Wiadomości z tagiem Prokurator Generalny  RSS
Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich

17.11.2018 13:00


Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego i Kościuszki. Przy okazji tej inwestycji poprawiło się także oświetlenie w centrum.- Kierowcy mają się z czego cieszyć - mówi burmistrz Tadeusz Goc. - 163 miejsca postojowe dla samochodów. Do tego jest cała infrastruktura: wiaty dla rowerów, ubikacje miejskie, 201 nowoczesnych punktów oświetlenia ulicznego, oczywiście nie tylko na parkingu ale w całym centrum miasta. Przy okazji budowy parkingu powstała również droga łącząca dwie równoległe ulice. Było to możliwe dzięki porozumieniu z Prokuratorią Generalną, która zgodziła się na odstąpienie gminie kilku metrów działki Prokuratury Rejonowej. Parking został tak zbudowano, żeby można było w przyszłości go rozbudować... w górę. W planach jest budowa parkingu piętrowego.

We wtorek komisja ustawodawcza o wniosku do TK ws. pytań do TSUE

16.11.2018 16:47


We wtorek 20 listopada sejmowa komisja ustawodawcza ma zająć się stanowiskiem Sejmu dla Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zainicjowanej wnioskiem prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Wniosek dotyczy kierowania pytań do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Źródło: fakty.interia.pl

Afera KNF: Czy Morawiecki może ufać Ziobrze

16.11.2018 7:41

Sześć dni tyle czasu upłynęło od chwili, gdy do Prokuratury Generalnej zawiadomienie złożył Roman Giertych, do momentu, gdy prokurator generalny Zbigniew Ziobro zdecydował o wszczęciu śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Zabójstwo Pauliny D. Jest wniosek o ekstradycję Gruzina

15.11.2018 23:41


​Podpisałem pismo do prokuratora generalnego Ukrainy, przekazując formalnie wniosek łódzkiego prokuratora okręgowego o ekstradycję obywatela Gruzji, podejrzanego o zabójstwo 28-letniej kobiety w Łodzi - poinformował w czwartek PAP wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Źródło: www.rmf24.pl

Pitera: Śledztwo prokuratury w sprawie KNF nie wystarczy

15.11.2018 9:00


- Komisja śledcza w sprawie KNF jest niezbędna, ponieważ wyjaśnia udział w tej aferze polityków. Prokuratura jest trochę od czegoś innego. Śledztwo, które wszczął w sprawie KNF prokurator generalny Zbigniew Ziobro, nie gwarantuje, że wszystko, co dotyczy polityków PiS, zostanie w wystarczający sposób wyjaśnione - mówi Julia Pitera, europosłanka PO, była szefowa polskiego oddziału Transparency International w wywiadzie z Agnieszką Maj z Interii.

Źródło: fakty.interia.pl

Afera KNF: W tym tygodniu ma zostać przesłuchany Leszek Czarnecki

15.11.2018 7:04


Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do przesłuchania Leszka Czarneckiego - trwają w tej sprawie rozmowy z jego pełnomocnikiem. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział też, że śledczy czekają na oryginalne nagranie rozmowy Czarnecki-Chrzanowski oraz urządzenie na którym ją rejestrowano.

Źródło: www.rmf24.pl

Ziobro o postępowaniu ws. KNF: Działaliśmy niezwłocznie

14.11.2018 20:41


Działania prokuratury ws. KNF były bardzo szybkie, działaliśmy niezwłocznie i to nasze działanie fundamentalnie różni się od tego, co było za poprzednich rządów, np. w sprawie afery Amber Gold - powiedział w środę prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Źródło: fakty.interia.pl

Zbigniew Ziobro: do tej pory nie przekazano nam zapisu rozmowy w KNF

14.11.2018 20:05

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny przyznał w programie "Gość Wiadomości", że do prokuratury wciąż nie trafiły żadne nośniki z zapisem...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ziobro: Prokuratura podjęła kroki, aby przeprowadzić sprawne śledztwo ws. KNF

14.11.2018 14:46


Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że prokuratura podjęła wszystkie kroki, aby przeprowadzić sprawne śledztwo w sprawie byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Prokurator generalny podkreślił, że w związku z tym nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej do zbadania sprawy byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Minister przypomniał, że sam był członkiem komisji śledczej, która badała aferę Rywina. […]

Źródło: wiadomosci.com

reklama
Kontakt z nami