Łódź  RSS
Sześć filmów prezentowanych podczas Cinergii z prestiżowym wyróżnieniem!


Widzowie 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi będą mieli okazję obejrzeć aż sześć filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich aż trzy walczą o tytuł Najlepszego Europejskiego Filmu Roku.

Tagi: Filmy, Kina
Źródło: www.tulodz.com.pl

Grożąc ekspedientce, usiłował ukraść towar w sklepie jubilerskim. Rozpoznajesz? Poszukuje go policja


Wizerunek poszukiwanego mężczyzny został zarejestrowany przez monitoring sklepu, w którym robił zakupy.

Tagi: Policja
Źródło: www.tulodz.com.pl

Pilnie poszukiwani: siedemdziesięciu odważnych, sumiennych, pracowitych i odpowiedzialnych


Od ich obecności w pracy zależy funkcjonowanie wielu tysięcy mieszkańców miasta. Muszą być zawsze na czas, o właściwej porze we właściwym miejscu. Najlepiej, by byli kulturalni, dobrze ułożeni, zawsze uśmiechnięci i po prostu życzliwi. Na pewno muszą być pracowici, odpowiedzialni i sumienni. Potrzeba ich aż siedemdziesięciu.

Tagi: Praca
Źródło: www.tulodz.com.pl

Na Księżym Młynie powstanie niezwykły obiekt. Jedyny taki w Łodzi


Trwa rewitalizacja jednego z najciekawszych zabytków przemysłowych na świecie. W jej ramach na Księżym Młynie powstaje zielony parking, pierwszy tego typu obiekt zbudowany przez miasto. Oto, kto będzie mógł z niego korzystać i na jakich zasadach.

Tagi: Przemysł
Źródło: www.tulodz.com.pl

Pytania o budowę tunelu pod Łodzią: czy postępuje w terminie i czy nie sparaliżuje centrum miasta?


Od pewnego czasu w sprawie budowy tunelu średnicowego, mającego połączyć dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska, dochodzą różne, czasami niepokojące wieści. Z jednej strony istnieją obawy o kondycję i moce przerobowe wykonawcy, z drugiej strony nie wiadomo, jak z ogromnym projektem poradzi sobie miasto.

Źródło: www.tulodz.com.pl

#TuFelieton – z Maliną o Sporcie | Dzięki Aga!


14 listopada skończyła się pewna epoka, zamknięty został wielki rozdział polskiego sportu. Patrząc na reakcje środowiska tenisowego można też powiedzieć, że dobiegł końca pewien okres, który z dużym prawdopodobieństwem już nigdy nie powróci. Swoją karierę zakończyła bowiem Agnieszka Radwańska - śmiem twierdzić, najbardziej rozpoznawana polska sportsmenka XXI wieku.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Google rewolucje i własna firma, czyli co łączy internetowego giganta z Powiatowym Urzędem Pracy [WIDEO]


Jak zaistnieć w sieci by zwiększyć potencjał swojej firmy lub jak założyć własną, dochodową firmę, gdy nie mamy grosza przy duszy? Na takie i podobne im pytania odpowiedzi udzielali specjaliści w różnych punktach miasta. My odwiedziliśmy Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności, gdzie mieliśmy okazję takich ekspertów spotkać.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Wystarczy zapłacić raz i mieszkanie przechodzi na własność. Nowe przepisy od 1 stycznia

#zrodlo
Zapłać raz i zostań właścicielem. Od 1 stycznia 2019 roku użytkowanie wieczyste zamienia się we własność. Nie trzeba za to płacić 20 lat. Wystarczy raz. I to z dużą bonifikatą.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Zmarł Witold Sobociński - wybitny polski i łódzki filmowiec


Jak informuje na swojej stronie internetowej łódzka Filmówka, w wieku 89 lat odszedł dzisiaj (19 listopada) Witold Sobociński. Muzyk, filmowiec, pedagog.

Tagi: Internet
Źródło: www.tulodz.com.pl

Wideo: SIATKÓWKA || Kulisy sesji fotograficznej ŁKS-u Commercecon [WIDEO]


Zawodniczki ŁKS-u Commercecon fantastycznie weszły w nowy sezon LSK! Już we wtorek czeka je pierwsze starcie z Lidze Mistrzyń! Zanim jednak to, zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, przedstawiającego kulisy sesji zdjęciowej Łódzkich Wiewiór! Gwarantujemy dużo śmiechu i dobrej zabawy! :D

Źródło: www.tulodz.com.pl

21-letnia Mistrzyni Świata w karate olimpijskim uhonorowana przez władze Łodzi


Zdobywając mistrzostwo świata sprawiła gigantyczną niespodziankę, ponieważ nie była zaliczana do grona faworytek. Dorota Banaszczyk, bo o niej mowa, zaprezentowała dziś łódzkim dziennikarzom swój złoty medal wywalczony podczas mistrzostw w Madrycie.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Bezpłatne badania laryngologiczne dla łodzian już w najbliższą sobotę


W CM Medyceusz w Łodzi będzie można zapisać się na bezpłatną wizytę u laryngologa. Bezpłatne konsultacje, które odbędą się w sobotę, 24 listopada, zorganizowano przy okazji otwarcia nowej Prywatnej Poradni Otorynolaryngologicznej, w której można diagnozować i leczyć zarówno zaburzenia słuchu, mowy, bezdech senny, a także poważniejsze choroby szyi, gardła, uszu, nosa i krtani.

Tagi: Badania, Burze
Źródło: www.tulodz.com.pl

Niebezpieczne porównania – „Operetka” w Teatrze Jaracza [RECENZJA]


Operetka w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza nie uniknie porównań. Jubileuszowy spektakl starsi widzowie porównywać będą ze słynnym spektaklem Kazimierza Dejmka z 1975 r. z Teatru Nowego w Łodzi. Natomiast młodsi odnosić się będą do powstałej rok temu Operetki w łódzkim Teatrze Studyjnym. Bo tak naprawdę jaraczowski spektakl zaczął się właśnie tam. Waldemar Zawodziński wyreżyserował aktorski dyplom, a następnie przeniósł przedstawienie do Jaracza, nieznacznie je modyfikując. Czy udało mu się znaleźć nowe jakości i uchronić Operetkę od bezrefleksyjnego powtórzenia?

Tagi: NATO
Źródło: www.tulodz.com.pl

Anna Lewandowska dziś w Łodzi. Wpadnij do Manufaktury na spotkanie z trenerką, dietetyczką i motywatorką


Zdrowy styl życia opiera się na właściwie dobranej diecie i odpowiednim treningu. Niby proste, ale od czego zacząć? Jak zdrowo się odżywiać? Jak ćwiczyć? I najtrudniejsze - jak wytrwać w postanowieniach?

Źródło: www.tulodz.com.pl

Czas na inaugurację 84. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 roku!


Polacy wybiorą najlepszego sportowca roku już po raz 84. Za trzy dni wystartuje Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2018 roku. Inauguracja odbędzie się w siedzibie Cyfrowego Polsatu.

Źródło: www.tulodz.com.pl

SIATKÓWKA: Julia Twardowska wraca do zdrowia. „Przede mną ciężka praca”


Julia Twardowska pomyślnie przeszła zabieg, który przeprowadził doktor hab. n. med. Marcin Domżalski. Siatkarka Grot Budowlanych Łódź już opuściła szpital, a od niedzieli rozpoczęła rehabilitację. Ile czasu potrwa przerwa w grze młodej przyjmującej?

Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA NOŻNA: ŁKS wyraźnie lepszy w łódzkich derbach rezerw [RELACJA]


Radość w Łódzkim Klubie Sportowym i rozgoryczenie w Widzewie. Za nami zwycięskie dla Łódzkiego Klubu Sportowego derby Łodzi. Chociaż chodzi o mecz drugich drużyn w Lidze Okręgowej, to wzbudziło ono nie mniej emocji niż spotkanie pomiędzy pierwszymi zespołami.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Galeria: Sting i Shaggy zagrali w łódzkiej Atlas Arenie!


W sobotni wieczór na Atlas Arenie wystąpił niesamowity duet - Sting i Shaggy, promujący płytę "44/876". Panowie przenieśli nas w słoneczne rejony, idealne na ten listopadowy dzień. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią!

Tagi: Shaggy
Źródło: www.tulodz.com.pl

Na co magistrat wyda nasze pieniądze w 2019 roku i o ile powiększy się dług miasta? [PREZENTACJA]


W łódzkim magistracie odbyła się prezentacja projektu budżetu Łodzi na 2019 r., którą przedstawili wiceprezydent Wojciech Rosicki wraz ze skarbnikiem Krzysztofem Mączkowskim.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Stare tramwaje na złom. Zamiast nich niskopodłogowe: 26-letnie i nowe

#zrodlo
MPK modernizuje tabor i przeprowadza w nim poważne zmiany. Do lamusa odchodzą stare wysłużone wagony 805N (pierwszy z lewej na fotografii). W ich miejsce systematycznie pojawia się coraz więcej 26-letnich składów NF6D sprowadzonych z Bochum w Niemczech (środkowy na fotografii). Miasto czeka też na nowe Pesy z Bydgoszczy, które uzupełnią tabor tramwajów niskopodłogowych (pierwszy z prawej na fotografii).

Źródło: www.tulodz.com.pl

Został zatrzymany do kontroli. Na tylnym siedzeniu przewoził 12 tys. nielegalnych paczek papierosów

#zrodlo
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z łódzkiego Działu Realizacji wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP w Łodzi przechwycili nielegalny transport 12 tys. paczek papierosów.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Na parkingu w centrum Łodzi przeładowywali 2 tony nielegalnego tytoniu. Przyłapano ich na gorącym uczynku

#zrodlo
Blisko 2 tony nielegalnego tytoniu przechwycone przez Krajową Administrację Skarbową.

Tagi: Parkingi
Źródło: www.tulodz.com.pl

Dodatkowe przydziały węglą, tylko na lekarską receptę. Życie codzienne Łodzi w 1917 roku

#zrodlo
Życie codzienne w roku 1917 toczyło się swoim zwyczajnym torem. Wojna trwała w Europie, w Łodzi próbowano radzić sobie z jej skutkami. Obchodzono święta, rozwijano naukę, walczono z przestępczością. Oto kilka obrazków z łódzkich gazet roku 1917.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Tosia… i świat jej wyobraźni [WIDEO]


Tosia ma bardzo bogatą wyobraźnię. Jak każde dziecko. Jej przywilej polega na tym, że znalazła dorosłych - rodziców i nauczycieli - którzy pomogli jej wydobyć i rozwinąć to, co ma najcenniejsze: talenty. A że każde z dzieci ma wiele fantastycznych talentów, to przykład Tosi pokazuje nam, jak można z każdego dziecka wydobyć ogromne wewnętrzne bogactwo.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Magistrat zaprezentował projekt budżetu Łodzi na 2019 rok. Deficyt wyniesie 227 mln zł [PREZENTACJA]


W łódzkim magistracie odbyła się prezentacja projektu budżetu Łodzi na 2019 r.

Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA RĘCZNA: ChKS Politechnika Łódzka wraca do domu bez punktów [RELACJA]


Piłkarki ręczne ChKS-u PŁ nie zdołały sprawić niespodzianki i wysoko przegrały na wyjeździe z SPR Sambor Tczew 31:16 (17:7). To już czwarta porażka z rzędu podopiecznych trener Agnieszki Kowalskiej.

Tagi: Piłkarze
Źródło: www.tulodz.com.pl

SIATKÓWKA: PGE Skra Bełchatów z kolejnym kompletem punktów [RELACJA]

#zrodlo
W meczu ósmej kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała ONICO Warszawa 3:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Źródło: www.tulodz.com.pl

PIŁKA NOŻNA: R. Mroczkowski po meczu Widzew – Rozwój: „Ostatnie niepowodzenia sprawiły, że zgubiliśmy pewność siebie”

#zrodlo
Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego jedynie zremisowali w sobotę z przedostatnim w tabeli Rozwojem Katowice. Pogubione punkty na szczęście nie wpłynęły jeszcze na zajmowaną przez łodzian pozycję w tabeli.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Więcej świateł, więcej atrakcji. 1 grudnia startuje Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]

#zrodlo
Tradycja kupiecka na ul. Piotrkowskiej utrzymująca się od dwóch wieków i wspierana przez szereg atrakcyjnych wydarzeń przyciąga tysiące łodzian i turystów nie tylko w letnie dni! Reprezentacyjna ulica Łodzi ze względu na swój unikatowy charakter stanowi zimą idealną przestrzeń dla organizacji miejskiego jarmarku bożonarodzeniowego, nasilającego ruch w obrębie całego centrum i położonych przy Piotrkowskiej sklepach, butikach i restauracjach. Wzorem z poprzedniego roku łódzki Jarmark rozpocznie się 1 grudnia i wprowadzi nas w podniosłą, świąteczną atmosferę oferując całe mnóstwo atrakcji i wydarzeń towarzyszących. W tym roku organizatorzy zadbają, by odwiedzających Piotrkowską zaskoczyło i olśniło nowe, bogatsze wydanie świątecznego targu!

Źródło: www.tulodz.com.pl

„Miasto na progu wielkiej zmiany”. Wywiad z Tomaszem Koralewskim z Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Cz 1 [WIDEO]


Według powszechnej opinii Łódź to miasto, które się kocha, lub którego się nienawidzi. Czym możemy oczarować turystów, aby zwiększyć grono miejskich miłośników? Rozmawialiśmy o tym z Tomaszem Koralewskim, prezesem zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Tagi: Łódź, Kora
Źródło: www.tulodz.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami