Trójmiasto  RSS
Poznaj historyczne tramwaje w Gdańsku


W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy zabytkowy tabor trolejbusowy w Gdyni. Teraz skupimy się na krótkiej prezentacji gdańskich perełek na szynach. Miejska spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje może się pochwalić w tym zakresie interesującym parkiem taborowym, który wykorzystywany jest podczas plenerowych wydarzeń oraz na liniach turystycznych.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pomnik Macieja Płażyńskiego stanie na UG


W otwartym wiosną EkoParku na terenie kampusu UG , który nosi imię Maciej Płażyńskiego, stanie pomnik tego popularnego polityka i działacza.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Złodziej wpadł, bo zaklinowała mu się ręka


Wybił kamieniem otwór w szybie kiosku, po czym zabrał się za okradanie sklepu. Przez dziurę wyciągał kolejne przedmioty. Gdy zobaczył policjantów, chciał uciec, ale jego ręka zaklinowała się w wybitym wcześniej otworze. 19-latek został zatrzymany.

Tagi: Policja
Źródło: www.trojmiasto.pl

Gdynia: 21 mln zł na odśnieżanie


Gdyńscy urzędnicy przyznają, że śniegu się nie boją. - Dużo gorsze są wahania temperatury z dodatniej do ujemnej, co powoduje niebezpieczne oblodzenie dróg, którego usuwanie jest równie kosztowne, jak odśnieżanie - mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Tagi: Śnieg, Gdynia
Źródło: www.trojmiasto.pl

Bójka w SKM zakończona reanimacją


Reanimacją zakończyła się bójka dwóch mężczyzn w kolejce SKM z Gdańska do Gdyni. Pociąg został zatrzymany na stacji Gdynia Główna. Poszkodowany mężczyzna jest w stanie ciężkim, sprawca pobicia został zatrzymany.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Prezydent Gdyni wybrał zastępców


Pierwsza sesja nowej Rady Miasta Gdyni za nami. W poniedziałek prezydent Wojciech Szczurek wybrał swoich zastępców. Rewolucji nie będzie, jest tylko jedna zmiana. Marka Stępę zastąpi Marek Łucyk, ostatnio dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Tagi: Gdynia
Źródło: wybory.trojmiasto.pl

18-metrowa maszyna do równania szyn


Jest warta 6 mln euro, ma 18 metrów długości, potrafi poruszać się zarówno po jezdni, jak i po torach tramwajowych. Sprawdziliśmy, jak nocą frezuje się nierówności na szynach tramwajowych w Gdańsku.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Bójka zakończona reanimacją pasażera w SKM


Użyciem - prawdopodobnie - noża i reanimacją rannego zakończyła się bójka dwóch mężczyzn w kolejce SKM z Gdańska do Gdyni. Pociąg został zatrzymany na stacji Gdynia Główna. Skład trafił na bocznicę, a swoje czynności na miejscu wkrótce ma przeprowadzić prokurator i technicy kryminalistyki.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Sopot: wiceprezydenci bez zmian


Pierwsza po wyborach sesja Rady Miasta Sopotu nie przyniosła większych niespodzianek. Zaprzysiężono wszystkich radnych, wybrano także nowe prezydium Rady: przewodniczącym został Wieczesław Augustyniak z Platformy Sopocian, a jego zastępcami Piotr Bagiński (z tego samego ugrupowania) oraz Jarosław Kempa z Kocham Sopot.

Tagi: GUS
Źródło: www.trojmiasto.pl

Pierwsza sesja Rady Miasta Gdańska

#zrodlo
Dziś pierwsza sesja Rady Miasta w Gdańsku. Prawdopodobnie nie poznamy na niej nowych zastępców prezydenta.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Krok w stronę budowy Nowej Węglowej


Pozytywna decyzja środowiskowa to kolejny krok, który przybliża rozpoczęcie budowy Nowej Węglowej w Gdyni. Władze miasta chcą, by szeroka trasa połączyła dwiema jezdniami ul. Jerzego Waszyngtona z ul. Janka Wiśniewskiego. Łącznikiem z Nową Węglową będzie poszerzona Nowa Waszyngtona, co wzbudza sprzeciw wśród społeczników.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Tak powstaje ul. Nowa Bulońska


Postanowiliśmy sprawdzić postęp prac na budowie ul. Nowej Bulońskiej. Nową drogą mamy pojechać w przyszłym roku jesienią.

Tagi: Jesień, Praca
Źródło: www.trojmiasto.pl

Akademik i biurowiec w parku za Pomnikiem Czołgistów


W Parku Steffensa, na wysokości al. Zwycięstwa 10 w Gdańsku , stanie czteropiętrowy akademik i mały biurowiec. Na parterze tego drugiego planowana jest restauracja, która służyć ma też spacerowiczom odwiedzającym zabytkowy park. To początek ożywienia tego obszaru.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Śmiertelne wypadki na torach SKM

#zrodlo
W sobotę przed godz. 4 pojazd techniczny potrącił mężczyznę znajdującego się na torach na wysokości stacji we Wrzeszczu . W wyniku uderzenia 53-latek zmarł. Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło na torach SKM w Gdyni w niedzielę wieczorem.

Tagi: Wypadki
Źródło: www.trojmiasto.pl

Jar Wilanowski bez dojścia od strony Chełmu


Zakończyło się zagospodarowywanie Jaru Wilanowskiego na granicy Chełmu i Ujeściska. Powstały tam nowe elementy sprzyjające rekreacji oraz tunel łączący obie jego części. Wielu mieszkańców Chełmu wciąż nie ma jak tam dojść, bowiem przeciąga się budowa osiedla domów szeregowych, która jest realizowana przez spółdzielnię.

Tagi: Tunele
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kampinoska na 68. miejscu wśród ulic do remontu


Ulica Kampinoska w Gdańsku kojarzy się głównie z owianą złą sławą drogową prowizorką z płyt betonowych. Kierowcy nieustannie niszczą tam swoje samochody, a urzędnicy każą czekać na wolne środki w budżecie miasta - wspomniana droga jest na 68. miejscu wśród ulic przeznaczonych do przebudowy.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Gdańsk zagra w kolejnym serialu TVN-u


Na początku listopada pisaliśmy o zwiększeniu dofinansowania dla filmu "Miłość jest wszystkim". Okazuje się, że miasto chce dalej promować się w ten sposób i właśnie negocjuje kolejną umowę z TVN na kwotę ponad 1,2 mln zł. Tym razem Gdańsk "zagra" w serialu telewizyjnym o roboczej nazwie "Motyw".

Źródło: www.trojmiasto.pl

Trwa walka z pękającymi murami bazyliki św. Mikołaja


W bazylice św. Mikołaja w Gdańsku cały czas pracuje zespół konserwatorów i konstruktów w celu uratowania świątyni przed katastrofą budowlaną. Nie ustawiono jeszcze wsporczego rusztowania pod sklepieniem z obawy, iż zapadnie się pod nim posadzka. Obecnie trwa analiza powstałego właśnie sprawozdania z geodezyjnych pomiarów kontrolnych.

Tagi: Gdańsk, Azyl
Źródło: www.trojmiasto.pl

Duże zmiany w kursowaniu pociągów dalekobieżnych


Od 9 grudnia szykują się spore zmiany w ruchu pociągów dalekobieżnych w Trójmieście. PKP Intercity dołoży pociągi pendolino, ale też zabierze równie nowoczesny pociąg Flirt, którym można dotrzeć do Katowic.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Pierwszy Marsz Równych w Gdyni


O godz. 15 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 70 przy al. Piłsudskiego rozpoczęła się kolorowa parada, w której udział bierze ok. 200 osób. W tym miejscu zgromadziło się również ok. 20-30 jej przeciwników. Obie strony rozdziela kordon policji. Marsz Równych przejdzie chodnikiem na skwer Kościuszki i bulwar nadmorski.

Tagi: Policja
Źródło: www.trojmiasto.pl

Rusza autobus SOS dla potrzebujących


W niedzielę wieczorem na ulice Gdańska wyruszy specjalny autobus niosący pomoc bezdomnym i potrzebującym. Będzie można się w nim ogrzać, zjeść ciepły posiłek lub skorzystać z pomocy medycznej.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Za sukcesem filmu "Niepodległość" stoją twórcy z Trójmiasta


- Jeszcze nigdy wydarzenia z tamtych lat nie wydawały się tak na wyciągnięcie ręki, jak po tym filmie - to jedna z najczęstszych opinii po obejrzeniu "Niepodległości", złożonej z dokumentalnych, ale pokolorowanych ujęć pokazujących Polskę w latach 1914-1923. Za koloryzację nagrań odpowiadało trójmiejskie studio Grupa Smacznego.

Tagi: Filmy
Źródło: www.trojmiasto.pl

Śmiertelne potrącenie przy SKM Wrzeszcz


W sobotę przed godz. 4 pojazd techniczny potrącił mężczyznę znajdującego się na torach na wysokości stacji we Wrzeszczu . W wyniku uderzenia 53-latek zmarł. Przez kilka godzin pociągi SKM kursowały z opóźnieniami.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Nowe atrakcje w ogrodzie botanicznym w Gdyni


Szlak wśród korzeni drzew oraz szlak Alicji w zaczarowanym lesie, na trasie których powstały domki przypominające hobbitowe norki, to nowe jesienne atrakcje Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie .

Tagi: Jesień
Źródło: www.trojmiasto.pl

Wycinka drzew na początek budowy Parku Centralnego


Od wycinki 37 drzew - głównie topoli - rozpoczęła się - symbolicznie zainaugurowana przed wyborami - budowa Parku Centralnego w Gdyni. Wielu mieszkańców nie kryje oburzenia tym faktem. Władze miasta twierdzą, że mają stosowne pozwolenia i dodają, że badania drzew wykazały, że wycinka jest konieczna, a ich brak zrekompensują nowe nasadzenia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Przed sąd za przemyt 80 kg narkotyków

#zrodlo
Narkotyki warte nawet około 3 mln zł próbował przemycić do Polski z Hiszpanii 53-latek z Gdyni. Straż graniczna zatrzymała go niemal rok temu. Teraz zakończono zaś śledztwo w tej sprawie i skierowano do sądu akt oskarżenia.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Ponad 2,5 mln zł za projekt elektryfikacji i nowego przystanku PKM


Biuro Projektów Komunikacyjnych z Poznania prawdopodobnie przygotuje projekt elektryfikacji linii PKM oraz budowy nowego przystanku Firoga . Dokumentacja techniczna, która będzie gotowa za rok, ma kosztować nieco ponad 2,5 mln zł. Natomiast sama realizacja powinna zakończyć się w 2023 roku.

Tagi: NATO
Źródło: www.trojmiasto.pl

Przebrany spiderman wystraszył uczniów


Mężczyzna w stroju Spidermana na przemian skakał przez płot i tarzał się po ziemi. Działo się to na terenie szkoły podstawowej przy ul. Łąkowej 61 na Długich Ogrodach. 35-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Głos trenera w tramwajach i autobusach zaprasza na mecz

#zrodlo
"Tym tramwajem dojedziesz do Ergo Areny. Dziś o godz. 18 gramy tam mecz. Zapraszam, Andrea Anastasi." Taki nietypowy komunikat można usłyszeć w gdańskiej komunikacji miejskiej.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Powstanie fontanna przy pomniku Jana III Sobieskiego

#zrodlo
W przyszłym roku w centrum Gdańska powstanie nowa fontanna wokół pomnika króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym . Będzie się składała z dwóch niecek, w których woda będzie poruszana dyszami o niewielkiej mocy. Przewidziano także montaż nocnej iluminacji.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami