Wiadomości z Polski  RSS
Już 193 przypadki odry od początku roku

#zrodlo

Od 1 stycznia do 15 listopada br. odnotowano w Polsce 193 przypadki odry - wynika z najnowszego meldunku opublikowanego na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Źródło: fakty.interia.pl

​SG: Od czwartku tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej


Od czwartku 22 listopada w związku z organizowanym w Katowicach grudniowym szczytem klimatycznym COP24 na granicy wewnętrznej do 16 grudnia tymczasowo zostanie przywrócona kontrola graniczna - podała Straż Graniczna.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF FM: Ruszyła kontrola w KNF. Będzie dotyczyć także banku Solorza

#zrodlo

Ruszyła wielka kontrola wewnętrzna w Komisji Nadzoru Finansowego. Sprawdzi ona nie tylko działalność całej komisji i jej byłego szefa Marka Chrzanowskiego wobec banków miliardera Leszka Czarneckiego, ale także Zygmunta Solorza - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Źródło: fakty.interia.pl

Rafał Bochenek z PiS przewodniczącym sejmiku woj. małopolskiego


Były rzecznik rządu w gabinecie premier Beaty Szydło, Rafał Bochenek został wybrany w poniedziałek na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego. Podczas inauguracyjnej sesji sejmiku wybrani będą także marszałek i członkowie zarządu województwa.

Źródło: fakty.interia.pl

53-latek oskarżony o przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski


Gdańska prokuratura oskarżyła 53-letniego mieszkańca Gdyni o przemyt do Polski około 80 kg marihuany. Narkotyki warte około 3 mln zł ukryte były w ceramicznych donicach ogrodowych, które mężczyzna przywiózł z Hiszpanii w listopadzie ub.r.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Polska odpowiedź do TSUE dopiero wieczorem


Polska dopiero wieczorem przekaże swoją odpowiedź Komisji Europejskiej w sprawie wykonania postanowienia TSUE o Sądzie Najwyższym - ustaliła dziennikarka RMF FM. Czas przekazania dokumentu upływa o północy. Chodzi o odpowiedź, do której Polska została zobowiązana 19 października w postanowieniu TSUE zawieszającym ustawę o SN.

Źródło: fakty.interia.pl

Duda: Silne państwo to silna rodzina

#zrodlo

- Silne państwo to porządna, silna rodzina; to dzieci, wnuki, prawnuki, to wielopokoleniowe rodziny, które są razem, bo razem jest lepiej - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z parami z długoletnim pożyciem małżeńskim.

Źródło: fakty.interia.pl

​Szymański: Polska skorzysta z prawa wyjaśnienia, jak rozumie postanowienie TSUE

#zrodlo

Polska skorzysta z prawa do przedstawienia informacji w sprawie tego, jak rozumie postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE dot. Sądu Najwyższego - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański. Zapewnił, że odpowiedź ws. decyzji TSUE zostanie przekazana na czas.

Źródło: fakty.interia.pl

Słupsk: Proces ojca znęcającego się nad chorą córką


Przed Sądem Rejonowym w Słupsku rozpoczął się proces 45-letniego Jacka B., którego prokuratura oskarżyła o znęcanie się nad ciężko chorą córką, 19-letnią Roksaną. Niedługo po aresztowaniu ojca, dziewczyna zmarła. Jej śmierć była następstwem choroby.

Źródło: fakty.interia.pl

Kolizja po alkoholu. Radny złożył mandat.

#zrodlo

Wybrany w ostatnich wyborach samorządowych do rady powiatu radomszczańskiego (Łódzkie) Wiesław K. złożył w poniedziałek rezygnację ze swojego mandatu Jego decyzja związana jest z kolizją, którą w ubiegłym tygodniu spowodował będąc pod wpływem alkoholu.

Źródło: fakty.interia.pl

Kraków: Wyroki ws. śmiertelnego pobicia rapera Tomasza J.


Kary od trzech lat i dziewięciu miesięcy więzienia do ośmiu lat pozbawienia wolności orzekł w poniedziałek krakowski Sąd Okręgowy wobec czterech sprawców śmiertelnego pobicia rapera Tomasza J. "Papuga", który zginął w marcu 2013 r. w Nowej Hucie. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: fakty.interia.pl

Rozpoczął się proces Władysława Frasyniuka

#zrodlo

Przed stołecznym sądem rejonowym rozpoczął się w poniedziałek proces Władysława Frasyniuka oskarżonego o naruszenie nietykalności dwóch umundurowanych policjantów. Chodzi o incydenty podczas kontrmanifestacji wobec marszu smoleńskiego 10 czerwca 2017 r.

Źródło: fakty.interia.pl

Gdańsk: Zatrzymano 3 mężczyzn za rozpowszechnianie faszystowskich treści

OD REDAKCJI: Już się zaczęło ! Dziękujemy „dobra zmiano”.       Policja i ABW w Gdańsku zatrzymały trzech mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze skrajnie nacjonalistyczną organizacją. W ich mieszkaniach znaleziono tysiące ulotek, naklejek i rysunków z faszystowskimi znakami. Grożą im dwa lata więzienia. Trzej zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami woj. pomorskiego. Policjanci oraz funcjonariusze ABW z Gdańska podejrzewali, że...

Źródło: wolna-polska.pl

Kalisz: Policjant aresztowany za oszustwo


Tomasz K., funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, został aresztowany na dwa miesiące. Postawiono mu zarzuty oszustwa i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Źródło: fakty.interia.pl

Wrocław: 14-miesięczne dziecka trafiło do szpitala z objawami odry

#zrodlo

Poprawia się stan czternastomiesięcznego dziecka, które trafiło do szpitala we Wrocławiu z klinicznymi objawami odry. Dziecko przyjechało z Ukrainy. Pod opieką polskich lekarzy jest od ponad tygodnia.

Źródło: fakty.interia.pl

Lubelskie: Policja poszukuje zaginionej 17-latki


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim (woj. lubelskie) poszukują 17-letniej Karoliny Szyc. Nastolatka ostatni raz nawiązała kontakt z rodziną pod koniec października br.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Jacek Jaśkowiak zaprzysiężony na prezydenta Poznania


Jacek Jaśkowiak (PO) złożył w poniedziałek w poznańskim ratuszu ślubowanie i został zaprzysiężony na prezydenta miasta. Jaśkowiak ubiegający się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wygrał wybory w pierwszej turze zdobywając 127 125 głosów, czyli 55,9 proc. poparcia.

Źródło: fakty.interia.pl

Leszek Czarnecki stawił się w prokuraturze


Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki stawił się w poniedziałek w katowickiej prokuraturze. Ma złożyć zeznania w związku z doniesieniem, według którego w marcu br. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał mu złożyć korupcyjną propozycję.

Źródło: fakty.interia.pl

Bydgoszcz: NIK zbada zanieczyszczenie wód podziemnych i ścieków

#zrodlo

Po tym, jak media informowały o wykryciu w próbkach wody z bydgoskiego Łęgnowa trotylu, NIK zbada zanieczyszczenie tamtejszych wód podziemnych i ścieków. Za zanieczyszczenie miałaby być odpowiedzialna spółka Nitro-Chem; jej władze temu jednak zaprzeczają.

Tagi: Bydgoszcz
Źródło: fakty.interia.pl

Morawiecki za likwidacją Wojska Polskiego i utworzeniem armii Unii Europejskiej ?

W ostatnich dniach Niemcy zaczęły forsować ideę utworzenia jednej wspólnej armii Unii Europejskiej. Trzeba przyznać, że nikomu w czasach głębokiej komuny nie przyszło do głowy, by proponować likwidację Wojska Polskiego i utworzenie wspólnej armii Układu Warszawskiego. Wydawałoby się więc, że ten szalony pomysł zostanie zdecydowanie odrzucony, a tymczasem… – Byłbym za silną europejską armią, ale...

Źródło: wolna-polska.pl

Mazowsze: Jest umowa koalicyjna w sejmiku


Koalicja Obywatelska i PSL podpisały w poniedziałek umowę koalicyjną w sejmiku mazowieckim. Porozumienie sygnowali: wiceprezes PSL, dotychczasowy marszałek Mazowsza Adam Struzik, lider PO na Mazowszu Andrzej Halicki oraz szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Szokujące dane. Polska przyjęła w latach 2015-2017 więcej imigrantów niż Niemcy

Prawo i Sprawiedliwość m.in. na antyimigranckiej retoryce głosami prawicowych wyborców zdobyło samodzielną większość w Sejmie. Nawet w kampanii samorządowej tej wątek został poruszony w jednym ze spotów wyborczych. Tymczasem dane na temat tego ilu za rządów PiS sprowadzono do Polski imigrantów są naprawdę szokujące. Okazuje się bowiem, że w latach 2015-2017 Polska przyjęła więcej imigrantów...

Źródło: wolna-polska.pl

Kreml: Wypowiedź polskiego premiera o Nord Stream 2 to insynuacje


Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując w poniedziałek słowa premiera Polski Mateusza Morawieckiego o gazociągu Nord Stream 2, oświadczył, iż wypowiedź ta jest "niefortunna". "Tego rodzaju insynuacje należą do kategorii prób upolityczniania projektu" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Byli działacze Nowoczesnej dołączyli do nowej partii Ryszarda Petru


Około 150 byłych działaczy Nowoczesnej - którzy w piątek opuścili szeregi tego ugrupowania - dołączyło do nowopowstałej partii Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus - Teraz!. Według źródeł PAP w najbliższym czasie może dojść do kolejnych transferów między partiami.

Tagi: GUS
Źródło: fakty.interia.pl

Pislamizacja – Multikulti według PiS

#zrodlo
Jeden z komentarzy do poniższego video : Zniszczenie Europy. Plan zniszczenia Europy poprzez napływ muzułmańskich uchodźców to dobrze zaplanowane przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest sam George Soros, biznesmen i filantrop reprezentujący interesy żydowskich bankierów Rothschild. Złowieszczy ślad George Soros jest wszędzie. Gdyby nie ogromne pieniądze Sorosa, spora liczba organizacji lewicowych byłaby znacznie mniej wpływowa. On przeznacza...

Źródło: wolna-polska.pl

Beata Szydło dla "Sieci": Tusk robi show, ale to Duda wygra

#zrodlo

"Mam satysfakcję, że w czasie głosowania nad wyborem Donalda Tuska na obecne stanowisko byłam przeciw. Czas pokazał, że racja była po mojej stronie" - powiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" wicepremier ds. społecznych Beata Szydło.

Źródło: fakty.interia.pl

​Piotr Gliński we "Wprost": PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa


"Trudność budowania wspólnoty w Polsce wynika dziś z tego, że spór w kraju jest szczególnie ostry, codziennie podsycany, w warstwie językowej i symbolicznej" - mówi "Wprost" wicepremier Piotr Gliński. Jak ocenia, PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: 200 tys. zł nagrody za informacje w sprawie morderstwa biznesmena


Anonimowy darczyńca wyznaczył 200 tys. zł nagrody za informacje w sprawie zabójstwa 63-letniego biznesmena z Lidzbarka w woj. warmińsko-mazurskim. Do zbrodni doszło na początku lipca.

Źródło: fakty.interia.pl

​"Rzeczpospolita": Belferska grypa nadchodzi


Nauczyciele, jak policjanci, spróbują wywalczyć tysiąc złotych podwyżki i przygotowują się do protestów w czasie przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty; chcą - wzorem policjantów - brać zwolnienia lekarskie - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: fakty.interia.pl

​Getin i Idea regulują zobowiązania, NBP w gotowości


Getin Noble Bank i Idea Bank na bieżąco regulują zobowiązania wobec klientów - poinformowali przedstawiciele banków podczas posiedzenia Komitetu Stabilności Finansowej.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami