Wiadomości dnia  RSS
Fala kulminacyjna dotarła do Krakowa. Służby apelują o ostrożność

#zrodlo
Fala kulminacyjna jest już na Wiśle w Krakowie i ma około 580 cm - poinformowała w piątek po 7 godz. PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek. Jak dodała, fala ma już o 2 cm mniej niż przed chwilą - w momencie kulminacji.

Tagi: Kraków, Dodge
Źródło: www.deon.pl

IUNG: od marca do maja wystąpiła susza rolnicza


Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdził, że w okresie od 21 marca do 20 maja 2019 roku wystąpiła susza rolnicza na obszarze Polski. Największy niedobór wody zarejestrowano w płn-zachodniej części kraju, dotknął on przede wszystkim zboża jare i ozime.

Tagi: Susza
Źródło: www.deon.pl

RCB: przez Małopolskę przechodzi fala wezbraniowa na Wiśle


Przez Małopolskę przechodzi fala wezbraniowa na Wiśle - poinformowało w czwartek wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zagrożone są powiaty: chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, krakowski, Kraków, wielicki, bocheński, brzeski.

Źródło: www.deon.pl

Chiny: USA powinny naprawić swoje błędy, by dalej negocjować


USA powinny naprawić swoje "błędne działania", jeśli chcą dalej prowadzić z Chinami negocjacje handlowe - oświadczył w czwartek rzecznik ministerstwa handlu ChRL Gao Feng. Amerykańskie władze nałożyły niedawno poważne restrykcje na chiński koncern Huawei.

Źródło: www.deon.pl

Brazylia: Amazonia straciła prawie milion hektarów terenów zielonych. Fotografie przerażają


Brazylijska Amazonia straciła w ostatnich 30 latach 953 tys. hektarów obszarów zielonych, co odpowiada sześciokrotnej powierzchni miasta São Paulo - największego miasta Brazylii.

Źródło: www.deon.pl

Sondaż: Niemcy uważają islam, patriotyzm i migrację za temat tabu


Ponad połowa Niemców chce wprowadzenia zakazu noszenia chust w szkołach podstawowych przez muzułmańskie dziewczynki - wynika z sondażu opublikowanego w czwartek. W innym badaniu mieszkańcy RFN narzekają z kolei na polityczną poprawność.

Źródło: www.deon.pl

Izrael ograniczył obszar połowów wzdłuż Strefy Gazy z powodu płonących balonów


Izrael ograniczył z 28 do 19 km obszar połowów dla rybaków ze Strefy Gazy. Jak poinformowały w środę wieczorem izraelskie władze, to reakcja na wypuszczanie z tej palestyńskiej enklawy płonących balonów, które powodują szkody na południu państwa żydowskiego.

Źródło: www.deon.pl

Białoruś: w Brześciu pochowano szczątki Żydów zamordowanych w getcie


W Brześciu odbyły się w środę uroczystości pochowania szczątków ponad 1200 Żydów, zamordowanych przez nazistów w 1942 r. w miejscowym getcie. Na szczątki natrafiono przypadkowo w styczniu br.

Źródło: www.deon.pl

Ukraina: apel rodzin jeńców do Zełenskiego. "Nasi bliscy stali się ofiarami systemu rosyjskiego tylko dlatego, że są Ukraińcami"


Rodziny ukraińskich jeńców przetrzymywanych w Donbasie oraz ukraińskich więźniów politycznych w Rosji i na Krymie zaapelowały do nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o działania na rzecz ich uwolnienia.

Źródło: www.deon.pl

Wenecja: Banksy znów zaskoczył. Nagrał wideo ze strażnikami miejskimi usuwającymi go z placu


Znany na całym świecie, zachowujący anonimowość artysta Banksy był w Wenecji podczas Biennale Sztuki, ale tamtejsi strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić pracy, bo nie miał zezwolenia- informują włoskie media, publikując nagranie, jakie zamieścił.

Źródło: www.deon.pl

Indie: zakończyły się największy wybory na świecie. Trwa liczenie ok. 600 mln głosów

#zrodlo
Komisja wyborcza rozpoczęła w czwartek liczenie głosów w wyborach parlamentarnych w Indiach, które składały się z siedmiu faz i trwały ponad miesiąc: od 11 kwietnia do 19 maja. W tegorocznych wyborach na większą skalę zostaną użyte elektroniczne maszyny do audytu.

Źródło: www.deon.pl

Alert pogodowy RCB dla pięciu województw


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert dla osób przebywających w woj. małopolskim, podkarpackim i południowych powiatach woj. śląskiego, jak również na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Na tych obszarach mogą wystąpić intensywne opady deszczu i burze.

Źródło: www.deon.pl

Chiny: sankcje USA przeciw Huawei mogą pomóc jego konkurentom

#zrodlo
Sankcje USA przeciw koncernowi Huawei mogą wzmocnić pozycję mniejszych chińskich producentów smartfonów, takich jak Xiaomi czy Oppo, oraz pomóc koreańskiemu Samsungowi zachować pierwszeństwo na globalnym rynku tych urządzeń - oceniają eksperci.

Źródło: www.deon.pl

Małopolskie: prezydent Oświęcimia ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe


Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił w środę po południu na terenie Oświęcimia prezydent miasta Janusz Chwierut. To efekt przekroczenia poziomu ostrzegawczego na rzece Sole i niekorzystnych prognoz pogody - poinformowała rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

Źródło: www.deon.pl

Wybory do PE: na Litwie o mandat PE ubiegają się również Polacy


O 11 mandatów w PE ubiega się na Litwie 301 kandydatów, wśród których 5 proc. stanowią Polacy mieszkający w tym kraju. Polacy startują głównie z listy Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR).

Tagi: Wybory
Źródło: www.deon.pl

Premier: udaję się do Małopolski; nikt z poszkodowanych nie pozostanie bez pomocy

#zrodlo
Podjąłem decyzję, że udaję się do wschodniej Małopolski, gdzie mieszkańcy i służby walczą z żywiołem; nikt z poszkodowanych nie pozostanie bez pomocy - zadeklarował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.deon.pl

Czaputowicz w czwartek w Berlinie spotka się m.in. z szefem niemieckiej dyplomacji


Spotkanie z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem, udział w Forum Europejskim oraz wizyta w Centrum Dokumentacyjnym Topografia Terroru - to główne punkty wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza w czwartek w Berlinie - poinformowały służby prasowe MSZ.

Źródło: www.deon.pl

IMGW: trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego w pięciu województwach


W Małopolsce, w Świętokrzyskiem, w Lubelskiem, na Podkarpaciu i na Dolnym Śląskim obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego. Jak przekazał hydrolog IMGW Grzegorz Walijewski, we wtorek lokalnie spadło ponad 100 proc. miesięcznej normy opadów deszczu.

Tagi: Śląsk
Źródło: www.deon.pl

Timmermans: jeśli chcecie być w sercu Europy, zaakceptujcie zasady UE

#zrodlo
Jeśli chcecie Polski, która przewodzi w Europie, jeśli chcecie być w sercu Europy, zaakceptujcie zasady Unii Europejskiej i działajcie zgodnie z nimi - mówił w środę w Warszawie wiceszef KE Frans Timmermans. Dodał, że jedną z fundamentalnych zasad UE jest niezależność sądów.

Źródło: www.deon.pl

Indonezja: 6 zabitych, 200 rannych w zamieszkach w Dżakarcie

#zrodlo
Sześć osób zginęło, a ok. 200 odniosło obrażenia w zamieszkach w stolicy Indonezji, Dżakarcie - powiadomił w środę gubernator Anies Baswedan po tym, jak komisja wyborcza potwierdziła, że kwietniowe wybory prezydenckie wygrał dotychczasowy szef państwa Joko Widodo.

Źródło: www.deon.pl

Twórca "Kleru" o filmie Sekielskiego: mam nadzieję, że będzie naszym kandydatem do Oscara

#zrodlo
- Tu już nie można udawać, że to jest jakaś fikcja, tam są konkretne twarze konkretnych duchownych - powiedział Wojciech Smarzowski

Źródło: www.deon.pl

NBC: Rosjanie planowali podsycanie konfliktów rasowych w USA


Rosjanie, którzy łączeni są z próbą ingerencji w wybory prezydenckie w USA w 2016 r., jeszcze w zeszłym roku omawiali plany podsycania niepokojów, a nawet wzniecania przemocy na tle rasowym w tym kraju - ujawnia we wtorek stacja NBC News.

Źródło: www.deon.pl

Rada Europy wzywa Węgry do działania ws. praw człowieka


Komisarz Rady Europy ds. praw człowieka Dunja Mijatović oznajmiła we wtorek, że Węgry powinny pilnie zaradzić naruszeniom praw człowieka, takim jak zatrzymywanie osób ubiegających się o azyl czy zastraszanie grup obywatelskich.

Źródło: www.deon.pl

Prezydent Zełenski rozwiązał parlament i wyznaczył wybory na 21 lipca


Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał dekret, którym rozwiązał Radę Najwyższą (parlament) i wyznaczył przedterminowe wybory parlamentarne na 21 lipca. Tekst dekretu opublikowano we wtorek na oficjalnej stronie internetowej szefa państwa.

Źródło: www.deon.pl

Pentagon: Działania USA pozwoliły odsunąć zagrożenie związane z Iranem


Pełniący obowiązki szefa Pentagonu Patrick Shanahan oświadczył we wtorek w Kongresie, że działania USA pozwoliły odsunąć "zagrożenie atakami przeciw Amerykanom" ze strony Iranu.

Źródło: www.deon.pl

Lider listy nacjonalistów do PE oskarżony o molestowanie seksualne


W końcówce kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego lider listy nacjonalistycznej partii Szwedzcy Demokraci (SD) Peter Lundgren został oskarżony o molestowanie seksualne partyjnej koleżanki. Według mediów sprawa może zaszkodzić wizerunkowi SD w UE.

Źródło: www.deon.pl

Francja: prezydent Macron oskarża nacjonalistów o zmowę z zagranicą


Coraz bardziej zaangażowany w kampanię europejską prezydent Francji Emmanuel Macron oskarżył nacjonalistów w swym kraju o "zmowę z zagranicznymi interesami, których celem jest zlikwidowanie Unii Europejskiej".

Źródło: www.deon.pl

Sześcioraczki z Krakowa to: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela


Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela - tak nazywają się pierwsze w Polsce sześcioraczki, które urodziły się w Krakowie. Lekarze obecnie oceniają ich stan jako zadowalający.

Źródło: www.deon.pl

Wenezuela: Maduro proponuje przyśpieszenie wyborów parlamentarnych

#zrodlo
Urzędujący prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zapropononował w poniedziałek zdominowanemu przez opozycję parlamentowi rozpisanie przedterminowych wyborów - poinformowała agencja Reuters.

Źródło: www.deon.pl

Donald Trump nadal grozi Iranowi, nie wyklucza jednak spotkania


Donald Trump ostrzegł w poniedziałek władze Iranu, że spotkają się z "wielką siłą", jeśli będą próbowały działać przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie. Prezydent USA nie wykluczył jednak spotkania z irańskimi przywódcami.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami