Warszawa  RSS
Top 10 wydarzeń i atrakcji w stolicy


Koncerty, konkursy i wiele otwartych eventów, w których udział będzie mógł wziąć każdy. Warszawa jak co weekend otwiera przed mieszkańcami i turystami wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Zobacz przegląd 10 najciekawszych wydarzeń w stolicy.

Źródło: warszawa.onet.pl

WOŚP wspomogła rozwój profilaktyki nowotworowej


To przyczyni się do wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Fundacja WOŚP zdecydowała o przekazaniu 20 mln zł na rozwój profilaktyki nowotworowej. Będzie to możliwe dzięki udanym negocjacjom podczas ostatnich zakupów sprzętu medycznego.

Tagi: Raków, WOŚP
Źródło: warszawa.onet.pl

Niedziela handlowa - czy 18 listopada będą otwarte sklepy?


Czy w niedzielę 18 listopada obowiązuje zakaz handlu? Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu zakupy można robić jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Sprawdź, ile niedziel handlowych czeka kupujących jeszcze do końca roku.

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: warszawa.onet.pl

Jarosław Sellin o nowej roli Pałacu Saskiego


Pałac Saski ma być budynkiem, który będzie służyć celom publicznym. Trzeba będzie odbudować także kamienice przy ul. Królewskiej i pod nimi ulokować parkingi podziemne - powiedział dziś wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: kolejni poszukiwani za odpalanie rac na marszu

#zrodlo
Wizerunki kolejnych poszukiwanych osób upubliczniła stołeczna policja. To mężczyźni, którzy odpalali race podczas warszawskich marszów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym momencie mundurowi poszukują ponad 20 osób podejrzewanych o te wykroczenia z 11 listopada.

Źródło: warszawa.onet.pl

Zieliński komentuje zarzuty suwalskich policjantów. "Wyssane z palca historie"

#zrodlo
- To odwet za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup i osób - twierdzi Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, komentując zarzuty suwalskich policjantów pod jego adresem. W liście do jednej z posłanek mundurowi napisali m.in., że są zmuszani do pilnowania jego domu, uczestniczenia w jego wizytach i "udawania" funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Joachim Brudziński, szef Zielińskiego, polecił pilne wyjaśnienie sprawy.

Źródło: warszawa.onet.pl

Rozbita grupa wywożąca leki za granicę. Śledztwo prokuratury


Kierownicy aptek, osoby zarządzające aptekami i hurtowniami farmaceutycznymi są wśród 11 zatrzymanych osób w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczącej wywożenia leków z Polski - dowiedziała się dziś PAP. Przeszukano ponad 100 miejsc w kraju.

Źródło: warszawa.onet.pl

2,5 mln Polaków ma 46 mld zaległości


45,7 mld zł zaległości ma ponad 2,5 mln Polaków wpisanych do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wskazują, że od połowy 2017 r. do połowy 2018 r. upadłość konsumencką ogłosiło w Polsce blisko 6 tys. osób.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: "Pisanie ikon – sposób praski. Moja Praska Madonna" - warsztaty z Natalią Żychską

#zrodlo
W sobotę 17 listopada w Warszawie odbędą się warsztaty z pisania ikon, które poprowadzi artystka Natalia Żychska. Start o godz. 14 w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

Były wicedziekan radców w areszcie


Ireneusz D. wczoraj został odwołany z funkcji wiceszefa stołecznej okręgowej izby radców prawnych. Jest podejrzany w śledztwie nie związanym z działalnością korporacji - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: warszawa.onet.pl

Owsiak do Krystyny Pawłowicz: to już jest lżenie Polaków


- Strona sugerująca wysłanie mnie w kosmos obraża moją godność, poniewiera mnie, a pan Owsiak, organizując inspirowane nią konkursy, trwale niszczy mój wizerunek, na który ciężko pracowałam – mówiła dziś w sądzie Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, w trakcie wytoczonego przez nią procesu przeciwko szefowi WOŚP. - Ogłosiłem ten konkurs, bo słowa pani Pawłowicz na temat prof. Bartoszewskiego i inne jej wypowiedzi są tak kosmiczne, że nie mieszczą się w głowie – ripostował Owsiak.

Źródło: warszawa.onet.pl

Wypadek na drodze krajowej nr 10. Nie żyje kierowca


Na drodze krajowej nr 10 na odcinku Sierpc - Drobin zderzyła się osobówka z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku kierowca auta osobowego zginął na miejscu - informuje KPP w Sierpcu.

Źródło: warszawa.onet.pl

Diler gwiazd chciał opuścić areszt za 50 tysięcy złotych kaucji


Sąd odrzucił wniosek Cezarego P. o zwolnienie z aresztu za 50 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Wniosek w tej sprawie złożył dziś podczas rozprawy obrońca "dilera gwiazd".

Tagi: Areszty
Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: Przerwy w dostawie wody. Gdzie czekają nas utrudnienia?


Od wczoraj do soboty trwają prace modernizacyjne w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Mieszkańcy 11 dzielnic muszą się liczyć z utrudnieniami. Gdzie i kiedy można spodziewać się kolejnych przerw w dostawie wody?

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

Szlachetna Paczka. Otwarcie bazy rodzin, które chcą otrzymać wsparcie

#zrodlo
Pojutrze nastąpi otwarcie bazy rodzin, które w tym roku wesprze Szlachetna Paczka. Z tej okazji w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się symboliczne marsze wolontariuszy i przyjaciół akcji.

Źródło: warszawa.onet.pl

Prezydenci miast w zagranicznych delegacjach. Jeden wylatał 150 tys. zł, inny nie wydał nic


Ile pieniędzy wydali prezydenci największych polskich miast na zagraniczne delegacje w 2017 roku? Wśród nich znajdują się tacy, którzy na podróże przeznaczyli znaczne środki, ale też tacy, którzy podróżowania unikali. Jeden z nich okazał się w tej kwestii bardzo oszczędny - na delegacje nie wydał ani złotówki. Dane na temat wydatków prezydentów opublikował portal Gazeta.pl.

Tagi: Podróże
Źródło: warszawa.onet.pl

Rafał Trzaskowski: Na monolicie PiS pojawiły się rysy. Oto dowód


Ogłaszana przez Prawo i Sprawiedliwość naprawa państwa okazała się fikcją (...). Na monolicie PiS pojawiły się rysy, czego dowodem były wybory samorządowe - powiedział dziś Rafał Trzaskowski w TVN 24.

Źródło: warszawa.onet.pl

Suwalski folwark ministra Zielińskiego. "Zrobił z policjantów parobków"


Przez całą dobę pilnujemy posesji ministra Jarosława Zielińskiego, musimy uczestniczyć w jego wizytach, a czasem przebierać się w garnitury i "udawać" funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa (dawny BOR) – wyliczają policjanci z Suwałk. - Dziś cięcie konfetti to drobiazg w porównaniu z tym, co się teraz dzieje – mówi Onetowi Bożena Kamińska, posłanka PO, którą mundurowi poprosili o interwencję. - Wszystkie działania realizowane przez policję są oparte o przepisy prawa – odpiera zarzuty Komenda Główna Policji.

Źródło: warszawa.onet.pl

Ostrołęka: wstrzymanie przyjęć do szpitala przełożone


Do poniedziałku 19 listopada została przesunięta decyzja o wstrzymaniu przyjęć do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Wcześniej poinformowano, że pacjenci na planowe zabiegi na oddziałach neurologii, chorób wewnętrznych, zakaźnym i kardiologii nie będą przyjmowani od jutra.

Tagi: Szpitale
Źródło: warszawa.onet.pl

Londyn: żydowscy przedsiębiorcy przekażą taksówki dla "cichych bohaterów" z Polski

#zrodlo
Żydowscy przedsiębiorcy z Londynu przekażą dwie taksówki do Polski. Pojazdy mają służyć w Warszawie Polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata - "cichym bohaterom".

Źródło: warszawa.onet.pl

Bertold Kitel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zwycięzcami Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego


Dziennikarze TVN24 Bertold Kitel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali laureatami Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Zwycięzcy poza statuetką otrzymali także 50 tys. zł ufundowane przez Mennicę Polską.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: na ul. Puławskiej zmieni się limit prędkości


Na odcinku ul. Puławskiej od skrzyżowania z ul. Poleczki i Pileckiego w kierunku Piaseczna limit prędkości zostanie podniesiony do 60 km/h. Nowa organizacja ruchu rozpocznie się po zakończeniu toczących się tam prac drogowych, czyli według prognoz ZDM pod koniec tego roku.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.onet.pl

Polski Alarm Smogowy: Polacy nadal palą śmieciami


80 proc. samorządów nie ma skutecznego systemu kontroli palenisk i kotłów w domach, a palenie śmieci trwa w najlepsze - wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Organizacja zwróciła się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego, by ten zdeterminował rząd w stworzeniu "systemu, który zapewni Polakom ochronę przed przestępczością ekologiczną".

Źródło: warszawa.onet.pl

Odnotowano kolejne przypadki zachorowań na odrę


Na Mazowszu zgłoszono już łącznie 34 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę - poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie. W stolicy odnotowano siedem zgłoszeń; najwięcej zarejestrowano do tej pory w powiecie pruszkowskim.

Źródło: warszawa.onet.pl

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" – trwają zgłoszenia do VI edycji konkursu

#zrodlo
Fundacja Centrum Solidarności już po raz szósty organizuje ogólnopolski konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych "Olimpiada Historii. Dwie dekady historii (1970 – 1990)". Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i nagrody rzeczowe.

Źródło: warszawa.onet.pl

Internet przyszłości w 20 polskich miastach? Minister zapowiada sieć 5G


Najprawdopodobniej w 2022 r. w 20 polskich miastach może ruszyć sieć 5 G - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Ośrodki wytypuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Źródło: warszawa.onet.pl

Pomóż samotnym starszym osobom wspólnie spędzić wigilię


Dla starszych samotnych osób Wigilia to najsmutniejszy dzień w roku. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zorganizują tuż przed Świętami Bożego Narodzenia spotkania dla samotnych starszych: w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Dzięki Państwa wsparciu stowarzyszenie będzie mogło zaprosić więcej osób do wigilijnego stołu.

Źródło: warszawa.onet.pl

Warszawa: tramwaj potrącil pieszego


Po popołudniu w Alejach Jerozolimskich w stolicy doszło do potrącenia pieszego przez tramwaj - poinformował PAP rzecznik prasowy ZTM Wiktor Paul.

Źródło: warszawa.onet.pl

Kolejni poszukiwani za odpalanie rac na marszu. Cztery osoby już ustalone


Jeden sam się zgłosił, dane personalne trzech innych ustalili już policjanci. Stołeczni funkcjonariusze wciąż poszukują osób, które odpalały race podczas warszawskiego marszu z okazji odzyskania 100-lecia niepodległości Polski. Mundurowi publikują wizerunki kolejnych osób.

Tagi: Policja
Źródło: warszawa.onet.pl

Adam Struzik: jestem kandydatem PSL na marszałka województwa

#zrodlo
Jestem kandydatem PSL na marszałka woj. mazowieckiego; trwają rozmowy dot. koalicji w sejmiku, współpraca PO i PSL przebiegała bardzo efektywnie; mam nadzieję, że najbliższe 5 lat też będzie w tych relacjach koalicyjnych - powiedział marszałek województwa Adam Struzik.

Źródło: warszawa.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami