Wiadomości dnia  RSS
Sejm nie poparł wniosku o odwołanie ministra środowiska Henryka Kowalczyka

#zrodlo
Sejm w środę wieczorem nie poparł wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MŚ Henryka Kowalczyka. Według opozycji jest on odpowiedzialny za możliwość utraty środków na walkę ze smogiem. Zdaniem PiS to nieprawda, a rząd coraz skuteczniej walczy z tym zjawiskiem.

Źródło: www.deon.pl

Rzecznik KGP o poszukiwaniach 5-letniego Dawida: nie składamy broni

#zrodlo
Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego są z punktu widzenia taktycznego i technicznego bardzo trudne, ale nie składamy broni - podkreślił w środę rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Tagi: Policja
Źródło: www.deon.pl

Muniek Staszczyk trafił do szpitala - odwołuje najbliższe koncerty

#zrodlo
Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love podczas krótkiego pobytu w Londynie z powodu nagłej choroby trafił do miejscowego szpitala, gdzie jest poddawany leczeniu.

Źródło: 42

Putin podpisał dekret o uproszczonym obywatelstwie dla ukraińskiego Donbasu

#zrodlo
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uproszczonym trybie otrzymania obywatelstwa rosyjskiego dla mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Chodzi także o te rejony, które znajdują się pod kontrolą władz w Kijowie.

Źródło: 46

Mazowieckie: policyjna specgrupa będzie ścigać piratów drogowych


Od piątku na Mazowszu będzie działała specjalna grupa policji do ścigania piratów drogowych SPEED - poinformował w środę naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu mł. insp. Jacek Mnich.

Źródło: 42

76 tys. zł od Caritas Polska na remont ormiańskiego liceum w Aleppo


Caritas Polska przekazał na remont ormiańskiego liceum im. Karen Jeppe w Aleppo 76 tys. zł, a od 2016 roku przekazał na pomoc dla Syrii 46 mln zł - poinformowało PAP w środę biuro prasowe Caritas w przekazanym komunikacie.

Źródło: 42

Minister Szumowski: ilość leków w Polsce jest stabilna

#zrodlo
Ilość leków w Polsce jest stabilna, a problemy z zaopatrzeniem powoli się kończą - zapewnił w środę w Zabrzu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że obsada infolinii, pod którą można dowiedzieć się, gdzie kupić lek, została znacznie wzmocniona.

Źródło: www.deon.pl

UE: Komisja Europejska wszczyna dochodzenie w sprawie działań Amazona


Komisja Europejska poinformowała w środę o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

Źródło: www.deon.pl

Projekt ustawy ws. powołania komisji do badania przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich

#zrodlo
Powołanie państwowej komisji do badania przypadków wykorzystywania małoletnich poniżej 15 roku życia to główne założenie projektu ustawy przygotowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Tagi: Badania, Seks
Źródło: www.deon.pl

Premier: projekt "500 plus" dla niepełnosprawnych powinien być poza sporem politycznym

#zrodlo
"500 plus" dla niepełnosprawnych to rodzaj wsparcia społecznego i działań politycznych, który powinien być wyjęty poza nawias sporu politycznego; proszę aby ten projekt był wsparty przez cały Sejm - powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.deon.pl

Niemcy / Media: von der Leyen czeka wiele trudnych wyzwań

#zrodlo
Środowa prasa niemiecka w swych komentarzach po zatwierdzeniu przez Parlament Europejski Ursuli von der Leyen na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej skupia się na trudnych wyzwaniach, jakie stoją przed nową szefową KE.

USA: Izba Reprezentantów potępiła rasistowskie uwagi Trumpa


Izba Reprezentantów potępiła we wtorek rasistowskie ataki prezydenta Donalda Trumpa wobec kilku kobiet będących deputowanymi do Kongresu, jakie opublikował on w niedzielę na Twitterze. Za przyjęciem rezolucji głosowało, oprócz Demokratów, także 4 Republikanów.

Źródło: www.deon.pl

W dużych miastach Polski zabrakło tysięcy miejsc do szkół średnich dla uczniów. "Co czwarty ma świadectwo z czerwonym paskiem"


3173 kandydatów aplikujących do szkół średnich w Warszawie nie dostało się do żadnej ze szkół, ponad 82 proc. z nich to uczniowie, którzy chcieli uczyć się w liceach, co czwarty z nich (756 osób) ma świadectwo z czerwonym paskiem - poinformowała we wtorek wiceprezydent Renata Kaznowska.

Źródło: www.deon.pl

UNAIDS: 770 tys. zmarło na świecie w związku z AIDS w 2018 roku


Około 770 tys. osób zmarło na choroby związane z AIDS w 2018 roku; to spadek o jedną trzecią od 2010 roku - głosi ogłoszony we wtorek raport UNAIDS, oenzetowskiego projektu ds. koordynacji i poprawy skuteczności działań poszczególnych krajów w walce z HIV i AIDS.

Źródło: www.deon.pl

Turcja zaostrza swoją politykę wobec UE. Będzie kontynuować odwierty wokół Cypru


Decyzje UE w sprawie ograniczenia kontaktów i finansowej pomocy dla Turcji w związku z odwiertami gazu i ropy naftowej u wybrzeży Cypru nie wpłyną na jej determinację do kontynuowania działań w tym regionie - oświadczyło we wtorek tureckie MSZ.

Tagi: Turcja, MSZ, Cypr
Źródło: www.deon.pl

W Bieszczadach żyje coraz więcej żubrów. W ciągu pięciu lat ponad dwukrotny wzrost populacji


W Bieszczadach żyje 551 żubrów - wynika z tegorocznej inwentaryzacji. Pod koniec ubiegłego roku było prawie 500 osobników - poinformował PAP rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie Edward Marszałek.

Źródło: www.deon.pl

11 pielgrzymów, w tym 7-ka dzieci, zginęło w wyniku wybuchu miny lądowej. Afganistan płonie

#zrodlo
Co najmniej 11 pielgrzymów, w tym siedmioro dzieci, zginęło w wyniku wybuchu miny lądowej w prowincji Kandahar na południu Afganistanu - poinformowały lokalne władze i służby medyczne.

Źródło: 46

Von der Leyen przedstawia obietnice w PE; nie wszystkie grupy zdecydowane

#zrodlo
Obrona praworządności, walka ze zmianami klimatu, nowy pakt na rzecz azylu i migracji - to niektóre z obietnic przedstawionych w PE przez kandydatkę na szefa KE Ursulę von der Leyen. Trzy grupy - Socjaliści, EKR i Odnowić Europę - ciągle nie są zdecydowane, jak zagłosują.

Źródło: www.deon.pl

Szef MSZ Iranu: jeśli USA zniosą sankcje, otworzy się droga do negocjacji


Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że jego kraj nie chce wojny ze Stanami Zjednoczonymi, ale prezydent Donald Trump musi znieść nałożone na Teheran sankcje, by utorować drogę do negocjacji.

Źródło: www.deon.pl

Merkel znów siedziała podczas odgrywania hymnów


Kanclerz Niemiec Angela Merkel znów siedzała podczas odgrywania hymnów państwowych. Tym razem do niecodziennej z punktu widzenia protokołu dyplomatycznego sytuacji doszło we wtorek w trakcie powitania w Berlinie premier Mołdawii Mai Sandu.

Źródło: www.deon.pl

"Times": UE obawia się kryzysu w negocjacjach ws. brexitu


Negocjatorzy z UE spodziewają się załamania w negocjacjach z W. Brytanią w sprawie brexitu po burzliwym spotkaniu brytyjskiego ministra Stephena Barclaya z głównym negocjatorem Wspólnoty Michelem Barnierem - pisze we wtorek brytyjski dziennik "The Times".

Źródło: www.deon.pl

Szef KPRM: rząd przyjmie dziś projekt ws. komisji ds. pedofilii i zostanie on "niezwłocznie skierowany do Sejmu"


Rząd powinien dziś przyjąć projekt ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania przypadów pedofilii, po czym zostanie on "niezwłocznie skierowany do Sejmu" i na najbliższym posiedzeniu przyjęty - powiedział we wtorek rano w TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: www.deon.pl

Kolejne troje dzieci wybudzono w klinice "Budzik"


"Wielkie brawa dla całego personelu kliniki", "jestem pełna podziwu", "jak dobrze, że takie miejsca istnieją" - piszą wzruszeni internauci.

Źródło: 42

Grecja: rząd przyspieszy procedury migracyjne i wznowi deportacje do Turcji


Nowy konserwatywny rząd Grecji zapowiedział w poniedziałek, że zamierza przyspieszyć rozpatrywanie składanych przez migrantów wniosków azylowych, a także wznowi deportacje migrantów do Turcji i wzmocni kontrolę swych morskich granic z Turcją.

Źródło: www.deon.pl

Policja: trwają działania operacyjne ws. zaginięcia 5-letniego Dawida


Od niedzielnego wieczora praca policjantów ws. zaginięcia 5-letniego Dawida skupia się na działaniach operacyjnych. Trwa szczegółowa analiza kryminalistyczna, a w terenie działają m.in. policjanci z pionu kryminalnego. O kolejnych krokach policja będzie informować po zakończeniu tych czynności.

Źródło: www.deon.pl

Włochy: konfiskata arsenału broni w środowiskach skrajnej prawicy


Arsenał broni, w tym automatyczne karabiny szturmowe najnowszej generacji, skonfiskowała w poniedziałek włoska policja podczas operacji w kilku miastach na północy kraju w środowiskach skrajnej prawicy.

Źródło: www.deon.pl

Von der Leyen składa obietnice ws. klimatu, praworządności i socjalnej Europy


Wprowadzenie w UE płacy minimalnej, zasiłku dla bezrobotnych, podatku węglowego od emisji CO2, a także pilnowanie przestrzegania praworządności - to niektóre z obietnic, które kandydatka na szefową KE Ursula von der Leyen zawarła w listach do europosłów.

Źródło: www.deon.pl

UE zastanawia się jak ocalić porozumienie nuklearne z Iranem


Kilkanaście dni po tym jak Iran naruszył porozumienie nuklearne, decydując się na wzbogacanie uranu powyżej ustalonego limitu, ministrowie spraw zagranicznych państw UE zastanawiają się jak nakłonić Teheran do cofnięcia się i jak uratować umowę z tym krajem.

Źródło: www.deon.pl

Filipiny: Alert z powodu ponad 450 zgonów na dengę. Przyczyną strach przed szczepieniami?


Władze Filipin ogłosiły w poniedziałek alert z powodu szalejącej w tym kraju dengi; w pierwszej połowie roku zarejestrowano ponad 106,6 tys. przypadków choroby - 456 osób zmarło. Większość ofiar śmiertelnych stanowią dzieci poniżej 5. roku życia.

Źródło: www.deon.pl

Prezydent Słowacji rozpoczęła oficjalną wizytę w Polsce


Od powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę rozpoczęła w poniedziałek przed południem wizytę w Polsce prezydent Słowacji Zuzana Czaputova. To pierwsza oficjalna wizyta nowej prezydent Słowacji w Polsce.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami