Wiadomości ze świata  RSS
Gospodarka Niemiec jest coraz słabsza

#zrodlo
Urząd statystyczny poinformował, że w IV kw. 2018 r. gospodarka prawdopodobnie nieco urosła. Sytuacja nie jest jednak dobra.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Cena przyjaźni z Amerykanami

#zrodlo
Pogorszenie stosunków z Pekinem i Teheranem nie musi być kosztowne.

Tagi: Pekin, Ameryka
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Zima nadeszła: Brexit najtwardszy z możliwych


Porażka premier May we wczorajszym głosowaniu przestawia brexitowy zegarek z powrotem na pozycję zero. Czasu na konkrety jest coraz mniej.

Tagi: Brexit, Zima
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Co dla Polski oznacza brak akceptacji dla umowy w sprawie brexitu? "To niekorzystne"


Brak akceptacji dla umowy określającej warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - brexitu, nie jest korzystny dla Polski - ocenił w środę w porannym wywiadzie w programie pierwszym Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (PiS).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Co po głosowaniu ws. brexitu? Unia Europejska zaostrza stanowisko


Przedstawiciele Komisji Europejskiej i sprawującej prezydencję Rumunii zapowiedzieli w środę rano podczas debaty dotyczącej brexitu w Parlamencie Europejskim, że UE będzie kontynuować proces ratyfikacji porozumienia ws. wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

"Historyczna porażka", "upokorzenie", "May zmiażdżona". Brytyjska prasa bez litości dla premier po porażce w sprawie brexitu


Dotkliwa porażka premier Theresy May w parlamentarnym głosowaniu nad zatwierdzeniem wynegocjowanej przez jej rząd umowy z Unią Europejską o warunkach wystąpienia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest w środę na pierwszych stronach wszystkich brytyjskich gazet.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Umowa w sprawie brexitu odrzucona. Opozycja składa wniosek o wotum nieufności dla rządu Theresy May


Izba Gmin zagłosowała przeciwko proponowanemu przez rząd projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało aż 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów). To najwyższa porażka urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niemiecka prasa: PiS współodpowiedzialny za klimat wrogości w Polsce. Podobna zbrodnia była w Polsce kwestią czasu


Rządzące w Polsce PiS nie ponosi winy za zabójstwo Pawła Adamowicza, ale jest współodpowiedzialne za panujący w kraju klimat wrogości - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt", "Sueddeutsche Zeitung" pisze z kolei, że podobna zbrodnia była w Polsce kwestią czasu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wielka Brytania: Posłowie głosują nad wotum nieufności dla rządu Theresy May


Brytyjska Izba Gmin rozpoczęła głosowanie ws. złożonego przez opozycyjną Partię Pracy wniosku o wotum nieufności dla rządu Theresy May. Wynik spodziewany jest w ciągu najbliższych minut; uważa się, że szefowa rządu uzyska poparcie parlamentu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Stosunki USA-Białoruś: Reset tak, ale ograniczony i warunkowy


Mińsk znajduje się pod silną presją Rosji. Przez kontakty z Waszyngtonem chce te naciski złagodzić.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prezydent USA znów krytykowany za nepotyzm


Ivanka Trump nie spodobała się jako kandydatka na stanowisko prezesa Banku Światowego.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Iran: Samolot transportowy rozbił się na lotnisku koło Teheranu


Samolot transportowy z dziewięcioma osobami na pokładzie rozbił się w poniedziałek na lotnisku Fath niedaleko irańskiej stolicy Teheranu - poinformowała miejscowa agencja prasowa Fars.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

May apeluje do UE o gwarancje. Tusk i Juncker: umowa "rozwodowa" bez zmian

#zrodlo
Brytyjska premier Theresa May zaapelowała w poniedziałek w liście do przywódców UE o udzielenie dalszych gwarancji dotyczących brexitu. Szef KE Jean-Claude Juncker i szef Rady Europejskiej Donald Tusk odparli, że "umowa rozwodowa" nie podlega zmianom.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Parlament Europejski uczcił minutą ofiary ciszy prezydenta Gdańska


Parlament Europejski uczcił w poniedziałek na rozpoczynającej się sesji w Strasburgu "ofiary nienawiści", w tym prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w wyniku obrażeń zadanych mu przez nożownika.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W moro i glanach do MSZ. Dyplomatyczna rewolucja PiS dobiega końca


Dyplomatyczna rewolucja PiS dobiega końca. Ale nie jest to wcale pierwsza w ostatnich latach wymiana kadr w ambasadach.

Tagi: MSZ
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Najdłuższy shutdown w historii USA trwa już 22 dni. Admnistracja kraju jest sparaliżowana


Rozpoczęte 22 grudnia i trwające już 22 dni częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA (tzw. shutdown) w nocy z piątku na sobotę stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Na razie nic nie zapowiada jego zakończenia.

Tagi: Historia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

NYT: FBI wszczęło śledztwo, by ustalić, czy Trump pracuje dla Rosji. Prezydent USA odpowiada serią tweetówFederalne Biuro Śledcze (FBI) w 2017 roku wszczęło dochodzenie w sprawie Donalda Trumpa, wówczas już prezydenta USA, aby ustalić, czy pracował on dla Rosji i wbrew interesom narodowym swojego kraju - pisze w sobotę "New York Times". Prezydent odpowiedział serią tweetów, w których zaatakował FBI, prokuratora specjalnego i "NYT".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Paryż: Wybuch i pożar w centrum miasta. Policja podejrzewa wyciek gazu

#zrodlo

Co najmniej 2 osoby zginęły na skutek wybuchu i pożaru w centrum Paryża. Obie ofiary to strażacy. Według dotychczasowych ustaleń prokuratury strażacy zostali wezwani na miejsce w związku z podejrzeniem wycieku gazu; gdy już się tam znajdowali, nastąpił wybuch, który wywołał pożar.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd się sam wyżywi: Kto najbardziej ucierpi na goverment shutdown?


Niemoralność shutdownu sprowadza się do tego, że w jego konsekwencji cierpią najbiedniejsi. Pensje ludzi, którzy decydują o tym, że nie ma ustawy budżetowej i wskutek tego zamykane są federalne instytucje, są wypłacane. Kongresmeni, senatorowie, ich personel oraz oczywiście cała ekipa Białego Domu na czele z prezydentem dostają pieniądze na czas. Portal Politico cały czas publikuje listy od Amerykanów, którzy opisują w nich, jak bardzo skomplikowało się im w ostatnich kilkunastu dniach życie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W Paryżu doszło do starć podczas marszu "żółtych kamizelek". Zatrzymano ponad 70 osób


W Paryżu w okolicach Łuku Triumfalnego w sobotę doszło do starć manifestantów z policją podczas marszu "żółtych kamizelek"; ruch powołał swoje własne siły porządkowe, których zadaniem było nie dopuścić do zamieszek i aktów wandalizmu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zrozumieć Viktora Orbána: NER to nowe Węgry. I tylko jedna partia


Bez zrozumienia, czym jest Narodowy System Współdziałania (NER), nie da się zrozumieć Węgier Viktora Orbána. Bo NER i Orbán to jedność.

Tagi: Węgry
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja wzywa Iran do rezygnacji z prac nad pociskami balistycznymi

#zrodlo
Francja wezwała w piątek Iran do natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań związanych z pociskami balistycznymi, które mogłyby przenosić broń nuklearną. To reakcja na zapowiedź wprowadzenia przez Iran w najbliższych tygodniach dwóch satelitów na orbitę okołoziemską.

Tagi: Francja, Iran
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Woś: Koniec świata kontra koniec miesiąca


Noblista Joseph Stiglitz napisał tekst, który dobrze wyraża nastroje sporej części opinii publicznej. W Polsce również. Bo z jednej strony wiemy, że troska o środowisko naturalne musi być większa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zamrożenie budżetówki w USA: Troska o bezpieczeństwo zagraża bezpieczeństwu

#zrodlo
Zamrożenie budżetówki w Stanach Zjednoczonych wywołało poważne problemy na amerykańskich granicach, zwłaszcza w portach lotniczych. Ryzykowna gra Trumpa zwiększa prawdopodobieństwo zamachu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Waszyngton i Pekin mają dużo do stracenia na wojnie handlowej. Kto ugnie się pierwszy?


Strony dały sobie czas do 2 marca na osiągnięcie porozumienia. Jeśli do niego nie dojdzie, USA grożą nałożeniem dodatkowych ceł na chińskie produkty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Erdoğan zmotywowany, aby uderzyć w Kurdów


Recep Erdoğan nie przyjął doradcy Donalda Trumpa i szykuje podróż do Moskwy. Turecki prezydent zapowiada uderzenie na terytoria kontrolowane w Syrii przez Powszechne Jednostki Ochrony.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Węgry: Nie będzie wspólnych list opozycji


Przepisy wprowadzone przez Fidesz utrudniają przeprowadzenie strajku generalnego na Węgrzech.

Tagi: Węgry
Źródło: www.gazetaprawna.pl

KE o ustawie obniżającej ceny prądu: Jesteśmy w kontakcie z polskimi władzami


Komisja Europejska jest w kontakcie z polskimi władzami w sprawie ustawy obniżającej ceny energii elektrycznej w Polsce - poinformowała w środę PAP, rzeczniczka KE. Zaznaczyła, że Komisja chce uzyskać pełen obraz skutków nowej ustawy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wielka Brytania: Premier May wykluczyła opóźnienie wyjścia kraju z UE


Brytyjska premier Theresa May wykluczyła w środę opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, podkreślając, że kraj opuści Wspólnotę 29 marca br. Jednocześnie wezwała posłów do poparcia proponowanej umowy dotyczącej warunków brexitu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wśród włoskich polityków budzi skrajne emocje. Kim jest Matteo Salvini? [SYLWETKA]


„Dziękuję, Polsko” - pisał po wyborach w 2015 r. wygranych przez PiS i jego koalicjantów; euro nazwał „zbrodnią przeciwko ludzkości”, a w Rosji czuje się „jak w domu” - to wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini, polityk o najmocniejszej pozycji w kraju.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami