Wiadomości z tagiem Historia  RSS
Szukasz prezentu na Mikołaja? Idealne książki dla dziecka

27.11.2022 13:25


Szukacie idealnego prezentu dla dziecka? W takim razie sprawdźcie nasze propozycje. To doskonałe tytuły nie tylko na Święta.
Czytanie to jedno z najlepszych świątecznych zajęć dla całej rodziny! Książki doskonale nadają się na prezent, z którego 6 grudnia ucieszy się każde dziecko. Szukając najlepszych tytułów dla dzieci wzięłam pod uwagę wiek młodego czytelnika, różnorodność tematów oraz wartość rozrywkową powieści. Każda z tych książek niesie dobre przesłanie o przyjaźni, wzajemnej pomocy i oczekiwaniu na to, co niespodziewane. Nalej do kubka gorącego kakao, otwórz przeglądarkę i wybierz dla dzieci wokół ciebie opowieści, które zostaną z nimi na długi czas!

Tytuły najlepsze dla dzieci do 5 lat:

Olivier Tallec „To jest moje drzewo”


„To jest moje drzewo” opowiada historię niesfornej wiewiórki, która upodobała sobie jedno wyjątkowe dla niej drzewo w lesie. Nie chce dzielić się szyszkami z tego drzewa, nie pozwala innym zwierzętom odpoczywać w jego cieniu. Jej myśli zaczęły więc krążyć wokół tego, w jaki sposób mogłaby ochronić swoją „własność” przed innymi mieszkańcami lasu, a wnioski, do jakich dotarła będą zaskakujące dla młodego czytelnika…
„To jest moje drzewo” doskonale oddaje uczucie zaborczości i zazdrości o naszą własność oraz konsekwencji takiego myślenia. W niewielkiej ilości tekstu zawarta jest niezwykła mądrość i lekcja dla wszystkich nas. Trudność dzielenia się tym, co należy do nas dotyczy każdego z nas, nie tylko dzieci. Olivier Tallec za pomocą pięknych ilustracji i grafik pokazuje w jaki sposób nasze myślenie może doprowadzić do nadużyć spowodowanych przez irytującą i absurdalną manię obsesyjnego posiadania. Bardzo polecam!

Cale Atkinson „W stronę morza”


Mały Tim w drodze do domu po szkole poznaje wyrzuconego na plaży wieloryba, Sama. Chłopiec czuje więź z nowo poznanym kolegą, ponieważ tak samo, jak on, często czuje się samotny i niedostrzeżony. Chłopczyk robi wszystko, by pomóc wielorybowi w powrocie do morza, dostając przy tym niesamowitą lekcję przyjaźni.
Uwielbiam takie wzruszające opowieści o przyjaźni i wspieraniu się w swoich obawach i niepewnościach. Tim swoimi słowami doskonale oddaje strach dziecka przez byciem niewidzialnym, a wydostanie wieloryba Sam staje się dla niego motywacją, by nie koncentrować się na negatywnych emocjach, ale pracować nad nimi. To, co jest niezwykłe w tej historii, to wielokrotnie powtarzane zdanie „Widzę Cię”. Przyjmuje ono tyle wymiarów, że zapada w pamięci i wykonuje swoją pracę – na końcu historii czujemy się zauważeni i docenieni. Bardzo polecam „W stronę morza”. To przepięknie wydana opowieść o przyjaźni i wsparciu, która zachwyci i małych i tych dużych.

Lily Murray „Kot Moneta”


Chica, to biały, porcelanowy kot, który towarzyszy Claude’owi Monetowi, francuskiemu malarzowi, podczas jego życia i twórczości. Pewnego dnia zostaje ożywiona za pomocą pędzla i rozpoczyna harce nie tylko po jego pracowni, ale także wskakuje wprost do jego impresjonistycznych obrazów. Artysta podąża za kotką pokazując jej swoje ulubione miejsca, takie jak na dworzec kolejowy Saint-Lazare, Plażę w Trouville czy rodzinny dom.
„Kot Moneta” to absolutnie fantastyczny przewodnik po dziełach ambasadora impresjonizmu przedstawiony w sposób dostępny i przyjazny dla najmłodszych uczestników, a historia kryjąca się za białą, porcelanową kotką, umieszczona na końcu książki jest po prostu wzruszająca. Ta książka jest po prostu piękna, edukacyjna, czasami nawet zabawna, szczególnie kiedy karykaturalnie artysta wskakuje i zeskakuje ze swoich obrazów. Mamy tutaj reprodukcje najpopularniejszych obrazów Moneta i ciekawską kotkę, która nie potrafi usiedzieć na miejscu.

Jimmy Fallon „5 nocy do Gwiazdki”


Tylko 5 nocy dzieli małego urwisa od upragnionych prezentów. Każdej nocy będzie on dzielnie oczekiwać tego jednego, magicznego dnia w roku, w którym spełniają się wszystkie dziecięce marzenia. To niesamowite, jak Jimmy Fallon poprzez doskonałe tłumaczenie Michała Rusinka oddał wszystkie dziecięce emocje związane z oczekiwaniem na Gwiazdkę. Obserwując Święta oczami małego chłopca (swoją drogą ta książka posiada cudowne ilustracje!), chcemy dołączyć do niego w oczekiwaniu na tę wielką radość.
„5 Nocy do Gwiazdki” wspaniale nadaje się do świątecznego odliczania wraz z dzieckiem. Historia ta jest ciepła, przytulna, doskonale nadaje się do czytania przed snem. Jest ekscytującą i niewinna, dokładnie tak, jak pragnienia małych dzieci, które każdego wieczoru zasypiają odliczając noce do przybycia Mikołaja ze swoimi reniferami. Z każdą przeczytaną stroną serce wypełnia zachwyt i ogromne oczekiwanie, by razem z małym bohaterem ubranym w świąteczną piżamę doczekać się wtulenia w choinkę. Nie czekajcie na ostatni moment i biegnijcie do księgarń!

Źródło: www.telepolis.pl

Twitter z kolejnymi „historycznymi" wynikami

27.11.2022 12:02

Na Twitterze przybywa nowych użytkowników - zgodnie ze słowami Elona Muska ich liczba jest najwyższa w historii. Jak się okazuje, serwis dobrze sobie radzi również z osobami nawołującymi do nienawiści.

Tagi: Historia
Źródło: www.benchmark.pl

Miał leczyć, a zabijał. Pacjenci ginęli przez błąd oprogramowania

27.11.2022 11:28

W latach 80. XX wieku jeden z najstraszliwszych błędów oprogramowania w historii doprowadził do śmierci pięciu osób. Ofiary, pacjenci korzystający z przełomowego urządzenia do radioterapii Therac-25, otrzymywały dużo wyższe dawki promieniowania, niż powinny. Kulisy sprawy pokazują, że przynajmniej części wypadków można było uniknąć.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Historia PlayStation pisze się na naszych oczach

26.11.2022 23:30

God of War Ragnarok zebrał mnóstwo ciepłych komentarzy. Jak się okazuje, można określać ten tytuł mianem nie tylko świetnego, ale też rekordowego pod względem wyników sprzedaży.

Tagi: Historia
Źródło: www.benchmark.pl

Najlepszy w historii! Szczęsny dokonał czegoś wyjątkowego

26.11.2022 20:18

Wojciech Szczęsny był jednym z bohaterów w wygranym 2:0 meczu MŚ 2022 z Arabią Saudyjską. Dzięki fantastycznym interwencjom 32-latek stał się samodzielnym rekordzistą reprezentacji Polski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mecz z Arabią zapisze się w historii. Te momenty sprawiły, że będziemy mówić o nim długo

26.11.2022 17:37

Polacy w meczu z Saudyjczykami sprawili, że mundial w Katarze ma zupełnie inny obraz niż wszystkie inne MŚ, w których uczestniczyliśmy w XXI wieku. O tych momentach będziemy mówić jeszcze długo.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Max Fricke może przejść do historii! Oto, co musi zrobić

26.11.2022 16:30

Choć w Europie mamy przerwę zimową od żużla, to kilka gwiazd polskich lig nie będzie narzekać na brak zajęć i startów. Max Fricke weźmie udział m.in. w Indywidualnych Mistrzostwach Australii i może w nich przejść do historii.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katar za burtą mundialu. Niechlubne rekordy pobite

26.11.2022 10:11

Katar okazał się najsłabszą spośród drużyn z krajów, które kiedykolwiek organizowały mundial. Piątkowa porażka z Senegalem przesądziła o odpadnięciu gospodarzy z turnieju już po sześciu dniach. To pierwszy taki przypadek w historii imprezy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
player+
Kontakt z nami