Nieruchomości  RSS
Czy rynek mieszkaniowy hamujePrognozy wskazują na dalszy spadek podaży nowych mieszkań. Jakie czynniki mają decydujący wpływ tempo wprowadzania na rynek nowych inwestycji i wielkość oferty mieszkaniowej. Co, zdaniem deweloperów, najbardziej hamuje jej rozwój? Sondę prezentuje serwis

Źródło: inwestycje.pl

Shell rozbudował swój kompleks biurowy


Firma Shell właśnie zainaugurowała oficjalne otwarcie piątego budynku - Topaz - na terenie kompleksu Shell Energy Campus w Krakowie - podaje Gazeta Krakowska.

Źródło: www.propertynews.pl

Panattoni umacnia pozycję w Sosnowcu. Kupuje grunt i rozbudowuje centrum


Panattoni Europe realizuje kolejne centrum dystrybucyjne na Górnym Śląsku. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Sosnowiec II o planowanej powierzchni blisko 80 tys. mkw. Pierwszym najemcą kompleksu jest Rohlig Suus Logistics , dla którego wybudowany zostanie terminal przeładunkowy połączony z magazynem wysokiego składowania o łącznej powierzchni ok. 18,5 tys. mkw. Dodatkowo, park będzie zawierać moduły typu Small Business Units. Pierwsze 50 tys. mkw. inwestycji oddane zostanie już jesienią br.

Źródło: www.propertynews.pl

Żółta kartka dla Baletowa Business Park. Nadzór wstrzymuje budowę biurowców

#zrodlo
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał budowę biurowców firmy Polkomtel na rogu ulic Puławskiej i Baletowej - pisze haloursynow.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Magazynowe centrum Polski. Ten region zapomina o luce podażowej


Ze względu na strategiczne położenie regionu od początku formowania się polskiego rynku magazynowego rejon Polski Centralnej znajdował się wśród lokalizacji z największym potencjałem rozwoju. W 2009 r. podaż w regionie oscylowała w granicach 875 tys. mkw., niecałą dekadę później - w 2018 r. przekroczyła 2,55 mln mkw., a rynek z popytem na poziomie 690 tys. mkw. jest w doskonałej kondycji - wynika z raportu przygotowanego przez AXI Immo.

Tagi: Rozwody
Źródło: www.propertynews.pl

Biznes GreenWay rośnie w siłę


GreenWay Polska podpisał umowę z firmą Indigo Tech na przejęcie jej działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Transakcja objęła zawarte umowy z klientami dotyczące wynajmu stacji oraz ich obsługę serwisową. To pierwsza tego typu transakcja przejęcia biznesu na tworzącym się dopiero rynku elektromobilności.

Źródło: www.propertynews.pl

Najwyższy biurowiec w Krakowie sprzedany


Najwyższy budynek biurowy w Krakowie K1 zmienił właściciela. PGIM Real Estate sprzedał obiekt firmie FLE.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

PHN pod rękę z Hillwoodem


Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez spółki: PHN  3  i należącą do grupy kapitałowej Hillwood HE Dutch II. Wspólny przedsiębiorca powstanie na bazie spółki istniejącej pod firmą PHN SPV 21 Sp. z o.o. Utworzenie SPV ma na celu realizację zabudowy nieruchomości gruntowej położonej w Świebodzinie.

Źródło: www.propertynews.pl

J.W. Construction z wyższym przychodem z hoteli


W 2018 roku grupa J.W. Construction Holding kontynuowała działalność hotelarską. W Warszawie otworzyła drugi aparthotel Varsovia Apartamenty, tym razem przy ulicy Kasprzaka, co stanowi realizację zapowiadanej wcześniej strategii związanej z budową i zarządzaniem aparthotelami. W 2018 roku zanotowano wzrost przychodów z działalności hotelarskiej w stosunku do roku poprzedniego o 23 proc. 

Źródło: www.propertynews.pl

Globalworth chce umacniać pozycję lidera


W 2018 r. wartość portfela Globalworth Poland RE  przekroczyła 1,2 mld EUR. W planach kolejne zakupy. - Pod względem finansowym i operacyjnym jesteśmy niezwykle dobrze przygotowani do pozyskania atrakcyjnych nieruchomości biurowych i dalszego rozwoju naszego portfolio w tym roku. Ekonomiczne perspektywy na naszym rynku są również obiecujące- pisze w raporcie rocznym zarząd Globalworth.

Tagi: Rozwody
Źródło: www.propertynews.pl

Wielofunkcyjny mixed-use we wrocławskiej wieży. WRI Investment o szczegółach inwestycji przy dworcu głównym


Przy dworcu głównym we Wrocławiu powstanie nawet kilkunastokondygnacyjny obiekt o charakterze mixed-use. WRI Investment, który zakupił nieruchomość od Poczty Polskiej chce dać nowe życie zdewastowanemu fragmentowi miasta. - Mamy nadzieję, że nasza wizja napotka na zrozumienie oraz poparciem ze strony konserwatora– mówi rozmowie z PropertyNews.pl Kacper Ziarkowski reprezentujący spółkę WRI Investment.

Źródło: www.propertynews.pl

Czy koniunktura inwestycyjna w mieszkaniówce zwalnia?Najnowsza informacja GUS, zawierająca wstępne wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń - luty bieżącego roku, komunikuje pierwsze, choć na razie nie potwierdzone sygnały przesilenia koniunktury inwestycyjnej na pierwotnym rynku mieszkaniowym

Tagi: GUS
Źródło: inwestycje.pl

Bydgoski biurowiec zyska nowe oblicze

#zrodlo
Gmach u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Dworcowej w Bydgoszczy zostanie rozbudowany i zyska nową elewację - podaje expressbydgoski.pl.

Tagi: Bydgoszcz
Źródło: www.propertynews.pl

Coworking na Wyspie Słodowej. Oto najnowsze wizualizacje Concordii Hub


Realizacja projektu Concordii Hub na Wyspie Słodowej weszła w nowy etap. Kontynuowana jest renowacja zabytkowej kamienicy, a w nowej części budynku powstały już dwie kondygnacje. Architekt Fokke Moerel z pracowni MVRDV zaprezentowała najnowsze wizualizacje inwestycji we Wrocławiu.

Źródło: www.propertydesign.pl

Dziewiąty w Europie, pierwszy pod względem dynamiki. Flex rozkręca polski rynek biurowy


3,5 mln mkw. – tyle elastycznej powierzchni biurowej oferują operatorzy na 20 największych europejskich rynkach biurowych. Warszawa zajmuje w tym zestawieniu wysoką 9. pozycję, a w ubiegłym roku odnotowała największy przyrost podaży powierzchni elastycznych w Europie.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

Piotr i Paweł zostaje w obiektach LC Corp

#zrodlo
Operatorem spożywczym w Sky Tower oraz w Arkadach Wrocławskich pozostanie supermarket Piotr i Paweł. Właściciel sieci zapowiedział, że obydwie placówki znalazły się w docelowym modelu zarządzania siecią. Piotr i Paweł pozostanie w upmarketowych lokalizacjach, skupiając się na docelowej grupie klientów.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

Mała Wenecja w Poznaniu. Nowa dzielnica w dawnej elektrociepłowni


Warta ma w swoich zakamarkach małą Wenecję. W Poznaniu nazywa się ją Wyspami Północnymi. Mniejsza z wygaszoną elektrociepłownią należy do Veolii, a sąsiednia - w połowie do miasta. Łączy je kanał Ulgi. W przyszłości stworzą nową dzielnicę Poznania z różnymi funkcjami. - Miasto przygotowało jej koncepcję zabudowy, a Veolia przebiera w ofertach inwestorów - tłumaczy Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania.

Tagi: GUS, Ulgi, Wenecja
Źródło: www.propertynews.pl

Łódź.Work wybrał agenta


Knight Frank został wyłącznym agentem Łódź.Work – rewitalizowanego kompleksu historycznych budynków w samym centrum Łodzi przy ul. Dowborczyków 18. Projekt, którego właścicielem jest Okam Capital oferuje blisko 5 000 mkw. i zostanie oddany do użytku w III kw. 2019 roku.

Tagi: Łódź
Źródło: www.propertynews.pl

Calisia One z pierwszym najemcą

#zrodlo
Europejski Fundusz Leasingowy wprowadza się do biurowca Calisia One. Kaliski oddział, należącej do grupy Credit Agricole spółki, zajmie powierzchnię na 1 piętrze biurowca.

Źródło: www.propertynews.pl

3. edycja Blue Run - „Pobiegnij Po Woli dla Autyzmu”


12 kwietnia br. o godz. 10.00 wystartuje kolejna, już trzecia edycja Niebieskiego Biegu Charytatywnego organizowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. Głównym celem wydarzenia jest integracja środowiska ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych poprzez wspólne działanie na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Cushman & Wakefield zachęca do wsparcia tej szczytnej inicjatywy i wzięcia udziału w niebieskim drużynowym biegu charytatywnym. W tym roku bieg będzie połączony z grą miejską „Po Woli”.

Tagi: WOŚP
Źródło: www.propertynews.pl

Nowe życie Księżego Młyna


Partnerstwo publiczno-prywatne to słowo kluczowe, jeśli chcemy mówić o restauracji łódzkich zabytków. Księży Młyn, nazywany również dziewiątym kwartałem rewitalizacji, to znakomity przykład, jak taka współpraca powinna przebiegać.

Źródło: www.propertynews.pl

Segro rozbuduje park logistyczny w Łodzi


Na terenie SEGRO Logistics Park Łódź rozpoczęła się budowa nowego obiektu produkcyjno-magazynowego o powierzchni 12,2 tys. mkw. dla AQ Wiring Systems, firmy zajmującej się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wiązek kablowych zasilających i sterujących oraz modułów elektromechanicznych.

Tagi: Łódź
Źródło: www.propertynews.pl

7R startuje z budową w Łodzi


Ruszyła budowa 7R City Flex Łódź I. Przy ul. Rokicińskiej w Łodzi powstani obiekt typu Small Business Unit, wchodzący w skład sieci 7R City Flex Last Mile Logistics.

Tagi: Łódź
Źródło: www.propertynews.pl

Rekordowy rok Vantage Development

#zrodlo
Vantage Development osiągnął w 2018 roku rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 489,5 mln złotych. Zysk z działalności operacyjnej osiągnął poziom 101,9 mln, a zysk netto  wyniósł 78,6 mln złotych. Grupa, która ma na koncie kilka inwestycji biurowych, planuje kolejne projekty.

Źródło: www.propertynews.pl

GTC z 92 mln euro zysku

#zrodlo
GTC zakończyło rok 2018 z zyskiem w wysokości 92 mln euro. W ciągu roku grupa zwiększyła  portfel nieruchomości handlowych poprzez zakup centrum handlowego Mall of Sofia, którewraz z ukończonymi budynkami biurowymi w Budapeszcie i Belgradzie zwiększyło portfel o 76,8 tys. mkw. i pozwoliło na wzrost wartości aktywów brutto do około 2,2 bln euro.

Źródło: www.propertynews.pl

Echo podliczyło zyski


W 2018 r. Echo Investment wypracowało 305 mln zł zysku netto, który pochodził z podstawowej działalności – budowania i sprzedawania nieruchomości. Wpływ na wynik miał m.in. wzrost wartości nieruchomości w budowie: przede wszystkim biurowców kompleksu Browary Warszawskie, biurowców O3 Business Campus III w Krakowie, Sagittarius i West Link we Wrocławiu, a także Libero w Katowicach.

Źródło: www.propertynews.pl

Ilu Polaków wciąż nie posiada łazienki?Obecnie posiadanie łazienki w mieszkaniu (domu lub lokalu) wydaje się już oczywistym cywilizacyjnym standardem. Dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że na terenie polskich miast średnio tylko jedno z dwudziestu mieszkań jest pozbawione łazienki

Źródło: inwestycje.pl

Multi-Decor inwestuje w Całowaniu


Spółka Multi-Decor przygotowała realizację hali magazynowej z częścią socjalną w miejscowości Całowanie w gminie Karczew.

Tagi: Gminy
Źródło: www.propertynews.pl

W Baranowie powstaną biura i magazyny


Firma Agrobex przygotowała realizację obiektu magazynowo-biurowego w miejscowości Baranowo (woj. wielkopolskie).

Źródło: www.propertynews.pl

Duży magazyn wyrośnie w Tomaszowie Mazowieckim


Spółka Chipita Poland przygotowała realizację magazynu w Tomaszowie Mazowieckim.

Tagi: Wyroki
Źródło: www.propertynews.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami