Wiadomości dnia  RSS
Afera wizowa. Posłanka KO komentuje doniesienia WP

#zrodlo
Dziennikarze WP ujawnili, że podejrzany w aferze wizowej Edgar K. został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusz CBA wręczył mu łapówkę. Edgar K. do dziś nie został zatrzymany. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego, a PiS bagatelizuje sprawę. - Wszystko ma wpływ na kampanię, która jest na finiszu. PiS będzie chciał zakopać gdzie tylko może wszystkie swoje afery. Dla nich nie jest aferą problem z migrantami, nie było dla nich afery respiratorowej i nie było dla nich afery willa plus. To ludzie, którzy budują całą narrację na kłamstwie i manipulacji przy pomocy telewizji publicznej - komentowała w programie "Tłit" posłanka KO Marta Wcisło.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Krwawa wymiana ognia. Rosjanie próbowali odbić Kliszczijiwkę

#zrodlo
Rosjanie próbują odzyskać utracone tereny w wyniku ukraińskiej kontrofensywy w okolicach Bachmutu. Po tym jak Kijów odbił z rąk rosyjskich okupantów okoliczne wsie pod miastem, oddziały Putina stały się łatwiejszym celem. Agencja Reutera udostępniła nagranie z kamery zamontowanej na hełmie Ukraińca, która nagrała moment rosyjskiego szturmu na ukraińskie pozycje obronne w Kliszczijiwce. Jak wcześniej zaznaczyło BBC, wyzwolenie Kliszczijiwki zapewniło Ukraińcom "klucze do Bachmutu", co wiąże się z tym, że tuż obok tej miejscowości leżą wzgórza, pozwalające kontrolować leżący w dole Bachmut, jak i drogę do strategicznej dla Rosjan Gorłówki. Stąd też na nagraniu można zauważyć, że Ukraińcy zaciekle bronią swojej pozycji, odpierając atak. Żołnierze Zełenskiego należą do 80. Brygady Szturmowej i w momencie ataku wroga byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt, który pozwolił im nie doprowadzić do wyłomu linii obrony.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Morawiecki chwali bazarek. Sprawdzono, ile za zakupy płaci jego żona


Mateusz Morawiecki zdradził, gdzie jego żona, Iwona Morawiecka, robi na co dzień zakupy. Okazuje się, że jest to jeden z warszawskich bazarków. Zdaniem polityka ceny są tam konkurencyjne. Sprawdzono, czy rzeczywiście można tam tanio wykonać zakupy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Orgia na plebanii. Rodzice nie chcą tu komunii dla swoich dzieci

#zrodlo
Parafia w Dąbrowie Górniczej musi liczyć się ze zmniejszoną liczbą dzieci, które przystąpią do I komunii świętej. Ich rodzice nie chcą, by naukę prowadzili tutejsi księża. To pokłosie skandalu, których wybuchł po ujawnieniu informacji o seksualnej orgii na plebanii.

Tagi: Seks
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ohydne, co zrobił dziewczynce. Policja szuka mężczyzny

#zrodlo
Pilne poszukiwania w Poznaniu. Policja opublikowała zdjęcia mężczyzny podejrzewanego o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej. Funkcjonariusze proszą o pomoc.

Tagi: Policja, Seks
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Bolą mnie słowa tego człowieka". Posłanka wspomina napaść

#zrodlo
Posłanka KO Marta Wcisło padła ofiarą ataku podczas kampanii wyborczej. - Odpowiedzialność spoczywa na politykach PiS-u, którzy 24 godziny na dobę kolportują negatywny przekaz, który idzie w eter. Robią to za pomocą mediów, które są w ich rękach. Tym przekazem mówią ich wyborcy. Zostałam napadnięta przez człowieka, z którym nie zamieniłam słowa, który mówił do mnie: "Wcisło, takich jak ty trzeba wybić". Rzucił się na mnie, używając okropnych słów - wspominała posłanka w programie "Tłit" WP. - Prokuratura objęła tego człowieka dozorem policyjnym. Ma się do mnie nie zbliżać na 100 metrów i nie kontaktować się. Został mu postawiony zarzut przed dostarczeniem przeze mnie obdukcji. Mój pełnomocnik przygotowuje pismo do prokuratury. Mam zwichnięty bark i krwiaka. Te dolegliwości przejdą. Mnie boli co innego. Bolą mnie słowa tego człowieka, które odbieram nie tylko pod swoim adresem, ale też pod adresem ludzi, którzy myślą inaczej. Nikt nie ma prawa tak mówić. Kaczyński i jego funkcjonariusze są za to odpowiedzialni. Mówią od świtu do nocy, że nie jesteśmy Polakami i mamy jechać do Niemiec. Tym przekazem posługują się ludzie, którzy im ufają - dodała.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Karol Szymanowski bohaterem Google Doodle. Tak uhonorowano 141. rocznicę jego urodzin

#zrodlo
Użytkownicy wyszukiwarki Google we wtorek 3 października mogą podziwiać okolicznościową grafikę - Doodle. Ta przypomina o rocznicy urodzin Karola Szymanowskiego - polskiego kompozytora, pedagoga i pianisty.

Tagi: Google
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Chiny wyśmiały okręt podwodny Tajwanu. "Chcą miotłą powstrzymać przypływ"

#zrodlo
Tajwan w czwartek zaprezentował podczas ceremonii w Kaohsiung swoją pierwszą łódź podwodną o wyporności około 2,7 tys. ton. Chiny zareagowały szyderczym komentarzem.

Tagi: Chiny
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Przeklęte miejsce". Sąsiad opowiedział o poszukiwanym Majtczaku

#zrodlo
Poszukiwany przez policję Sebastian Majtczak na co dzień mieszkał w Łodzi w budynku, który określono jako "przeklęty". To właśnie tam w styczniu doszło do zabójstwa dwóch osób.

Tagi: Policja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Chiny kupują kolejny kraj? Superszybka kolej gotowa

#zrodlo
Wielka inwestycja Indonezji dobiegła końca. Po wielu latach pracy nad infrastrukturą szybkiej kolei w poniedziałek otwarto pierwszą linię kolei dużych prędkości, zbudowaną aż za 7,3 mld dolarów. Nic jednak nie udałoby się bez finansowej pomocy Chin. Agencja AP udostępniła nagrania z uroczystego przejazdu pociągu Woosh i widać na nim, że może on pomieścić ok. 600 pasażerów, a jego maksymalna prędkość to 350 km/h. Jak zaznaczyły indonezyjskie media, ta inwestycja pozwoli skrócić czas przejazdu pomiędzy stolicą Indonezji Dżakartą a oddalonym o ponad 140 km miastem Bandung z trzech godzin do 45 minut. Kilka słów od siebie dodał również prezydent kraju Joko Widodo. - Nazwa "Woosh" inspirowana jest odgłosem mknącego szybkiego pociągu. Jest to również skrótowiec oznaczający po indonezyjsku oszczędność czasu, optymalne działanie, niezawodny system - wyjaśnił Widodo. Trzeba pamiętać, że we wszystkim jest także duża zasługa Chin. Woosh jest pierwszym szybkim pociągiem w Azji Południowo-Wschodniej, a dla Chin - pierwszym takim projektem zrealizowanym za granicą. Pekin stara się promować swoje rozwiązania w tej dziedzinie, dlatego niewykluczone, że w najbliższych latach właśnie tak będzie przekupywał biedniejsze kraje Azji, by szeregiem inwestycji, uzależniać od siebie kolejne rządy i osłabiać pozycję Tajwanu w tym regionie.

Tagi: Pekin, Chiny
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Gangsterzy na zawołanie polityka PiS? Ujawniono dane ze śledztwa

#zrodlo
W 2017 roku jeleniogórski wydział Centralnego Biura Śledczego Policji zaczął rozpracowywać handlarzy narkotyków. W trakcie śledztwa wyszły na jaw inne bulwersujące fakty - m.in. mafijne układy z politykami - informuje "Gazeta Wyborcza".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poseł KO zaatakował Kaczyńskiego. "Drze się do niemieckiego mikrofonu"


Poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu korzystanie z niemieckiego mikrofonu. Odwołał się w ten sposób do antyniemieckiej retoryki partii rządzącej. Lawina komentarzy ruszyła od razu.

Tagi: TVP Sport
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Samolot-amfibia". Niepokojące ruchy Rosjan na Morzu Czarnym


W ostatnich tygodniach komponent lotniczy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej przyjął szczególnie ważną rolę w operacjach formacji - donosi brytyjski wywiad. Kluczową ma odgrywać samolot-amfibia Be-12.

Tagi: Rosja, Loty
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Konfederacja. Program wyborczy 2023. "Konstytucja wolności" przekona wyborców?

#zrodlo
Konfederacja przestawiła swój program wyborczy podczas konwencji programowej, odbywającej się 24 czerwca 2023 r. Założenia nazwane zostały "Konstytucją wolności". Jakie obietnice wyborcze się w niej znalazły?

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poranek Wirtualnej Polski. Pasmo publicystyczne

#zrodlo
Zapraszamy na poranne pasmo publicystyczne Wirtualnej Polski. Od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 na stronie głównej WP. Zapraszamy na "Tłit" (godz. 7.45) i "Newsroom WP" (godz. 8.10).

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Całe Niemcy już wiedzą. Media za Odrą piszą o Sebastianie Majtczaku

#zrodlo
Trwają poszukiwania Sebastiana Majtczaka, który miał usłyszeć zarzuty w związku z wypadkiem na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Mężczyzna posiada także niemieckie obywatelstwo i to właśnie za Odrą urywa się za nim ślad. Teraz za sprawą artykułu w niemieckim dzienniku "Bild" sprawa zyskała rozgłos nad Sprewą.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zaproszą Tuska do TVP? Tego chcą Polacy

#zrodlo
Donald Tusk to wróg numer jeden telewizji rządowej. Nic zatem dziwnego, że podczas trwającej kampanii nie został ani razu zaproszony do programu "Gość Wiadomości" TVP, w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem, jak wynika z najnowszego sondażu dla WP, tego chce większość Polaków.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

104-latka skoczyła ze spadochronem. To rekord

#zrodlo
Dorothy Hoffner, 104-letnia kobieta z Chicago, dokonała niezwykłego wyczynu, skacząc w niedzielę ze spadochronem w tandemie z instruktorem. Informację o tym niecodziennym wydarzeniu przekazał portal sieci ABC, podkreślając, że Hoffner jest najstarszą osobą, która zdecydowała się na taką odważną próbę.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Historyczny szczyt" bez Polski. Jednoznaczny komentarz: "Powinien być minister"


Podczas gdy szefowie dyplomacji z UE miały w Kijowie rozmawiać o planie pokojowym Wołodymyra Zełenskiego i wsparciu dla Ukrainy, minister Zbigniew Rau "stanowczo odpowiada Tuskowi w sprawie propozycji zaprowadzenia niemieckich porządków w Polsce". - To dziecinada - mówi WP Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech oraz we Francji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zdobyczny czołg się zepsuł. Ukraiński żołnierz złożył skargę... w Rosji

#zrodlo
Ukraińska armia nie tylko niszczy rosyjski sprzęt, ale też go przejmuje. Niestety, często okazuje się, że jest to prawdziwa tandeta. Tak było z czołgiem T-72B3, przejętym przez Ukraińców jesienią ubiegłego roku w okolicach Izium. Ukraiński żołnierz postanowił złożyć skargę producentowi w Rosji, że dostarcza na front wadliwe pojazdy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Postępuje laicyzacja Polski. "Nie ma żadnych szans, żeby to zatrzymać"

#zrodlo
Polacy w spisie powszechnym odnieśli się do swojej wiary. Wynik? O wiele mniej deklarujących się katolików niż przed dekadą. - Skandale zburzyły społeczny obraz biskupów i księży. Utrata wiarygodności jest jedną z głównych przyczyn galopującej laicyzacji - mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński w rozmowie z WP.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Nie jesteśmy partią aniołów". Morawiecki przeprasza za PiS

#zrodlo
Mateusz Morawiecki pojawił się dziś w Stalowej Woli, aby przekonywać Polaków do głosowania na PiS w najbliższych wyborach. Premier chwalił swoją partię, ale wyznał, że ta także "popełniała sporo błędów". Szef rządu nawet przeprosił za nie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Jestem zawiedziony tym, co pani mówi". Kaczyński pogroził Holeckiej

#zrodlo
W poniedziałek gościem "Gościa Wiadomości" w TVP był Jarosław Kaczyński. - Jestem zawiedziony tym, co pani mówi - odpowiedział Danucie Holeckiej na pytanie nawiązujące do Marszu Miliona Serc, który przeszedł ulicami Warszawy w niedzielę.

Tagi: Warszawa
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Karol zaginął w tajemniczych okolicznościach. Jest finał poszukiwań

#zrodlo
Kiedy Karol opuszczał swój dom, aby udać się do centrum handlowego, nikt nie przypuszczał, że to będzie jego ostatnia droga. Mężczyzna przepadł bez śladu, a po kilku dniach odnaleziono jego zwłoki. Śmierć 27-latka owiana jest tajemnicą. Chwile przed jego zniknięciem uchwyciły go kamery miejskiego monitoringu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Jasne stanowisko UE. Bruksela wspiera Erywań


Ursula von der Leyen rozmawiała o sytuacji w Górskim Karabachu z premierem Armenii Nikolą Paszynianem. Szefowa KE potwierdziła wsparcie dla Erywania i zapowiedziała utworzenie specjalnego funduszu dla Ormian, którzy opuszczają swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Dziecko było torturowane i gwałcone. Jest opinia seksuologa

#zrodlo
Vitalij S., 26-letni mężczyzna podejrzewany jest o próbę zamordowania małego syna swojej partnerki, a także o zgwałcenie i znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Według opinii biegłego seksuologa cierpi na zaburzenia preferencji seksualnych. Natomiast u matki chłopca, która również jest podejrzana o te same przestępstwa, biegły nie stwierdził takich zaburzeń.

Tagi: NATO, Seks, Burze
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Więcej niż pakt o nieagresji". Tusk wyznacza strategię po Marszu Miliona Serc

#zrodlo
Według Koalicji Obywatelskiej wzmianki o Marszu Miliona Serc dotarły do większości polskich użytkowników mediów społecznościowych. Teraz w podtrzymaniu mobilizacji mają pomóc spotkania m.in. z Donaldem Tuskiem, Rafałem Trzaskowskim i Michałem Kołodziejczakiem. Szef PO zarządził też "pakt o nieagresji" z Trzecią Drogą - dowiaduje się WP.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Pijany 14-latek za kierownicą. Podróż skończyła się w rzece


Pijany 14-latek z 16-letnim pasażerem skończyli swoją podróż samochodem ojca młodszego z nastolatków w rzece w gminie Kłodzko. Badanie zawartości alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący miał 1,2 promila.

Tagi: Alkohol
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Polityka zagraniczna w cieniu kampanii. Polskie władze celowo zignorowały Kijów


Szef MSZ Zbigniew Rau sam zdecydował, że nie pojedzie na szczyt szefów unijnej dyplomacji w Kijowie i wyśle tam podsekretarza stanu. Wybrał uczestnictwo w partyjnej konwencji PiS - dowiaduje się WP w źródłach dyplomatycznych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

26 godzin na SOR-ze. "Położyli mnie jak prosiaka"

#zrodlo
70-letni pacjent czekał na pomoc lekarza przez 26 godzin. Skandaliczna sytuacja miała miejsce na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. - Położyli mnie tu jak prosiaka - grzmiał mężczyzna na udostępnionym w sieci nagraniu. Do sprawy odniosła się już dyrekcja placówki.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Najczęściej czytane
Afera wizowa. Posłanka KO komentuje doniesienia WP

#zrodlo
Dziennikarze WP ujawnili, że podejrzany w aferze wizowej Edgar K. został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusz CBA wręczył mu łapówkę. Edgar K. do dziś nie został zatrzymany. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego, a PiS bagatelizuje sprawę. - Wszystko ma wpływ na kampanię, która jest na finiszu. PiS będzie chciał zakopać gdzie tylko może wszystkie swoje afery. Dla nich nie jest aferą problem z migrantami, nie było dla nich afery respiratorowej i nie było dla nich afery willa plus. To ludzie, którzy budują całą narrację na kłamstwie i manipulacji przy pomocy telewizji publicznej - komentowała w programie "Tłit" posłanka KO Marta Wcisło.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami