Płock  RSS
Polski listopad z Harfą

#zrodlo
To tytuł koncertu, z którym w Płocku wystąpi Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego Harfa.

Źródło: www.plock.eu

Kolejne unijne pieniądze na zieleń

#zrodlo
To ponad 3,8 mln zł na zagospodarowanie dwóch skwerów: przy ul. Hermana i na placu Mościckiego na Radziwiu. O tyle został rozszerzony zakres projektu „Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku”, w ramach którego dotychczas przebudowano plac przy Wieży Ciśnień oraz aleję Roguckiego.

Źródło: www.plock.eu

Ćwiczenia na terenie PKN Orlen


Informujemy, że w dniu 20-11-2018r. w godzinach 10.00 - 12.00, na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN Orlen w Płocku, na instalacja Utylizacji Siarkowodoru przeprowadzone zostaną alarmowe ćwiczenia ratownicze.

Źródło: www.plock.eu

Płocki raport drogowy


Informujemy, gdzie w dniu 12 listopada będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla ruchu odcinki ul. Rybaki, Al. Kobylińskiego, Borowickiej.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Są środki na podjęcie działalności gospodarczej


Miejski Urząd Pracy w Płocku przypomina, że prowadzi obecnie nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w Mieście Płocku (II)”.

Źródło: www.plock.eu

Światowy dzień walki z cukrzycą

#zrodlo
Dziś przypada Światowy dzień walki z cukrzycą. Z tej okazji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z diabetykami w Centrum Aktywności Seniora.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Dzień Literatury Szwedzkiej


Książnica Płocka zaprasza do udziału w wydarzeniach poświęconych literaturze szwedzkiej i jej fenomenowi.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Pływacy z Mytiszczi w Płocku


W piątek 18 listopada na pływalni miejskiej Podolanka rozpoczyna się Memoriał pływacki im. Cezarego Piórkowskiego. Do tegorocznych zawodów zgłosiły się kluby z kraju oraz tradycyjnie reprezentacja Rosji z Mytiszczi.

Tagi: Rosja, Płock
Źródło: www.plock.eu

Ostatnia sesja Rady Miasta siódmej kadencji

#zrodlo
Były podziękowania za cztery lata współpracy na rzecz Płocka, podziękowania dla radnych, pracowników. W czwartek skończyła się ostatnia sesja Rady Miasta.

Źródło: www.plock.eu

Asfaltowanie skrzyżowania


Informujemy, że w czwartek 15 listopada całkowicie zamykamy skrzyżowanie ul. Łukasiewicza z Tysiąclecia i Miodową. Wyłączenie ruchu nastąpi o godz. 7 rano.

Źródło: www.plock.eu

Mieszkania do wynajęcia

#zrodlo
Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Płocku oferuje do wynajęcia mieszkania z partycypacją.

Źródło: www.plock.eu

Bony na zasiedlenie


Przypominamy, że Miejski Urząd Pracy w Płocku prowadzi nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie dla osób do 30. roku życia. To pomoc finansowa dla tych, którzy zaczynają życie w nowym miejscu w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Źródło: www.plock.eu

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku

#zrodlo
- Przed nami kolejny tydzień przedsiębiorczości. W tym roku odbywa się pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości” - mówił wiceprezydent Płocka Jacek Terebus na piątkowej konferencji prasowej.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Światowy Dzień Cukrzycy

#zrodlo
Obchodzony jest co roku, 14 listopada w kilkuset krajach na całym globie. Również w Płocku z tej okazji odbędą się spotkania z ekspertami i warsztaty, aby zwiększyć świadomość i wiedzę na temat cukrzycy. Organizuje je płocki powiatowy oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Źródło: www.plock.eu

Najmłodsi płocczanie dla Niepodległej


W płockich przedszkolach i szkołach od czwartku odbywają się uroczystości patriotyczne związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. We wszystkich płockich szkołach punktualnie o godzinie 11.11 dzieci i młodzież zaśpiewały hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: www.plock.eu

Krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX


Informujemy, że w dniach 14 - 15 listopada 2018 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 18/II dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej. W ramach ćwiczenia 14 listopada 2018 roku w godz. 9.00 – 14.00 na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzony zostanie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

Źródło: www.plock.eu

Płock odwiedziła delegacja z Huai’an


W ratuszu z gośćmi z Chin spotkał się zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski. Rozmawiano o doświadczeniach obu miast partnerskich w dziedzinie edukacji i kultury.

Źródło: www.plock.eu

Jeździmy już ulicą 3 Maja i jej łącznikiem z Al. Jachowicza


- Spotykamy się na nowym rondzie przy okazji przebudowy ul. 3 Maja i jej łącznika z Al. Jachowicza – zaczął czwartkową konferencję prasową prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Za chwilę uruchomimy przejazd tymi ulicami.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

1. Płocki Bieg Niepodległości - ograniczenia w ruchu


W Płocku 11 listopada odbędzie się bieg uliczny "1. Płocki Bieg Niepodległości". Ze względu na imprezę biegową wystąpią ograniczenia w ruchu na terenie miasta.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Edukacja konsumencka w szkołach

#zrodlo
Miejski Rzecznik Konsumentów w Płocku na przełomie listopada i grudnia 2018 r. rozpoczyna kolejną edycję programu edukacji konsumenckiej dla młodzieży klas maturalnych.

Tagi: Płock, Matura
Źródło: www.plock.eu

Monitoring nie dla osób postronnych


Straż Miejska w Płocku informuje, że nie udostępnia osobom postronnym nagrań z monitoringu miejskiego. Nagrania z monitoringu mogą być udostępnione na zasadach regulujących postępowania dowodowe w sprawach o przestępstwa i wykroczenia, to jest policji, sądom, prokuraturze oraz innym organom ochrony bezpieczeństwa państwa.

Źródło: www.plock.eu

Marcelinki gotowe na święto


Już po raz szósty z okazji Narodowego Święta Niepodległości na ulicach Płocka będą rozdawane Marcelinki – ciasteczka w kształcie kapelusza Marceliny Rościszewskiej.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Audioriver rozpoczyna sprzedaż biletów i zaprasza do współpracy

#zrodlo
Ruszyła sprzedaż pierwszej puli biletów na 14. edycję Audioriver. To szansa na zdobycie karnetów w najniższej możliwej cenie, jeszcze przed ogłoszeniem pierwszych gwiazd festiwalu.

Tagi: Audi
Źródło: www.plock.eu

Ruszyła akcja “Znicz 2018”

#zrodlo
Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań policji, które ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek.

Tagi: Policja
Źródło: www.plock.eu

Wszystkich Świętych – organizacja ruchu

#zrodlo
Aby ułatwić dotarcie na groby bliskich, w dniu Wszystkich Świętych zmieniamy organizację ruchu w okolicach cmentarzy.

Tagi: Cmentarze
Źródło: www.plock.eu

Nowa linia pośpieszna Komunikacji Miejskiej


W poniedziałek Komunikacja Miejska uruchamia drugą w Płocku linię pośpieszną. Będzie ona kursować na trasie Podolszyce – Orlen, korzystając z obwodnicy.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Pieniądze z Unii Europejskiej dla płockich szkół i przedszkoli


Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Płocku. Z Unii Europejskiej Płock pozyskał blisko 4,9 mln zł na ten cel.

Źródło: www.plock.eu

LIII sesja Rady Miasta Płocka

#zrodlo
W czwartek 25 października odbyła się LIII Sesja Rady Miasta Płocka. W czasie obrad nie zabrakło elementów patriotycznych i uroczystych. Nowe płockie ulice i ronda otrzymały nazwy, a nietuzinkowych płocczan uhonorowano medalem „Zasłużony dla Płocka”. W obradach wziął udział Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Mongolii w Polsce Jego Ekscelencja Nemekh Bataa.

Źródło: www.plock.eu

Porozmawiajmy o Autyzmie


To tytuł spotkania, na które zaprasza Klub Rodziców „Razem dla Autyzmu”. Odbędzie się ono w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku 10 listopada. Do końca października trwa rejestracja uczestników.

Tagi: Płock
Źródło: www.plock.eu

Włodko - Wampiriada


Akademickie Koło PCK działające przy Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica zaprasza wszystkich do udziału w akcji poboru krwi.

Tagi: Szkoły
Źródło: www.plock.eu

reklama
reklama
Kontakt z nami