Wiadomości z tagiem Opole  RSS
Nie ma izby, będą kursy po mieście? Opole zlikwidowało 'wytrzeźwiałkę'

01.04.2023 12:30


Oszczędności na poziomie miliona złotych rocznie da Opolu likwidacja izby wytrzeźwień - przekazuje rzecznik ratusza Adam Leszczyński. Dzisiaj (1.04) izba, działająca przy ulicy Popiełuszki kończy działalność. Koszt opieki nad jednym pacjentem zamykał się sumą około 700 złotych. Samo utrzymanie lekarzy pochłaniało rocznie 800 tys. złotych.Adam Leszczyński zapewnia, że potencjalni klienci izby nie pozostaną bez opieki. - Ci lekko upojeni będą mogli przeczekać ten stan w miejskiej ogrzewalni - mówi. - Osoby, które są nietrzeźwe, ale nie zagrażają bezpieczeństwu swojemu lub innych, będą odwożone do domów. Jeśli ktoś będzie z interwencji zabrany, bo na przykład awanturował się w domu, był pod wpływem alkoholu, to taka osoba będzie trafiała do policyjnej izby zatrzymań. Więc tu tych rozwiązań jest sporo. - Policyjna izba zatrzymań to nie jest odpowiedni adres - mówi asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Pomieszczenia dla osób zatrzymanych nie służą wytrzeźwieniu. Tutaj mamy osoby zatrzymane do jakiejś sprawy, przestępstwa, wykroczenia. Zatrzymujemy tu sprawców przemocy domowej w związku z podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego. Musimy pamiętać, że w tych pomieszczeniach obowiązują szczegółowe zasady, które...

Źródło: radio.opole.pl

Jest zgoda na rondo 'pod taśmociągiem'. To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań

01.04.2023 8:15


Coraz bliżej rozpoczęcia budowy ronda 'pod taśmociągiem', czyli na skrzyżowaniu DK45 z DW415 i DW429 w Zimnicach Małych. Wojewoda opolski wydał tzw. ZRID, czyli decyzję zezwalającą na realizację inwestycji, co z kolei otwiera drogę do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania.- Inwestycja przewiduje budowę ronda 5-wlotowego oraz przebudową odcinków wlotowych. Zakłada również budowę oświetlenia, kanału technologicznego, odwodnienia oraz przebudowę infrastruktury niezwiązanej z drogą - mówi Agata Andruszewska, rzecznik GDDKiA w Opolu. Rondo 'zepnie' w całość trasy: DK45, DW 429, DW 415 oraz powiatową 1716O. Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to przełom tego i przyszłego roku. Skrzyżowanie to nosi niechlubne miano jednego z najbardziej niebezpiecznych na Opolszczyźnie. Dochodziło tam do wielu poważnych wypadków i kolizji.

Źródło: radio.opole.pl

Avon Tyres dołącza do oferty Goodyeara – nowe opony motocyklowe dla każdego motocyklisty

31.03.2023 23:44


Z myślą o motocyklistach, Goodyear poszerza swoją ofertę o opony motocyklowe marki Avon Tyres – jednej z najbardziej doświadczonych marek w branży. Opony Avon Tyres dostępne będą w portfolio obok cenionych produktów Dunlopa, co zwiększa wszechstronność oferty dla wszystkich segmentów...

Źródło: motormania.com.pl

W sobotę możliwe złożenie wniosku o paszport. Opolski oddział będzie otwarty

31.03.2023 20:30


Potrzebny paszport? W Opolu o ten dokument możemy wystąpić także w sobotę. Jutro (1.04), zgodnie z komunikatem urzędu wojewódzkiego, będzie otwarty oddział paszportów przy ulicy Ozimskiej.Złożenie wniosku lub odebranie dokumentu będzie możliwe od godziny 8.00 do godziny 15.00.Dla osób składających wniosek ważne przypomnienie. Należy mieć przygotowane potwierdzenie dowodu wpłaty za paszport oraz zdjęcia, które zostały wykonane nie później niż miesiąc temu.W celu złożenia wniosku lub odbioru paszportu należy w oddziale paszportów pobrać bilet z kolejkomatu.

Źródło: radio.opole.pl

Z porządku obrad wycofano uchwałę upamiętniającą papieża. Część radnych oburzona

31.03.2023 19:15


Rada Miasta Kędzierzyna-Koźle nie podjęła uchwały w sprawie wyrażenia oświadczenia dotyczącego obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Punkt wycofano z porządku obrad, które odbyły się wczoraj (30.03).Wniosek w tej sprawie złożył Adam Oczoś, który odczytał również oświadczenie klubu radnych Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska. Za wycofaniem punktu głosowało 13 radnych, czyli większość.W związku z wczorajszą sytuacją na sesji, dziś (31.03) radni Prawa i Sprawiedliwości, czyli Fabian Pszon i Katarzyna Kukolka-Bogocz, zwołali konferencję prasową. - Liczyliśmy na to, że mieszkańcy będą mogli się cieszyć z tego, że Kędzierzyn-Koźle również wpisuje się w obronę dobrego imienia Jana Pawła II. Tak się jednak nie stanie - mówi Katarzyna Kukolka-Bogocz. - Np. w Opolu ona przeszła tylko sześcioma głosami. Sześć głosów było za, reszta radnych się wstrzymała, ale przeszła. Mieliśmy też taką cichą nadzieję, że radni pozwolą nam ten punkt przynajmniej poddać pod głosowanie albo nie wezmą w nim udziału, albo się wstrzymają, albo będą przeciw. Różne mogły być scenariusze, ale powinni...

Źródło: radio.opole.pl

Play w ogniu. Podpalili wieżę (aktualizacja)

31.03.2023 18:18


Play w ogniu. Podpalili wieżę
Play nie ma szczęścia, jeśli chodzi o fioletowe wieże telekomunikacyjne. W jednych miastach ludzie protestują, a gdzie indziej podpalają. To ostatnie miało miejsce w Krośnie na Podkarpaciu.
Serwis  poinformował, że nieznany sprawca lub sprawcy podpalił wieżę telekomunikacyjną sieci Play w Krośnie (województwo podkarpackie) przy ulicy Zręcińskiej. Zdarzenie miało miejsce ostatniej nocy, z 30 na 31 marca 2023 roku. Tym razem ofiarą padła konstrukcja leżąca na ziemi, która miała być dopiero ustawiona we właściwej lokalizacji.
Strażacy interweniowali w sprawie pożaru wieży Play tuż przed północą. Na miejscu znaleziono resztki spalonych opon, co potwierdza podpalenie. Podłożony ogień uszkodził anteny oraz okablowanie.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do podpalenia, w wyniku którego uszkodzeniu uległy elementy infrastruktury masztu. Wyjaśniamy szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

– powiedział Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie
Jak możemy przeczytać na stronie terazKrosno.pl, o inwestycji sieci Play zrobiło się w Krośnie głośno już wcześniej, gdy właściciele okolicznych działek zaprotestowali przeciwko budowie wieży. Podnosili oni, że inwestycja w tym miejscu nie powinna zostać zrealizowana, a także złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Ta z kolei wniosła sprzeciw od ostatecznej decyzji prezydenta miasta o udzieleniu pozwolenia na budowę.
Więcej zdjęć nadpalonej wieży Play w Krośnie można znaleźć na stronie terazkrosno.pl.

AKTUALIZACJA:


Play przekazał nam oświadczenie w tej sprawie. 
W związku z kolejnymi w ostatnim czasie przypadkami bezprawnych ataków na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce, jako operator sieci Play stanowczo potępiamy wszelkie tego rodzaju czyny zabronione

 – skomentował Play.
Play wyjaśnia, że budowane w Polsce stacje bazowe telefonii komórkowej realizowane są w pełni na podstawie obowiązujących przepisów. Proces budowy, uruchamiania, a następnie eksploatacji stacji jest restrykcyjnie uregulowany obowiązującymi przepisami, zarówno pod kątem budowlanym, jak i wymogów ochrony środowiska. Każda stacja bazowa musi spełniać m.in. restrykcyjne normy bezpieczeństwa, co jest przedmiotem kontroli bezpośrednio przed jej uruchomieniem, a także może być każdorazowo sprawdzane przez właściwe organy na etapie jej działania. 
W swoim oświadczeniu Play podkreśla, że infrastruktura telekomunikacyjna ma szczególne istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa, zapewniając niezbędną w dzisiejszych czasach łączność, w tym dostęp do takich usług jak połączenia na numery alarmowe, czy lokalizacja w sytuacjach zagrożenia. 
Dlatego wszelkie tego rodzaju bezprawne czyny stanowią w praktyce atak na bezpieczeństwo każdego z nas

 – zauważa Play.
Operator przypomina też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabór, niszczenie, uszkadzanie lub czynienie niezdatnym do użytku elementów wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do aż 8 lat. 
Liczymy, że sprawcy tego rodzaju przestępstw będą z pełną stanowczością ścigani i karani przez właściwe organy. Liczymy również, że bez odpowiedniej reakcji ze strony odpowiednich służb nie pozostaną także przypadki podżegania – bezpośredniego lub w bardziej zawoalowany sposób – do niszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej sieci ruchomych

 – przekazał Play.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Opole: dwie popołudniowe kolizje

31.03.2023 17:53


W Opolu doszło do dwóch kolizji. Pierwsza o 15:25 na skrzyżowaniu alei Witosa z ul. Tarnopolską - tam zderzyły się dwie osobówki.Jak informują strażacy to zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, bo nie było osób poszkodowanych. Występowały niewielkie utrudnienia w ruchu. Działania służb zostały zakończone. Do drugiej kolizji doszło na Zaodrzu, na skrzyżowaniu Niemodlińskiej z Hallera. Tam także zderzyły się dwa samochody osobowe i również nie było osób poszkodowanych. Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej, jest tam też policja i zespół ratownictwa medycznego. Możliwe jeszcze utrudnienia w ruchu. AKTUALIZACJA - działania na Zaodrzu zakończyły się.

Źródło: radio.opole.pl

Marsz papieski również w gminie Głubczyce

31.03.2023 17:45


Głubczyce dołączają do grona miast, w których organizowane są marsze pamięci św. Jana Pawła II.Tegoroczny marsz pod hasłem 'Wierzę w Kościół Chrystusowy' startuje z placu Armii Krajowej w Głubczycach jutro (1.04) o godzinie 8.50.Przejdzie przez Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Radynię, Mokre-Kolonię oraz Pietrowice. Tam właśnie, w miejscowym kościele, na 17:00 zaplanowano uroczystą mszę świętą przy relikwii św. Jana Pawła II.Organizatorami marszu są Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich i parafia w Braciszowie przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach, Równym i Opawicach.Marsze poświęcone Janowi Pawłowi II odbędą się w ten weekend (niedziela) także w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Opolu.

Tagi: Opole, MSZ
Źródło: radio.opole.pl

Specjalista / Inżynier ds. Narzędzi

31.03.2023 15:58

IFM ECOLINK
Nasze oczekiwania: wykształcenie minimum średnie techniczne znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na poziomie min. B1
Lokalizacja: opolskie, Opole
Obszar zawodowy: Inżynieria / Projektowanie

Tagi: Opole
Źródło: www.praca.pl

Kasjer / Fakturzysta

31.03.2023 13:36

OPOLTRANS Spółka z o.o.
Umowę o pracę Pracę w stabilnej firmie Wystawianie dokumentów sprzedaży (faktury, korekty) Obsługa
Lokalizacja: opolskie, Opole
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Tagi: Opole
Źródło: www.praca.pl

reklama
Kontakt z nami