Wrocław  RSS
"Nowa Gazeta Trzebnicka" odpowiada Annie Morawieckiej


Anna Morawiecka napisała dziś oświadczenie, w którym stwierdziła, że "Gazeta Wyborcza" i "Nowa Gazeta Trzebnicka" przypuściły na jej osobę "brutalny atak". W rozmowie z Onetem redaktor naczelny "NGT" Daniel Długosz odnosi się do oświadczenia siostry premiera.

Źródło: wroclaw.onet.pl

KO: medialne doniesienia ws. próby kupienia przez PiS stanowiska dla Anny Morawieckiej to sprawa dla CBA i prokuratury


Politycy Koalicji Obywatelskiej uważają, że medialnymi doniesieniami ws. próby kupienia przez PiS stanowiska starosty powiatu trzebnickiego dla Anny Morawieckiej, siostry premiera, powinny zająć się CBA i prokuratura. – Jeśli tego nie zrobią, będziemy składać stosowne wnioski o to – mówi poseł Nowoczesnej Michał Jaros.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: jaka czeka nas dziś pogoda?


Sprawdź, jaka pogoda czeka województwo dolnośląskie. Czy warto zabrać ze sobą parasol i ciepłe okrycie. Pogoda na dziś!

Źródło: wroclaw.onet.pl

Trwają kolejne poszukiwania "złotego pociągu"


Tym razem nie na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, a przy wjeździe do Zamku Książ – Piotr Koper wraz ze swoją ekipą rozpoczął kolejne już poszukiwania "złotego pociągu". Dotychczasowe prace nie przyniosły spodziewanych efektów. Jak będzie tym razem, czas pokaże.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Co dalej z odwołaniem Cezarego Morawskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu?

#zrodlo
O ewentualnym odwołaniu Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu zdecyduje już nowy Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Przypomnijmy, obecny zarząd przed miesiącem przyjął uchwałę o zamiarze odwołania Morawskiego. Urząd marszałkowski cały czas czeka na opinię Ministerstwa Kultury w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że ministerstwo przychyli się do decyzji zarządu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Anna Morawiecka komentuje medialne doniesienia na swój temat


Nie zamierzam ubiegać się o stanowisko starosty powiatu trzebnickiego, zaś medialne zarzuty pod moim adresem są kompletnie absurdalne - oświadczyła Anna Morawiecka, siostra premiera Mateusza Morawieckiego.

Tagi: Powiaty
Źródło: wroclaw.onet.pl

"GW": stołek w spółce za oddanie starostwa siostrze premiera Morawieckiego


PiS chce kupić stanowisko starosty powiatu trzebnickiego dla siostry premiera Mateusza Morawieckiego. W zamian za wycofanie swojej kandydatury Małgorzacie Matusiak zaproponowano prezesurę w jednej ze spółek samorządowych lub stołek wiceprezesa w innej, należącej do KGHM - informuje "Gazeta Wyborcza".

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policja zatrzymała 18-latka, który napadł działaczkę KOD-u po Marszu Równości we Wrocławiu


Policja zatrzymała 18-latka, który po wrocławskim Marszu Równości, który odbył się w październiku, miał zaatakować jedną z uczestniczek demonstracji, która niosła dmuchanego jednorożca i tęczowe flagi. Mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław będzie dofinansowywał zabiegi in vitro?


W najbliższy poniedziałek (19 listopada) odbędzie się pierwsze posiedzenie rady miejskiej Wrocławia nowej kadencji. Radni Nowoczesnej już zapowiedzieli, że zaraz po zaprzysiężeniu złożą projekt uchwały ws. dofinansowania in vitro. Plan zakłada, że rocznie na ten cel miasto przeznaczałoby 2,1 mln zł.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: działania policji po Marszu Polski Niepodległej


Wrocławska policja cały czas próbuje ustalić tożsamość mężczyzny, który podczas niedzielnego marszu narodowców miał rzucać w ludzi racami i butelkami, w efekcie czego trzy osoby zostały ranne, w tym policjant. Policja opublikowała też wizerunki kolejnych osób, które są podejrzewane o nielegalne odpalenie rac.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Szlachetna Paczka. Otwarcie bazy rodzin, które chcą otrzymać wsparcie

#zrodlo
Pojutrze nastąpi otwarcie bazy rodzin, które w tym roku wesprze Szlachetna Paczka. Z tej okazji w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się symboliczne marsze wolontariuszy i przyjaciół akcji.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prezydenci miast w zagranicznych delegacjach. Jeden wylatał 150 tys. zł, inny nie wydał nic


Ile pieniędzy wydali prezydenci największych polskich miast na zagraniczne delegacje w 2017 roku? Wśród nich znajdują się tacy, którzy na podróże przeznaczyli znaczne środki, ale też tacy, którzy podróżowania unikali. Jeden z nich okazał się w tej kwestii bardzo oszczędny - na delegacje nie wydał ani złotówki. Dane na temat wydatków prezydentów opublikował portal Gazeta.pl.

Tagi: Podróże
Źródło: wroclaw.onet.pl

Głogów: ewakuacja 3 tys. mieszkańców. Powodem usuwanie bomby z czasów II wojny światowej

#zrodlo
Około trzech tysięcy osób zostało ewakuowanych w Głogowie. Mieszkańcy musieli opuścić swoje mieszkania na czas usuwania bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Wczoraj znaleziono ją podczas prac remontowych w centrum miasta.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Polski Alarm Smogowy: Polacy nadal palą śmieciami


80 proc. samorządów nie ma skutecznego systemu kontroli palenisk i kotłów w domach, a palenie śmieci trwa w najlepsze - wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Organizacja zwróciła się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego, by ten zdeterminował rząd w stworzeniu "systemu, który zapewni Polakom ochronę przed przestępczością ekologiczną".

Źródło: wroclaw.onet.pl

Głogów: znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

#zrodlo
Ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac remontowych na Alei Wolności w Głogowie (woj. dolnośląskie). Jutro niewybuch zostanie usunięty przez saperów. Konieczna będzie wówczas ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policja rozbiła grupę wyłudzającą podatek VAT


Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w ramach śledztwa dot. grupy przestępczej, która miała wyłudzić około 270 mln zł podatku VAT. Do tej pory w sprawie zarzuty postawiono 30 osobom.

Źródło: wroclaw.onet.pl

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" – trwają zgłoszenia do VI edycji konkursu

#zrodlo
Fundacja Centrum Solidarności już po raz szósty organizuje ogólnopolski konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych "Olimpiada Historii. Dwie dekady historii (1970 – 1990)". Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i nagrody rzeczowe.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: nie żyje Janush, najpopularniejszy pingwin w Polsce


Tragedia we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Na wybieg z pingwinami dostał się jenot, który zaatakował pingwiny i ich gniazda. Pięć pingwinów nie żyje, wśród nich Shunaj, Joey, Mamma, Astrid i Janush, która była ulubienicą odwiedzających wrocławski ogród.

Tagi: Wrocław, Zoo
Źródło: wroclaw.onet.pl

Internet przyszłości w 20 polskich miastach? Minister zapowiada sieć 5G


Najprawdopodobniej w 2022 r. w 20 polskich miastach może ruszyć sieć 5 G - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Ośrodki wytypuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Źródło: wroclaw.onet.pl

CBŚP zlikwidowało fabrykę, w której produkowano narkotyki


Ponad 90 litrów substancji służących do wytwarzania metamfetaminy i prawie 400 gramów tego narkotyku znaleźli funkcjonariusze CBŚP w jednym z domów na Dolnym Śląsku. Działało tam nielegalne laboratorium, w którym produkowano środki odurzające. Zatrzymano trzy osoby.

Źródło: wroclaw.onet.pl

PiS podpisało umowę koalicyjną z Bezpartyjnymi Samorządowcami na Dolnym Śląsku


PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku - poinformował Michał Dworczyk. - Przepraszam za ten błąd komunikacyjny - stwierdził na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mówiąc o reakcji wiceprezesa partii Adama Lipińskiego.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Uwaga! TVN: Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach

#zrodlo
Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Tagi: TVN
Źródło: wroclaw.onet.pl

PiS przejmuje władzę w sejmiku dolnośląskim. Podpisano umowę z Bezpartyjnymi Samorządowcami


PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku - poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oznacza to, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie rządzić w dolnośląskim sejmiku.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Międlar i Rybak zabrali głos ws. marszu, który przeszedł przez Wrocław


W ocenie Jacka Międlara Marsz Polski Niepodległej, który 11 listopada przeszedł ulicami Wrocławia, okazał się wielkim sukcesem. Były ksiądz potępił incydent, który miał miejsce na wysokości baru Barbara, gdy z tłumu maszerujących w stronę kontrmanifestantów poleciały butelki i race, w efekcie czego trzy osoby zostały ranne. Piotr Rybak stwierdził z kolei, że decyzja o rozwiązaniu marszu na 10 minut przed jego oficjalnym zakończeniem była zwykłą prowokacją.

Tagi: Wrocław
Źródło: wroclaw.onet.pl

Kampania społeczna #muzealniaki – muzeum nie tylko dla dużych!


Wielu rodziców, planując weekendowe rozrywki, staje przed dylematem: czy z niemowlakiem można przyjść do muzeum czy galerii sztuki? Czy znajdzie się tam miejsce, by dziecko przewinąć czy nakarmić? Czy trzeba się do takiej wizyty wcześniej przygotować?

Źródło: wroclaw.onet.pl

Jelenia Góra: Awaria rury gazowej. Ewakuacja budynku


Osiemdziesiąt siedem osób zostało ewakuowanych z budynków mieszkalnych przy ulicy Cieplickiej w Jeleniej Górze z powodu awarii rury gazowej średniego ciśnienia. Na miejscu są strażacy, pogotowie gazowe i pracownicy spółki Wodnik.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Nabór chętnych do "Olimpiady Solidarności"


Do 15 listopada gdańska Fundacja Centrum Solidarności czeka na zgłoszenia szkół chętnych do udziału w "Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii (1970 - 1990)". Finał konkursu zaplanowano na czerwiec przyszłego roku w Poznaniu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prawie 250 osób wylegitymowanych po Marszu Polski Niepodległej


Blisko 250 osób zostało wylegitymowanych wczoraj po rozwiązaniu przez urząd miasta Marszu Polski Niepodległej. W czasie wydarzenia trzy osoby zostały lekko ranne, a sześć zatrzymanych przez policję pod zarzutem propagowania zakazanych treści.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: będzie specjalne posiedzenie rady miejskiej ws. marszu narodowców?


Senator Barbara Zdrojewska chce zwołania specjalnego posiedzenia nowej rady miejskiej Wrocławia ws. marszu narodowców, który wczoraj przeszedł ulicami miasta. W specjalnej sesji mieliby uczestniczyć wojewoda oraz przedstawiciele policji i prokuratury. Przypomnijmy, w trakcie pochodu uczestnicy marszu rzucali w kontrmanifestantów stojących przy barze Barbara racami, butelkami i petardami, w efekcie czego trzy osoby zostały ranne, w tym policjant.

Źródło: wroclaw.onet.pl

12 listopada dniem wolnym od pracy i z ograniczonym handlem

#zrodlo
12 listopad 2018. Czy sklepy będą zamknięte? Przypomnijmy, że 12 listopada jest Świętem Narodowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i dniem wolnym od pracy, zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych.

Tagi: Sklepy
Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami