player+
Wiadomości z tagiem Monachium  RSS
Pokój za wszelką cenę – 85 lat temu w Monachium dokonano rozbioru Czechosłowacji

29.09.2023 6:34

85 lat temu, w nocy z 29 na 30 września 1938 r. przedstawiciele mocarstw europejskich zdecydowali o oddaniu czechosłowackich Sudetów nazistowskim Niemcom. Układ z Monachium przeszedł do historii jako jedna z najbardziej haniebnych umów w dziejach dyplomacji.

Źródło: www.wnp.pl

Niemcy pokazują ciemną stronę Oktoberfest. Mówią: "Zobaczcie ten film" [WIDEO]

27.09.2023 21:47

Mieszkańcy Monachium nie kryją oburzenia. Trwający od połowy września Oktoberfest przysparza coraz więcej problemów: "karetki na każdym rogu, miasto tonie w wymiocinach, a wszędzie leżą pijani ludzie". Bawarczycy winą obarczają turystów: "z roku na rok widać coraz mniej Niemców. To już nie ma nic wspólnego z tradycją".

Źródło: podroze.onet.pl

Xiaomi Master Class – rusza nowy sezon warsztatów fotograficznych

27.09.2023 10:32


Xiaomi Master Class – rusza nowy sezon warsztatów fotograficznych
Xiaomi uruchamia nowy sezon warsztatów fotograficznych Master Class, wspieranych przez firmę Leica. Nowy cykl, tym razem zatytułowany „Rediscover”, czyli „Odkryj na nowo”, to okazja dla entuzjastów fotografii do doskonalenia swoich umiejętności poprzez różnorodne kursy online, jak i offline.
Xiaomi Master Class ma na celu zainspirowanie entuzjastów fotografii do twórczego rozwoju. Warsztaty zaprojektowane zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych fotografów, oferują inkluzywną i interaktywną platformę do rozwijania umiejętności fotograficznych. W czerwcu 2023 roku Xiaomi oficjalnie ogłosiło współpracę z marką Leica w ramach tego programu.
Od tego czasu przeprowadzono dwa udane sezony z udziałem instruktorów Akademii Leica, Eolo Perfido (fotografia czarno-biała) i Dominica Nahra (fotografia dokumentalna). Kursy umożliwiły globalnej społeczności doskonalenie umiejętności fotograficznych i wykorzystanie możliwości obrazowania marki Leica w smartfonach Xiaomi.
Nowy sezon zbiega się z premierą serii Xiaomi 13T, przynosząc autentyczność i blask Leica szerszej publiczności. Dzięki tematowi „Odkryj na nowo”, Xiaomi Master Class ma pomóc użytkownikom odnaleźć piękno w ich codziennym życiu i uchwycić „arcydzieła w zasięgu wzroku” za pomocą nowych telefonów.
Xiaomi Master Class baner
Od 1 października 2023 roku Xiaomi Master Class przeprowadzi serię praktycznych kursów w kilku niemieckich miastach, w tym w Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie, Stuttgarcie i Monachium, zarówno online, jak i offline. Prowadzone przez Siegfrieda Hansena, znanego instruktora Akademii Leica, kursy te są otwarte dla lokalnych uczestników, którzy mają możliwość zanurzenia się w świecie profesjonalnej fotografii. Siegfried, wybitny fotograf słynący z urzekającej fotografii ulicznej, poprowadzi uczestników przez swój sprawdzony w terenie system fotograficzny i know-how stojący za jego imponującymi pracami.
Odkrywcza podróż nie kończy się jednak w Niemczech. Zostanie ona rozszerzona na Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię i inne kraje, a do kursów online i offline dołączą kolejni profesjonalni fotografowie. Najnowszy sezon warsztatów „Xiaomi Master Class Supported by Leica” będzie dostępny za pośrednictwem i mediów społecznościowych, umożliwiając entuzjastom fotografii na całym świecie naukę we własnym tempie.
 
 
 

Niemcy: Markus Soeder ponownie na czele CSU w Bawarii; zdobył 96-procentowe poparcie

23.09.2023 14:14

Na zjeździe chadeckiej CSU w Monachium dotychczasowy przewodniczący partii Markus Soeder utrzymał tę funkcję, zyskując w głosowaniu poparcie na poziomie 96,56 proc. – poinformowała dpa. Będzie to już czwarta kadencja Soedera na stanowisku przewodniczącego CSU.

Źródło: www.wnp.pl

Nie jedna, a dwie sztafety – zapowiedź 2. dnia Mistrzostw Europy 2023

21.09.2023 9:12


Eksperymentowania z formułą drużynowej jazdy na czas ciąg dalszy! Po raz pierwszy w historii na jednych zawodach rozegrane zostaną reprezentacyjne sztafety zarówno elity, jak i juniorów. Nie jest to jednak całkowity debiut tych konkurencji, które stanowić będą całość 2. dnia Mistrzostw Europy. Rok temu w Monachium byliśmy świadkami multidyscyplinarnego czempionatu Starego Kontynentu, acz ten nie […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

Pięć rzeczy, których nienawidzę w Oktoberfest

19.09.2023 15:48

Piwo znów płynie, a Monachium będzie w swoim "zwykłym stanie wyjątkowym". Mieszkanka Monachium opowiada, że jako rodowita Brandenburka często ubierała się w dirndl na Oktoberfest oraz czego nie cierpi w tym święcie. Jest jednak jedna rzecz, bez której mogłaby się obejść.

Źródło: podroze.onet.pl

Wypadek na trasie kolejki górskiej w Niemczech. Są ranni

17.09.2023 21:46

Do wypadku na trasie kolejki górskiej doszło w Monachium podczas pierwszego dnia tradycyjnego święta piwa Oktoberfest. Kilka osób z podejrzeniem urazów szyi i kręgosłupa trafiło do szpitala – informuje w niedzielę portal niemieckiego dziennika "Bild".

Źródło: podroze.onet.pl

Wypadek podczas pierwszego dnia Oktoberfestu. Są ranni

17.09.2023 15:02


Do wypadku na trasie kolejki górskiej doszło w Monachium podczas pierwszego dnia tradycyjnego święta piwa Oktoberfest. Kilka osób z podejrzeniem urazów szyi i kręgosłupa trafiło do szpitala – informuje portal niemieckiego dziennika "Bild".

Źródło: www.rmf24.pl

Niemcy: Wypadek na trasie kolejki górskiej w Monachium pierwszego dnia Oktoberfestu, są ranni

17.09.2023 14:46

Do wypadku na trasie kolejki górskiej doszło w Monachium podczas pierwszego dnia tradycyjnego święta piwa Oktoberfest. Kilka osób z podejrzeniem urazów szyi i kręgosłupa trafiło do szpitala – informuje w niedzielę portal niemieckiego dziennika „Bild”.

Źródło: www.wnp.pl

Niemcy: W Monachium rozpoczął się Oktoberfest; stolica Bawarii spodziewa się sześciu milionów gości

16.09.2023 15:01

Tegoroczny Oktoberfest w Monachium został w sobotę oficjalnie zainaugurowany. Punktualnie o godz. 12 burmistrz Dieter Reiter otworzył pierwszą beczkę piwa. Święto piwne odbywa się już po raz 188. Stolica Bawarii spodziewa się, że największy festyn ludowy na świecie odwiedzi w tym roku około sześciu milionów osób.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami