Wiadomości dnia  RSS
Polscy skoczkowie wygrali w Wiśle. To czwarte polskie zwycięstwo w konkursie drużynowym PŚ


Polska wygrała konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Triumfatorzy inauguracyjnych zawodów sezonu wystąpili w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Źródło: www.deon.pl

Morawiecki: Polska jest jednocześnie proamerykańska i proeuropejska


Polska jest jednocześnie bardzo proamerykańska i bardzo proeuropejska - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji FOTAR w Hamburgu, poświęconej relacjom transatlantyckim. Problemy widzimy raczej po stronie Chin i Rosji niż Stanów Zjednoczonych - dodał.

Źródło: www.deon.pl

W sortowni odzieży znaleziono ciało noworodka. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator


W sortowni odzieży w Kielcach w sobotę rano znaleziono ciało noworodka. Według wstępnych ustaleń ciało mogło trafić do sortowni w paczkach ubrań, przywiezionych z Niemiec - poinformował w sobotę PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Karol Macek.

Tagi: Policja
Źródło: www.deon.pl

Władze Argentyny: zlokalizowano zaginiony przed rokiem okręt podwodny


Władze Argentyny podały, że udało się określić położenie zaginionego 15 listopada 2017 r. okrętu podwodnego ARA San Juan obsługiwanego przez 44-osobową załogę. Okręt znajduje się 800 m pod powierzchnią wody w pobliżu Półwyspu Valdes w argentyńskiej Patagonii.

Tagi: WOŚP
Źródło: www.deon.pl

Pompeo: będziemy współpracować z Ukrainą, by zablokować Nord Stream 2


Ukraina nie ma większego przyjaciela niż USA, gdy chodzi o przeciwstawianie się rosyjskiej agresji - zadeklarował w piątek szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo. Zapowiedział współpracę z Kijowem na rzecz zablokowania realizacji projektu Nord Stream 2.

Źródło: m.deon.pl

HRW: 400 tys. Kongijczyków zmuszono przemocą do opuszczenia Angoli

#zrodlo
Organizacja praw człowieka Human Rights Watch wezwała władze angolskie do "zaprzestania masowych deportacji" imigrantów przybyłych do Angoli z Demokratycznej Republiki Konga.

Tagi: Praca
Źródło: m.deon.pl

USA: Liczba ofiar śmiertelnych pożarów w Kalifornii wzrosła do 63


Władze oceniają, że jest to najbardziej niszczycielski pożar w historii USA od początku bieżącego stulecia. Płomienie strawiły niemal doszczętnie miasto Paradise, gdzie do odbudowy nie nadaje się 12 tysięcy domów.

Źródło: www.deon.pl

Mazowsze: 24 nowe przypadki zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę w ciągu tygodnia


Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób. Zakażenie szerzy się drogą kropelkową i przez bezpośrednią styczność z wydzieliną jamy nosowo-gardłowej chorej osoby.

Tagi: Mazowsze, Opel
Źródło: www.deon.pl

Europa i Brexit tematami berlińskiej wizyty prezydenta Francji


Prezydent Francji Emmanuel Macron w niedzielę uda się do Berlina, gdzie wystąpi w Bundestagu, a następnie spotka się z kanclerz Angelą Merkel. Tematem wystąpienia i rozmów francuskiego przywódcy mają być Europa i Brexit - poinformował w piątek Pałac Elizejski.

UE domaga się od Turcji zwolnienia zatrzymanych aktywistów i akademików


"Turcja musi natychmiast zwolnić wszystkich, którzy są więzieni bez należytego procesu" - zaapelowała unijna dyplomacja. UE ma poruszyć ten temat m.in. podczas zbliżającego się dialogu politycznego wysokiego szczebla, który zaplanowano na 22 listopada.

Źródło: www.deon.pl

Eksperci apelują do polskich władz: żłobki nie są optymalną formą opieki nad małymi dziećmi


Eksperci wyrażają zaniepokojenie programami rządowymi, w których żłobki są rozwiązaniem faworyzowanym, jeśli chodzi o możliwe formy opieki nad małymi dziećmi. Tymczasem - jak przekonują - żłobki nie są optymalną formą opieki nad małymi dziećmi.

Źródło: www.deon.pl

Senacka komisja będzie się zajmować ustawą o KNF


Senacka komisja budżetu i finansów zdecydowała w piątek, że zgodnie z planem zajmie się ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym. O przełożenie prac wnosili parlamentarzyści PO.

Źródło: www.deon.pl

Ministerstwo Zdrowia ws. odry: są zgody na wprowadzenie do obrotu 70 tys. szczepionek


Ministerstwo Zdrowia wydało w ostatnich dniach zgody na czasowe wprowadzenie do obrotu ponad 70 tys. dawek szczepionek chroniących przed odrą - podał w piątek resort.

Źródło: www.deon.pl

Kreml: działania Rosji na Morzu Azowskim są zgodne z prawem


Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w piątek, że działania Rosji na Morzu Azowskim są zgodne z prawem i że Moskwa może podejmować kroki wobec Ukrainy "w celu ochrony praw" swoich marynarzy oraz osób fizycznych i prawnych.

Źródło: www.deon.pl

Szef klubu PO: wstrzymać prace nad nowelą zawierającą przepis dot. zasad przejęć banków


PO wnioskuje do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prace nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. Nie może być wątpliwości, co do uchwalanego prawa - wskazał.

Źródło: www.deon.pl

Kongres 590: Polska energetyka zmienia się, ale w swoim tempie


Polski sektor energetyczny dekarbonizuje się i ulega transformacji w swoim tempie - mówili uczestnicy debaty "Polityka klimatyczna UE i jej wpływ na Polskę" na Kongresie 590 w Rzeszowie. Podkreślali, że nie można przerzucać zbyt wysokich kosztów na konsumenta.

Źródło: www.deon.pl

Rafalska: ustawa o tzw. matczynych emeryturach nie wejdzie od stycznia 2019 r.

#zrodlo
Ustawa o tzw. matczynych emeryturach nie wejdzie w życie od stycznia 2019 roku; realnym i bezpiecznym terminem wydaje się 1 marca - poinformowała w piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Źródło: www.deon.pl

Rzecznik SGH: Marek Chrzanowski poproszony o rozmowę z władzami kolegium w SGH


Były przewodniczący KNF Marek Chrzanowski został poproszony o rozmowę z władzami Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, gdzie pracuje. "Spotkanie ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia" - powiedział w piątek PAP rzecznik SGH Piotr Karwowski.

Źródło: www.deon.pl

Kambodża: dwaj przywódcy Czerwonych Khmerów winni ludobójstwa


Dwaj najwyżsi rangą żyjący przywódcy Czerwonych Khmerów zostali w piątek uznani przez międzynarodowy trybunał za winnych ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni wojennych prawie cztery dekady po obaleniu tego krwawego i brutalnego reżimu w Kambodży.

Tagi: Praca
Źródło: www.deon.pl

Kraje V4: nie zgadzamy się na ograniczanie zasiłków na dzieci w Austrii. Przyłącza się Litwa, Słowenia i Bułgaria


Przedstawiciele resortów pracy państw Grupy Wyszehradzkiej sprzeciwili się w czwartek cięciom w zasiłkach na dzieci obywateli Unii Europejskiej, którzy pracują w Austrii. Zdaniem V4 nowa regulacja jest niezgodna z zasadą równego traktowania obywateli UE.

Źródło: www.deon.pl

Theresa May: wierzę, że obrany kurs ws. Brexitu jest właściwy dla kraju


Brytyjska premier Theresa May broniła w czwartek wypracowanego porozumienia w sprawie Brexitu, tłumacząc na konferencji prasowej na Downing Street, że choć żałuje rezygnacji ministrów swojego rządu, to "wierzy, że obrany kurs jest właściwy dla kraju i obywateli".

Źródło: www.deon.pl

Media w Izraelu: Netanjahu będzie miał ciężko, by utrzymać swoją koalicję razem dłużej niż dwa, trzy tygodnie, max miesiąc

#zrodlo
Z powodu odejścia z rządu Izraela ministra obrony Awigdora Liebermana premier Benjamin Netanjahu stoi teraz przed dylematem: albo odbędą się przyspieszone wybory, albo skapituluje przed ministrem edukacji Naftali Bennettem, oddając mu resort obrony - oceniają izraelskie media.

Źródło: www.deon.pl

Stowarzyszenie Saski 2018: z radością przyjęliśmy deklarację prezydenta dot. odbudowy Pałacu Saskiego

#zrodlo
Z radością przyjęliśmy deklarację prezydenta dot. odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie; jesteśmy gotowi udostępnić wiele informacji i dokumentów, związanych z Pałacem, które dotąd zgromadziliśmy - powiedziała w czwartek Maria Wardzyńska ze Stowarzyszenia Saski 2018.

Źródło: www.deon.pl

Media ChRL: władze krzewią patriotyzm w obliczu trudności gospodarczych. Zauważalny wzrost tendencji nacjonalistycznych


Media ChRL starają się krzewić patriotyzm w obliczu spowolnienia gospodarczego i wojny celnej z USA - ocenia w czwartek hongkoński "South China Morning Post", podając przykład pochwalnego tekstu agencji Xinhua na temat powstania bokserów z przełomu XIX i XX w.

Źródło: www.deon.pl

Litwa: sejm przyjął ustawę o amnestii, która obejmie 420 więźniów. W tym kraju jest największy odsetek osób skazanych w UE


Ustawę o amnestii uchwalił w czwartek litewski Sejm w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Litwę niepodległości i wizytą w kraju papieża Franciszka. Z amnestii skorzysta około 420 skazanych.

Źródło: m.deon.pl

Putin w Singapurze rozmawiał z Pence'm o planach USA wyjścia z traktatu INF. Odniósł się też do wyborów w Donbasie


Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek w Singapurze, że tego dnia rozmawiał z wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em o zamiarze wyjścia USA z traktatu INF (o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu).

Źródło: www.deon.pl

"Wall Street Journal" o projekcie Brexitu: najlepszą ze złych opcji jest teraz zaakceptować plan May z jego wszystkimi wadami

#zrodlo
Zaakceptowany przez rząd Theresy May projekt porozumienia ws. Brexitu jest kiepski, ale obecnie jest jedynym realnym rozwiązaniem, bo wyjście bez umowy wymagałoby całościowej reformy gospodarki, na co Brytyjczycy nie są gotowi - pisze w środę "The Wall Street Journal".

Źródło: www.deon.pl

Arabia Saudyjska: prokuratura żąda wyroków śmierci w sprawie Chaszodżdżiego

#zrodlo
Saudyjska prokuratura zażądała w czwartek kary śmierci dla pięciu z 11 podejrzanych o zabójstwo 2 października w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

Źródło: www.deon.pl

Niemiecki media o Brexicie: jest postęp, ale przed May wciąż daleka droga


Niemieckie media z ulgą przyjęły w czwartek zaakceptowanie przez brytyjski rząd warunków umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Ostrzegają jednak, że w kwestii Brexitu premier Theresa May w Londynie napotka jeszcze polityczne przeszkody, w tym wewnątrz jej partii.

Źródło: www.deon.pl

Na 25 listopada Tusk zwołuje nadzwyczajny szczyt UE27 ws. Brexitu


W związku z postępem w negocjacjach w sprawie Brexitu przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał nadzwyczajny szczyt 27 państw członkowskich na 25 listopada. Przywódcy mają na nim zatwierdzić porozumienie dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami