Gospodarka  RSS
"Proudly made in Poland". Jesteśmy trzecim producentem piwa w Europie

Podczas Kongresu 590 Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprezentowały znak promujący polskie marki piwa: „Proudly made in Poland”. Po co ten znak branży piwowarskiej?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jagiełło: Polskie firmy mają gorzej niż ich konkurenci ze strefy euro. Koszt pieniądza jest wyższy

Jakich rozwiązań potrzebują banki, by bardziej opłacało się dawać kredyty przedsiębiorcom? „Od samego początku mówiłem, że podatek bankowy można skonstruować inaczej” – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP w rozmowie z Markiem Tejchmanem.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wiceszef MF: Poprawka o przejmowaniu banków przywraca stan prawny z 2016 r.

Poprawka do ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru, przyjęta w Sejmie, przywraca stan prawny z 2016 roku - powiedział na posiedzeniu senackiej komisji budżetu i finansów wiceminister finansów Piotr Nowak.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Oliwia Kwiatkowska: Tylko szczęśliwi pracownicy stworzą szczęśliwe społeczeństwo

- 90 proc. polskich studentów uczących się za granicą chce wrócić do Polski. Musimy wykorzystać ich potencjał – mówiła Oliwia Kwiatkowska TDJ Foundation

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nawet 6 mld zł nadwyżki w budżecie

Wstępne informacje dotyczące wykonania budżetu wskazują, że po 10 miesiącach mamy nadwyżkę, która wyniesie ok. 6 mld zł - poinformowała w piątek na Twitterze minister finansów prof. Teresa Czerwińska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

W poniedziałek rusza kontrola wewnętrzna w KNF

Kontrola Wewnętrzna w Komisji Nadzoru Finansowego ruszy w poniedziałek - powiedział w piątek Marcin Pachucki, p.o. przewodniczącego KNF podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sellin: Lokowanie pieniędzy w polskich, solidnych bankach jest bezpieczne

Lokowanie pieniędzy w polskich, solidnych bankach jest bezpieczne. Mamy po prostu aferę związaną z jedną osobą - choć ważną - ale nie z systemem - powiedział w piątek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin odnosząc się do sprawy b. przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Glapiński: NBP mógłby objąć nadzór nad bankami i ubezpieczycielami

NBP mógłby objąć nadzór nad bankami i ubezpieczycielami - powiedział w piątek Adam Glapiński, w trakcie panelu na Kongresie 590 w Rzeszowie. Dodał, że ewentualny nadzór NBP nad rynkiem kapitałowym jest do przedyskutowania.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Organizator Kongresu 590: Bardzo dbamy, żeby mieć szeroką reprezentację z sektora MŚP

Za nami pierwszy dzień Kongresu 590. O podsumowanie poprosiliśmy głównego organizatora, Łukasza Oprawskiego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kolesiostwo wraca do łask. Znajomości pomagają bardziej niż państwo

Po co biznesmenom pomoc państwa? Wygląda na to, że po nic. W ciągu ostatnich 30 lat najbardziej spektakularne kariery robili ci, którzy z niej nie korzystali. Niestety, grozi nam powrót kolesiostwa.

Tagi: Ciąża
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kruszewski: Zakaz handlu w niedzielę przesunął część klientów do dyskontów

Zakaz handlu w niedzielę spowodował przesunięcie jeszcze większej liczby klientów do dyskontów, szczególnie w soboty - mówi w rozmowie z Agatą Kołodziej Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KNF: Wiele aspektów wymaga wyjaśnienia

Leszek Czarnecki, przekazując „Gazecie Wyborczej” i „Financial Times” nagranie marcowego spotkania z ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, użył broni najcięższego kalibru. Już po kilku godzinach od publikacji materiałów, w których pojawiły się zarzuty, że Chrzanowski chciał, by biznesmen zatrudnił w swoim banku określoną osobę i słono jej za to zatrudnienie płacił, przewodniczący stracił stanowisko (formalnie: podał się do dymisji). To jednak nie kończy sprawy. Przeciwnie: wiele jej aspektów wymaga wyjaśnienia.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Piąteczka za odwagę. Woś o książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem"

#zrodlo
To było dość smutne. Bo nie jest fajnie widzieć na twarzach sympatycznych skądinąd kolegów ten charakterystyczny wyraz zazdrości maskowanej ostentacyjnym „desinteressment”. Akurat zdarzyło mi się być świadkiem, jak jeden z nich odbierał przysłany z wydawnictwa egzemplarz „Rzeczpospolitej między lądem a morzem” Jacka Bartosiaka.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Woś: Piwo powinno być tańsze!

Ludzi z klasy robotniczej nie stać na rzeczy, które kiedyś wydawały się oczywistością. 30 lat temu piwko w pubie i wyprawa na mecz były częścią codziennego doświadczenia miejskiego proletariatu. Dziś coraz częściej już nie są

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Trójmorze przyspiesza. Wiceprezes BGK: Angażujemy się w projekt, który diametralnie przekształci infrastrukturę

Rzeszów, to jest miasto, które gości Kongres 590, ale może też być wielkim beneficjentem projektów związanych z rozbudową infrastruktury komunikacyjnej.

Tagi: Rzeszów
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Problemy z KNF to zły sygnał dla inwestorów z zagranicy

Z punktu widzenia inwestorów zagranicznych, afery finansowe z GetBack, czy ta dotycząca KNF-u to oczywiście zła wiadomość. Niektórzy mogą mieć tendencje zaszufladkowania rynku polskiego jako wymagającego jeszcze poprawy – mówi w rozmowie z Bartoszem Godusławskim, Piotr Krupa, prezes Zarządu Kruk S.A.

Tagi: Finanse, KNF
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Obajtek: Potrzebujemy rafinerii nad morzem, przy porcie

- Proszę popatrzeć, gdzie kraje rozwijające się umieszczają swoje aktywa przy strategicznych spółkach? Przy portach - w studiu DGP podczas Kongresu 590 rozmawiamy z Danielem Obajtkiem, prezesem zarządu PKN Orlen.

Tagi: PKN Orlen
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sytuacja GetBack osłabiła rynek obligacji

Sytuacja z firmą getback mocno wpływa na cały rynek finansowy, nie tylko na segment firm windykacyjnych. Ostatnio całkiem fajnie się rozwijał rynek obligacji, by nagle dostać strzał. Wielu inwestorów albo się wycofa albo poczeka i zajmie inne pozycje mówi w rozmowie z Bartoszem Godusławskim, Piotr Krupa, prezes Zarządu Kruk S.A.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Krupa : Zmiany w przedawnieniu to dobra rzecz

Preferujemy ten model, który się właśnie zmienił w windykacji, czyli niemożliwość dochodzenia świadczenia po przedawnieniu. Działamy w różnych reżimach prawnych i naprawdę proszę mi wierzyć, że to jest lepsze rozwiązanie w przypadku dochodzenia zobowiązań przed sądem – mówi mówi w rozmowie z Bartoszem Godusławskim, Piotr Krupa, prezes Zarządu Kruk S.A.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Borys z PFR liczy, że ponad 50% uprawnionych zostanie członkami PPK do 2025 r.

#zrodlo
Jeśli pracownicze plany kapitałowe (PPK) skupią ponad 50% uprawnionych uczestników do 2025 roku, to będzie dobrym wynikiem dla programu, uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Afera goni aferę. Czy ludzie powinni mniej ufać rynkowi finansowemu

Najpierw GetBack, teraz nagrania szefa KNF. Ludzie mają prawo mniej ufać rynkowi finansowemu w Polsce, reputacja kraju jest zszargana nie tylko wśród rodzimych inwestorów, ale też za granicą. Jak odbudować to zaufanie? W studiu DGP podczas Kongresu 590 rozmawiamy z Pawłem Borysem, prezesem PFR.

Tagi: KNF
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Glapiński: Polska nie powinna wstępować do strefy euro

Polska nie powinna wstępować do strefy euro - powiedział w czwartek w Jasionce (woj. podkarpackie) podczas Kongresu 590 prezes NBP Adam Glapiński. Jak dodał, Polska da sobie z tym radę, ale tempo wzrostu będzie niższe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o aferze KNF

#zrodlo
Leszek Czarnecki, miliarder i bankier, nagrał korupcyjną propozycję szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność dla banku w kłopotach. Kim są bohaterzy taśm i jak rozwija się afera KNF?

Tagi: Banki, KNF
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Arak: Odpowiedni moment wejścia Polski do strefy euro to ok. 2050 rok [WYWIAD]

Wzrost wynoszący 0,2 proc. w eurozonie powinien zniechęcać do szybkiego wejścia Polski do strefy euro. Odpowiedni moment to ok. 2050 rok - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak.

Tagi: Europa, Wzrok
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Trzy złe wiedźmy krążą nad Europą. Obawy inwestorów powróciły

Rok 2018 upływa na rynkach finansowych pod znakiem obaw. Inwestorzy najbardziej boją się trzech problemów. Wszystkie właśnie wróciły

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Trzeba skończyć grę w cyberruletkę. Bezpieczeństwo cyfrowe wciąż pozostawia wiele do życzenia

W dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego polskie firmy i instytucje państwowe mają sporo do nadrobienia

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Godusławski: Ukarzmy winnych, chrońmy instytucję

Marka Chrzanowskiego, byłego już przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, nic nie tłumaczy ani nie broni w świetle ujawnionego nagrania z rozmowy z miliarderem Leszkiem Czarneckim. Sugerowanie, jakiego pracownika powinien zatrudnić właściciel banków, podejmowanie rozmowy o jego wynagrodzeniu czy plotkowanie o wewnętrznych sprawach urzędu, także tych być może objętych tajemnicą zawodową, wystawia mu fatalne świadectwo. W najlepszym razie można mówić o przekroczeniu przez byłego szefa nadzoru uprawnień, w najgorszym – do czego próbuje przekonać pełnomocnik prawny Czarneckiego – o próbie korupcyjnej. Cała sytuacja nie jest tylko problemem Chrzanowskiego czy PiS, ale całego państwa. Najmocniej uderza w jej niechlubnego bohatera, ale naraża na szwank całą instytucję.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Afera KNF: Nie ma planu Zdzisława. Są plany restrukturyzacji

Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma dla każdej instytucji plan awaryjny, który mówi, co robić na wypadek kłopotów.

Tagi: Wypadki, KNF
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Eurostat: Polska liderem wzrostu gospodarczego w UE w III kwartale

Polska osiągając w trzecim kwartale 5,7 proc. wzrostu PKB w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem należy do najszybciej rozwijających się gospodarek w UE - wynika ze środowych danych Eurostatu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

UKNF: Polski sektor bankowy jest stabilny, wiarygodny, wypłacalny, rentowny i płynny

Polski sektor bankowy jest stabilny, wiarygodny, wypłacalny, rentowny i płynny. Urząd KNF na bieżąco monitoruje ryzyko w systemie bankowym jako całości i poszczególnych jego podmiotach i w razie konieczności podejmuje stosowne działania zapobiegawcze i prorozwojowe - poinformował UKNF w środowym komunikacie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2018-11-16 18:59)
WIG 55442.1 -1,57%
WIG20 2165.46 -1,70%
mWIG40 3802.11 -1,86%
sWIG80 10794.85 -0,37%
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-11-16
USD 3,7876 -0,52%
EUR 4,2950 -0,05%
CHF 3,7608 -0,54%
GBP 4,8468 -0,45%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Kontakt z nami