Zielona Góra  RSS
Przed nowym tygodniem – nowa ty! Odkryj w sobie motywację i kobiecość!


Taniec może być nie tylko sposobem na rozrywkę, ale także początkiem ważnych zmian w naszym życiu. Nakłonić do nich chce Monika Jerzynek – tancerka, która będzie współprowadzącą warsztatów pod nazwą „Nowa Ty – metamorfoza duszy i ciała”. Wszelkie przemiany zaczynają się w umyśle i ciele, dlatego zajęcia rozpoczną się od spotkania z psychodietetykiem Marią Magdaleną … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

UZ blisko nowoczesnego pielęgniarstwa. W styczniu ruszy centrum symulacji


Uczelnia rozbudowuje bazę dydaktyczną przy ulicy Energetyków. Specjalnie dla studentów pielęgniarstwa powstaje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które będzie odwzorowywać warunki pracy w szpitalu. Studenci nauczą się obsługiwać sprzęt medyczny, skorzystają również z fantomów, które reagują podobnie jak ludzki organizm. Dzięki temu będą znali zasady opieki nad pacjentem i postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Placówka jest … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Kto marszałkiem? Kto w koalicji? Gra o sejmik

#zrodlo

Choć od wyborów samorządowych minął już prawie miesiąc, nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał układ sił w sejmiku województwa lubuskiego. Kto z kim będzie rządził w regionie? Więcej powinniśmy wiedzieć w przyszłym tygodniu, bo za niespełna tydzień pierwsza sesja sejmiku. Scenariuszy jest kilka, jeden z nich zakłada zmianę na stanowisku marszałka województwa lubuskiego. Piastującą ten … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Sejm
Źródło: www.wzielonej.pl

Spotkanie przy kawie z tęczą w tle


W październiku miał miejsce pierwszy w Zielonej Górze marsz równości. Jego organizatorem było stowarzyszenie „Instytut Równości” z Mateuszem Krobskim i Kacprem Kubiakiem na czele. Wydarzenie przyciągnęło na ulice Zielonej Góry setki osób, które wspierały prawa mniejszości seksualnych. Ideę marszu poparł także prezydent Janusz Kubicki. Instytut Równości nie kończy swojej działalności i organizuje kolejne wydarzenia. Co … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Czekolada w dłoń i na prezentację do amfiteatru!


W sobotę namiastka tego, co czeka nas w przyszłym sezonie w PGE Ekstralidze. O 17:00 rozpocznie się prezentacja Falubazu Zielona Góra w wersji na sezon 2019. Do Winnego Grodu przyjedzie cała drużyna, która powalczy o ligowe punkty w przyszłym sezonie. Po latach impreza wraca do amfiteatru. Kibice obejrzą m.in. film podsumowujący sezon 2018. Dla Nickiego … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Negocjacje, współpraca, zarządzanie – krok w przyszłość z AEGEE Zielona Góra!

#zrodlo

Kto nie miał jeszcze okazji dowiedzieć się, jak działa AEGEE Zielona Góra, będzie miał okazję pod koniec miesiąca. Podobnie jak latem, Europejskie Forum Studentów poprowadzi szkolenie dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nauczy ich sztuki negocjacji, współpracy w zespole czy pozyskiwania funduszy na studenckie projekty. Local Training Course, czyli LTC, przybliża wiedzę przydatną nie tylko w studenckich … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

“Samobójca” Powraca ! [Usłysz Teatr]


Scena, aktor, kulisy, wyobraźnia, widzowie, studenci i mieszkańcy. To wszystko w audycji Radia Index “Usłysz Teatr” w każdy wtorek po 12:30 z naszym radiowym mikrofonem zaglądamy za kulisy Lubuskiego Teatru. Za nami kolejny odcinek naszego programu. Tym razem Lubuski Teatr pojawił się w studiu Radia Index. Z Kingą Górską rozmawialiśmy o spektaklu “Samobójca” w reżyserii  … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

„Byliśmy bardzo nieprofesjonalni”. Anita Kucharska-Dziedzic o wyborach samorządowych


Emocje po wyborach samorządowych powoli opadają. Teraz trwa czas podsumowań i rozmyśleń, próba przeanalizowania przez komitety wyborcze tego, co poszło dobrze, a co źle. Polskie Towarzystwo Socjologiczne Oddział Zielonogórski i Instytut Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, dało możliwość do wspólnej, publicznej refleksji nad minionymi wyborami samorządowymi, podczas debaty z cyklu Socjo/Logicznie, która odbyła się 14 listopada na … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ostatnia okazja, by wsiąść na miejskie rowery. Gdzie trafią na zimę?


Powoli kończy się sezon na korzystanie z rowerów miejskich. Na przejażdżki nimi będziemy mogli wybierać się jeszcze przez dwa tygodnie. To dobry moment, by podsumować pierwszy okres użytkowania jednośladów. System wypożyczania miejskich rowerów zaczął działać od sierpnia. Jak uważa Robert Górski, radny i prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu, był to udany start. Mieszkańcy często wybierali … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ślubowanie, a potem do roboty! Radny Binek o nowej kadencji w ratuszu

#zrodlo

We wtorek w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się uroczysta sesja rady miasta, na której radni m.in. złożą ślubowanie. Zbigniew Binek kolejny raz będzie zasiadał w ratuszu. Radny przyznaje, że mieszkańcy już dopytują, kiedy zajmie się ich sprawami. Binek liczy, że w nowej kadencji wiele spraw będzie kontynuowanych, tym bardziej, że zmian w składzie samej rady … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

5 sposobów na… udany biznes. Przedsiębiorczość oczami youtuberów


Dzielą się pomysłami na własnoręcznie wykonane upominki, imprezowe przekąski czy oszczędzanie pieniędzy. Wszystkim są znani jako prowadzący youtube’owy kanał „5 Sposobów na…”. Nie każdy jednak wie, że są absolwentami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Poznajcie „Klamera”, „Sztabę”, „Abiego”, „Arcziego” i „Primosza”– wczoraj studentów, dziś biznesmenów! Youtuberzy spotkali się ze studentami w ramach uczelnianego Tygodnia Przedsiębiorczości. Opowiadali na przykład … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Gospodarka otwarta – biznes międzynarodowy, szansą na dynamiczny rozwój

#zrodlo

Z pewnością, nie ma wśród nas wielu osób, dla których pojęcie gospodarki otwartej jest zupełnie nowym zagadnieniem. Jeśli jesteś świadomym obywatelem, a tym bardziej, kiedy prowadzisz swój własny biznes i codziennie starasz się o poszerzanie swojej wiedzy w różnych płaszczyznach życia, na pewno spotkałeś się z tematem przynajmniej parokrotnie. Niemniej jednak, pomimo dużej popularyzacji aspektów … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

„Afryka nas zaskoczyła”. Zielonogórskie studentki o medycznym wolontariacie w Kenii


Kiedy dowiedziały się o działalności stowarzyszenia „Leczymy z Misją”, nie miały wątpliwości, że chcą do niego dołączyć. Razem z innymi wolontariuszami wyjechały na miesiąc do misyjnego szpitala w Kenii. Katarzyna Ignor i Maria Ławrynowicz, studentki kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, angażowały się w pomoc medyczną dla mieszkanek Czarnego Lądu. Dziewczyny działały w jednej z 14 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Policzanie na łopatkach! AZS jak “stary diesel”

#zrodlo

W zaległym meczu szóstej kolejki siatkarskiej drugiej ligi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pewnie wygrał z drużyną SMS-u Police 3:0, tym samym notując trzecie zwycięstwo z rzędu. Pierwszy set był wyrównany do stanu, kiedy oba zespoły wywalczyły po 18 punktów. Świetną końcówkę zaliczył wówczas kapitan akademików Robert Bitner i AZS wygrał tę partię do 20. W drugiej … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ile płaci młody kierowca za OC?


Składka OC  jest ustalana indywidualnie dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Na jej wysokość wpływ ma wiele czynników – jednym z nich jest wiek kierowcy. Młodzi kierowcy są w najgorszej sytuacji, ponieważ w ich przypadku polisy są najdroższe. Z czego to wynika i czy można temu zaradzić? Mianem młodych kierowców towarzystwa ubezpieczeniowe określają osoby pomiędzy 18. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ruszamy na budowę w Zielonej Górze! Gdzie przejedziemy najszybciej?


Jedni się przyzwyczaili do objazdów i jeżdżąc nimi czekają na koniec drogowych inwestycji. Inni pomstują i z wściekłością stwierdzają: po Zielonej Górze nie da się jeździć! Jak wygląda sytuacja na zielonogórskich budowanych lub remontowanych drogach? W podróż po Zielonej Górze zabrał nas w audycji Prezydent na 96 FM Dariusz Lesicki. Wiceprezydent Zielonej Góry przyznał, że … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Studenci UZ będą badać… w galerii. Apelują: miejmy zdrowie pod kontrolą!


W przerwie między zakupami warto się zatrzymać, aby posłuchać nieco o zdrowiu. W jednej z zielonogórskich galerii handlowych studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą akcję „Zdrowie pod Kontrolą”. Chcą pokazać zielonogórzanom, że regularne badania to nic strasznego, a w dodatku na niektóre z nich wystarczy poświęcić kilka minut. Akcja jest pomysłem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Należą … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Co nas truje w sezonie grzewczym? Sprawdza Inspektorat Ochrony Środowiska

#zrodlo

Jesienią i zimą, oprócz temperatury na zewnątrz, często sprawdzamy jakość powietrza. Czy w Zielonej Górze da się swobodnie oddychać? Jak miasto oceniają pod tym względem specjaliści i mieszkańcy? Posłuchajmy najpierw oceny zielonogórzan: – Wydaje mi się, że jest OK, że powietrze jest całkiem dobre. Oddycham i czuję, że powietrze nie jest aż tak zanieczyszczone. – … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Koalicji Obywatelskiej plany na kolejną kadencję w ratuszu


Polityka senioralna, wspieranie organizacji pozarządowych, budownictwo komunalne, a także planowanie przestrzenne miasta – m.in. tymi sprawami chce w nowej kadencji chce zająć się Koalicja Obywatelska. Niektóre tematy radni będą chcieli kontynuować. Mowa tu m.in. o walce ze smogiem. W sezonie grzewczym znów powróci temat zanieczyszczonego powietrza. Radny Marcin Pabierowski liczy, że realizowaną już uchwałę wymiany … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

To nie będzie spacerek! Z pokorą po trzecie zwycięstwo z rzędu. Transmisja na 96 fm

#zrodlo

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego odrobią dzisiaj ligowe zaległości. Akademicy w meczu 6. kolejki zmierzą się z SMS-em Police. Rywal ma za sobą komplet pięciu porażek, zielonogórzanie dwa zwycięstwa z rzędu, ale jak mówią przedstawiciele AZS-u, najgorsze, co w tym momencie można zrobić, to poczuć się na tyle pewnie, żeby zlekceważyć rywala. Zielonogórzanie dwa zwycięstwa odnosili … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Takie mecze trzeba brać! Stelmet przegrywa w Tallinnie


Trzecia porażka Stelmetu Enei BC w lidze VTB. Zielonogórzanie przegrali we wtorek w Tallinnie z Kalevem 77:80. Niefrasobliwość i błędy, zwłaszcza w samej końcówce, sprawiły, że zwycięstwo pozostało w stolicy Estonii. Biało-zieloni zaczęli bardzo dobrze, już w pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 11 punktów. Gospodarze osłabieni m.in. brakiem swojego lidera Ivana Almeidy odrobili jednak część strat … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Pieniądze to nie wszystko? W biznesie – dużo. O studenckiej przedsiębiorczości na UZ


Studenci z głową pełną pomysłów są na dobrej drodze do zawodowego sukcesu. Czasem potrzeba im wsparcia – czy to finansowego, czy w formie podpowiedzi, jak zacząć swój biznes. Pomocą służą specjaliści zaproszeni na Tydzień Przedsiębiorczości. Przez najbliższe kilka dni w różnych punktach Uniwersytetu Zielonogórskiego młodzi ludzie usłyszą wskazówki, jak założyć i prowadzić swoją firmę. Na … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Poezja czy proza? Na bibliotecznym festiwalu nie musisz wybierać!


Spotkania autorskie, czytanie poezji i projekcja filmu dokumentalnego to zaledwie część bogatego programu festiwalu „Proza Poetów”. Coroczne wydarzenie literackie w bibliotece Norwida przybliża nowości wydawnicze, a także inne niż literatura formy sztuki. Właśnie doczekaliśmy się jego ósmej edycji. W programie „Prozy Poetów” znalazło się np. spotkanie z Mariuszem Szczygłem oraz krytykiem literackim i filmowym Łukaszem … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Budziński o ekranach na os. Pomorskim: tam się nie da żyć


– Dziś mogę zaśpiewać – ja wiedziałem, że tak będzie, bo od sześciu lat to mówiłem – tak o ekranach, które przed hałasem nie chronią mówi Jacek Budziński. Radny PiS nie dziwi się mieszkańcom, że będą protestować. Protest zaplanowano na sobotę, mieszkańcy wsiądą do aut i między 15, a 17 będą wolno jeździć po newralgicznym … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Historia i pasje zamknięte w znaczku. Wystawa filatelistyczna w „Norwidzie”


Pozostajemy w atmosferze 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Nawiązuje do niej wystawa w bibliotece Norwida. Prezentuje ona znaczki pocztowe i datowniki, również te sprzed wieku. Wyjątkowym eksponatem jest list odebrany w listopadzie 1918 roku. Ponadto biblioteka prezentuje rozmaite tematyczne kolekcje znaczków, także te związane z Zieloną Górą. Każdy z nas stara się jakoś odzwierciedlić swoje zainteresowania. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Czy warto wziąć pożyczkę pozabankową?

#zrodlo

Wokół pożyczek pozabankowych, czyli tzw. chwilówek, narosło tak wiele mitów i prawd powtarzanych z ust do ust, że nie dziwią wątpliwości osób, które chciałyby z nich skorzystać, a nie są pewne czy to dobra droga. Bardzo często u wielu osób pokutują przekonania z początków działalności chwilówek, które z obecną ofertą mają niewiele wspólnego. Warto więc … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

UZ chwali się przedsiębiorczymi absolwentami. I namawia do własnego biznesu


Po studiach, zamiast tkwić na bezrobociu lub w nielubianej pracy, można wziąć sprawy we własne ręce. Form prowadzenia działalności gospodarczej jest wiele: od jednoosobowej firmy przez spółkę do spółdzielni socjalnej. Do zainteresowania się nimi namawia Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na uczelni odbędą się spotkania z ludźmi, którzy założyli własne firmy. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Zielona dla seniora – przyjazna czy nie?


Czy Zielona Góra jest miastem przyjaznym seniorom? Kim tak naprawdę jest senior? Jakie są jego potrzeby? Odpowiedziom na te pytania i wiele innych, poświęcone zostanie spotkanie „Zielona Góra dla Seniora” organizowane przez zielonogórskie organizacje pozarządowe. – Chcemy, aby spotkania miały charakter cykliczny i na każdym z nich zostały wypracowane konkretne uwagi, dotyczące oferty dla seniorów … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Spróbuj swoich sił w roli radiowca!


Najlepsze nasze wizytówki, to nazwiska, które stąd wyszły! Baleja, Korościel, Michałowski, Czyszanowski czy Tokarczyk, zanim ruszyli w wielki świat zaczynali w… Radiu Index! Możesz podążyć ich śladami. Interesujesz się wszystkim? Czytasz wszystko, co tylko wpadnie ci w ręce? Na każdy temat masz coś do powiedzenia? A znajomi twierdzą, że gadasz bez przerwy? Jeśli do tego … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Lada
Źródło: www.wzielonej.pl

12 listopada jest wolny. Jak spędzą go studenci?


Jak już wiemy, poniedziałek to dzień wolny od pracy. Nie odbywają się również zajęcia dydaktyczne. Dlatego studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zapytali wcześniej swoich kolegów i koleżanki, co sądzą na ten temat oraz czy cieszą się z dodatkowego dnia wolnego. – Uważam, że jednak za późno podjęto się próby zorganizowania dnia wolnego. – Będzie można znaleźć czas na … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami