Trójmiasto  RSS
Zbiorniki retencyjne to nie lodowiska


Mroźna aura w Trójmieście utrzyma się przynajmniej przez weekend. Część osób może próbować swoich sił w łyżwiarstwie na zbiornikach retencyjnych. Ich zarządca zdecydowanie odradza wchodzenia na lód, gdyż jest to bardzo niebezpieczne.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Mieszkańcy obezwładnili złodzieja


Trzech mężczyzn obezwładniło złodzieja, który w środę po godz. 15 chciał ukraść produkty z delikatesów spożywczych w Domu Towarowym Chylonia w Gdyni . Mężczyzna został przez nich przekazany policjantom.

Tagi: Policja
Źródło: www.trojmiasto.pl

Rozpoczął się proces "Krystka"


W środę przed sądem w Wejherowie rozpoczął się proces Krystiana W., ps. "Krystek", ochrzczonego przez media mianem "łowcy nastolatek". Mężczyzna jest oskarżony o 40 przestępstw o charakterze seksualnym dokonanych na ponad 30 kobietach i dziewczynach, w tym pięciu poniżej 15 roku życia.

Tagi: Seks
Źródło: www.trojmiasto.pl

Urząd ewakuowany, bomby nie było


W godzinach przedpołudniowych do Urzędu Miasta w Gdyni przysłano e-mail z ostrzeżeniem o podłożonej bombie. Pracownicy zostali ewakuowani.żadnej bomby nie odnaleziono.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Blisko 1 mln dla hospicjum ks. Dutkiewicza


593 tys. zł z puszek i ponad 400 tys. zł z innych wpływów - tyle udało się zebrać podczas sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza wolontariuszom Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Ochroniarz z finału WOŚP jest w szpitalu


Dariusz S., zatrzymany kilka dni temu pracownik agencji ochroniarskiej Tajfun, która zajmowała się zabezpieczeniem imprezy Gdańsk dla Orkiestry, podczas której doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza, został przez sąd tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Póki co jednak mężczyzna przebywa nie w areszcie, a w szpitalu.

Tagi: Gdańsk, WOŚP
Źródło: www.trojmiasto.pl

Dwa wywiady Magdaleny Adamowicz


Magdalena Adamowicz po śmierci swojego męża udzieliła dwóch wywiadów, w TVN24 i Onecie, w których opowiedziała o ostatnich miesiącach życia u boku prezydenta Gdańska, który był często publicznie atakowany.

Tagi: Gdańsk, TVN24, TVN
Źródło: www.trojmiasto.pl

Śmiertelny wypadek w Brzeźnie

#zrodlo
55-letni kierowca opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podczas ucieczki uderzył w budynek restauracji w Brzeźnie . Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Jak informują policjanci, mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i najprawdopodobniej był nietrzeźwy.

Tagi: Policja
Źródło: www.trojmiasto.pl

Ensono rozwija oddział w Trójmieście

#zrodlo
O tym, że dogodna lokalizacja i przyjazne warunki pracy są dziś kluczowe dla rozwoju firm, że tylko dobrze kojarzony pracodawca z branży IT nie ma problemu z rekrutacjami rozmawiamy z Łukaszem Pawłowskim, Country Managerem w firmie Ensono specjalizującej się w hybrydowych rozwiązaniach z zakresu nowoczesnych technologii IT.

Źródło: biznes.trojmiasto.pl

Przygotowania do budowy osiedla na pasie startowym

#zrodlo
Na pasie startowym na Zaspie pracę zaczęła pierwsza koparka. Stare płyty będą sukcesywnie usuwane, a ziemia pod nimi wymieniana. Bliżej ulicy Hynka wkrótce rozpocznie się zapowiadana od dawna budowa pierwszych dwóch, wysokich na 17 pięter, budynków.

Tagi: Praca
Źródło: dom.trojmiasto.pl

Eurostat wyda opinię o Obw. Metropolitalnej


Budowa Obwodnicy Metropolitalnej nie ma szans na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dlatego Ministerstwo Infrastruktury chce ją wybudować z udziałem kapitału prywatnego. Warunkiem jest uzyskanie opinii urzędników z Eurostatu, że inwestycja nie zostanie ujęta w długu publicznym Polski.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Kto zaprojektuje drogi na Witominie?


Przebudowa ulic, chodników oraz montaż nowego oświetlenia, ławek, poprawa zieleni oraz zmiany w otoczeniu lasu przy ul. Nauczycielskiej to plany władz Gdyni dla rewitalizowanej części Witomina-Radiostacji. Najpierw jednak muszą znaleźć projektantów, którzy stworzą dokumentację dla budowlańców.

Tagi: Gdynia
Źródło: www.trojmiasto.pl

Blisko 16 mln zł w wirtualnej puszce WOŚP


Internetowa zbiórka gdańszczanki pt. "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" zakończyła się we wtorek o północy. Udało się zebrać niemal 16 mln zł.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Oszuści naciągają przez Facebooka


Matka naszego czytelnika straciła 1,5 tys. zł, bo ktoś włamał się na Messengera jej siostry, podszył pod nią i poprosił o chwilową pożyczkę. - Chciałbym przestrzec innych, by zawsze dzwonili do bliskich w takich sytuacjach - mówi pan Paweł.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Zderzenie tramwaju z autem na Hallera


Tramwaj zderzył się z samochodem osobowym przy ul. Hallera na wysokości przystanku "Grudziądzka ". Zarówno kierowca audi, jak i motorniczy są poszkodowani. Ruch tramwajowy został wstrzymany, uruchomiono komunikację zastępczą.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Wyłączona iluminacja w parku Oliwskim


W związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza iluminacje świąteczne w parku Oliwskim i na terenie miasta nie będą już tej zimy włączane. Obecnie trwa ich demontaż. Do połowy lutego flagi na masztach pozostaną opuszczone do połowy.

Tagi: Śmieci
Źródło: www.trojmiasto.pl

Dulkiewicz wystartuje w wyborach 3 marca


Aleksandra Dulkiewicz ogłosiła, że będzie ubiegać się o urząd prezydenta Gdańska. Otrzymała poparcie marszałka, prezydentów Gdyni i Sopotu, a także gdańskiej Platformy Obywatelskiej.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Lotnisko: jest rekord, ale nie ma 5 mln

#zrodlo
4,98 mln pasażerów przewinęło się w ubiegłym roku przez gdańskie lotnisko. Choć wymarzonych 5 mln pasażerów nie udało się obsłużyć, to lotnisko i tak cieszy się z 8-procentowego wzrostu ich liczby. I - co za tym idzie - wzrostu zysku do 37,6 mln zł.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Gdańsk: ewakuacja urzędu zakończona


700 urzędników z Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego ewakuowano po tym, jak do jednego z pracowników przyszedł mail z informacją o podłożonej w budynku bombie. Na miejscu pracowali policjanci i straż pożarna. Po godz. 12 działania zakończono, a urzędnicy wrócili do swoich obowiązków.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Czy przebudowa nabrzeży Polskiego Haka będzie musiała poczekać?


Twardy orzech do zgryzienia mają urzędnicy w sprawie uporządkowania nabrzeży przy Polskim Haku - w miejscu, gdzie Motława wpływa do Martwej Wisły. Najtańsza oferta w ogłoszonym przetargu przez Urząd Morski okazała się niemal dwukrotnie droższa od szacunków.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Specjalna komisja bada śmierć rowerzysty

#zrodlo
Po śmiertelnym wypadku rowerzysty, jadącego w środę ul. Śląską w kierunku ul. Morskiej przed wiaduktem nad ul. Podjazd w Gdyni, sprawą zajęła się specjalna komisja. Nie tylko zbada kto zawinił, ale też wyda rekomendacje co zrobić, by ograniczyć ryzyko podobnych zdarzeń w przyszłości.

Źródło: www.trojmiasto.pl

25 tys. zł grzywny za składowanie ziemi z HCB


Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał na 25 tys. zł grzywny byłego szefa firmy Port Service - Krzysztofa Pusza. Odpowiadał on za nieodpowiednie składowanie niebezpiecznych odpadów na terenie gdańskiej spalarni. Wyrok go zadowala i nie planuje odwołania.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Biskupia Górka zyska platformę widokową


Biskupia Górka w najbliższych latach wzbogaci się o atrakcyjnie zagospodarowany teren, z którego będzie można podziwiać panoramę Gdańska. Rozstrzygnięty właśnie konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną ma być podstawą do dalszych prac nad urządzeniem tzw. Placu Pod Neptunem .

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Przedterminowe wybory 3 marca

#zrodlo
W poniedziałek premier wydał rozporządzenie, wyznaczając przedterminowe wybory w Gdańsku, które odbędą się 3 marca.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Biblioteka zamknięta? Książkomat pomoże

#zrodlo
Nie masz czasu odwiedzić biblioteki, bo pracujesz cały dzień? Nie szkodzi. Już za dwa tygodnie książki z wszystkich gdyńskich bibliotek będzie można odebrać w książkomacie, który stanął przy nowej mediatece na rogu ul. Starowiejskiej i Władysława IV .

Tagi: Książki
Źródło: www.trojmiasto.pl

Wandal uszkodził pomnik przed hospicjum


Nieznani sprawcy zniszczyli figurę św. Wawrzyńca stojącą przed hospicjum w Gdyni . Sprawę po informacji od pracowników placówki wyjaśniają policjanci.

Tagi: Policja
Źródło: www.trojmiasto.pl

Szef ochrony finału WOŚP zatrzymany


Szef firmy ochroniarskiej Tajfun z Gdańska, która zabezpieczała 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zatrzymany, a kilka godzin później rozpoczęto procedurę cofnięcia koncesji jego firmie. Podczas "światełka do nieba" na scenę wtargnął 27-letni Stefan W. i zadał prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi śmiertelne ciosy nożem.

Tagi: Gdańsk, WOŚP
Źródło: www.trojmiasto.pl

Kto pokieruje Gdańskiem 'po Adamowiczu'


Tragiczna i nagła śmierć Pawła Adamowicza ma wpływ nie tylko na emocje gdańszczan, ale także na bieżącą politykę. Pewne kluczowe decyzje zapadły zanim jeszcze prezydent został pochowany.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.trojmiasto.pl

Ciężko ranny gość hostelu trafił do szpitala


W niedzielę po południu w jednym z gdańskich hosteli doszło do awantury, w wyniku której jeden z gości został ciężko ranny. W nocy był operowany w szpitalu. Policja zatrzymała troje podejrzewanych o atak na niego.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Nowy 10-piętrowy budynek przy Kołobrzeskiej


Właściciel działki przy ulicy Kołobrzeskiej 48 - firma Polmlek-Maćkowy - chciałby zbudować budynek wielorodzinny z przedszkolem w oparciu o zapisy ustawy Lex deweloper. Według przedstawicieli inwestora jej zapisy, w połączeniu z uchwałą o Lokalnych Standardach Urbanistycznych, pozwalają precyzyjnie dostosować parametry budynku, jaki może powstać, do otoczenia.

Źródło: dom.trojmiasto.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami