Internet i Komputery  RSS
Platformy startowe dla nowych pomysłów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia


Młode innowacyjne firmy od nowego roku będą mogły skorzystać z Platform startowych celem rozwinięcia swoich pomysłów w dobrze prosperujący biznes. Sześć ośrodków z Wschodniej wyspecjalizowanych we wspieraniu startupów dostanie na ten cePolski l ponad 108 mln zł.

Tagi: Peru
Źródło: di.com.pl

Prawdziwa rewolucja w umowach o pracę

#zrodlo
Już 22 listopada 2018 roku czeka nas zmiana w prawie pracy. Niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształcą się w umowy stałe, czyli na czas nieokreślony.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

W czasie trwania konkursu Pwn2Own odkryto luki w Xiaomi Mi6 i Samsungu Galaxy S9

#zrodlo
Badacze wykryli luki w zabezpieczeniach smartfonów Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9. Symulację ataku na urządzenia z wykorzystaniem tzw. luki zero-day przeprowadzono podczas konkursu z dziedziny cyberbezpieczeństwa o nazwie Mobile Pwn2Own w Tokio.

Źródło: di.com.pl

Windows 10 doczeka się jasnego motywu



Do systemu operacyjnego Microsoftu trafi opcja jasnego motywu, który będzie można aktywować wedle uznania. Nowa propozycja amerykańskiej firmy zmieni dotychczasowy wygląd Windows 10.

Źródło: nt.interia.pl

Uwaga podczas szaleństwa zakupów: popularne sklepy celem złodziei danych!

#zrodlo
Nowe badanie Kaspersky Lab pokazuje, że trojany bankowe aktywnie atakują użytkowników popularnych marek, kradnąc ich dane uwierzytelniające oraz inne informacje za pośrednictwem stron internetowych takich firm. Połowa zaatakowanych sklepów to dobrze znane marki odzieżowe.

Źródło: di.com.pl

Prezenty na mikołajki do 25 zł. 16 propozycji dla klas 3-5

#zrodlo
Wiele klas organizuje mikołajki -  w młodszych klasach dzieci dostają prezenty od tajemniczego ofiarodawcy, w starszych - losują osobę, którą obdarują prezentem z określonego pułapu cenowego. Oto propozycje drobiazgów na Mikołajki dla młodzieży młodszej (3-5 klasa podstawówki) do kwoty 25 zł.

Źródło: di.com.pl

Kluczowy trend rekrutacji 2019? Różnorodność!


Aż 78% uczestników badania Global Recruting Trends 2018 jest zdania, że różnorodność personelu – głównie w odniesieniu do płci, wieku czy wykształcenia – będzie najważniejszym, a zarazem najtrudniejszym do sprostania trendem nadchodzącego roku.

Tagi: Badania
Źródło: di.com.pl

Retencja danych pracowników

#zrodlo
W I kwartale 2018 roku liczba pracujących wynosiła 16 344 tys. RODO wskazuje, że wszelkie przetwarzane przez organizacje informacje na ich temat powinny być przechowywane nie dłużej niż wynika to z celu ich pozyskiwania. Jak pogodzić te zapisy z procesem retencji danych, określanego jako obowiązek „zatrzymywania” danych, a w wielu przypadkach także bezterminowego przechowywania ich w bazach.

Źródło: di.com.pl

Kryptowaluty krwawią. Bitcoin najtańszy od roku


Największe kryptowaluty traciły ponad 10%. wartości w ciągu ostatniej doby, mniejsze nawet ponad 20%. Jedną z przyczyn spadków cen może być “hard fork”, czyli wprowadzenie nowego oprogramowania dla bitcoin cash. Prawda jest jednak taka, że ceny kryptowalut szorują po dnie od dłuższego czasu.

Źródło: di.com.pl

Zestaw Hykker Gaming Master FX w Biedronce

#zrodlo

Multimedialna klawiatura oraz mysz – czyli zestaw Gaming Master FX marki Hykker – jest dostępny w sklepach sieci Biedronka od czwartku 15 listopada. Sprzęt dla miłośników gier komputerowych dostępny jest w cenie 59,90 zł.

Tagi: Biedronka
Źródło: nt.interia.pl

5 sposobów na emeryturę "na własną rękę"


Akcje, obligacje, lokaty, złoto czy nieruchomości – możliwości inwestowania z myślą o emeryturze jest cała masa. Open Finance sprawdził jakie wyniki dała każda z nich przez ostatnie 30 lat.

Tagi: Obligacje
Źródło: di.com.pl

30 polskich prezentów na mikołajki i na święta #polskiejestfajne


Szukając prezentu dla rodziny, przyjaciół czy gości zagranicznych, sięgnij po polskie produkty. Oto 30 przykładów polskich produktów, które sprawdzą się jako podarunki na różne okazje - zaskoczą, rozbawią, wzruszą, zabiorą w podróż sentymentalną.

Tagi: Podróże
Źródło: di.com.pl

Ile wydamy podczas zakupów robionych w Black Friday 2018?


Tegoroczne wyprzedaże Black Friday i Cyber Monday mają przyciągnąć prawie 7 milionów Polaków szukających specjalnych okazji. E-commerce przysporzy sobie wielu klientów ofertami sprzedaży tysięcy artykułów po niższych cenach, a często również i darmową dostawą.

Źródło: di.com.pl

Powstała konkurencja dla mentoringu


Prawie 2/3 polskich startupów korzysta z pomocy mentora. Ma im on zapewnić dostęp do wiedzy biznesowej i sieci nowych kontaktów. Młodzi przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy, że to samo, a nawet więcej może im dać również interim manager.

Źródło: di.com.pl

O iluminacjach stworzonych na 100. rocznicę odzyskania niepodległości od strony technicznej


Światowe trendy pokazują, że iluminacja efektowa coraz częściej staje się nieodłącznym elementem budynków i atrakcji turystycznych. W setną rocznicę odzyskania niepodległości, obiekty na całym świecie zabłysły barwami Polski, dzięki właśnie tego typu instalacjom.

Źródło: di.com.pl

Młodzi zdezorientowani na rynku pracy. Jest na to rada


Eksperci rynku pracy alarmują - w wielu zawodach brakuje rąk do pracy i nie są to wcale stanowiska menedżerskie. Wśród osób wkraczających na rynek pracy panuje dezorientacja, jaką ścieżkę kariery wybrać. Zaradzić temu chcą twórcy platformy edukacyjnej YEP.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

E-Skierowanie kolejnym krokiem w informatyzacji polskiej służby zdrowia


Zakończono kolejny etap prac związanych z budową ogólnopolskiej platformy gromadzenia i udostępniania danych medycznych. Baza skierowań elektronicznych to element centralnego systemu, w którym dla każdego pacjenta rejestrowane będą informacje o wykonanych badaniach, zabiegach operacyjnych, diagnostyce i historii leczenia.

Tagi: Badania
Źródło: di.com.pl

Kara dla Orange - komentarz dotyczący prawidłowego prowadzenia działań marketingowych

#zrodlo
Od 25 maja 2018 r. są stosowane przepisy RODO. Ale wiele podmiotów zapomina, że prowadzenie działań marketingowych – celem pozyskania nowych klientów lub zaoferowania nowych usług aktualnym klientom – to nie tylko przepisy z zakresu ochrony danych ale również przepisy Ustawy Prawo telekomunikacyjne i Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. O tym, że przestrzeganie ich przysparza trudności, świadczą ostatnie kłopoty Orange.

Tagi: Orange
Źródło: di.com.pl

11 startupów w polskim finale konkursu Chivas Venture


Jury wyłoniło finalistów czwartej edycji konkursu dla startupów zaangażowanych społecznie. Spośród ponad 100 nadesłanych zgłoszeń, Jury Chivas Venture wybrało 11 najlepszych. Wielki finał polskiej edycji już 17 stycznia 2019 r. w Warszawie.

Źródło: di.com.pl

Powstanie całkowicie nowy Krajowy System Poboru Opłat


Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęły prace nad unowocześnieniem poboru opłat na drogach krajowych. Nowy krajowy system ma zastąpić rozwiązanie funkcjonujące od 2011 roku i będzie charakteryzował się otwartą architekturą, pozwalającą na dalszą rozbudowę.

Źródło: di.com.pl

Dziedziczenie cyfrowe, czy konto społecznościowe (np. na Facebooku) można odziedziczyć w spadku po zmarłym?


Listopad to czas myślenia o tych, którzy odeszli. Aktywność w mediach społecznościowych (np. Facebook, YouTUBE) i jej cyfrowe „ślady”, to często istotna część spuścizny po zmarłym. Czy należy się nam ona w spadku? Czy istnieje „dziedziczenie cyfrowe”?

Źródło: di.com.pl

Czy Elon Musk rozdaje bitcoiny na Twitterze?

#zrodlo
Przestępcy po raz kolejny wykorzystują popularność znanej osoby, w celu wyłudzeń finansowych. Tym razem padło na Elona Muska - stworzono jego fałszywy profil na Twitterze, który miał im w tym pomóc.

Źródło: di.com.pl

Ruszył program GovTech Polska. Do przetargów na innowacje w administracji publicznej mogą stanąć także małe firmy i startupy


Pilotażowy program ma połączyć świat administracji publicznej z biznesem. Wypracowane zostaną rozwiązania, które ułatwią wdrażanie nowych technologii i innowacji stworzonych na potrzeby jednostek administracyjnych.

Źródło: di.com.pl

Złom węglika sposobem na szybki zarobek


W dzisiejszych czasach sprzedaż złomu metali szlachetnych w tym węglika spiekanego jest bardzo dobrym sposobem na szybki zarobek. Oczywiście trzeba najpierw te cenne surowce odzyskać, ale patrząc na ceny, jakie oferują skupy, na pewno będzie się opłacało poświęcić czas.

Tagi: Surowce
Źródło: di.com.pl

Digital signage - co to jest i jak wpływa na nasze wybory zakupowe

#zrodlo
Już 70% konsumentów zwraca uwagę na reklamy emitowane na nośnikach cyfrowych, a 20% dokonuje pod ich wpływem spontanicznego zakupu. Jeżeli prognozy ekspertów sprawdzą się, 2019 rok upłynie branży handlowej stanie pod znakiem multimedialnych form prezentowania treści reklamowych i informacyjnych.

Tagi: Wybory
Źródło: di.com.pl

Jak korzystać z Software House\'u aby zwyciężyć


Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością bycia na bieżąco z nowymi technologiami. Bez nich prowadzenie sprawnej sprzedaży czy komunikacji w firmie bywa bardzo utrudnione.

Źródło: di.com.pl

Huawei MateBook D 14 z AMD Ryzen 5 - polski debiut

#zrodlo

Nowy Huawei MateBook D 14 został wyposażony w ekran o przekątnej 14”, dysk SSD o pojemności 256 GB, pamięć RAM 8 GB oraz procesor nowej generacji AMD Ryzen 5.

Źródło: nt.interia.pl

Coraz bliżej święta. 70 polskich prezentów na Mikołajki i pod choinkę


Stulecia odzyskania niepodległości inspiruje do nowego klucza wyboru prezentów gwiazdkowych. Oto 70 przykładów rodzimej myśli technicznej, rzemieślniczej, artystycznej. Poznaj polskie produkty i przekonaj się, że wybierając prezenty na mikołajki i święta warto wspierać rodzimych przedsiębiorców i twórców.

Źródło: di.com.pl

Lenovo Legion T730 Tower i C730 Cube - do gier i multimediów

#zrodlo

Do polskich sklepów trafiły kolejne komputery Lenovo Legion. Desktopy Lenovo Legion T730 Tower i C730 Cube. Premiery mają wyróżniać się designem i specyfikacją.

Źródło: nt.interia.pl

Rower na minuty, wynajem auta czy carsharing?


Nowe technologie i usługi transportu oparte na ekonomii współdzielenia stają się w Polsce coraz bardziej powszechne. Korzystają z nich przeważnie młodzi, zamieszkujący duże miasta i zarabiający powyżej średniej krajowej. Co cieszy się największą popularnością?

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami