Wiadomości z tagiem Kielce  RSS
Szkody w skrócie [Szkody]

24.01.2019 1:56

+ W Kielcach doszło do awarii ciepłowniczej. Bez ogrzewania i ciepłej wody od niedzieli wieczorem pozostają 2 osiedla, w sumie ok. 10 tys. osób. (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Radni Koalicji Obywatelskiej chcą wspierać walkę z mową nienawiści

23.01.2019 17:43

Radni Koalicji Obywatelskiej składają projekt programu walki z mową nienawiści w kieleckich szkołach. Podczas spotkania z dziennikarzami, na którym przedstawili założenia swojego programu, pochwalili decyzję prezydenta Kielc Bogdana Wenty o zorganizowaniu lekcji wychowawczych, poświęconych mowie nienawiści. Zdaniem radnego Michała Brauna, inicjatywa prezydenta jest słuszna, jednak kwestia eliminacji języka nienawiści, zwłaszcza wśród młodzieży powinna być bardziej kompleksowa.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kielczanie z biskupem Janem Piotrowskim już w stolicy Panamy

23.01.2019 17:35

Młodzież z diecezji kieleckiej czeka w stolicy Panamy na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Do grupy dołączył biskup kielecki Jan Piotrowski. Kielczanie wspólnie się modlą, zwiedzają i spotykają z mieszkańcami Panamy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pierwszy w historii polskiego sportu halowego mecz w 4K UHD na żywo w NC+

23.01.2019 11:12

Platforma nc+ pokaże na żywo pierwszy w historii PGNiG Superligi mecz w standardzie 4K UHD. Piłkarze ręczni wicelidera rozgrywek NMC Górnika Zabrze zagrają z aktualnym mistrzem Polski PGE VIVE Kielce. Produkcją sygnału zajmie się Ekstraklasa Live Park.

Źródło: feedproxy.google.com

KCK czy WDK? Gdzie tymczasowo przeniesie się teatr Żeromskiego?

22.01.2019 21:31

Siedzibę Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach czeka gruntowny remont. Gdzie na ten czas zostanie przeniesiona scena? Tego jeszcze nie wiadomo. W tej sprawie toczą się gorące dyskusje. Rozważane są dwie lokalizacje: Kieleckie Centrum Kultury i Wojewódzki Dom Kultury. W środę kolejne spotkanie w tej sprawie.

Tagi: Kielce
Źródło: www.radio.kielce.pl

Awaria wodociągu na kieleckim osiedlu błyskawicznie usunięta

22.01.2019 19:22

Po kilku godzinach udało się usunąć awarię wodociągu na osiedlu Słoneczne Wzgórze w Kielcach. Kilkanaście bloków nie miało przez pewien czas dostępu do wody. Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich poinformował, że doszło do uszkodzenia wodociągu w trakcie prac ziemnych. W konsekwencji konieczne było odcięcie wody między innymi w blokach nr 4, 6, 7, 8, 10, 10a, 11, 51, 53 i 55.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Nie będzie przenosin szkoły w Starachowicach

22.01.2019 18:46

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Kielce, prezydent Starachowic nie przeniesie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku po Gimnazjum nr 3. Uczniowie mieliby tam znacznie lepsze warunki lokalowe, jednak przeciw takiemu rozwiązaniu protestowali rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, która mieści się w sąsiednim budynku. Jak twierdzili, nie chcą by dzieci chodziły praktycznie do tej samej szkoły, co starsza młodzież. Boją się też ciasnoty.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Oficjalnie: Radek Dejmek i Callum Rzonca w GKS-ie Katowice

22.01.2019 15:21

Czech Radek Dejmek, który w Polsce bronił barw Korony Kielce, we wtorek podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. 31-latek ostatnio grał w cypryjskim Pafos FC. Do pierwszoligowca dołączył również Callum Rzonca.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Luka Cindrić potrzebuje przerwy. Chorwat może pauzować nawet miesiąc

22.01.2019 15:02

Pech nie opuszcza Luki Cindricia. Lider PGE VIVE Kielce złapał kolejną kontuzję w tym sezonie. Podczas MŚ 2019 doznał urazu mięśniowego i prawdopodobnie czeka go odpoczynek od występów.

Tagi: Kielce
Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami