Wiadomości z Polski  RSS
Smog dusi Polaków. W Krakowie darmowa komunikacja


W poniedziałkowy poranek smog dusi Polaków. W wielu miejscach normy zanieczyszczeń są przekroczone kilkukrotnie. Z tego powodu w Krakowie jest darmowa komunikacja miejska.

Tagi: Kraków
Źródło: fakty.interia.pl

"Rz": Prokuratura lekceważy hejt


Prokuratura wyhamowała ze zwalczaniem przestępstw dokonanych z nienawiści. Śledczych szkolonych w tym zakresie przesunięto do innych spraw - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Źródło: fakty.interia.pl

"NYT": Smutek i gniew zjednoczyły Gdańsk po zabójstwie Pawła Adamowicza


Smutek i gniew zjednoczył Gdańsk po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza – napisał "New York Times". Dziennik przewiduje, że śmierć Adamowicza może mieć poważne konsekwencje polityczne dla zaplanowanych na jesień wyborów.

Źródło: fakty.interia.pl

PK: Zatrzymano szefa ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku


Na polecenie prokuratury został zatrzymany szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku. Miał on wprowadzić policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką "Media".

Źródło: fakty.interia.pl

Awaria ciepłownicza w Kielcach. Zebrał się sztab kryzysowy, uruchomiono telefon interwencyjny


W związku z awarią sieci ciepłowniczej w Kielcach zebrał się sztab kryzysowy. Uruchomiono specjalny telefon dla potrzebujących pomocy. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody dla ok. 10 tys. osób.

Tagi: Kielce, WOŚP
Źródło: fakty.interia.pl

Czaputowicz dla "Rz": Rosja nie będzie uczestniczyć w konferencji ws. Bliskiego Wschodu


Rosja poinformowała, że nie będzie uczestniczyć w konferencji ws. Bliskiego Wschodu i to jeszcze przed zapoznaniem się z jej programem - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem pokazuje to, że konferencja nie leży w rosyjskim interesie.

Źródło: fakty.interia.pl

Opolskie: Zwłoki małżonków w Gogolinie


W jednym z domów w Gogolinie znaleziono w niedzielę zwłoki małżonków. Jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, prawdopodobnie jest to tzw. samobójstwo rozszerzone.

Źródło: fakty.interia.pl

Kurski: TVP dochowała standardów

#zrodlo

Hołd został oddany, a TVP "dochowała wszelkiemu standardowi" właściwego przeżywania tych dramatycznych chwil - powiedział w niedzielę prezes TVP Jacek Kurski, odnosząc się do okresu żałoby po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Źródło: fakty.interia.pl

Paweł Adamowicz uhonorowany Nagrodą Orła Jana Karskiego


W niedzielny wieczór w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku żona prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz i wraz z córką Antoniną odebrały Nagrodę Orła Jana Karskiego przyznaną pośmiertnie zamordowanemu samorządowcowi "za dzieło dobra, które życiem przepłacił".

Źródło: fakty.interia.pl

Onet: Policja wiedziała, że Stefan W. ma zamiar dokonać kolejnego przestępstwa


​Policja wiedziała, że zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Stefan W. po wyjściu na wolność ma zamiar dokonać kolejnego napadu na bank - dowiedział się portal Onet.pl. Według dziennikarzy, pismo z tą informacją trafiło do wszystkich jednostek policji w całym kraju.

Źródło: fakty.interia.pl

Grafika z nożem i twarzą Kaczyńskiego. Prezydent Warszawy reaguje


Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wezwał na rozmowę w poniedziałek wicedyrektora Muzeum Warszawy Jarosława Trybusia w związku z jego wpisem na portalu społecznościowym - poinformował PAP rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.

Źródło: fakty.interia.pl

Groźba pod adresem prezydenta Nowej Soli. "Ty będziesz następny"


"Tyszkiewicz, ty będziesz następny" - takie hasło nieznany sprawca wypisał na jednej z ulic w Nowej Soli. Pogróżki wobec prezydenta miasta Wadima Tyszkiewicza pojawiły się, gdy włodarz miasta był w Gdańsku na pogrzebie tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Adrian Klarenbach przeprasza za słowa o śmierci Pawła Adamowicza

#zrodlo

Dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach przeprosił za swoją wypowiedź, która padła w odcinku programu "Woronicza 17" poświęconym m.in. śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Jeżeli źle dobrałem słowa, (...) przepraszam" - napisał na Twitterze.

Źródło: fakty.interia.pl

Czy o Bliskim Wschodzie należy rozmawiać w Warszawie? Sondaż dla "Rz"


Czy Warszawa powinna być gospodarzem międzynarodowej konferencji na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie? - na takie pytanie odpowiedzieli uczestnicy sondażu dla serwisu rp.pl.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

Trzaskowski: Winy za zatruwanie debaty politycznej nie rozkładają się po równo

#zrodlo

Jeżeli chcemy wyciągać wnioski z tego, co się stało, konieczny jest namysł nad językiem i treścią naszej debaty politycznej; jak by nie zaklinać rzeczywistości, winy za jej zatruwanie nie rozkładają się po równo - napisał w niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Tatrzańskie misie idą spać. TPN zamyka niektóre jaskinie

#zrodlo

Część tatrzańskich jaskiń przez najbliższe tygodnie będzie niedostępna dla amatorów eksploracji górskich podziemi. Dzięki systemowi obroży, które posiadają niektóre niedźwiedzie, pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zauważyli, że zwierzęta te pobliże grot wybrały na miejsce zimowego snu.

Źródło: fakty.interia.pl

P. Mucha: Nie używajmy śmierci P. Adamowicza do doraźnego sporu politycznego


Nie używajmy śmierci Pawła Adamowicza do doraźnego sporu politycznego. To nie jest słuszne rozumowanie - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, odnosząc się do wypowiedzi szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna, który stwierdził, że zabójstwo prezydenta Gdańska to "mord polityczny".

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Ani kropli polskiej krwi na żydowską macę! Henryk Jezierski

Serdeczne podziękowania dla Pana Henryka Jezierskiego, prowadzącego witrynę http://moto.media.pl, za działalność i współpracę. Red. W-P. ********************** Obserwując dzisiejsze uroczystości pogrzebowe eks-prezydenta Gdańska  w Bazylice Mariackiej miałem zamiar skoncentrować się na ekumenicznym, czyli żydowskim obrządku tego spektaklu i poddać gruntownej weryfikacji swoje dotychczasowe przekonanie na temat rodowodu zamordowanego. Od dziesięcioleci uważałem bowiem Pawła Adamowicza za potomka tej...

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: wolna-polska.pl

​Ks. Bradtke: Składka z mszy pogrzebowej dla rodzin w Aleppo


"Na mszy świętej pogrzebowej zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza była zbierana taca. I ta taca będzie przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii" - poinformował proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku ks. prałat Ireneusz Bradtke.

Źródło: fakty.interia.pl

Prof. Marian Zembala laureatem Diamentowego Lauru Umiejętności i Kompetencji

#zrodlo

Wybitny kardiochirurg, b. minister zdrowia i wieloletni dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof. Marian Zembala został w sobotę wyróżniony Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Źródło: fakty.interia.pl

Pracownik budowlany zasypany w wykopie. Śmiertelny wypadek w Białymstoku

#zrodlo

Do śmiertelnego wypadku doszło podczas przebudowy jednej z ulic w Białymstoku. W głębokim wykopie pod budowę tunelu zasypanych zostało dwóch mężczyzn. Jednego nie udało się uratować, drugi trafił do szpitala. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce widzieliśmy jednego mężczyznę, który był w wykopie przysypany. Natychmiast go wydobyliśmy, przekazaliśmy pogotowiu. Ten mężczyzna został zabrany do szpitala i rozpoczęliśmy odkopywanie kolejnej osoby. Dosyć ciasny wykop, bardzo ostre krawędzie, skarpy wysokie. (…) W momencie kiedy udało nam się dokopać...

Źródło: fakty.interia.pl

Kurski: Ze względu na żałobę TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia


"Ze względu na żałobę TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia o jakikolwiek związek Telewizji ze śmiercią prezydenta Gdańska" - napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski. Podkreślił jednak, że "autorzy oszczerstw spotkają się w najbliższych dniach z należną reakcją".

Źródło: fakty.interia.pl

Gdańsk pożegnał swego prezydenta. Wzruszające przemówienia podczas uroczystości


W sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbył się pogrzeb Pawła Adamowicza. Podczas uroczystości głos zabrali najbliżsi tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. We wzruszających słowach tragicznie zmarłego pożegnali m.in. żona i córka, brat, a także pełniąca obecnie obowiązki prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: fakty.interia.pl

Jerzy Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP


W opublikowanym na Facebooku filmie Jerzy Owsiak zapowiedział, że wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP. W oświadczeniu skierowanym do tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zapowiedział, że "wraca do roboty". Będę grał z Orkiestrą, będę prezesem Fundacji - podkreślił.

Źródło: fakty.interia.pl

Schetyna: Słowa o. Wiśniewskiego to wezwanie do tych, którzy spowodowali tę sytuację


- To wezwanie do tych, którzy spowodowali tę sytuację, oni powinni to usłyszeć - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna po pogrzebie prezydenta Pawła Adamowicza. Odniósł się w ten sposób do apelu o. Ludwika Wiśniewskiego, by skończyć z nienawiścią, pogardą i bezpodstawnym oskarżaniem innych.

Źródło: fakty.interia.pl

Apel Naczelnej Rady Adwokackiej ws. śmierci prezydenta Gdańska


Adwokatura polska apeluje, aby śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza stała się początkiem odnowy życia politycznego i społecznego w naszej ojczyźnie. Tego oczekuje całe polskie społeczeństwo - napisała Naczelna Rada Adwokacka w podjętej w sobotę uchwale.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Owsiak o możliwości powrotu do kierowania WOŚP: Dajcie mi chwilkę czasu


- Dajcie mi chwilkę czasu - powiedział w sobotę Jerzy Owsiak po pogrzebie prezydenta Gdańska. Był pytany o możliwość powrotu do kierowania WOŚP. Podkreślił, że słucha apeli w tej sprawie. Dzięki, że w ogóle jesteście obok nas, to nam bardzo pomaga - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Hall: Pawła Adamowicza zabiła nienawiść, którą podsycano


- Pawła Adamowicza zabiła nienawiść, którą wzbudzano i podsycano. Jestem pewny, że ta nienawiść nie zwycięży - mówił w czasie uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska jego wieloletni przyjaciel, historyk i działacz opozycji w czasach PRL Aleksander Hall.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

O. Ludwik Wiśniewski: Trzeba skończyć z nienawiścią


- Jestem przekonany, że Paweł Adamowicz chce, bym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem, z pogardą, z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę - powiedział dominikanin o. Ludwik Wiśniewski, żegnając w czasie uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska.

Źródło: fakty.interia.pl

Ewa Pawela: Kontrola umysłu w Polsce – dowody #185 KNews

#zrodlo
Pani Ewa Pawela przedstawia swoje nowe wystąpienie dotyczące kontroli umysłu w Polsce. CEPowisle Opublikowany 18 stycznia 2019

Źródło: wolna-polska.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami