Nieruchomości  RSS
CPIPG emituje obligacje powiązane ze zrównoważonym rozwojem


CPI Property Group to pierwsza spółka nieruchomościowa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, która wyemitowała obligacje związane ze zrównoważonym rozwojem. Wartość emisji wyniosła 700 mln euro.

Tagi: Obligacje
Źródło: www.propertynews.pl

Rusza budowa Urbi Ferro w Stalowej Woli. To pierwsza budowa w ramach Programu Fabryka


Urbi Ferro to pierwszy projekt w budowie w ramach Programu Fabryka, a także pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli. Partnerami tej inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu i Miasto Stalowa Wola.

Źródło: www.propertynews.pl

EPP frontem do społeczności lokalnych


EPP zakończyło rok 2021 z 120 dobrymi uczynkami na rzecz użytkowników i społeczności lokalnych skupionych wokół obiektów firmy w całej Polsce.

Tagi: Frontex
Źródło: www.propertynews.pl

Nieruchomości biurowe i ośrodki Archidiecezji Warszawskiej - ile zarabiają?


Deweloperka i usługi hotelarskie - na tym, jak podaje oko.press, zarabiają spółki podległe kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi.

Źródło: www.propertynews.pl

Centrum medyczne wchodzi do Ocean Office Park w Krakowie


Pratia, sieć ośrodków badań klinicznych, otworzy swoją placówkę medyczną w pierwszym, oddanym już do użytku budynku kompleksu Ocean Office Park w Krakowie.

Tagi: Praca, Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

Właściciel Google\'a kupił biurowce za miliard dolarów

#zrodlo
Alphabet - podmiot zarządzający m.in. Google LLC - kupił za około 1 miliard dolarów kompleks biurowy w Londynie. Biura o powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowane są w prestiżowej dzielnicy King\';s Cross.

Tagi: Google, Londyn
Źródło: www.propertynews.pl

W biurze liczy się człowiek. EPP poszło o krok dalej


Jaki może być wkład biurowców w pielęgnowanie wartości społecznych i życie miasta? - m.in. o tym rozmawiamy z Sylwią Piechnik, Head of Office Leasing EPP.

Tagi: Leasing
Źródło: www.propertynews.pl

Park Tychy sprzedany czeskiemu inwestorowi


European Logistics Investment sfinalizowała transakcję sprzedaży Parku Tychy - projektu magazynowego ukończonego w 2021 r. Kupującym jest REICO IS ČS.

Tagi: Europa
Źródło: www.propertynews.pl

2022 pod znakiem kolejnych rekordów na rynku magazynowym


2021 rok był dla sektora logistyczno-magazynowego rekordowy. I to pomimo trudnego otoczenia społeczno-gospodarczego. Zamykając trzeci kwartał 2021 roku mieliśmy w sumie 5 mln mkw. wynajętej powierzchni, czyli o niemal 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordowo dużo powierzchni było też w budowie, bo 3,7 mln mkw. - komentuje Beata Hryniewska, szefowa Działu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w CBRE.

Źródło: www.propertynews.pl

Globalne koncerny wracają do biur. Google, Facebook, Apple, Uber już w styczniu


Po fali zachwytu pracą zdalną i wielu deklaracjach, że do biur już nigdy nie wrócimy, następuje właśnie na całym świecie wielki biurowy powrót - pisze businessinsider.com.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Stokrotka z nowym magazynem w Bydgoszczy


Stokrotka wynajęła 2 835 mkw. powierzchni magazynowej oraz 125 mkw. powierzchni biurowej na terenie 7R Park Bydgoszcz I. Sieć sklepów reprezentowana była przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Tagi: Bydgoszcz
Źródło: www.propertynews.pl

Amerykanie stawiają na centrum usług wspólnych w Łodzi. Axalta wprowadza się do Opera Park


Amerykańska firma Axalta stworzy w Łodzi Centrum Usług Wspólnych. Firma wahała się między Łodzią, Warszawą a Pragą. Ostatecznie postawiła na biurowiec Opera Park w Łodzi - czytamy na wyborcza.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Nike zwolni niezaszczepionych z biura w Portland


Nike planuje zwolnić pracowników, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19, jak podaje The Oregonian. Rozwiązanie współpracy ma nastąpić z osobami pracującymi w administracji producenta odzieży, który jest jednym z największych pracodawców w Portland, w USA - pisze bankier.pl.

Tagi: Banki
Źródło: www.propertynews.pl

Hochland już w nowym biurze


Nowa siedziba firmy Hochland Polska zlokalizowana w kompleksie Business Garden w Poznaniu to ponad 1000 m kw. nowocześnie zaaranżowanej powierzchni biurowej.

Tagi: Poznań
Źródło: www.propertynews.pl

Pierwszy budynek WIMY Widzewskiej Manufaktury dla FitFabric


Popularna sieć fitness otworzy klub w rewitalizowanym przez Cavatina Holding S.A. kompleksie WIMA Widzewska Manufaktura. Sieć FitFabric, będąca częścią giełdowej grupy Benefit Systems, z początkiem 2023 r. zajmie cały budynek D, zlokalizowany od strony al. Piłsudskiego w Łodzi. W czterech etapach inwestycji deweloper chce docelowo oddać około 55 tys. mkw. powierzchni, tworząc miejsce do pracy, mieszkania i spędzania wolnego czasu.

Źródło: www.propertynews.pl

Popyt na flex przyspiesza. Czy coworking przejmie znaczną część rynku biurowego?


Gospodarka współdzielenia oraz cyfryzacja napędzają rewolucję w branży biurowej, a adaptacja hybrydowych modeli pracy międzynarodowych korporacji działa jak impuls do kolejnych zmian - to wnioski z trzeciej edycji raportu rynkowego New Work Flex Office Solutions post pandemic 2022.

Źródło: www.propertynews.pl

MLP Group celuje w kolejne rynki zagraniczne i rozbudowę portfela polskich magazynów


MLP Group zamierza zwiększyć skalę. Jakie inwestycje planuje w najbliższym czasie? I czego dziś potrzebują deweloperzy magazynowi, by sprostać wymogom rynku - o tym Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group.

Źródło: www.propertynews.pl

Doradcy o transakcji sprzedaży centrum dystrybucyjnego Amazon


Polski oddział BNP Paribas Real Estate reprezentował jednego z azjatyckich klientów Grupy BNP Paribas w procesie kupna centrum dystrybucyjnego w zachodniej Polsce.

Tagi: Amazon, Azja
Źródło: www.propertynews.pl

Co dalej z biurowcem na Wyspie Spichrzów?


Budowa biurowca przy ul. Warszawskiej w Elblągu ma ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestor chce, aby stało się to w kwietniu - podaje portal info.elblag.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Duża umowa najmu w Poznaniu. Skanska ma chętnego na jedną trzecią biurowca w Nowym Rynku


Skanska podpisała umowę najmu z międzynarodową firmą na około jedną trzecią Nowego Rynku E – czwartego biurowca w projekcie wielofunkcyjnym w Poznaniu.

Tagi: Poznań
Źródło: www.propertynews.pl

Nowe biura i mieszkania w Kielcach


U zbiegu ulic Tarnowskiej i Bohaterów Warszawy w Kielcach powstaną nowe inwestycje. Projekt przewiduje budowę budynku biurowego, a także bloku na 98 mieszkań.

Źródło: www.propertynews.pl

Home office się znudził, zyskał coworking


Pandemia zmieniła rynek coworkingów. - Pojawia się u nas sporo osób, które do tej pory nie brały pod uwagę takich przestrzeni. Firmy zauważyły, że home office działa, jednak sami pracownicy czują potrzebę „wyjścia do ludzi” od czasu do czasu lub nie chcą już więcej mieszać przestrzeni osobistej z biurową - uważa Piotr Jedliński, właściciel coworkingu Clockwork.

Źródło: www.propertynews.pl

Katarzyna Zawodna-Bijoch: W 2022 roku oczekujemy krystalizowania się nowej normalności


Miniony rok był dla rynku biurowego wymagającym okresem i sprawdzianem, z którego udało się jednak wyjść obronną ręką – ocenia Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezeska i CEO spółki biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Tagi: Europa, Katar
Źródło: www.propertynews.pl

Axalta uruchomi centrum usług wspólnych w Łodzi


Firma Axalta, której lakierami pomalowane są łódzkie autobusy, dach dworca Łódź Fabryczna i  ławki na dworcu Łódź Kaliska, rozwija swój biznes w Łodzi.

Źródło: www.propertynews.pl

Marynarska Business Park na drodze do certyfikacji WiredScore


Marynarska Business Park jednym z pierwszych budynków w Europie Centralno-Wschodniej przystępujących do certyfikacji WiredScore.

Źródło: www.propertynews.pl

Michael Page wprowadzi się do Global Office Park


Michael Page dołączy do najemców powstającego w Katowicach kompleksu Global Office Park. Inwestycja należąca do Cavatina Holding ma być oddana do użytku w połowie 2022 roku. W procesie transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers.

Źródło: www.propertynews.pl

Całe Jupiter Towers w portfelu Warimpex


Po zakupie kolejnych udziałów, Warimpex posiada 100 proc. biurowców Jupiter Towers w AIRPORTCITY St. Petersburg.

Źródło: www.propertynews.pl

W 2022 roku zobaczymy wyniki testów różnych modeli pracy


Za nami ciekawy rok na rynku biurowym. Stanowił on pewnego rodzaju test wszystkich modeli pracy, które byli w stanie wyobrazić sobie pracownicy i pracodawcy. Już w 2022 roku zobaczymy wyniki tych testów - mówi Mikołaj Sznajder, dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowy park przemysłowo-logistyczny w Toruniu. White Star Logistics rusza z inwestycją


White Star Logistics, wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit, przygotowuje kolejną inwestycję - park przemysłowo-logistyczny zorientowany na potrzeby lekkiej produkcji i zlokalizowany w mocno zurbanizowanej części Torunia.

Źródło: www.propertynews.pl

GTC sfinalizowała sprzedaż portfela biurowego w Belgradzie


Warunki zawieszające umowę dotyczącą sprzedaży całego kapitału zakładowego serbskich spółek zawartą między GTC oraz spółką węgierską należącą do Grupy Indotek zostały spełnione i sprzedaż została zakończona.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami