Wrocław  RSS
Samorządowcy niechętnie sięgają po ochronę


Włodarze miast nie chcą, by ochroniarze izolowali ich od mieszkańców. Z usług profesjonalnych ochroniarzy korzystają jedynie sporadycznie, w szczególnych wypadkach - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prognoza pogody w mieście Wrocław - zobacz, czy 2019-01-16 powita nas słońcem


Sprawdź naszą prognozę i zobacz, czy pogoda będzie dla Ciebie sprzyjająca! Sprawdź pogodę w mieście Wrocław i ubierz się zawsze stosownie do pogody.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Policjanci oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny


O nieumyślne spowodowanie śmierci i o niedopełnienie obowiązków oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu dwóch policjantów z komisariatu w Kudowie-Zdroju. Mieli oni zostawić pijanego mężczyznę w lesie. Zmarł z powodu wychłodzenia organizmu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolnośląskie: areszt dla nauczyciela podejrzanego o molestowanie uczennicy


Na trzy miesiące aresztował sąd 59-letniego nauczyciela z Bolesławca, podejrzanego o molestowanie seksualne 17-letniej uczennicy.

Tagi: Śląsk, Seks
Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: zmarł prof. Ryszard Badura


Zmarł prof. Ryszard Badura, wybitny naukowiec, wieloletni rektor Wyższej Szkoły Rolniczej i Akademii Rolniczej we Wrocławiu – podało dziś biuro prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pogrzeb profesora odbędzie się w sobotę 19 stycznia.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wylania rzek. Trzeci - najwyższy - stopień ostrzeżenia wydany został dla województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Tagi: Śląsk
Źródło: wroclaw.onet.pl

Prognoza pogody w mieście Wrocław

#zrodlo
Sprawdź, czy prognoza pogody na dziś będzie dla Ciebie sprzyjająca! Sprawdź prognozę dla miasta Wrocław i ubierz się stosownie do pogody.

Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA: drogi są śliskie, ale przejezdne


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w wieczornym komunikacie, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W większości województw kierowcy muszą jednak szczególnie uważać, bo występuje tam "lokalna śliskość".

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Opolskie i Dolnośląskie: odblokowano A4 k. Opola i k. Kątów Wrocławskich


Służby ratunkowe odblokowały autostradę A4 na wysokości Opola, gdzie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Wcześniej zlikwidowano też utrudnienie na odcinku A4 w. Pietrzykowice - w. Kąty Wrocławskie, gdzie doszło do awarii ciężarówki.

Źródło: wroclaw.onet.pl

W kilku miastach imprezy finałowe WOŚP nie były zgłoszone jako masowe


W kilku miastach imprezy WOŚP nie były zgłoszone jako imprezy masowe. W tym wypadku organizatorzy nie mieli obowiązku zachowania zwiększonych środków ostrożności. Takie sytuacje miały miejsce podczas imprez w Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Jaka sytuacja na drogach? GDDKiA informuje


Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowałaGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na sieci dróg krajowych pracuje 613 pojazdów do zimowego utrzymania, ale jazdę kierowcom mogą utrudniać śnieg, błoto pośniegowe i przelotne opady deszczu.

Tagi: Śnieg, Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław wystawi księgę kondolencyjną pamięci Pawła Adamowicza


W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, we wrocławskim Ratuszu jeszcze dziś zostanie wystawiona księga kondolencyjna. W dodatku flagi przed Sukiennicami przepasane kirem, zostały opuszczone do połowy masztu. Paweł Adamowicz zmarł na skutek ataku nożownika, który miał miejsce wczoraj wieczorem podczas Finału WOŚP.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dolnośląskie: matka usiłowała zabić 11-letnią córkę


Policja zatrzymała 40-letnią Edytę Ł., która próbowała zabić swoją 11-letnią córkę. Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek. Kobieta zaatakowała dziewczynkę nożem – raniąc ją w rękę – gdy ta spała. Gdy 11-latka zaczęła krzyczeć, jej dwaj starsi bracia obezwładnili matkę. Kobieta usłyszała już prokuratorski zarzut i została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocławianie myślami z Pawłem Adamowiczem. Będzie milczący protest na Nowym Targu


Wieczorem we Wrocławiu, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, odbędzie się marsz po wczorajszym ataku na Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł dzisiaj, lekarze poinformowali o tym po godzinie 14.30.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Zatrzymano mężczyznę, który groził prezydentom Poznania i Wrocławia


"Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań" - przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Jacek Sutryk: Wrocław rozpocznie kampanię przeciwko hejtowi i mowie nienawiści

#zrodlo
W ocenie prezydenta Wrocławia to, co wczoraj wydarzyło się w Gdańsku – atak nożownika na Pawła Adamowicza – mogło zdarzyć się wszędzie. "I, co najgorsze, wciąż jeszcze zdarzyć się może" – twierdzi Jacek Sutryk. Dlatego też na polecenie prezydenta Wrocławia jeszcze w tym tygodniu we wszystkich wrocławskich szkołach odbędą się zajęcia wychowawcze na temat tego, do czego może prowadzić mowa nienawiści.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Atak na prezydenta Gdańska podczas WOŚP. Jacek Sutryk: Pawle, trzymamy mocno kciuki


– Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomościami z Gdańska. Moje myśli są teraz z Pawłem Adamowiczem i jego bliskimi – mówi o ataku na prezydenta Gdańska prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Źródło: wroclaw.onet.pl

IMGW: silny wiatr, zawieje i zamiecie, oblodzenie oraz intensywne opady śniegu


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami oraz oblodzeniem na zachodzie i północy kraju, na południowym wschodzie zapowiadane są intensywne opady śniegu.

Tagi: Śnieg
Źródło: wroclaw.onet.pl

IMGW: ostrzeżenia hydrologiczne w woj. dolnośląskim i wielkopolskim


Na terenie dwóch województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne IMGW drugiego stopnia. Będą obowiązywać do jutra, do godz. 9.00.

Tagi: Śląsk
Źródło: wroclaw.onet.pl

W Karkonoszach bardzo trudne warunki w szczytowych partiach


W Karkonoszach panują bardzo trudne warunki w szczytowych partiach gór. Na Śnieżce są ponad dwa metry śniegu. Wiele szlaków jest zamkniętych z powodu zasp, lodu – poinformował karkonoski GOPR.

Tagi: Śnieg
Źródło: wroclaw.onet.pl

W poniedziałek rozpocznie prace komisja wypadkowa w ZG Rudna


Komisja, która będzie ustalać przyczyny i szczegóły wypadku w Zakładzie Górniczym Rudna w Polkowicach, rozpocznie pracę w poniedziałek. Na skutek wstrząsu i zawału zginął jeden górnik, a sześć osób odniosło rany.

Tagi: Wypadki, Praca
Źródło: wroclaw.onet.pl

Finał WOŚP po raz pierwszy w niehandlową niedzielę. Jaki to ma wpływ na akcję?


Czy zamknięte sklepy mogą być problemem dla wolontariuszy i całej akcji WOŚP? Tegoroczny Finał jest bowiem pierwszym w historii, który odbędzie się w niedzielę niehandlową. Orkiestra przekonuje jednak, że może to spowodować więcej korzyści niż nam się wydaje.

Tagi: Sklepy, WOŚP
Źródło: wroclaw.onet.pl

Wstrząs w kopalni Rudna. Nie żyje jedna osoba, sześć jest poszkodowanych


Jeden górnik zginął, a sześciu zostało rannych w wyniku wstrząsu w Zakładzie Górniczym Rudna w Polkowicach (woj. dolnośląskie). Stan trzech poszkodowanych oceniono jako ciężki. W KGHM Polska Miedź ogłoszono trzydniowa żałobę.

Tagi: Śląsk
Źródło: wroclaw.onet.pl

Zakaz handlu w niedziele: czy jutro zrobimy zakupy?

#zrodlo
Zakaz handlu od 1 stycznia działa według nowych zasad. Do tej pory niedziela handlowa przypadała w dwie niedziele w miesiącu . W 2019 r. sklepy bęą otwarte tylko w jedną. Czy jutro 13 grudnia obowiązuje zakaz handlu?

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: wroclaw.onet.pl

GDDKiA: na wielu drogach ślisko, jazdę utrudniają też opady


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w dzisiejszym komunikacie, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W wielu województwach kierowcy muszą jednak uważać, bo drogi są śliskie i występuje błoto pośniegowe; jazdę utrudnia też padający śnieg lub śnieg z deszczem.

Tagi: Śnieg, Kia, GDDKiA
Źródło: wroclaw.onet.pl

Głogów: przedszkolanka odpowie przed sądem za znęcanie się nad niepełnosprawnym dzieckiem


Głogowska prokuratura oskarżyła przedszkolankę z jednego z tamtejszych przedszkoli niepublicznych o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad niepełnosprawnym dzieckiem. Kobieta była wychowawczynią grupy, do której uczęszczał poszkodowany chłopiec.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Jakie tajemnice kryje twierdza Fryderyka Wielkiego w Srebrnej Górze?

#zrodlo
Po II wojnie światowej twierdza srebrnogórska przyciągała poszukiwaczy skarbów, które naziści mieli tam ukryć przed nadciągającymi Sowietami. Z czasem zaczęły się pojawiać fantastyczne opowieści o schowanym tam "złocie Wrocławia" czy słynnej Bursztynowej Komnaty. To, że niczego tam jeszcze nie odnaleziono, tylko zwiększa szanse, czy coś się tam kryje - czytamy w "Plusie Minusie", weekendowym dodatku do "Rzeczpospolitej".

Tagi: Wrocław, Plus
Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: noworodek znaleziony w szafie, urodził się żywy. Matka z zarzutem


Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że noworodek znaleziony przez policję w szafie jednego z domów w Ujeźdźcu Małym pod Trzebnicą, urodził się żywy. Tymczasem prokuratura przesłuchała już matkę dziecka, 18-letnią Małgorzatę G. Kobiecie postawiono zarzut dzieciobójstwa. Podejrzana przyznała się do winy. Sąd aresztował ją na trzy miesiące.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Bielany Wrocławskie: przebudują skrzyżowanie po śmierci 10-latka


Skrzyżowanie ul. Wrocławskiej z Kolejową w Bielanach Wrocławskich ma zostać przebudowane. Taka decyzja zapadła na wczorajszym spotkaniu z udziałem m.in. wójta Kobierzyc oraz starosty powiatu wrocławskiego. Przypomnijmy, we wtorek na feralnym skrzyżowaniu samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił 10-latka, który przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Dwie ofiary zatrucia czadem. Ostrzeżenie RCB


Wczoraj dwie osoby zmarły z powodu zatrucia tlenkiem węgla - poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, apelując jednocześnie o przestrzeganie zimą zasad bezpieczeństwa.

Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami