Zielona Góra  RSS
Ferie w Teatrze [Usłysz Teatr]


Scena, aktor, kulisy, wyobraźnia, widzowie, studenci i mieszkańcy. To wszystko w audycji Radia Index “Usłysz Teatr”. W każdy wtorek po 12:30 z naszym radiowym mikrofonem zaglądamy za kulisy Lubuskiego Teatru. Od 14 stycznia uczniowie lubuskich szkół mogą cieszyć się feriami zimowymi. W wielu miejscach naszego miasta odbywają się warsztaty, spotkania czy wykłady. W trakcie ferii … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zielonogórzanie łączą się w bólu po śmierci prezydenta Gdańska


„Gdy zabraknie słów, liczą się gesty, dlatego składam Ci wieniec zielonogórskich serc i cześć od władz miasta i jego mieszkańców”, „Ta dramatyczna śmierć boli”. Tymi słowami mieszkańcy Zielonej Góry i samorządowcy wyrażają swój żal po tragedii w Gdańsku. Prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek w wyniku obrażeń po ataku nożownika, do którego doszło w … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Gotowanie jak w restauracji – Zespół Szkół Specjalnych korzysta z nowej pracowni


Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Zielonej Górze mają gdzie realizować swoje kulinarne pasje. W ich placówce powstała nowoczesna pracownia gastronomiczna, wyposażona w sprzęt podobny do tego, z którego korzysta niejedna restauracja. Do dyspozycji młodzieży są chociażby piece, miksery, blendery czy urządzenia do smażenia naleśników. Młodzi ludzie mieli już okazję wypróbować sprzęt kuchenny i są z … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Był Griffin, nie ma Griffina


Nie zagrzał długo miejsca w Stelmecie Enei BC Zielona Góra Eric Griffin. Klub poinformował, że umowa z Amerykaninem po dwóch tygodniach zostaje rozwiązana, na co pozwalały zapisy kontraktowe. Griffinowi nie było dane wystąpić przez własną publicznością w hali CRS. Amerykański skrzydłowy zagrał cztery mecze – po dwa w lidze VTB i w Polsce. – To … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Co dalej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?


– To będzie znakomity moment na to, żeby „ukręcić” łeb orkiestrze – mówi bez ogródek Andrzej Bocheński. Radny Zielonej Razem komentował w Rozmowie na 96 FM wydarzenia, którymi żyje obecnie cała Polska. Wczoraj w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska został kilkukrotnie ciężko raniony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Szyfry nie mają przed nimi tajemnic. Zielonogórzanie łamią je najlepiej!


Najlepszych specjalistów od szyfrów znajdziemy na Uniwersytecie Zielonogórskim. A konkretnie – Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Dr inż. Grzegorz Bazydło, dr hab. inż. Remigiusz Wiśniewski oraz absolwentka uczelni Monika Wiśniewska to drużyna, która zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie „Łamacze Szyfrów”. Kryptologicznymi zmaganiami reprezentanci uczelni zainteresowali się już kilka lat wcześniej. Spodobał się im m.in. cel konkursu, … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Niemiecki dla leniwych i zapracowanych


Może to twoje postanowienie noworoczne, a może sposób na zdobycie dodatkowych kwalifikacji w pracy. Może chcesz nauczyć się języka niemieckiego, żeby móc kupić lebkuchen gdzieś w Norymbergi, a może po prostu marzysz o tym bez żadnego konkretnego powodu, ale zawsze coś stawało Ci na przeszkodzie w zrealizowaniu tego marzenia. Tak naprawdę nie ma to większego … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Kto gra najlepszy futsal w II lidze? AZS!

#zrodlo

3 zwycięstwa, 1 porażka – to dorobek PKM Zachód Persy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w lubuskiej II lidze futsalu. Akademicy w minioną sobotę pokonali 5:3 AZS UW Wrocław. Wcześniej podopieczni Macieja Góreckiego zdołali pokonać Wietrzak-Team Legnica i Mundial Żary, zaś przegrali w starciu z Madnessem Chocianów. Zielonogórzanie są liderem rozgrywek i mają już na koncie mecze … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Likwidacja odpadów w Przylepie


Obecność składowiska odpadów niebezpiecznych w Przylepie budzi wiele emocji i kontrowersji, na szczęście problem niebawem ma zostać usunięty i to dosłownie. Miasto szuka firmy, która zajmie się likwidacją składowiska. Likwidacja magazynu wiąże się z szeregiem działań, które muszą zostać wykonane w nadzwyczajnej ostrożności i trosce o bezpieczeństwo mieszkańców okolicy i środowiska. W skład zadania, które … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Dermot Kennedy – For Island Fires & Family

#zrodlo

Dermot Kennedy udostępnił utwór uwielbiany przez fanów w wydaniu koncertowym: „For Island Fires and Family”. Premierze „For Island Fires and Family” towarzyszy także kompilacja wszystkich dotychczasowych oficjalnie wydanych utworów Dermota Kennedy’ego. Dla irlandzkiego wokalisty 2019 z pewnością okaże się przełomowy – jego najnowszy singiel „Power Over Me” pnie się na szczyt list przebojów w wielu … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Chaka Khan – Hello Happiness


„Hello Happiness” to kolejny po „Like Sugar” singiel zapowiadający nową płytę legendy disco Chaki Khan. Artystka wykonała utwór premierowo 1 stycznia podczas koncertu Rose Bowl Parade w Pasadenie w Kalifornii. Wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących nowej płyty wokalistki. Dotychczasową dyskografię Khan zamyka „Funk This” z 2007 roku. Gwiazda wydała także album koncertowy „S.O.U.L” (2011). … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Zielonogórzanie przyszli, by wspólnie pomilczeć


Równo dobę po ataku nożownika na prezydenta Gdańska, mieszkańcy Zielonej Góry spotkali się na Placu Powstańców Wielkopolskich, by ponownie wznieść światełko do nieba. Tym razem w milczeniu i geście solidarności przeciwko mowie i czynom wynikającym z nienawiści. Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałkowe popołudnie w wyniku ciosów zadanych mu podczas kulminacyjnego punktu 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Szatnia Akademików: zwycięstwa naszych!


To był dobry weekend dla sportowców AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zwycięstwa odnosili zarówno futsaliści, jak i siatkarze. Ci drudzy grali jeszcze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O tym wszystkim mówiliśmy w Szatni Akademików. Futsaliści w sobotnich derbach akademickich pokonali we Wrocławiu tamtejszy AZS UW 5:3. PKM Zachód jest na czele II ligi dolnośląskiej, z bilansem 3 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ośrodek dla młodzieży stanie się Domem Wielopokoleniowym. W planach m.in. pracownia kulinarna


Od prawie czterech lat w budynku dawnej kotłowni przy ulicy Władysława IV działa Dzienny Ośrodek Młodzieżowy – przestrzeń spotkań, rozmów i wspólnych działań młodych ludzi, takich jak warsztaty artystyczne czy charytatywne kiermasze. W przyszłości z budynku będzie korzystać także starsze pokolenie. W 2016 roku pojawił się pomysł, by rozbudować ośrodek i stworzyć z niego Dom … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Finał WOŚP w cieniu tragedii z Gdańska. Dziś manifest w Zielonej Górze


Miliony Polaków grały wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W całym kraju odbyło się wiele aukcji. Zielonogórski finał WOŚP komentował w Rozmowie na 96 FM radny Marcin Pabierowski. Radosną atmosferę finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyćmiły jednak wydarzenia z Gdańska, gdzie podczas kulminacyjnego momentu – światełka do nieba, szaleniec z nożem w ręku zaatakował i … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Fed Cup w Zielonej Górze: potęgi rywalkami biało-czerwonych!

#zrodlo

Tenisowy świat spogląda na Australian Open. W Melbourne, oprócz rywalizacji wylosowano też grupy turniejów Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze i Bath (6-9 lutego). Polki znalazły się w grupie A z Rosją i Danią. Obie drużyny mają w swoich szeregach tenisistki z czołowej dziesiątki na świecie (Daria Kasatkina, Caroline Wozniacki). W grupie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ferie w Norwidzie – będzie się działo!


Dziś zaczynają się zimowe ferie. Osoby, które z różnych powodów nie planują wyjazdów poza miasto, z pewnością nie będą się nudzić w Zielonej Górze. Oferta ferii jest bardzo atrakcyjna – czego dowodem jest chociażby propozycja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Od 14 do 24 stycznia Biblioteka Norwida i miejskie … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet, Cypr
Źródło: www.wzielonej.pl

Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe – nowa audycja w Radiu Index


Zielona Góra kojarzy się z kabaretem. I słusznie! To tu w połowie lat 80-tych XX wieku rozpoczął się fenomen nazwany później Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Potem, Ciach, Jurki, Zachodni, Słoiczek po Cukrze, Hrabi, Made in China, Nowaki, K2, Rewers oraz… 50 innych kabaretów! I to nie wszystko. Filmowa Wytwórnia A’YoY, festiwale, happeningi… Lista dowodów niesamowitej kreatywności … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Gorące serca, mnóstwo radości i hojności na ponad 300 tys. zł – podsumowanie finału WOŚP w Zielonej Górze


Tak gorący dzień w środku zimy możliwy jest tylko raz w roku. To finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała już po raz 27. W Zielonej Górze mimo niesprzyjającej pogody działo się sporo, a ludziom dobrego serca deszcz nie był straszny, o czym mówił wieczorem Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. W Zielonej Górze było 325 … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Alan Walker “Different World”


“Different World” to debiutancki album Alana Walkera, twórcy przebjów “Faded”, “Alone”, “Ignite” i “All Falls Down”. Norweski artysta, który muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów i wytwórni, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata muzyki elektronicznej. Alan ma na koncie występy na największych europejskich festiwalach, w … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Aleksandra Stan – Mami

#zrodlo

Miniony rok był dla Aleksandry Stan pracowitym rokiem. Wystąpiła w Polsce na Top of The Top Festival w Sopocie oraz pracowała wytrwale nad czwartym studyjnym albumem, którego zapowiedź stanowi singiel „Mami”! Przy singlu artystka współpracowała z producentami z Los Angeles jak Simon Says. Za muzykę i słowa odpowiada sama artystka przy współpracy z Karie DiCicco. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Najsłabsi też lepsi. Stelmet przegrywa w Rydze


Trwa niemoc Stelmetu Enei BC w lidze VTB. Zielonogórzanie przegrali w niedzielę po raz dziewiąty w tych rozgrywkach. Tym razem pogromcą ekipy Igora Jovovicia okazał się zamykający tabelę VEF Ryga, który wygrał 83:57. Pierwsza połowa nie zapowiadała kolejnej klęski. Na przerwę zielonogórzanie schodzili jako zespół słabszy, ale tracili tylko cztery punkty. Druga połowa niemal przypominała … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Ze sceny Lubuskiego Teatru – na sceny Wielkiej Orkiestry [27. finał WOŚP]

#zrodlo

W organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze miał wkład również Lubuski Teatr. Zaprosił mieszkańców – szczególnie dzieci – do barwnego korowodu. Pochód, z dyrektorem Robertem Czechowskim na czele, przemaszerował od Sceny Otwartych Serc przy ratuszu do dużej sceny w pobliżu filharmonii, gdzie wieczorem rozkręci się dalsza część imprezy. W Wielkim Orszaku Świątecznej … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Scena Otwartych Serc pełna wrażeń i hojności zielonogórzan [27. finał WOŚP]


Pokazy sportowe, taneczne, występy lokalnych artystów oraz licytacje darów przekazanych na rzecz WOŚP – to po godzinie 12:00 działo się przy ratuszu, na Scenie Otwartych Serc. Wszystkie te wydarzenia na antenie Radia Index podsumowały współorganizatorki atrakcji – Paulina Bogucka i Klaudia Baranowska. Aukcje na małej orkiestrowej scenie dzieliły się na licytacje rzeczowe, klasowe i rodzinne. … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Siatkarze grali dla orkiestry [27. finał WOŚP]


Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego, byli akademicy, UKS “Trzyna-stka” i amatorzy grali razem w WOŚP-owym turnieju siatkarskim w hali przy ul. Prof. Szafrana. Oprócz meczów można było brać udział na przykład w licytacjach, a do zgarnięcia były m.in. kalendarze z siatkarskimi mistrzami świata, piłka z podpisami zawodników AZS-u, czy koszulki Radia Index. Jednym ze zwycięzców aukcji … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ogromna układanka, równie wielki zapał do zabawy [27. finał WOŚP]


Składanie orkiestrowych puszek na czas to tylko jedna z odsłon rywalizacji pomiędzy miastami, z których transmitowany jest 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następną konkurencją, w której startowali zielonogórzanie, było układanie gigantycznych puzzli w hali CRS. Układanka miała wymiary 10 na 10 metrów. W tym samym czasie puzzle próbowały ułożyć drużyny w 12 miastach. Zielonogórska … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Uwielbiają występować, a jeszcze bardziej – pomagać. Tancerze na Scenie Otwartych Serc [27. finał WOŚP]

#zrodlo

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze upływa nie tylko na zbiórce pieniędzy. Dużo działo się na małej scenie przy ratuszu, tzw. Scenie Otwartych Serc. Tam mieli okazję zaprezentować się lokalni artyści, których zadaniem było rozruszać mieszkańców w ten chłodny dzień. W WOŚP-ie uczestniczą np. tancerze ze Spoko Family oraz studia tańca Keep On … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Aktywna niedziela na MOSiR-ze! Rowerowy maraton, bieg i miasteczko zdrowia z myślą o WOŚP-ie!

#zrodlo

Każdemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyświecają dwie idee: zabawa w serdecznej atmosferze, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest nasze zdrowie. Było to widać na i przy zielonogórskich obiektach sportowych. Wewnątrz hali lekkoatletycznej MOSiR stanęło miasteczko zdrowia, w którym można było np. wykonać badania. Natomiast sprzed hali przy ulicy Sulechowskiej ruszył 5-kilometrowy … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Nie tylko zbierają do puszek, ale i składają puszki. Zielonogórscy wolontariusze w akcji! [27. finał WOŚP]

#zrodlo

Deszczowa aura nie jest im straszna. Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Zielonej Górze są wytrwali, bo wiedzą, że zbierają pieniądze na ważny cel – tym razem jest to zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Ta inicjatywa scala ich ze sobą niezależnie od tego, jak długo biorą w niej udział. Dziennikarze Radia Index spotkali się w … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

„Piekarnia” z Fabrycznej też gra razem z Orkiestrą! [27. finał WOŚP]


Atrakcje w ramach finału WOŚP są rozlokowane w całym mieście. Sztab w Zielonej Górze wspiera m.in. klub Piekarnia Cichej Kobiety, który w zamian za wrzut do puszki proponuje zielonogórzanom co nieco na przekąskę i rozgrzewkę. Będą także koncerty oraz licytacje. To wszystko w Piekarni Cichej Kobiety od godziny 15:00. Kamila Nowak ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami