Wiadomości z tagiem Rzeczpospolita  RSS
Kawa czy herbata? Decydują geny?

16.11.2018 19:42

Za wrażliwość na smak kofeiny lub innych gorzkich substancji chemicznych może odpowiadać zróżnicowanie genetyczne - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Polska Cerkiew po stronie Moskwy

16.11.2018 17:29

W sporze o autokefalię dla Ukrainy Polski Kościół Prawosławny jako jeden z niewielu wspiera stanowisko Cerkwi rosyjskiej. - Tak jest na tym etapie, to nie jest decyzja ostateczna - zapewnia "Rzeczpospolitą" rzecznik polskiej Cerkwi.

Źródło: www.rp.pl

Piąteczka za odwagę. Woś o książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem"

16.11.2018 8:42

To było dość smutne. Bo nie jest fajnie widzieć na twarzach sympatycznych skądinąd kolegów ten charakterystyczny wyraz zazdrości maskowanej ostentacyjnym „desinteressment”. Akurat zdarzyło mi się być świadkiem, jak jeden z nich odbierał przysłany z wydawnictwa egzemplarz „Rzeczpospolitej między lądem a morzem” Jacka Bartosiaka.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Rzeczpospolita": Powstanie jedyna koalicja PO z PiS

16.11.2018 8:41


Rada powiatu w Ostrowie Wielkopolskim to prawdopodobnie jedyne miejsce, gdzie może rządzić PO-PiS. O ile władze PO nie wyrzucą radnych - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: fakty.interia.pl

Afera KNF: ABW zbada nagranie

16.11.2018 7:41

Nagranie Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim będzie weryfikować ABW. Na razie ma tylko kopię dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Źródło: www.rp.pl

Brak opon zimowych a odszkodowanie z AC [Faramuszki]

16.11.2018 6:59

Rzeczpospolita przypomina, że w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe. Przytacza komentarz Jakuba Nowińskiego, eksperta Superpolisy, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

To już mieszkaniowa bańka. Ceny na rynku nieruchomości idą mocno w górę

16.11.2018 6:58


Na rynku nieruchomości jest tak drogo jak w szczycie poprzedniej hossy, która zakończyła się krachem - alarmuje w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolita". Jak podaje, ceny rosną m.in. w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku i Lublinie. Równocześnie ponadto maleje sprzedaż i podaż mieszkań.

Źródło: www.rmf24.pl

Sejmowy bubel, czyli ustawa o podatku emigracyjnym

16.11.2018 6:44


Przygotowana naprędce ustawa o podatku emigracyjnym może objąć nawet niewielkie majątki - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". "Jedna z głośniejszych ostatnio uchwalonych ustaw – obliczona na uszczelnianie systemu finansów państwa – może się okazać legislacyjnym bublem. Tzw. exit tax, czyli podatek od przenoszenia za granicę firm i osób fizycznych, zdefiniowano tak niejasno, że może objąć właściwie każdego emigranta z majątkiem ulokowanym w papierach wartościowych" - czytamy.

Źródło: www.rmf24.pl

"Rzeczpospolita": Sejmowy bubel exit tax

16.11.2018 6:15


Przygotowana naprędce ustawa o podatku emigracyjnym może objąć nawet niewielkie majątki - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: fakty.interia.pl

"Rzeczpospolita": Sejmowy bubel exit tax

16.11.2018 6:15


Przygotowana naprędce ustawa o podatku emigracyjnym może objąć nawet niewielkie majątki - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami