Wiadomości z tagiem Historia  RSS
Oryginalne ekspozycje nawiązujące do 50-letniej historii UJK

23.10.2019 22:26

Dwie wyjątkowe wystawy otwarto dziś w Bibliotece UJK. Na parterze budynku możemy zobaczyć ekspozycję poświęconą 50-leciu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Są tam między innymi dokumenty, czy trofea sportowe zdobyte przez studentów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

jutro, 24 paź 20:00 (Planete+) - Arnold Schwarzenegger. Wszystko jest możliwe!

23.10.2019 21:52


Historia aktora i kulturysty, byłego gubernatora Kalifornii. Kariera Arnolda Schwarzeneggera jest imponująca. Był najmłodszym w historii zwycięzcą Mr....

Źródło: teletydzien.interia.pl

Spotkania z muzyką

23.10.2019 21:49

Koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Spokojnie, to tylko rock’n’roll”. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych.
W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku z połącznia „białego” stylu country oraz „czarnego” rhythm and bluesa i boogie-woogie narodził się w Stanach Zjednoczonych rock’n’roll – muzyka rozrywkowo-taneczna adresowana do młodych odbiorców, która odegrała ważną rolę w walce z uprzedzeniami rasowymi i podziałami społecznymi. Była symbolem pokoleniowego buntu i zachodzących w tym czasie przemian obyczajowych. Jej głos intensywnie wybrzmiewał również w szarej PRL-owskiej rzeczywistości, najpierw w Gdańsku, gdzie pionierską rolę odegrał Franciszek Walicki i klub Rudy Kot, a później w innych polskich miastach. O rock’n’rollowej rewolucji w Polsce opowie kolejny program taneczno-pantomimiczny. Przy dźwiękach saksofonu i gitary elektrycznej, razem z parą taneczną odwiedzimy warszawskie lokale rozrywkowe, a nawet szkolne zabawy i przypomnimy największe światowe przeboje tamtych czasów oraz popularne u nas piosenki Nataszy Zylskiej, Ireny Santor czy Mieczysława Fogga. Dzieci także czeka dobra zabawa przy dźwiękach rock’n’rolla, twista i boogie-woogie. Z tymi szalonymi tańcami związana jest historia niezwykłej znajomości Ewy i Piotra, o której chętnie opowiemy.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Volkswagen Passat - Bardzo Dobry Stan Zapraszam

23.10.2019 21:10

JEŻELI OGŁOSZENIE JEST WIDOCZNE TO JEST AKTUALNE SPRAWDŹ HISTORJĘ W SALONIE LUB BEZPŁATNIE NA HistoriaPojazdu.gov.pl Bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów Podaję potrzebne dane w celu darmowej weryfikacji na stronie Ministerstwa Transportu www.historiapojazdu.gov.pl (zakładka oś…

Źródło: motosprzedaz.pl

Kia Platinum Cup - historia najdłużej funkcjonującej polskiej serii wyścigowej

23.10.2019 17:14

Wyścigowy puchar Kii rozgrywany w randze Mistrzostw Polski właśnie zakończył czternasty sezon swojej działalności. Podczas finałowej rundy na...

Tagi: Kia, Historia
Źródło: moto.wp.pl

Ludovic Obraniak idzie do polityki

23.10.2019 16:27

Do tanga trzeba dwojga, a w tej historii chyba nikomu nie chciało się tańczyć. Jednak zatańczyli. Przygoda Ludovica Obraniaka z reprezentacją Polski to historia nieporozumień. Może lepiej pójdzie mu w polityce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Liga Mistrzów. Club Brugge - Paris Saint-Germain: Mbappe pobił rekord Messiego

23.10.2019 15:45

Kylian Mbappe w meczu LM Club Brugge - Paris Saint-Germain (0:5) zanotował hat-tricka, przechodząc tym samym do historii futbolu. Piłkarz PSG pobił rekord Lionela Messiego.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pomnik wicepremiera już gotowy. Odsłonięcie w niedzielę

23.10.2019 14:18

Pomnik Przemysława Gosiewskiego jest już gotowy. Monument stanął przy ulicy Warszawskiej, w sąsiedztwie „Przystanku Historia" IPN w Kielcach. Dziś obok, przygotowanej wcześniej mównicy zainstalowano figurę przedstawiającą postać wicepremiera.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ludovic Obraniak idzie do polityki

23.10.2019 14:14

Do tanga trzeba dwojga, a w tej historii chyba nikomu nie chciało się tańczyć. Jednak zatańczyli. Przygoda Ludovica Obraniaka z reprezentacją Polski to historia nieporozumień. Może lepiej pójdzie mu w polityce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Krzysztof Śmiszek: niech prezydent opowie swój żart Barackowi Obamie i przy nim się śmieje

23.10.2019 13:14

– Pierwszym, który wbije nóż w plecy Jarosławowi Kaczyńskiemu, będzie Zbigniew Ziobro. Uważam, że Kaczyński wychował sobie żmiję na własnej piersi. Za bardzo wzmocnił Ziobrę. Historia, która powtarza się w każdej epoce, począwszy od starożytności, mam tu na myśli ojcobójstwo, jest bardzo możliwa w ciągu najbliższych czterech lat – mówi w wywiadzie dla Onetu Krzysztof Śmiszek, wybrany na nowego posła Lewicy.

Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
Kontakt z nami