wychodzące z lasu na teren osiedli, nie są już wywożone do odłowni.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Przywłaszczyli telefon w znanej restauracji. Rozpoznajesz ich?

#zrodlo

Olsztyńscy policjanci poszukują kobiety i mężczyzny, którzy są poszukiwani za przywłaszczenie telefonu komórkowego, do którego doszło w znanej restauracji na Placu Roosevelta. Rozpoznajesz ich?

Tagi: Policja
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Wstrzymana odprawa na przejściu w GronowieUtrudnienia na przejściu granicznym w Gronowie. Strażnicy graniczni poinformowali o planowanym wstrzymaniu odpraw osób i środków transportu.

Tagi: Transport
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Tablice informujące o jakości powietrza staną w Olsztynie?W okresie zimowym jakość powietrza w Olsztynie pozostawia wiele do życzenia. Problem smogu jest więc znany, a władze miasta uruchomiły nawet aplikację, dzięki której każdy mieszkaniec ma możliwość sprawdzić, jakim powietrzem oddycha w danej części miasta. Olsztyńska radna chce pójść o krok dalej i proponuje montaż tablic informujących o jakości powietrza.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Strażacy będą trenować bez powodowania utrudnień w ruchuOlsztyńscy strażacy mogą ćwiczyć demontaż barier dzielących pasy ruchu, bez konieczności powodowania utrudnień w ruchu. Dzięki współpracy z drogowcami z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - w ośrodku KW PSP w Gutkowie powstał nowy obiekt do tego typu ćwiczeń.

Tagi: Strażacy
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Powrót małego ruchu granicznego i kolejne środki z programu Polska Wschodnia. Były marszałek województwa kandydatem do europarlamentuJacek Protas, były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wystartuje w wyborach do europarlamentu. Obecny poseł na Sejm RP z ramienia PO wystartuje z 10. ostatniego miejsca na liście Koalicji Europejskiej.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kierowcy ciężarówek z budowy zanieczyścili ulicę. Sprawca ukarany

#zrodlo

Dzisiaj, 18 marca, dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczonej jezdni. Kierowcy ciężarówek, wyjeżdżając z budowy zanieczyścili nawierzchnę ul. Lubelskiej w Olsztynie. Sprawca został ukarany.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyński Rower Miejski powróci wcześniej niż przewidywano? Jest wykonawcaJedyną ofertę obsługi systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego złożyła forma Roovee, która obsługiwała pilotażową wersję. Początkowo oczekiwano, że ORM w tym roku ruszy na początku czerwca. Jednak prezydent Piotr Grzymowicz wskazuje, że rowerami będziemy mogli pojechać jeszcze wcześniej.

Tagi: Rowery
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kolejne prace na obwodnicy Olsztyna. Będą utrudnieniaOd wtorku, 19 marca, kierowcy poruszający się obwodnicą Olsztyna muszą liczyć się z utrudnieniami. Wykonawca przechodzi do kolejnego etapu prac, w związku z tym na odcinku Jaroty-Wójtowo ruch będzie utrudniony.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur powiedzą "nie" pedofilii w KościeleW najbliższą niedzielę, 24 marca, w Olsztynie odbędzie się protest przeciwko pedofilii w Kościele. Jest to odpowiedź na czwartkową (14 marca) konferencję Episkopatu, podczas której zabrakło przeprosin pod adresem ofiar.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyn się zazielenił w Dzień św. Patryka [ZDJĘCIA]Wczoraj, 17 marca, obchodziliśmy Dzień św. Patryka, czyli święto narodowe Irlandii. Obchody objęły cały świat. Olsztyn także przyłączył się do świętowania i z tej okazji wiele obiektów zostało podświetlonych na zielono.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Czy olsztynianie doczekają się nowego dworca? Prezydent widzi szanse, ale ma też obawyTemat nowego dworca od miesięcy nie schodzi z ust olsztynian. Wojewódzki Konserwator Zabytków odmówił wpisania budynku do rejestru zabytków. Jednak od tej decyzji odwołali się społecznicy. Prezydent Piotr Grzymowicz uważa, że olsztynianie zasługują na nowoczesny obiekt i że PKP ma na ten cel kilkadziesiąt milionów złotych, ale ma też pewne obawy.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Lotnisko na Dajtkach gospodarzem festiwalu disco-poloLotnisko należące do aeroklubu warmińsko-mazurskiego na osiedlu Dajtki będzie gospodarzem kolejnej odsłony Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, który pod koniec lipca odbędzie się w Olsztynie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dzięki wygranej z Wigrami Suwałki, Stomil wydostał się ze strefy spadkowej [ZDJĘCIA, BRAMKI]- Zdobyliśmy bardzo cenne punkty, trzeba zaznaczyć, że z silnym rywalem - powiedział tuż po spotkaniu trener Stomilu, Piotr Zajączkowski.

Tagi: Suwałki
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Kortowiada 2019. Płatne koncerty na Górce Kortowskiej. Znamy ceny biletów!Znamy ceny biletów oraz karnetów, jakie będą obowiązywać podczas koncertów na Górce Kortowskiej podczas tegorocznej odsłony święta studentów UWM.

Tagi: Koncerty
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Policjanci uderzyli w środowisko pseudokibiców. Zatrzymano cztery osobyOlsztyńscy policjanci po raz kolejny w tym miesiącu uderzyli w środowisko pseudokibiców. W wyniku ich działań zatrzymano cztery osoby, które posiadały narkotyki.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Młodzież protestowała pod olsztyńskim ratuszem w obronie planety [ZDJĘCIA]Konkretne argumenty, głośne hasła i odważne podejście do polityki ekologicznej - tak można określić dzisiejszy ''Szkolny Strajk Klimatyczny'', który odbył się przed olsztyńskim ratuszem. Młodzież mówiła wprost - walczą o planetę, bo to ich przyszłość - nie zaś tych, którzy obecnie mówią ''ekologia nam się nie opłaca''.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

35-latka piła piwo w parku, ''opiekując się'' małym dzieckiem [WIDEO]Wczoraj, 14 marca, operator monitoringu zauważył kobietę, która piła piwo w olsztyńskim Parku Podzamcze. Okazało się, że 35-latka była pijana, a pod opieką miała małe dziecko.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Zamachy terrorystyczne w Christchurch. Na miejscu jest kulomiot olsztyńskiego klubu

#zrodlo

Do strzelaniny w Christchurch w Nowej Zelandii doszło dziś około godziny 2:45 czasu polskiego, w meczecie Al-Nur i przed godziną 4 nad ranem czasu polskiego, na przedmieściu Christchurch w meczecie Masdżid Linwood. Niedaleko miejsca tragedii przebywa kulomiot klubu AZS Olsztyn, Konrad Bukowiecki, który zapewnia, że jest bezpieczny.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Rusza budowa Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji w OlsztynieLaboratorium światła, obserwatorium astronomiczne na dachu, sale eksperymentu dla dzieci, czy laboratorium nauki życia - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowane w Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji, którego budowa właśnie ruszyła w olsztyńskim Kortowie. Olsztyński odpowiednik warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2021 roku.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Olsztyńska drogówka w programie ''Stop drogówka''Kamery programu ''Stop drogówka'' telewizji TV4 towarzyszyły pracy olsztyńskich funkcjonariuszy. Odcinek z udziałem policjantów ze stolicy Warmii i Mazur będzie można oglądać już w sobotę, 16 marca.

Tagi: Policja
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dalsze prace remontowe na Leonharda. W planach modernizacja całej ulicyDrogowcy szykują się do kontynuowania remontu ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Kołobrzeską. W planach miasta jest również dalsza przebudowa, aż do inwestycji realizowanej obecnie przez Budimex. Na ten cel środków póki co brak.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Szanowna Pani Rzecznik Ratusza Marta Bartoszewicz odpowiada: W 2019 roku 25 000 000 zł. na OSiR! Gumowisko na Dajtkach?- Mamy 10 orlików!Okazuje się, że cierpliwość to najlepszy nauczyciel. Szanowna Pani Rzecznik Ratusza Marta Bartoszewicz odpowiedziała na pytania moich Czytelników!

Tagi: Ratusz
Źródło: www.olsztyn.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami