Wiadomości dnia  RSS
"Teraz już mogę powiedzieć". Dziennikarka "Newsweeka" Renata Kim o sprawie Lisa


Wirtualna Polska ujawniła doniesienia na temat zachowań Tomasza Lisa wobec pracowników, gdy ten kierował "Newsweekiem". Teraz dziennikarka Renata Kim wyznała, że to ona była osobą, która zawiadomiła HR i związki zawodowe Ringier Axel Springer Polska w tej sprawie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Betonoza dusi polskie miasta. Nawet 40 st. Celsjusza na chodnikach


- Latem życie w mieście potrafi być piekielnie wymagające – podkreśla Kuba Jankowski, który postanowił przeprowadzić eksperyment pomiaru temperatury na otwartym i nasłonecznionym miejscu. Jesteśmy w Gdańsku. Na rozgrzanym betonie, w pełnym słońcu, temperatura wynosi aż 39,5 st. C. To idealne miejsce do tzw. smażenia się. Wystarczy jednak przejść kilka metrów dalej, by przekonać się, że na trawie temperatura wynosi 33 st. C, a obok pod drzewem 27 st. C. Betonowy plac jest idealnym przykładem tzw. miejskiej wyspy ciepła. Jej powstaniu sprzyja wszechobecny beton i wysokie budynki. Zjawisko to dotyczy wzrostu temperatury powietrza na terenach mocno zurbanizowanych, w porównaniu do niższej temperatury na terenach zielonych lub niezabudowanych. Coraz częściej obserwujemy niepokojący trend zabetonowywania polskich miast. Skwery i place są niszczone po przebudowach. Ich miejsce zajmują najczęściej surowe betonowe płyty. Ta betonoza nazywana jest chorobą trawiącą krajobraz wielu miast. Problem napędzają dodatkowo coraz dłuższe fale upałów. - Okresy sześciodniowych upałów to obecnie norma. Kiedyś to było rzadkie zjawisko. W tym roku mamy już drugą taką falę upałów. I jak wykazują badania – musimy się do tego przyzwyczaić - podkreśla w rozmowie z WP Mariusz Figurski, dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB. - Według niektórych analiz do 2040 roku można się spodziewać wzrostu takich okresów o ok. pięć razy – dodaje. Po falach upałów przychodzą intensywne ulewy. Wybetonowane obszary miejskie nie wchłaniają wody, a to doprowadza do podtopień. Ich liczba w miastach będzie rosła. Jak powinno wyglądać miasto przyszłości, aby fazy upalnych okresów nie były dokuczliwe dla mieszkańców? - Niezbędna jest zmiana podejścia do problemu zagospodarowania przestrzennego. Na przykład w Warszawie czegoś takiego nie ma. Jest za to dzika urbanizacja – podkreśla ekspert IMGW-PIB. Nadzieją na poprawę sytuacji może być zwiększenie udziału w miastach parków, lasów i innych terenów zielonych. To konieczne, by walczyć z betonozą.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sierakowski zbiera na drona Bayraktar dla Ukrainy. Ogromna kwota na koncie


W czwartek dziennikarz Sławomir Sierakowski uruchomił zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na zakup drona bojowego Bayraktar TB2 dla ukraińskiej armii. W niedzielę publicysta poinformował, że udało się zgromadzić już ponad 4 mln zł.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tusk ironizuje. Wytknął cztery wpadki Kaczyńskiemu z tego tygodnia


Lider PO Donald Tusk wytknął Jarosławowi Kaczyńskiemu kilka wpadek, które prezes PiS zaliczył podczas ostatniego tygodnia w trakcie spotkań z mieszkańcami w ramach objazdu po kraju. Wśród nich jest ta dotycząca kursu euro.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tak się żyło i umierało w Anglii dwa tysiące lat temu. Odkryli groby z epoki żelaza


Studenci archeologii Uniwersytetu Bournemouth znaleźli 2000-letnie szczątki ludzkie podczas wykopalisk, prowadzonych w pobliżu Winterborne Kingston. Udało się odkryć pięć ciał. To pochówki kobiet i mężczyzn. Złożono ich do grobów wraz ze zwierzętami, które zapewne miały być ofiarą dla bogów.

Tagi: Studenci
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Koszmarne odkrycie w Koszalinie. Rozkładające się ciało w samochodzie


W stojącym na jednym z parkingów w Koszalinie samochodzie odnaleziono zwłoki w stanie rozkładu. Ciało mogło tam leżeć nawet kilka tygodni. Sprawą zajmuje się policja.

Tagi: Policja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poszukują Białorusina. Miał dokonać masakry w Buczy


Białorusin Siergiej Kolotsei został umieszczony na międzynarodowej liście poszukiwanych. Mężczyzna jest podejrzany o udział w masakrze w Buczy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosjanie zmienili taktykę i stawiają na "boga wojny". "Walka na wyczerpanie, rzeź"


Rosjanie próbują, małymi kroczkami, zająć Donbas. Zmienili taktykę w inwazji na Ukrainę i wrócili do sprawdzonych metod rodem z II wojny światowej. Główną rolę odgrywa w niej artyleria i frontalne uderzenie piechoty – mięsa armatniego z marionetkowych republik. Tych Putinowi nie jest żal.

Tagi: Rosja, Donbas
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosja oskarża Ukrainę o atak. "Rosjanie sami ostrzelali własne domy"


W Biełgorodzie, mieście w Rosji położonym nieopodal granicy z Ukrainą, doszło do eksplozji. Uszkodzonych zostało 11 bloków mieszkalnych. Kolejna prowokacja Rosjan? Sami strzelali do własnego miasta?

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kaczyński: Polska będzie inna w swoim kształcie społecznym


Prezes PiS Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po kraju. Dziś odwiedził województwo świętokrzyskie. O godzinie 13 spotkał się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, a na godz. 16 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Kielc.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosja idzie w ślady Chin. Policja będzie rozpoznawać twarze


Nowe nadciąga do rosyjskich służb. Policyjne radiowozy będą wyposażone w inteligentne systemy, umożliwiające identyfikację twarzy. Według oficjalnego komunikatu Państwowej Inspekcji Ruchu urządzenia mają służyć do zaprowadzania porządku na drogach i dyscyplinowania kierowców popełniających wykroczenia. Podobne rozwiązania wdrażały Chiny, oskarżane o inwigilację obywateli.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Woda wystrzeliła ze studzienki. Samochód wyleciał w powietrze

#zrodlo
Pogoda w Polsce w ostatnich dniach była niebezpieczna. Fala upałów była przerywana gwałtownymi burzami z intensywnym deszczem, gradem oraz silnym wiatrem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Świdwinie. Tam wystrzeliła woda ze studzienki. Akurat jechał samochód.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Oko w oko ze żbikiem. Niezwykłe nagranie leśników z Bieszczad

#zrodlo
Z daleka wygląda jak duży i pręgowany kot domowy. Tymczasem to ściśle chroniony w Polsce gatunek dzikiego drapieżnika. Żbik europejski nazywany jest inaczej europejskim kotem leśnym. Moment natknięcia się na niego pokazali leśnicy z Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach. To wprawne oko pana Kazimierza Nóżki zauważyło skupionego na polowaniu drapieżnika. Jak podkreślił słynny leśnik, żbika udało się uchwycić na śródleśnej polanie. Ten gatunek spotyka się niezwykle rzadko. Żbiki są zwierzętami wyjątkowo nieuchwytnymi i skrytymi. Tym bardziej nagranie bieszczadzkich leśników podbiło serca internautów, ciesząc się dużym zainteresowaniem w sieci. "To rzadki widok, nieczęsto udaje się takiego "kotka" spotkać – podkreślali komentujący. "Piękny kot, super, że udało się panu go wypatrzeć", "fenomenalne ujęcie" – rozpływali się pod nagraniem internauci. Na krótkie wideo Nadleśnictwa Baligród zareagowało blisko 2 tys. internautów. 10 razy więcej osób obejrzało nagranie. W Polsce we wschodniej części Karpat żyje nie więcej niż 200 żbików. Ten chroniony gatunek znajduje się obecnie w "czerwonej księdze zwierząt”.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tomasz Sekielski zabiera głos ws. Tomasza Lisa. "Nie zamierzam udawać"


Nie milkną echa po artykule Wirtualnej Polski na temat zachowań Tomasza Lisa wobec pracowników, gdy kierował "Newsweekiem". Głos zabrał teraz Tomasz Sekielski, nowy naczelny pisma. Napisał wprost: "W redakcji panowała toksyczna atmosfera".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Gdzie można kąpać się w Bałtyku? Sprawdź, czy są sinice


Pogoda nad Bałtykiem jest dobra, co sprawia, że wielu Polaków wybrało się nad wodę, by odpocząć na plaży. Sprawdź, czy można się kąpać w morzu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Dotkliwy cios. Rosyjska baza obrócona w proch. Publikują nagranie


Nocna akcja Ukraińców obróciła w proch rosyjską bazę wojskową w okupowanym Melitopolu. Oddali ponad 30 strzałów. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać kłęby dymu.

Tagi: Wojsko
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Jesteście następni". Groźby w rosyjskiej telewizji. Wskazują kraje


Prokremlowska rosyjska telewizja wprost straszy kraje, które chcą iść drogą Ukrainy i bratać się z Zachodem. Goście programu "proponują" całkowite zniszczenie infrastruktury krytycznej Ukrainy i ostrzegają inne państwa: "Jesteście następni".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Eksplozja w rosyjskim mieście. Ludzie w panice


W rosyjskim Biełgorodzie, położonym około 40 kilometrów od granicy z Ukrainą, nad ranem doszło do silnej eksplozji. Rosjanie informują o rzekomo trzech ofiarach śmiertelnych. Władze w Kijowie nie odniosły się jeszcze do tych doniesień. Niewykluczone, że atak był rosyjską prowokacją. Do sieci trafiły nagrania, na których słychać przerażonych mieszkańców Rosji.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Paragony grozy". Ceny malin zwalają z nóg


- Truskawek jest coraz mniej i na ogół są słabej jakości, gdyż jest zbyt gorąco - twierdzi rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Maciej Kmera. Według plantatorów główne zbiory tych owoców już się zakończyły. Teraz czas na maliny, ale ich cena zwala z nóg.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Swoich porzucamy. Trupa rosyjskiego żołnierza taniej zostawić na polu bitwy niż zabrać do domu


Odstępując, Rosjanie porzucają wszystko. Sprzęt bojowy, poległych, a nawet rannych. Przy tej temperaturze z daleka czuć, gdzie były ich pozycje. Im bliżej linii frontu, tym odór rozkładu jest intensywniejszy.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zmasowany atak się powiódł? Niepokojące wideo


"Ukraińskie siły prawdopodobnie przeprowadziły celowy odwrót z Lisiczańska, skutkujący zajęciem miasta przez Rosjan" - stwierdza w najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną (ISW). Strona ukraińska podaje jednak, że wciąż trwają walki o miasto.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kpiny z Kaczyńskiego po wizycie na Podlasiu


- Niech żyje nam długie lata, a anioł stróż z białych róż niech mu bukiet splata - takie wyśpiewane życzenia usłyszał podczas wizyty na Podlasiu prezes PiS. Zasłuchanego Kaczyńskiego pokazały kamery stacji informacyjnych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

10 mln Polaków kluczowe. To pachnie poligonem


Wojna wywołana przez Rosję zmieniła spojrzenie wielu Polaków na obronność, także przygotowanie na zagrożenie ze strony zwykłych ludzi. Gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ocenił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, że polskie państwo zaniechało odpowiednich przygotowań obywateli na skrajne sytuacje kryzysowe. Jako przykład zaniedbań wskazał brak organizacji struktur i szkoleń pozamilitarnych, które mogłyby - w jego ocenie - objąć nawet 10 mln młodych Polek i Polaków, już w wieku szkolnym. - Jesteśmy przecież na styku z potencjalnym agresorem - mówił gen. Komornicki. - Wojsko samo nie obroni społeczeństwa - tłumaczył konieczność zwiększania liczby formacji, które mogłyby współdziałać w razie zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Ekspert zauważył, że o konieczności działań w zakresie obrony cywilnej mówił m.in. prezydent Andrzej Duda. Więcej w materiale wideo.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tragedia przy plaży pod Odessą. Przypłynęła mina


Jeden mężczyzna zginął, drugi został ranny, gdy podczas kąpieli w morzu trafili na minę - przekazują ukraińskie władze. Przedstawiciele armii podkreślają, że ta tragedia to przestroga, bo wielu mieszkańców nie zachowuje na plażach żadnych środków bezpieczeństwa.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rosjanie jak zwyrodnialcy. Ich ofiary ujawniają


Ukraińscy jeńcy wojenni byli torturowani w rosyjskiej niewoli - alarmują światową opinię publiczną władze w Kijowie. Media z Ukrainy przytaczają relacje, które pokazują, że praktyki żołnierzy Rosji są takie, jak kilka dekad temu w Polsce.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Agnieszka Burzyńska zawieszona przez "Fakt" i Onet. Dziennikarka o "potencjalnym konflikcie interesów"


Agnieszka Burzyńska została zawieszona przez redaktorów naczelnych "Faktu" i Onetu.Według portalu Wirtualne Media powodem decyzji ws. dziennikarki politycznej ma być "potencjalny konflikt interesów". Burzyńska skomentowała te doniesienie w internecie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wojna w Ukrainie. "Miasto w ogniu". Złe wieści z frontu [RELACJA NA ŻYWO]


Wojna w Ukrainie. Niedziela to 130. dzień inwazji. Szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj poinformował, że w Lisiczańsku Rosjanie umacniają się na zajętych pozycjach. - Wydaje się, że okupanci rzucili wszystkie siły na Lisiczańsk. Miasto jest w ogniu - ocenił. Dodał, że Rosjanie "ponoszą znaczne straty, ale uparcie posuwają się naprzód". Tymczasem w rosyjskim Biełgorodzie nad ranem doszło do silnej eksplozji. Na razie wiadomo o trzech ofiarach śmiertelnych. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Tagi: Rosja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wyniki Lotto 02.07.2022 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa


Wyniki Lotto 02.07.2022. Sprawdź, czy najnowsze wyniki Lotto okazały się dla ciebie szczęśliwe. W sobotnim głównym losowaniu Lotto pula nagród wynosiła 10 mln zł.

Tagi: Plus, Lotto
Źródło: wiadomosci.wp.pl

To prawdziwy cel Putina. "Nie ma już wątpliwości"


- Kluczowym celem Rosji w wojnie w Ukrainie nie jest zajęcie Donbasu, tylko opanowanie Odessy i bycie dominującą siłą na Morzu Czarnym - oświadczył w sobotę doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko w wywiadzie dla portalu RBK-Ukraina.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tajemnicza śmierć w Niemczech. Rowerzysta odkrył spalone zwłoki


Do niecodziennego odkrycia doszło w niemieckiej wsi Hamm. 24 czerwca w tamtejszym rezerwacie przyrody rowerzysta odnalazł podpalone i tlące się ciało. Wcześniej w okolicy zaginęła 17-latka.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Najczęściej czytane
"Teraz już mogę powiedzieć". Dziennikarka "Newsweeka" Renata Kim o sprawie Lisa

Wirtualna Polska ujawniła doniesienia na temat zachowań Tomasza Lisa wobec pracowników, gdy ten kierował "Newsweekiem". Teraz dziennikarka Renata Kim wyznała, że to ona była osobą, która zawiadomiła HR i związki zawodowe Ringier Axel Springer Polska w tej sprawie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
player+
Kontakt z nami