Warszawa  RSS
Warszawa: jaka pogoda czeka nas 2019-01-18?


Lekki wiatr, wysoka temperatura odczuwalna i nieznaczne zachmurzenie? Warszawa 2019-01-18 - czy możemy liczyć na świetną pogodę? Czy powinniśmy oczekiwać opadów deszczu? Oto pogoda na dziś - sprawdź, czy warto wziąć parasol. Oto pogoda w mieście Warszawa!

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

Rusza budowa metra na Bródnie. Będą duże zmiany w ruchu


Zamknięte ulice i chodniki, nowe buspasy, zmiany w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej – na to wszystko muszą się przygotować mieszkańcy Bródna. Już wkrótce rozpoczną się prace przygotowujące do budowy kolejnego odcinka II linii metra w tej części Warszawy. Pierwsze zmiany będą wprowadzane przez trzy najbliższe weekendy.

Źródło: warszawa.onet.pl

Stołeczny Ratusz: 5 tys. osób żegnało Pawła Adamowicza w Warszawie


Cała Polska żegnała dziś Pawła Adamowicza. Nie inaczej było w Warszawie. Jak poinformował nas stołeczny Ratusz, na pl. Zamkowym w Warszawie prezydenta Gdańska żegnało około pięciu tysięcy osób.

Źródło: warszawa.onet.pl

Apel radnych do Owsiaka. "Tylko pan potrafi poprowadzić orkiestrę jak wirtuoz"


"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy Pańską rezygnację z kierowania Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mamy żadnego prawa prosić Pana o jeszcze większe poświęcenie, o nadludzką siłę przetrwania w tych chwilach, kiedy przelała się czara goryczy i pęka Panu serce. A jednak o to prosimy" - piszą stołeczni radni w specjalnym liście do Jurka Owsiaka. Związane to jest z jego rezygnacją z funkcji szefa WOŚP.

Tagi: Praca, WOŚP
Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawiacy zebrali się na pl. Zamkowym by pożegnać prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza


Warszawiacy tłumnie zebrali się dziś na pl. Zamkowym, gdzie transmitowane były uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Warszawy pod kolumną Zygmunta składają znicze.

Tagi: Gdańsk
Źródło: warszawa.onet.pl

Na Pałacu Prezydenckim wyświetlono iluminację polskiej flagi przepasanej kirem

#zrodlo
W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wczoraj od godz. 17 do godz. 19 dziś flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu. Trwa żałoba narodowa. Na Pałacu Prezydenckim wyświetlono iluminację polskiej flagi przepasanej kirem.

Tagi: Gdańsk
Źródło: warszawa.onet.pl

Druga tura skoordynowanego odstrzału dzików


Ruszyła druga tura skoordynowanego odstrzału dzików. Myśliwi przez weekend będą redukować pogłowie tych zwierząt głównie wzdłuż wschodniej i północno-wschodniej granicy Polski, a także na Mazowszu. Ma to związek z zagrożeniem występowania afrykańskiego pomoru świń. To wirus śmiertelny dla dzików, ale również trzody chlewnej.

Źródło: warszawa.onet.pl

Kościół luterański będzie zbierał dla WOŚP w geście solidarności


Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce zachęca do zbiórki datków na rzecz WOŚP we wszystkich parafiach jako wyraz szacunku dla zmarłego prezydenta Gdańska, a jednocześnie gest solidarność z WOŚP oraz sprzeciw wobec przemocy i agresji obecnej w debacie publicznej.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: jaka pogoda czeka nas 2019-01-19?

#zrodlo
Tęsknicie za słońcem i gorącem? A może wolicie deszczową aurę z pochmurnym niebem i niską temperaturą? Jesteście zmarźluchami uwielbiającymi upalne dni? Sprawdź, czy prognoza pogody będzie dla Ciebie sprzyjająca! Sprawdź pogodę w mieście Warszawa i ubierz się zawsze stosownie do pogody.

Źródło: warszawa.onet.pl

Karambol na dk 7. Droga całkowicie zablokowana


W miejscowości Jabłonowo doszło do zderzenia dwóch busów i trzech samochodów osobowych - poinformowała Magdalena Bieniak z biura prasowego KSP.

Tagi: Samochody
Źródło: warszawa.onet.pl

Uwaga! TVN: agresywna kobieta terroryzuje sąsiadów?


Od kliku lat ma zastraszać mieszkańców jednego z bloków w Pułtusku. Jedną z sąsiadek oskarża o "prostytuowanie się" z jej mężem. Agresja narasta, ostatnio omal nie doszło do tragedii.

Tagi: TVN
Źródło: warszawa.onet.pl

Aktywni seniorzy. Dzień Babci i Dziadka na PGE Narodowym

#zrodlo
Wiek ma duży i niestety negatywny wpływ na poziom aktywności fizycznej - aż 47 proc. Polaków powyżej 60 roku życia nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jednak do regularnego ruchu przekonać może aktywność rodzinna, ponieważ aż 40 proc. aktywnych seniorów przyznaje, że preferuje sporty uprawiane wspólnie z bliskimi. Idealnym miejscem do tego jest Zimowy Narodowy, na którym w strefie MultiSport Lab z okazji Dnia Babci i Dziadka (20-22.01) odbędą się bezpłatne konsultacje fizjoterapeutów, trenerów i dietetyków.

Źródło: warszawa.onet.pl

Kolizja BMW z samochodem osobowym. Policjant hamował przez gołębia


Do kolizji doszło, gdy kierowca policyjnego, nieoznakowanego BMW gwałtownie zahamował, nie chcąc potrącić nadlatującego gołębia. W tył samochodu uderzył jadący za nim ford. Dwóch policjantów zostało rannych i trafiło do szpitala - informuje "Polsat News".

Źródło: warszawa.onet.pl

Alarm bombowy w Pruszkowie. Ewakuowano urząd miasta


Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych z Urzędu Miasta w Pruszkowie po tym, jak ktoś poinformował, że podłożył w budynku ładunki wybuchowe. Na miejsce natychmiast wezwano wszystkie służby. Policyjni pirotechnicy sprawdzają cały budynek.

Źródło: warszawa.onet.pl

Areszt dla 35-latka, który groził śmiercią prezydentowi Radomia


35-latek podejrzany o to, że na portalu społecznościowym groził śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu, decyzją sądu trafił do aresztu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Źródło: warszawa.onet.pl

Prokuratura poprosiła o zabezpieczenie monitoringu Pałacu Prezydenckiego


W ramach śledztwa dot. zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prokuratura poprosiła o zabezpieczenie monitoringu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Nagrania mają pomóc zweryfikować czy zabójca - Stefan W. próbował dostać się do siedziby głowy państwa.

Źródło: warszawa.onet.pl

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne


Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; mżawka, deszcz lub śnieg niemal w całym kraju - poinformowała dziś rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi: Śnieg, Kia, GDDKiA
Źródło: warszawa.onet.pl

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe przejezdne


Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - informuje dziś w popołudniowym komunikacie GDDKiA. Występują jednak lokalne utrudnienia w postaci opadów śniegu i śniegu z deszczem. Na sieci dróg krajowych pracują 253 pojazdy do zimowego utrzymania.

Tagi: Śnieg, Kia, GDDKiA
Źródło: warszawa.onet.pl

Paweł Adamowicz honorowym obywatelem Warszawy. "Był symbolem otwartości i tolerancji"


- Paweł Adamowicz stał się symbolem otwartości, tolerancji i silnego samorządu. Będziemy kontynuować jego dzieło - mówił dziś Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy podczas uroczystej sesji Rady Warszawy. Jej członkowie zdecydowali dziś o nadaniu Pawłowi Adamowiczowi honorowego obywatelstwa Warszawy.

Źródło: warszawa.onet.pl

Groził śmiercią burmistrzowi. Zatrzymała go policja


Zadzwonił do urzędu i poinformował, że zabije osobę z jego zarządu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią jednemu z burmistrzów Grodziska Mazowieckiego. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do trzech lat więzienia.

Źródło: warszawa.onet.pl

Uwaga! TVN: Brutalne morderstwo w Siedlcach. "Mąż wyszedł tylko po papierosy"


35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Źródło: warszawa.onet.pl

Hejnał Gdańska zabrzmi w Warszawie. W hołdzie Pawłowi Adamowiczowi


Stołeczni strażnicy miejscy na swój sposób uczczą pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. W sobotę, w dnu jego pogrzebu, funkcjonariusze tej formacji zagrają w Warszawie hejnał Gdańska. Na placu Zamkowym stanie też wielki ekran, na którym będzie można obejrzeć relację z uroczystości pogrzebowych.

Tagi: Gdańsk
Źródło: warszawa.onet.pl

Zarzuty dla internauty, który groził śmiercią prezydentowi Radomia


Zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego usłyszał dziś 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Grozi za to do 2 lat więzienia. Policja wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny.

Źródło: warszawa.onet.pl

Najbardziej modernistyczne ze średniowiecznych miast. Niezwykła architektura Kowna


W 1920 roku niewielkie Kowno z dna na dzień musiało stać się stolicą odrodzonego państwa litewskiego. Miasto nie tylko stanęło na wysokości zadania, ale także zbudowało wiele niezwykłych gmachów, które do dziś stanowią modelowy przykład architektury modernistycznej. Uroki nieco zapomnianego miasta przybliża przewodnik architektoniczny, który ukazał się nakładem Fundacji Centrum Architektury.

Tagi: Modelki
Źródło: warszawa.onet.pl

GDDKiA: drogi krajowe przejezdne


Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, lokalnie w województwie mazowieckim może wystąpić śliskość na drogach - poinformowała dziś w porannym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: warszawa.onet.pl

Ostrołęka: zarzuty wielokrotnego oszustwa dla małżeństwa


Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła małżeństwu przedsiębiorców – Michałowi C. i Monice Dorocie C. – zarzuty wielokrotnego oszustwa na szkodę ponad 1,1 mln zł. Próbowali oni stworzyć piramidę finansową. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Źródło: warszawa.onet.pl

Jarosław Kaczyński uczcił pamięć matki w Starachowicach


- To smutny moment, ale jednocześnie dający siłę, dający nadzieję i taką wiarę, że to co przemija, może trwać i trwa - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który dzisiaj w Starachowicach uczestniczył we mszy odprawionej w przeddzień szóstej rocznicy śmierci jego matki, Jadwigi.

Źródło: warszawa.onet.pl

"Stop propagandzie nienawiści". Protest przed siedzibą TVP


- To nie jest protest przeciwko wolności słowa, a przeciwko serwowaniu takiego bagna jak w poniedziałek i przez ostatnie kilka lat za pieniądze obywateli – tłumaczą organizatorzy dzisiejszego protestu przed siedzibą TVP w Warszawie. Powodem do zainicjowania demonstracji stało się kontrowersyjne poniedziałkowe wydanie "Wiadomości" TVP.

Źródło: warszawa.onet.pl

Zatrzymano mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi Radomia


Mężczyzna, który na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu, został zatrzymany w Gdańsku. Jest transportowany do Radomia – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Źródło: warszawa.onet.pl

Prezydent Poznania chce skarżyć decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. "politycznych aktów zgonu"


Jak dodał Jacek Jaśkowiak, Paweł Adamowicz chciał skarżyć decyzję prokuratury. Dokumentu nie zdążył podpisać. O tej decyzji poinformowano na wspólnej konferencji Jacka Jaśkowiaka, Rafała Trzaskowskiego i Jacka Karnowskiego.

Źródło: warszawa.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami