Wiadomości z tagiem Azyl  RSS
Największa w Europie świątynia wybudowana z cegły

17.01.2019 7:42

Konkatedralna Bazylika Mariacka zwana często „Koroną Gdańska” jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Jej posadzka składa się z około 400 płyt nagrobnych, pod którymi pochowani zostali znamienici gdańszczanie. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie tam pochowany w sobotę. W południe tego dnia zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa.

Źródło: podroze.onet.pl

Opole chce zorganizować wyjazd dla mieszkańców do Gdańska na pogrzeb Pawła Adamowicza

17.01.2019 7:00


Urząd Miasta Opola chce umożliwić chętnym opolanom wyjazd na uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.Pogrzeb prezydenta Adamowicza odbędzie się w sobotę (19.01) w Bazylice Mariackiej. Tam też prezydent zostanie pochowany. Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Zmarł w poniedziałek.Wstępnie planuje się, że wyjazd z Opola nastąpi w sobotę, 19 stycznia o godzinie 2.30 w nocy, z kolei wyjazd z Gdańska planuje się na godzinę 16.00. Osoby chętne do wzięcia udziału w takim wyjeździe powinny zgłosić chęć uczestnictwa w uroczystościach pogrzebowych pod numer telefonu Urzędu Miasta Opola: 77 44 61 043 (w czwartek 17 stycznia od godziny 7.30 do godziny 15.30).  Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona. Z naszych informacji wynika, że na pogrzeb Pawła Adamowicza pojedzie także prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Źródło: radio.opole.pl

Minuta ciszy w Sejmie. Pieniądze dla piłkarzy Wisły. Rząd Theresy May obroniony [PODSUMOWANIE DNIA]

16.01.2019 20:59


Sejm minutą ciszy uczcił pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nieobecny na posiedzeniu był m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i wicemarszałkowie Sejmu. Wiadomo już, że Adamowicz zostanie pochowany w sobotę w Bazylice Mariackiej. W środę pojawiły się także nowe informacje dot. Wisły Kraków. Piłkarze "Białej Gwiazdy" potwierdzili, że otrzymali "znaczą" część zaległych pensji. Jednym z głównych tematów był także wniosek - jak się okazało odrzucony - o wotum nieufności wobec rządu Theresy May. Oto nasze podsumowanie dnia!

Prezydent weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

16.01.2019 20:49


Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przekazała prezydencka Kancelaria. Prezydent pozostaje w związku z tym w stałym kontakcie z premierem oraz Urzędem Miasta Gdańska. Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Tam też prezydent zostanie pochowany. W uroczystościach weźmie udział także premier […]

Źródło: wiadomosci.com

Ariane Lipski chwali KSW przed debiutem w UFC. "Ten okres był świetny"

16.01.2019 18:34

Ariane Lipski (11-3) już 19 stycznia postawi pierwsze kroki w oktagonie UFC. Jej rywalką na gali w Nowym Jorku będzie Joanne Calderwood. Brazylijka o polskich korzeniach wierzy, że doświadczenie wyniesione z KSW, pozwoli jej wygrać.

Tagi: Brazylia, Azyl
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pogrzeb prezydenta Gdańska w sobotę

16.01.2019 17:41

Pogrzebowa msza za zamordowanego w niedzielę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rozpocznie się w sobotę, 19 stycznia, o godz. 12. w bazylice Mariackiej.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: www.rp.pl

Paweł Adamowicz spocznie w sobotę w Bazylice Mariackiej

16.01.2019 11:11


Paweł Adamowicz w sobotę zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej – taką informację przekazał proboszcz ks. Ireneusz Bradtke. Pogrzeb będzie organizowany przez miasto Gdańsk przy udziale rodziny prezydenta. Natomiast od jutra od godziny 17:00 przez dobę w Europejskim Centrum Solidarności wystawiona będzie trumna prezydenta Gdańska.

Źródło: rmf24.pl

Szczegóły ceremonii pogrzebowej prezydenta

16.01.2019 11:10

Uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza odbędą się w sobotę, o godz. 12 w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po mszy prochy prezydenta zostaną złożone w świątyni.

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej. Podano szczegóły pogrzebu

16.01.2019 11:09

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12 w Bazylice Mariackiej - poinformowała wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Rodzina Pawła...

Tagi: Gdańsk, MSZ, Azyl
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Znana jest data pogrzebu Pawła Adamowicza

15.01.2019 20:25


W sobotę odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tego dnia, zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, ogłoszona zostanie żałoba narodowa. Według niektórych lokalnych mediów, nie jest wykluczone, że Adamowicz - który, przypomnijmy, został ugodzony nożem w trakcie niedzielnego gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Ostateczna decyzja należy jednak do jego rodziny.

Źródło: rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami