Gorzów Wielkopolski  RSS
Święto Służby Cywilnej.

#zrodlo
W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się uroczystość poświęcona korpusowi Służby Cywilnej. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim stanowią oni znaczącą grupę zatrudnionych.

Tagi: Znaczki
Źródło: tvgorzow.pl

Spotkanie wcześniaków.


W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbyło się spotkanie rodziców i ich dzieci, które urodziły się jako wcześniaki. Pretekstem był Światowy Dzień Wcześniaka, który obchodzony jest od 2012 roku. W gorzowskiej lecznicy świętowany był po raz drugi.

Tagi: Szpitale
Źródło: tvgorzow.pl

40 lat DPS nr 1.

#zrodlo
Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie kończy w tym roku 40 lat działalności. Z tej okazji w gorzowskiej bibliotece odbyła się okolicznościowa uroczystość. Była to okazja, żeby podziękować pracownikom instytucji za ich pracę.

Źródło: tvgorzow.pl

Nowy skwer od Castoramy.


Skwer u zbiegu ulic Olimpijskiej i Słonecznej zyskał nowe oblicze dzięki jednemu z gorzowskich marketów budowlanych. To już kolejna taka akcja w Gorzowie. Nie bez znaczenia było również zaangażowanie mieszkańców.

Źródło: tvgorzow.pl

Sport zamiast papierosów.


Zamiast palić papierosy, lepiej śmiało wyginać ciało. Taką alternatywę dla zgubnego nałogu zaprezentowali uczniowie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie. Młodzi ludzie zapewniają, że nie sięgają po papierosy, ponieważ uprawiają sport.

Źródło: tvgorzow.pl

Czeski film… i muzyka.


Filharmonia Gorzowska i Kino Helios wspólnie zapraszają na spotkanie z kulturą naszych południowych sąsiadów. Już w najbliższy piątek odbędzie się koncert jednej z najlepszych czeskich orkiestr symfonicznych.

Tagi: Koncerty
Źródło: tvgorzow.pl

Budimex dzieciom i rodzicom.


Oddział Dziecięcy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie wzbogacił się o strefę rodzica. To niewielkie pomieszczenie, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą spędzać wolny czas i na chwilę zapomnieć, że są w trakcie szpitalnego leczenia.

Tagi: Szpitale
Źródło: tvgorzow.pl

Muzyczne ścianki babć, dziadków i wnuków.


„iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek” to nowy projekt który realizować będą dwie gorzowskie instytucje kultury, czyli muzeum z filharmonią.

Źródło: tvgorzow.pl

Stulecie Niepodległej w Gorzowie.


11 listopada w Gorzowie odbyły się wojewódzkie uroczystości związane z obchodami jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko zaczęło się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie kwiaty złożyli wojewoda lubuski, prezydent Gorzowa, a także parlamentarzyści i przedstawiciele lubuskich instytucji i organizacji.

Tagi: Parlament
Źródło: tvgorzow.pl

Pół tysiąca rowerzystów dla Niepodległej.


Tak prezentowała się kawalkada rowerzystów uczestniczących w masie rowerowej zorganizowanej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na to wydarzenie niektórzy cykliści przyjechali do Parku Słowiańskiego wiekowymi jednośladami.

Tagi: Lada
Źródło: tvgorzow.pl

Niepodległościowe śpiewanie hymnu.


Równo o godzinie 11. 11 na Starym Rynku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych zaśpiewali hymn Polski. Godzina nieprzypadkowa, nawiązująca do daty odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: tvgorzow.pl

Licealiści i wiersze patriotyczne.

#zrodlo
Wiersze o tematyce patriotycznej najwybitniejszych polskich poetów czytali przy pomniku księdza Witolda Andrzejewskiego uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. To był ich wkład w obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tagi: Uczniowie
Źródło: tvgorzow.pl

Razem na Święto Niepodległości.


Prezydent Gorzowa razem z wojewodą lubuskim wspólnie zapraszali gorzowian na świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: tvgorzow.pl

W weekend utrudnienia na drogach.


Najbliższy weekend będzie kulminacją obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 i 11 listopada zaplanowano kilka wydarzeń. Część z nich spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym.

Źródło: tvgorzow.pl

Przegląd Pieśni Patriotycznej.

#zrodlo
Tydzień Patriotyczny w 2 LO oraz obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były okazją do zorganizowania Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Ks. prałata Witolda Andrzejewskiego, który odbył się w kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej w Gorzowie.

Źródło: tvgorzow.pl

Bieg na 1918 m + 100.


Biegiem na 1918m + 100m w Parku Kopernika, upamiętnili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Gorzowa Wlkp.

Tagi: Uczniowie
Źródło: tvgorzow.pl

Pobór krwi w „Mechaniku” na stulecie niepodległej.


W Zespole Szkół Mechanicznych polała się krew, w szczytnym celu. We wtorek uczniowie i nauczyciele oddawali honorowo krew, by w ten sposób uświetnić jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: tvgorzow.pl

Uczniowie uczą rówieśników jak trzymać formę.


W gorzowskiej bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu „Trzymaj Formę. Dbając o zdrowie, dbasz o Niepodległą”. Organizatorami przedsięwzięcia był wojewoda lubuski i Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Gorzowie.

Źródło: tvgorzow.pl

11 listopada z prezydentem Polski.

#zrodlo
11 listopada cała Polska świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości. W Gorzowie odbędą się obchody wojewódzkie, a gościem honorowym będzie prezydent Andrzej Duda, który zawita w godzinach wieczornych.

Źródło: tvgorzow.pl

„Pan Tadeusz” w „Osterwie”.

#zrodlo
„Pan Tadeusz” zawitał na deski gorzowskiego teatru. Sztukę na podstawie dzieła Adama Mickiewicza wyreżyserował Rafał Matusz, który także opracował tekst na potrzeby widowiska teatralnego.

Tagi: Matura
Źródło: tvgorzow.pl

Muzeum świętuje stulecie niepodległości.


Do świętowania stulecia niepodległości szykuje się Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie. Przygotowano kilka wydarzeń, które łączy wspólny motyw niepodległości i polskości.

Źródło: tvgorzow.pl

„wielki Brat” będzie widział lepiej.


W Gorzowie pojawi się więcej kamer miejskiego monitoringu. Dokładnie 15 nowoczesnych urządzeń zamontowanych będzie w najbliższych latach. Powstanie również Centrum Monitoringu Wizyjnego wyposażone w monitory wysokiej rozdzielczości. To wynik porozumienia gorzowskiego magistratu z lubuską policją.

Źródło: tvgorzow.pl

Maciej Lepiato wyróżniony.


Maciej Lepiato, utytułowany skoczek wzwyż, zawodnik gorzowskiego Startu, został uznany najlepszym paralekkoatletą 2018 roku. Wyróżnienie przyznało Centrum Olimpijskie PKOL podczas gali ”Złote kolce”, kiedy to nagradzani są najlepsi polscy lekkoatleci.

Źródło: tvgorzow.pl

Akcja „Znicz”.

#zrodlo
Na drogach dojazdowych do cmentarzy coraz większy ruch, a to jasny znak, że zbliża się 1 listopada. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, policjanci prowadzą akcję Znicz, która ma zapewnić bezpieczny dojazd na nekropolie.

Tagi: Policja
Źródło: tvgorzow.pl

Niepodległościowy Escape Room.


Jak można uświetnić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości? Można rozwiązać zagadki w escape roomie. Taki pomysł ma Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM. Organizacja do udziału w grze „Bohaterowie Niepodległości” zaprasza uczniów szkół średnich i studentów.

Tagi: Studenci
Źródło: tvgorzow.pl

Czujki ratujące życie.


Coraz niższe temperatury, zbliżająca się zima powodują, że zaczynamy ogrzewać domy i mieszkania. Wiele osób używa jeszcze pieców gazowych lub opalanych węglem. A te, jeżeli są uszkodzone, nieszczelne mogą być źródłem zagrożenia. Potwierdzają to statystyki lubuskich strażaków.

Źródło: tvgorzow.pl

Herbertiada.


Rok 2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie zorganizowała cykl imprez pod nazwą Herbertiada, której zwieńczeniem była konferencja „Zbigniew Herbert – poeta nieoczywisty”.

Źródło: tvgorzow.pl

20-lecie chóru Cantare.


Jubileusz 20-lecia obchodzi właśnie chór Cantare. Zespół uczcił swoje urodziny uroczystym koncertem w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, w którym wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły, a patronat nad imprezą objął prezydent miasta.

Tagi: Koncerty
Źródło: tvgorzow.pl

Koniowóz niezgody – druga strona.


Wracamy do sprawy koniowozu. Przypomnijmy, Angelika Siwek oskarżyła swojego męża o przywłaszczenie pojazdu. Roman Siwek nie zgadza się ze słowami żony.

Źródło: tvgorzow.pl

Jak dojechać na cmentarz?

#zrodlo
Zbliża się 1 listopada. Coraz więcej osób odwiedza groby swoich bliskich. Od soboty, 27 października zmienia się organizacja ruchu na drogach prowadzących do cmentarza przy ul. Żwirowej.

Tagi: Cmentarze
Źródło: tvgorzow.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami