321sprzedane
Wiadomości z tagiem Historia  RSS
Przegrały 0:25. Jest reakcja Kurka

03.10.2023 8:52

Siatkarki z Afganistanu w jednym z setów spotkania z Japonią przegrały 0:25. Wynik poszedł w świat, lecz razem z nim wstrząsająca historia afgańskich sportsmenek. Na ich heroizm zareagował w mediach społecznościowych Bartosz Kurek.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zyta Rudzka laureatką Nagrody Literackiej NIKE

03.10.2023 8:30

Powieść „Ten się śmieje, kto ma zęby” Zyty Rudzkiej z NIKE - najważniejszą nagrodą literacką w Polsce. To dwunasta w 27-letniej historii Nike nagroda za powieść i trzecia dla Wydawnictwa W.A.B., będącego częścią Grupy Empik.

Tagi: Historia
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Muzeum Historii Polski. Ponad 26 tys. zwiedzających od otwarcia

03.10.2023 7:43


​Festiwal Otwarcia pokazał duże zainteresowanie Muzeum Historii Polski w Warszawie. Od piątku do niedzieli odwiedziło nas ponad 26 tys. osób - powiedział dyrektor placówki Robert Kostro.

Źródło: www.rmf24.pl

"Jeden z najlepszych w historii". Polak zatrzyma Bayern?

03.10.2023 6:00

W meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium Kamil Grabara poczuje przedsmak tego, co czeka go w Niemczech. - Rzadko popełnia błędy. Gra na niezmiennie wysokim poziomie - zachwyca się nasz rozmówca dziennikarz Gisle Thorsen.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Co za historia! Białorusina aresztowali w przerwie meczu

02.10.2023 20:15

Ten mecz na długo zapadnie w pamięci Yahora Ramanau. 20-letni białoruski hokeista po pierwszej tercji zszedł do szatni, a na lód już nie wrócił. Został aresztowany.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Ich przyszłość jest poważnie zagrożona. To może być koniec tego ośrodka!

02.10.2023 20:00

W sobotni wieczór Martin Vaculik zdobył pierwszy w historii medal Speedway Grand Prix dla Słowacji. Tymczasem przyszłość jedynego w jego ojczyźnie ośrodka stoi pod znakiem zapytania. Potrzebne wsparcie finansowe.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Francesco Moser – nasze spotkanie z największym włoskim klasykowcem w historii

02.10.2023 19:51


Według zdecydowanej większości kolarskich historyków najlepszym zawodnikiem w historii był Eddy Merckx. A co gdyby stworzyć hierarchię za plecami słynnego “Kanibala”? Kto byłby na drugim, trzecim, czwartym (…) miejscu? Zależy kogo spytać. Jednym bardziej imponują seryjne zwycięstwa w Tour de France Anquetila czy Hinaulta, innym klasyczne dokonania De Vlaemincka, Kelly’ego czy Van Looya, a jeszcze […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

Rekord! Tyle osób oglądało triumf Zmarzlika

02.10.2023 18:42

Bartosz Zmarzlik w ostatnią sobotę po raz czwarty w historii został mistrzem świata. 28-latek przypieczętował tytuł na toruńskiej Motoarenie, a GP Polski transmitowano w otwartej stacji TTV. Zanotowała ona wtedy rekordową widownię!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Może zostać najlepszym zawodnikiem w historii. Znów pokonał przeciwności losu

02.10.2023 16:15

Jeden z ostatnich żużlowych weekendów za nami. Łatwo wskazać największego bohatera, a jest nim oczywiście Bartosz Zmarzlik. Od soboty jest już czterokrotnym indywidualnym mistrzem świata. Ma papiery, by zostać najwybitniejszym zawodnikiem w historii.

Tagi: Historia
Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami