Częstochowa  RSS
Częstochowa pamięta o powstańcach styczniowych. Kwiaty i znicze na kilku mogiłach

#zrodlo
We wtorek, 22 stycznia na cmentarzu św. Rocha odbyły się uroczystości związane ze 156. rocznicą powstania styczniowego.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Strażnicy miejscy znów będą rozwozić bezdomnym ciepłe posiłki


Częstochowscy strażnicy miejscy po raz drugi w tym roku ciepłe posiłki i gorącą herbatę dla osób bezdomnych.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Szczepione dzieci łatwiej dostaną się do miejskich przedszkoli w Częstochowie?


Częstochowscy radni SLD i Koalicji Obywatelskiej chcą, aby przy rekrutacji do miejskich przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych dzieci, które przeszły obowiązkowe szczepienia, dostały dodatkowe punkty. W przypadku Żłobka Miejskiego byłby to z kolei warunek konieczny.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Strażnicy miejscy pomogli zagubionemu 83-latkowi


Częstochowscy strażnicy miejscy interweniowali w jednym ze sklepów w Al. NMP, gdzie przebywał 83-letni mężczyzna ubrany nieodpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Okazało się, że wyszedł z domu i się zagubił.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Młode "lwy" pracują nad formą


Juniorzy oraz adepci forBET Włókniarza Częstochowa od grudnia przygotowują się kondycyjnie do nowego sezonu. Nad ich formą pracuje tradycyjnie trener Piotr Ruszel, którego wspiera szkoleniowiec drużyny Marek Cieślak.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Częstochowscy policjanci przejęli lewy tytoń, papierosy i alkohol

#zrodlo
Prawie 10 kg tytoniu, ponad 5300 papierosów i 30 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy przejęli częstochowscy policjanci. Nielegalny towar przechowywany był w mieszkaniu i pomieszczeniach piwnicznych 57-letniego mieszkańca Częstochowy.

Źródło: www.wczestochowie.pl

W Częstochowie wciąż rośnie popularność "Kawiarenki dla Seniora". Padł kolejny rekord (zdjęcia)

#zrodlo
Ponad 4 tysiące kaw i herbat za symboliczną złotówkę wydali częstochowscy restauratorzy w ramach 11. edycji akcji "Kawiarenki dla Seniora", która realizowana była od maja do grudnia 2018.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Przebijał nożem opony samochodów w Myszkowie. Jest akt oskarżenia


Na ławie oskarżonych zasiądzie wkrótce 56-letni Adam J. z Myszkowa, podejrzany o przebicie nożem opon w ponad 60 samochodach.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Chciałbyś zdobyć fundusze unijne na rozwój swojej firmy? Przyjdź na spotkanie


29 stycznia w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych na badania, innowacje, szkolenia i rozwój firmy.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Liga 40-latków. Pierwsze zwycięstwo Temidy


W 13. kolejce siatkarskiej Ligi 40-latków mimo przełożonego pojedynku lidera Flyspotu z wiceliderem Blachownią emocji nie brakowało.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Małżeństwo miało w domu w Olsztynie małą plantację marihuany


Kryminalni z częstochowskiej "jedynki" z pomocą policyjnego psa Abi zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich w Olsztynie. Mundurowi znaleźli też susz marihuany i amfetaminę, a także zatrzymali 38-latka i jego żonę.

Źródło: www.wczestochowie.pl

W Częstochowie WOŚP zagrała na rekord! Na konto fundacji trafi ponad 450 tys. zł

#zrodlo
Częstochowianki i częstochowianie po raz kolejny pokazali, że mają gorące serca. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście padł nowy rekord. Zebrano ponad 450 tys. zł, czyli o 50 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Mężczyzna podejrzany o podpalenie kamienicy przy Równoległej tymczasowo aresztowany


Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 43-latek, podejrzany o podpalenie w kamienicy przy ulicy Równoległej w Częstochowie. Mężczyzna usłyszał zarzut wywołania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Znani częstochowscy muzycy i aktorzy śpiewali charytatywnie kolędy w MDK-u (zdjęcia)

#zrodlo
W Miejskim Domu Kultury odbył się w niedzielę, 20 stycznia Charytatywny Koncert Kolęd "Kolędowa Częstochowa" z udziałem znanych postaci częstochowskiej sceny muzycznej i teatralnej. Dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie ferii potrzebujących dzieciaków.

Źródło: www.wczestochowie.pl

"Szalone nożyczki" w gwiazdorskiej obsadzie już w niedzielę w Filharmonii Częstochowskiej

#zrodlo
Już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia na scenie Filharmonii Częstochowskiej będzie można obejrzeć cieszącą się ogromną popularnością komedię kryminalną "Szalone nożyczki" w gwiazdorskiej obsadzie. Spektakl został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Tenisistki Bebetto AZS UJD przegrały po zaciętym meczu z drużyną z Nadarzyna


Częstochowskim tenisistkom stołowym nie udało się podtrzymać passy zwycięstw. W sobotę, 19 stycznia po emocjonującym meczu przegrały 1:3 przed własną publicznością z GLKS-em Scania Nadarzyn. Była to ich pierwsza porażka w tym roku.

Tagi: ISIS
Źródło: www.wczestochowie.pl

Exact Systems Norwid wygrał w Kluczborku, Tauron AZS nie dał rady Krispolowi Września


Exact Systems Norwid pokonał w sobotę, 19 stycznia na wyjeździe 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Kolejnej porażki doznał outsider Tauron AZS Częstochowa, który tym razem przegrał przed własną publicznością 1:3 z Krispolem Września.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Raków pokonał w sparingu Wartę Poznań na zakończenie obozu w Jarocinie

#zrodlo
Zwycięskim sparingiem z Wartą Poznań częstochowski Raków zakończył w sobotę, 19 stycznia obóz w Jarocinie. Drużyna Marka Papszuna pokonała rywali 2:0.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Groźny wypadek na rondzie Trzech Krzyży. Jedna osoba ciężko ranna

#zrodlo
Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko w wypadku, do którego doszło w sobotę, 19 stycznia na rondzie Trzech Krzyży w Częstochowie.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Częstochowianie oglądali na placu Biegańskiego transmisję z pogrzebu prezydenta Gdańska (zdjęcia)


Ponad 100 osób oglądało w sobotę, 19 stycznia na telebimie ustawionym na placu Biegańskiego pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W ten sposób oddali cześć jego pamięci.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.wczestochowie.pl

Częstochowscy strażnicy miejscy uczestniczą w uroczystościach pożegnalnych i pogrzebie prezydenta Gdańska


Częstochowska Straż Miejska wystawiła poczet sztandarowy Częstochowy na uroczystościach pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Przystanki Korfantego zawieszone z powodu prac drogowych


Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował że ze względu na prowadzone prace drogowe i wyłączenie z ruchu jednego pasa jezdni, przystanki Korfantego zostały zawieszone w obu kierunkach do odwołania.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Wpadł z lewymi papierosami. Miał ich ponad 94 tysiące


Częstochowscy policjanci przechwycili przeszło 94 tys. papierosów i ponad 3 kg tytoniu bez akcyzy. Za ich posiadanie odpowie 40-letni mężczyzna.

Tagi: Policja
Źródło: www.wczestochowie.pl

"Zimowe Ptakoliczenie" w Częstochowie i okolicach. Weź udział w spacerze ornitologicznym


Przedstawiciele częstochowskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków organizują 26 i 27 stycznia wycieczkę w ramach corocznego "Zimowego Ptakoliczenia".

Źródło: www.wczestochowie.pl

Al. NMP. Auto wytoczyło się na jezdnię, bo kierowca zapomniał wrzucić bieg i zaciągnąć ręczny


Częstochowska strażniczka miejska interweniowała w czwartek, 17 stycznia wobec kierowcy, który zostawił na parkingu w strefie płatnego parkowania auto bez zaciągniętego hamulca ręcznego ani bez wrzuconego biegu, co spowodowało, że auto wytoczyło się na jezdnię i wprowadziło utrudnienia w ruchu.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Częstochowskie tenisistki podejmują w sobotę drużynę z Nadarzyna


Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa zmierzą się w sobotę, 19 stycznia przed własną publicznością z GLKS-em Scania Nadarzyn.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Pożar w kamienicy przy ul. Równoległej. Podpalacz zatrzymany

#zrodlo
W czwartek, 17 stycznia przed północą doszło do pożaru jednego z mieszkań kamienicy przy ul. Równoległej w Częstochowie. Służby ewakuowały osiem osób, które trafiły do szpitala z objawami zatrucia. Policja zatrzymała też pijanego mężczyznę podejrzanego o podpalenie.

Tagi: Policja
Źródło: www.wczestochowie.pl

Władze miasta omówiły z kombatantami harmonogram tegorocznych uroczystości

#zrodlo
Przedstawiciele organizacji kombatanckich, jak co roku spotkali się w Ratuszu Miejskim, aby omówić harmonogram uroczystości, ceremonii, obchodów świąt państwowych i wojskowych oraz rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne, związanych z walką o niepodległość Polski, pamięcią o ofiarach wojny i okresu powojennego.

Tagi: Wojsko, Ratusz
Źródło: www.wczestochowie.pl

82-letnia częstochowianka straciła 50 tys. zł. Myślała, że bierze udział w tajnej akcji CBŚP

#zrodlo
W Częstochowie oszuści nadal działają, podając się za fałszywego policjanta. Przekonała się o tym 82-latka, która straciła 50 tys. zł.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Barwne obrazki nawiązujące do Szlaku Orlich Gniazd na ścianach szpitala na Parkitce


Śnieżka SA odnowiła Oddział Pediatrii z Pododdziałem Hematologii i Nefrologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Na jego ścianach pojawiły się barwne obrazki przedstawiające niesamowite krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej i nawiązują do Szlaku Orlich Gniazd.

Źródło: www.wczestochowie.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami