Wiadomości dnia  RSS
Morawiecki: staramy się dać Brytyjczykom pole manewru


Zaproponowałem formułę, dzięki której Londyn nie jest postawiony pod ścianą; staramy się dać Brytyjczykom pole manewru i nie dociskać naszych partnerów - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, podsumowując ustalenia unijnego szczytu w sprawie brexitu.

Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: May: może nie dojść do głosowania nad umową ws. brexitu


Brytyjska premier Theresa May napisała w piątek w liście do posłów, że w razie braku ich poparcia może zrezygnować z ponownego głosowania nad projektem umowy wyjścia z UE, otwierając drogę do bezumownego opuszczenia Wspólnoty lub długiego opóźnienia brexitu.

Źródło: www.deon.pl

Donald Trump: IS nie kontroluje już żadnego kawałka Syrii

#zrodlo
Prezydent USA Donald Trump ogłosił w piątek, że Państwo Islamskie (IS) nie kontroluje już żadnego kawałka terytorium Syrii. Dowodzące ofensywą na ostatnią enklawę IS Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) nie wydały jednak komunikatu w tej sprawie.

Donald Tusk: stanowisko UE w sprawie Wzgórz Golan pozostaje niezmienne

#zrodlo
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Brukseli, że UE podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie Wzgórz Golan. Unia Europejska nie uznaje zwierzchnictwa Izraela nad tym obszarem.

Źródło: www.deon.pl

Jagland: większość ma obowiązek przestrzegać prawa i dbać, by mniejszości i opozycja mieli swoje prawa


Prawa człowieka oznaczają, że większość nie może mieć wszystkiego, musi przestrzegać prawa i pilnować, by mniejszości i opozycja mieli swoje prawa - mówił w Warszawie szef Rady Europy Thorbjorn Jagland. Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreślił, że standardy RE są ważnym wyznacznikiem działania Polski.

Źródło: www.deon.pl

Broniarz: to, czy dojdzie do strajku, zależy wyłącznie od minister Zalewskiej


To, czy dojdzie do strajku i jak on będzie przebiegał, zależy tylko i wyłącznie od pani minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - powiedział w piątek szef ZNP Sławomir Broniarz.

Źródło: www.deon.pl

Gdańsk: sąd umorzył postępowanie ws. oświadczeń majątkowych Adamowicza


W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza miejscowy Sąd Rejonowy umorzył w piątek postępowanie w sprawie, w której samorządowiec był oskarżony o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.deon.pl

UE / Morawiecki: chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu


Łatwo przerzucać winę jednych na drugich, ale chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu - tak w piątek premier Mateusz Morawiecki w Brukseli odniósł się do ustaleń pierwszego dnia szczytu ws. przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Źródło: www.deon.pl

Irak: 94 ofiary śmiertelne zatonięcia promu na rzece Tygrys


Do 94 wzrosła liczba osób, które zginęły w czwartek w wyniku zatonięcia promu na rzece Tygrys w pobliżu Mosulu w północnym Iraku. Jak pisze AFP, większość ofiar to kobiety i dzieci. To najbardziej tragiczny w skutkach wypadek w Iraku w ostatnich latach.

Tagi: Irak, Mosul
Źródło: www.deon.pl

Amnesty International: wzywamy światowych przywódców do zażegnania kryzysu w Wenezueli


Wzywamy światowych przywódców do zażegnania kryzysu humanitarnego! Dołącz do nas i rozpal #ŚwiatłoDlaWenezueli - zaapelowało w komunikacie przesłanym w czwartek PAP biuro prasowe Amnesty International.

Źródło: www.deon.pl

Trump: nadszedł czas, by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela

#zrodlo
Prezydent USA Donald Trump oznajmił w czwartek, że nadszedł czas, by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela; napisał na Twitterze, że ma to "kluczowe strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Izraela i stabilności regionu".

Źródło: www.deon.pl

Kraków: Oświatowa Solidarność zapowiedziała protest głodowy od poniedziałku


Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele Solidarności rozpoczną protest głodowy - poinformował w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.

Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: ponad milion podpisów pod petycją o wycofanie się z brexitu


Ponad milion Brytyjczyków podpisało się do czwartkowego popołudnia pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.

Źródło: www.deon.pl

Irak: ponad 50 osób zginęło w wyniku zatonięcia promu

#zrodlo
Co najmniej 54 osoby zginęły, kiedy w czwartek na rzece Tygrys w pobliżu Mosulu w Iraku zatonął prom - informuje AFP, powołując się na władze. 28 osób jest zaginionych.

Tagi: Irak, Mosul
Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: policja bada wybicie szyb w pięciu meczetach w West Midlands

#zrodlo
W nocy ze środy na czwartek nieznani sprawcy wybili szyby w pięciu meczetach na terenie drugiego co do wielkości miasta W. Brytanii - Birmingham. Policja hrabstwa West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii poinformowała o wszczęciu śledztwa.

Źródło: www.deon.pl

Wrocław: kara grzywny dla Fundacji "Pro - prawo do życia" za antyaborcyjny bilbord


Na karę 5 tys. grzywny skazał wrocławski sąd założyciela Fundacji "Pro - prawo do życia" za wyeksponowanie w centrum Wrocławia antyaborcyjnego bilbordu, na którym widniały martwe ludzkie płody. Przedstawiciel fundacji zapowiada apelację.

Źródło: www.deon.pl

Nikaragua: rząd zwolni z więzień wszystkich opozycjonistów


Rząd prezydenta Nikaragui Daniela Ortegi zapowiedział w środę zwolnienie w ciagu 90 dni wszystkich aresztowanych uczestników demonstracji antyrządowych aby przełamać impas w rozmowach z opozycją.

Źródło: www.deon.pl

Nowa Zelandia: premier ogłosiła zakaz sprzedaży broni półautomatycznej i szturmowej

#zrodlo
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w czwartek zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków do nich o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia.

Źródło: www.deon.pl

Legutko o strajkach nauczycieli i polityce ZNP. "To awanturnicza polityka; Broniarz szantażuje rząd"


Domaganie się bardzo dramatycznego skoku wynagrodzeń dla nauczycieli, to "awanturnicza" polityka; prezes ZNP Sławomir Broniarz szantażuje rząd - ocenił w czwartek europoseł PiS Ryszard Legutko.

Źródło: www.deon.pl

Scenariusze brexitu przed szczytem UE rodzą więcej pytań niż odpowiedzi


Przed rozpoczynającym się w czwartek w Brukseli szczytem UE możliwe scenariusze brexitu rodzą więcej pytań niż odpowiedzi. Na kilkanaście godzin przed spotkaniem nadal nie wiadomo, jak przywódcy unijni zareagują na wniosek Wielkiej Brytanii o przedłużenie procesu.

Źródło: www.deon.pl

W Pałacu Prezydenckim spotkanie prezydenta i premiera ws. postulatów nauczycieli

#zrodlo
W środę po godz. 19 premier Mateusz Morawiecki przybył do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczące postulatów nauczycieli ws. wzrostu ich wynagrodzeń.

Źródło: www.deon.pl

Premier Morawiecki w czwartek udaje się na szczyt UE do Brukseli


Premier Mateusz Morawiecki w czwartek udaje się na dwudniowy szczyt UE do Brukseli.

Trybunał ONZ zwiększył wymiar kary dla Karadżicia z 40 lat więzienia na dożywocie


Trybunał ONZ w Hadze zwiększył w środę wymiar kary dla byłego przywódcy bośniackich Serbów Radovana Karadżicia z 40 lat więzienia na dożywocie.

Źródło: www.deon.pl

Polscy piłkarze już w Wiedniu, jutro zagrają z Austrią

#zrodlo
Piłkarze reprezentacji Polski przybyli w środowe wczesne popołudnie do Wiednia, gdzie w czwartek zagrają z Austrią inauguracyjny mecz eliminacji mistrzostw Europy. W hotelu w centrum miasta czekała na nich kilkuosobowa grupa kibiców.

Źródło: www.deon.pl

Pierwsza dama o Klinice "Budzik": nie mam wątpliwości, jak potrzebna jest ta inwestycja


Nie mam wątpliwości co do tego, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja - mówiła w środę o Klinice "Budzik" dla dorosłych pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która budowę placówki objęła honorowym patronatem.

Źródło: www.deon.pl

1,49 mld euro grzywny dla Google za blokowanie konkurencji

#zrodlo
Firma Google ma zapłacić 1,49 mld euro (6,39 mld zł) grzywny za działania monopolowe polegające na blokowaniu konkurencyjnych firm - poinformowała komisarz ds. konkurencji UE Margrethe Vestager.

Tagi: Google
Źródło: www.deon.pl

Putin wyraził nadzieję na zapewnienie sukcesji władzy w Kazachstanie


Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził w środę nadzieję na zapewnienie sukcesji władzy w Kazachstanie po ustąpieniu Nursułtana Nazarbajewa z urzędu prezydenta tego kraju. Podziękował też Nazarbajewowi za wkład w pogłębianie integracji eurazjatyckiej.

Źródło: www.deon.pl

Downing Street: May nie poprosi o długie opóźnienie brexitu

#zrodlo
Źródło na Downing Street wykluczyło w środę możliwość długiego opóźnienia brexitu, podkreślając, że szefowa rządu poprosi jedynie, aby dać parlamentowi więcej czasu na porozumienie ws. dalszych działań. "Naród czeka blisko trzy lata (na wyjście z UE)" - dodano.

Źródło: www.deon.pl

Nieoficjalnie: w środę wieczorem prezydent spotka się z premierem ws. oczekiwań płacowych nauczycieli


W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu ich wynagrodzeń - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta RP.

W Rzymie pierwsze rozmowy USA i Rosji na temat kryzysu w Wenezueli


Według Stanów Zjednoczonych w sprawie kryzysu w Wenezueli możliwe są "wszystkie opcje" - takie stanowisko przedstawił we wtorek w Rzymie specjalny reprezentant władz USA Elliot Abrams podczas pierwszych rozmów z delegacją rosyjską na temat sytuacji w Caracas.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami