Wiadomości z tagiem Opole  RSS
Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ...

22.03.2019 18:00


- Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. Na tę chwilę, biorąc pod uwagę dane z około 90 procent opolskich placówek, około 25 procent opowiedziało się za strajkiem, to około 20 procent przedszkoli i około 40 procent podstawówek - wylicza gość Radia Opole.- Egzaminy odbędą się w terminie, uczniowie nie powinni się martwić - zapewnia kurator. - Na 23 gimnazja 9 zadeklarowało przystąpienie do strajku. Egzaminy się odbędą, w terminie i zgodnie z prawem. Jest przygotowana nowelizacja rozporządzeń dotyczących egzaminów, która dopuszcza takie rozwiązanie, że do zespołu egzaminacyjnego dyrektor może powołać po prostu nauczyciela, niekoniecznie z tej szkoły. Może to być również nauczyciel akademicki, wystarczą odpowiednie kwalifikacje, przygotowanie pedagogiczne, czyli te wymagania, które nauczyciel musi spełniać i po przeszkoleniu przez dyrektora może brać udział w pracach zespołu - dodaje.Michał Siek przypomniał także, że podczas strajku nauczyciele nie otrzymują wynagrodzenia. W przypadku nauczyciela dyplomowanego jest to około 150 złotych dziennie. Do 25 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez ZNP w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Jeśli większość placówek poprze najostrzejszą formę ...

Źródło: radio.opole.pl

Gwardia Opole nie wypuści Patryka Mauera. Nowy kontrakt czołowego strzelca Superligi

22.03.2019 17:07

Pomimo ofert z innych klubów, Patryk Mauer przedłużył kontrakt z Gwardią Opole. Prawoskrzydłowy ma zostać w klubie co najmniej do 2022 roku.

Tagi: Opole
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Specjalista ds. Procesów z językiem niemieckim (k/m) (Entry Level)

22.03.2019 15:37

Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.
Grafton Recruitment to jedna z największych w Europie niezależnych firm rekrutacyjnych z 35 biurami w 6 krajach
Lokalizacja: opolskie, Opole
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Tagi: Opole, Finanse
Źródło: www.praca.pl

Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu

22.03.2019 15:15


Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dyskutowano m.in. o projektowaniu miejsc zielonych czy wykorzystaniu deszczówki.- Deszczówka ma wiele zalet z których czasem nie zdajemy sobie sprawy. Po pierwsze jest darmowa - mówi dr Tomasz Ciesielczuk z Uniwersytetu Opolskiego. - Możemy zacząć wykorzystywać deszczówkę do celów gospodarczych, nie tylko do podlewania ogródka, z którym deszczówka jest zwykle kojarzona, ale możemy zacząć wykorzystywać ją np. do spłukiwania toalet. Tu woda wodociągowa, której używamy naprawdę nie jest konieczna. Niektórzy wykorzystują deszczówkę także do prania, jest to woda miękka, możemy więc używać mniej detergentów - mówi dr Ciesielczuk. W ramach Światowego Dnia Wody w sobotę (23.03) odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego, będzie też możliwość zwiedzenia wieży ciśnień, stacji uzdatniania wody czy laboratorium.

Źródło: radio.opole.pl

Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła

22.03.2019 13:45


Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80 i 90 dokonał czynów pedofilskich wobec nieletnich - chłopca i dziewczynki. Nie będzie jednak aktu oskarżenia wobec duchownego. Obie sprawy uległy przedawnieniu.- Prokuratura Rejonowa w Nysie wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa z uwagi na przedawnienie karalności tych przestępstw. Jak ustalono, do zachowań wymierzonych w dobro osoby małoletniej doszło na początku lat 80-tych, a karalność tego typu przestępstw ustaje z upływem 10 lat - wyjaśnia Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.Ksiądz Edward W. miał dopuścić się czynów pedofilskich w latach 80-tych wobec chłopca ze Strzelec Opolskich i w roku 1990 wobec dziewczynki, wówczas mieszkanki powiatu nyskiego.Prokuratura dokumenty w tej sprawie prześle m.in. do Kurii Diecezjalnej w Opolu, bo to ona zawiadomiła o możliwości popełnienia przestępstwa.- Gdy otrzymamy dokumenty potwierdzające, że ksiądz dopuścił się takich czynów, wszczęte będzie postępowanie zgodnie z prawem kanonicznym - mówi ks. Joachim Kobienia, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Opolu. - Przygotowane jest odpowiednie dossier, które przesyłane jest do Kongregacji Nau ...

Źródło: radio.opole.pl

Sportowa wiosna w Motowizji. Nowości w ramówce

22.03.2019 13:13

Kanał Motowizja na wiosnę 2019 roku przygotował dla swoich widzów nie tylko relacje z najważniejszych krajowych zawodów, takich jak Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, ale także z zagranicznych imprez motorowych - wodnej Formuły 1 - F1 H2O, FIM EWC, Supercars czy Ferrari Challange Europe.

Źródło: feedproxy.google.com

Przejście na opony letnie. Kiedy umówić wizytę u wulkanizatora?

22.03.2019 12:46

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią – czas zmiany opon z zimowych na letnie. Jak uniknąć ewentualnych, związanych z tym problemów?

Tagi: Opole, Wiosna
Źródło: moto.wp.pl

Sprzedawca - Visual Merchandiser

22.03.2019 12:25

Bershka
Warunki zatrudnienia: umowa o pracę bez okresu próbnego premia prowizyjna wypłacana w każdym miesiącu po przepracowaniu 2 lat otrzymasz
Lokalizacja: opolskie, Opole
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Tagi: Opole
Źródło: www.praca.pl

Pirelli podało opony na GP Monako

22.03.2019 10:04

Pirelli poinformowało, jakie opony typu slick dostarczy na majowy wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako. Włoski producent zupełnie zmienił gamę swojego ogumienia na ten rok.

Źródło: www.f1.v10.pl

Remisowy sparing Wisły Kraków z Odrą Opole

22.03.2019 1:42

Wykorzystując przerwę w ekstraklasie na mecze reprezentacji piłkarze Wisły Kraków zmierzyli się w Opolu w sparingu z 1-ligową Odrą. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:1).

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Kontakt z nami